» »

ali se splača kupiti novo grafično

ali se splača kupiti novo grafično

2wild ::

Lep pozdrav vsem skupaj

odlocam se za nakup grafične kartice
trenutne komponente ki jih imam
CPU e8400 3.0 MHz
GPU ati hd3870
PSU corsair CX500W
plata asus p5q pro

gledal sem grafično ati hd 7850 samo me zanima ce je prevec za moj procesor?

Mitch ::

V novejših igrah bo procesor pokleknil (recimo BF3). Sicer boš glede na 3870 pridobil kar nekaj FPSjev vendar bo vseeno grafična omejena z procesorjem...

Machete ::

Pa vzem enga quada še zraven za 60-80€. Če ne, ne bo zmage.

54j0 ::

Zmaga bo v vsakem primeru. Sam sem na računalniku z enakim procesorjem opazil OBČUTNO razliko, ko sem prešel s hd4850 na hd6850. Tisto "ekstra" moč, ki je procesor ne bo izkoristil, pa lahko investiraš v kvalitetnejše glajenje robov (xAA) in filtriranje tekstur (AF). To dvoje je pretežno odvisno od grafične kartice in močno vpliva na kakovost slike (pozitivno, seveda:)).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 54j0 ()

DrYuri ::

js sm mel isto prej proceso e8400 navit na 3.6 pa 4870 in sm menju na 7850 pa mi še vedno ni blo všeč kako je bf3 laufu. pol sm menju proc na 3570k in so šli fpsji gor za 30-40%

54j0 ::

Jah, bf3 je bf3 - celo več jeder podpira in multiplayer način je glede procesorja zelo požrešen. V večini iger bo razlika očitna. Velik plus je že to, da bo lahko pognal igre, ki jih prej sploh ne bi mogel (dx 11).

Machete je dal dobro idejo, glede quad-core procesorja, vendar se zanj ne bi stegnil do 80EUR... Razen, če je res kakšen q9xxx nad 2,66 GHz in z veliko L2.

edit: tudi, če mu ne bo čisto VSE delovalo pri zadostnih fps, lahko kartico še vedno seli v računalnik, ki ga bo kupil enkrat v prihodnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 54j0 ()

Barbarian ::

seveda se ti splača.

procesor je več kot dovolj močan. Če ti ne bo delalo na ultra, bo pa na high zagotovo delalo normalno.

Kar kupi kakšno grafično za cca 150 eur, ti bo ta mlinček služil še vrsto let.

stock ::

Na kteri resoluciji pa špilaš? Ker če nisi na fullHD pol sploh nima smisla, če že raje kako rabljeno za 60-80€ pa boš mel isto fps-jev kot z 7850.

Barbarian ::

rabljene se mu ne izplača kupiti. Naj kupi neko grafično za 150 eur (približno) in jo bo lahko uporabil tudi ko bo nekoč menjal procesor.

edit.: sem šel na hitro preverit situacijo. Če kupi radeon 5870, katero itak gleda, bo lahko prepričan da mu bo grafična izjemno lepo služila zelo zelo dolgo. Če ne bo zadovoln z delovanjem lahko še vedno kupi i5 + matično + ram, kar je cca 350 eur.

Ampak grafično mora tako ali tako nujno menjat, če želi bilokaj normalno igrat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Barbarian ()

stock ::

Najprej mora seveda sporočit, kolko je fleksibilen za nov proc, če ni, potem ni smiselno uzemat močnejših kartic, vzameš 7770 pa bo top za 120€ (tudi omenjene, ta procesor ne bo izkoristil), naslednji korak je 7850, ki pa so 190€.

Barbarian ::

true

2wild ::

v mislih sem imel kupiti komplet nov sistem samo se mi zdi da lahko se malo izkoristim svoj porocesor ki je se vedno dober za igre ( mogoce edino v BF3 online je slab) samo overall je ok .

tako da bom po novem letu enkrat uzeu i5 3570,plato,rame
zaenkrat bi pa kupil samo graficno.

mogoce se eno vprasanje med hd 7850 in 7870 razlike je nekje 30-40eur
ali se splaca uzeti 7870 (jo furat na stock zaenkrat) pol ko pa uzamem i5
pa se malo overclockam, igram pa na fullHD oz bi rad igral(ker trenutno lahko igram samo PES 2013 hehe)

Hvala vsem za odgovore in nasvete
Lp

DrYuri ::

ja pol pa itak če maš v takem času menjat, kartica je zakon za ta keš:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero grafično kartico kupiti? (Q6600, BF3) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10213273 (8472) k4vz0024
»

Nova grafična

Oddelek: Kaj kupiti
484639 (4002) NightHawk
»

sestava pc amd

Oddelek: Kaj kupiti
405786 (4776) SlimDeluxe
»

Nakup računalnika do 1000€ (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7110996 (10220) fr4nc
»

Nova grafična ... (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
12014098 (12758) 54j0

Več podobnih tem