» »

The/a/an

The/a/an

Ramon dekers ::

Ok vemo pred katerimi samostalniki se postavljata določnik in nedoločnik, vendar me moti recimo kje točno kot recimo v sledečem stavku:

The secret caves of the Giza. Zakaj tu ni določnika pred Giza.

The secret caves of Giza.

bluefish ::

Za začetek, Giza je kraj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

$%&/() ::

Jaz bi po občutku prej rekel "The secret caves of Giza."

The catacombs of Paris. The Wall of China. The forests of Siberia.

Ramon dekers ::

Hush sem ga polomil tu. Imaš prav sem pozabil da je to kraj in ne predmet. Se zgodi ko malo bolj študiraš zadeve.

celada ::


Ramon dekers ::

bluefish je izjavil:

Za začetek, Giza je kraj.



Ok ampak The Republic of Slovenia pa je država.

Ali pa to to the death...

Kje točno se uporabi the, to ni samo pri predmetih.

Flea ::

Pri državah, ki imajo samostalnik - Republic ali pa so v množini Netherlands, je pred njimi the. Obstaja pa še izjema pri mestu : The Hague, ostala mesta so vsa brez člena.
In ko nekaj uporabimo drugič v besedilu oz. ko vemo za kaj se gre - torej, nekaj unikatnega, nekaj kar poznamo.
Prav tako se uporablja the pri inštrumentih, če jih igramo. Torej: I play the piano. Ne uporablja pa se, če govorimo o inštrumentih na splošno. Guitar has 6 strings.

A/an se uporablja za števne samostalnike, ki jih uporabimo prvič v besedilu. Ter pa za merske enote. a hundred, a thousand, an hour...

svenica ::

Giza je samo ena in ne potrebuje določnika.

Flea ::

Ker je geografsko ime! Pri teh veljajo drugačna pravila. Saj tudi ne pišemo the Janez Novak.

BigWhale ::

'The' se uporabi takrat, ko govorimo o tocni doloceni stvari, ki smo jo v nekem kontekstu ze spoznali.

I see the house. -> Vidim tisto hiso.
I see a house. -> Vidim hiso.

V prvem primeru je govora o neki hisi, o kateri si se mogoce ze prej pogovarjal. V drugem primeru gre pa za neko genericno hiso, ki jo tisti trenutek vidis.

Flea je izjavil:

Ker je geografsko ime! Pri teh veljajo drugačna pravila. Saj tudi ne pišemo the Janez Novak.


Tudi "The Janez Novak" je lahko v nekaterih primerih povsem pravilno. Sploh za Janeza Novaka, ker jih je polno in imas lahko hitro vec Janezov Novakov na kupu. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

Ramon dekers ::

BigWhale je izjavil:

'The' se uporabi takrat, ko govorimo o tocni doloceni stvari, ki smo jo v nekem kontekstu ze spoznali.

I see the house. -> Vidim tisto hiso.
I see a house. -> Vidim hiso.

V prvem primeru je govora o neki hisi, o kateri si se mogoce ze prej pogovarjal. V drugem primeru gre pa za neko genericno hiso, ki jo tisti trenutek vidis.

Flea je izjavil:

Ker je geografsko ime! Pri teh veljajo drugačna pravila. Saj tudi ne pišemo the Janez Novak.


Tudi "The Janez Novak" je lahko v nekaterih primerih povsem pravilno. Sploh za Janeza Novaka, ker jih je polno in imas lahko hitro vec Janezov Novakov na kupu. :)



Ja pravila so mi jasna določnik/nedoločnik.

Problem je kje postaviti the: osebe, predmeti, abstraktni pojmi.

Recimo the death was coming from above recimo.

The death je za moje pojem abstrakten pojem ne predmet, ne oseba. To me moti.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Angleška beseda

Oddelek: Loža
202549 (1811) Phantomeye
»

[java] imenovanje paketov

Oddelek: Programiranje
121101 (946) ales85
»

World of Warcraft opremlja vse zaslonske posnetke z izdajajočimi vodnimi žigi

Oddelek: Novice / Zasebnost
124885 (4030) techfreak :)
»

[C] struct in int[] (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
657177 (6250) MrBrdo
»

Pametni telefoni: Samsung prehitel Apple

Oddelek: Novice / Rezultati
2712449 (10419) Elysium

Več podobnih tem