» »

Je šla grafična ali napajalnik?

Je šla grafična ali napajalnik?

SkyEye90 ::

Pri brskanju po spletu se je računalnik momentalno hitro ugasnil (z nekim čudnim visokim zvokom). Mislil sem, da je zmanjkalo elektrike, pa je ni. Po nekaj sekundah se je spet zagnal, a slike ni bilo in je ni več.
V računalniku se vrtijo vsi ventilatorji, razen na grafični kartici.
Je šla grafična kartica, ali je možnost da je šel le del napajalnika, ki napaja grafično?

Kako bi ugotovil, kaj je problem?

Vse sem odklopil, vzel grafično ven, spihal, ponovno sestavil skupaj, vendar ne pomaga.

Hvala za nasvete. S.

Tr0n ::

Ce vzames graficno ven in prizges masino, se ti tudi takoj ugasne? Ce da, je verjetno napajalnik.

pegasus ::

Kar nemehansko piska in cvili, je ponavadi v napajalniku. Zamenjaj.

Janac ::

pegasus je izjavil:

Kar nemehansko piska in cvili, je ponavadi v napajalniku. Zamenjaj.

Večina novejših PC-jev sploh nima speakerja.

mihec87 ::

Od gdaj pa to da ni speakerja?

Janac ::

Phase LED lights ali LED zaslon na plati je naslednik speakerja.

Seveda ga pa lahko priključiš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

Mitch ::

Če imaš slučajno vgrajeno grafično v "chipset" ali v CPU jo probaj v BIOSu aktivirat... Boš vsaj vedel zagotovo v čem je problem...

SkyEye90 ::

Mašina laufa normalno, pravim da delajo vsi ventilatorji in disk tudi. Ni pa slike, niti monitor se ne prižge ker nima signala. Ventilator na grafični pa se ne vrti. Ni integrirana, GTX260 je. Kako se lahko prepričam če je res fuč grafična? Na plati nimam grafike, tako da ne morem nič v biose..

Tr0n ::

Prepricas se tak, da neko drugo graficno das not pa sprobas. :)

Mitch ::

Ali pa da GTX260 neseš k sosedu probat...:D

SkyEye90 ::

Okej, bom poskusu nekak ugotovit, test pri sosedu bo kar fajn ideja :) tnx

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SkyEye90 ()

SkyEye90 ::

Dal sem noter drugo grafično, pa še vedno ni slike, ventilator na grafični zdej dela se pravi napajalnik je OK. Kaj je še lahko, kako testirat naprej??

opeter ::

Mogoče pa je šel monitor? Oziroma napajalnik od monitorja?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

dottor ::

Matična plošča?

stock ::

Verjetno bo res kaj s plato. Napajalnika pa ne takoj uzet za KUL, če laufa še ni nujno, da je OK in ti lahko skuri še kako ploščo.

Mesar ::

Najverjetneje imaš zanič ohišje, naredi še malo testov in poročaj.
Your turn to burn!

dottor ::

You made my day bro :))

Mitch ::

Najprej preveri, če je sploh z monitorjem vse vredu... Priključi laptop, če ga imaš in nastavi na dual desktop, tako da se slika pokaže na laptopu in monitorju...

Kar se tiče napajalnika. Možno, da napajalnik ne da dovolj moči na 12V liniji preko katere se napaja večina novih kartic. Prav tako nisi povedal ime in moč svojega napajalnika?

Nato preveri matično ploščo, če ima kje napihnjene ali izpraznjene (leak) kondenzatorje. Prav tako jo malce povohaj, če kaj smrdi po zažganem...

Če še vedno ne najdeš vzroka za okvaro nesi PC na servis...

SkyEye90 ::

Monitor je OK, testiral tudi z drugim. Napajalnik je chieftec aps-550S 550W, na pinih za grafo ima povsod 12V.
Na plati ni navadnih kondenzatorjev, so neki kovinski sivo-rdeči, vse na pogled OK.
Je pa čudno, da mi ne delata niti power, niti HDD LED. PC se prižge, ampak da bi po CD-rom-u videl da se sitem nalaga, ali da bi disk začel mleti, tega ni. Po vsej verjetnosti plata. Mislim da ga bom dal na servis, doma nimam več kaj testirat.

Janac ::

clr-cmos si dal?

einstein :P ::

Janac je izjavil:

pegasus je izjavil:

Kar nemehansko piska in cvili, je ponavadi v napajalniku. Zamenjaj.

Večina novejših PC-jev sploh nima speakerja.



Domnevam, da je mislil, da kar piska je v napajalniku, t.j. npr.: kondenzatorji.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

dottor ::

Dej baterijo iz plošče in čez minuto nazaj not da se BIOS resetira pa provaj še 1x. Tudi če grafična ne dobi toka preko napajalnika v postu pokaže sliko ker se še vedno napaja preko PCI-E reže (tistih 75W) in to je za postat dovolj. Kdor ne verjame naj prova uzet napajanja grafični in bo vidu da pride v windowse s sliko ;)

SkyEye90 ::

BIOS sem resetiral, pa je isto. Napajalnik je OK, sem premeril ves konektor in ima povsod pravilno napetost. Zamenjal bom matično in verjetno bo to kar to. Hvala za nasvete!

Mitch ::

Če ne boš dobil enake matične plošče kot jo imaš zdaj boš moral še enkrat Windowse inštalirat...

bluefish ::

Pri W7 niti ni nujno.

xCore ::

se mi je že zgodilo da je napetost na napajalniku bila ok dokler nisem dal gor porabnika. Ko sem pa priklopil pa je napetost padla in mašina ni delala... tako da tudi napajalnik ni 100% ok.
.:R Š T:. [.: Trust is a weakness :.]

Janac ::

Če boš menjal plato bo enako.

SkyEye90 ::

Mitch je izjavil:

Če ne boš dobil enake matične plošče kot jo imaš zdaj boš moral še enkrat Windowse inštalirat...


Kaaaaaj??? A resno?

Janac ::

Da.

TOP ::

Ti je že en odgovoru,če maš Windows 7 ni potrebe.

SkyEye90 ::

Pri W7 niti ni nujno. Kaj to pomeni?
Ni dovolj samo naložit driverje za novo matično in je to to? Kakšne probleme pa lahko pričakujem?

bluefish ::

Zamenjaš plato, zaženeš v Safe Mode, odstraniš ostanke gonilnikov stare plate, po ponovnem zagonu namestiš nove.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Janac ::

Lahko pričakuješ ne-optimizirano delovanje.

Ka je res tak problem nanovo naložit OS?

dottor ::

Ja odvisno ne. Meni ko dam na novo windowse gor porabim par dni samo za vse programe namestit, aktivirat in nastavit kot sem mel prej. Tisti next->next->finish programi niso problem, več časa ti uzameje programi za 3D modeliranje, ker na faksu ne znajo enega uporabit za vse ampak moremo 2 uporabljat (ProEngineer in ThinkDesign) + SolidWorks za lastno uporabo...

mkmorfius ::

Mitch je izjavil:

Če ne boš dobil enake matične plošče kot jo imaš zdaj boš moral še enkrat Windowse inštalirat...


Od kje ti pa to? Samo gonilnike moreš uštimat in je to to... (velja za XPje, Visto in Win 7)

...pol pa čes spustiš ccleaner ali pa jetclean in zadeva laufa naprej...

Kot je DJ dottor omenu, kje imaš pa čas ponovno nameščat vse programe, updejte,... No razen če ne uporabljaš računalnik le za YT in FB ;)
Blockchain Loterija TrueFlip - Zadeni 400BTC - goo.gl/a7tvR6
Kupi Bitcoin (BTC) ali Ether (ETH) z VISA ali MasterCard - goo.gl/xj936M

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mkmorfius ()

dottor ::

Je pa tudi res da čim menjaš ploščo se spodobi ponovno namestit windowse, da maš res frišno nameščene driverje. Sam sem na moj komp v skoraj 5ih letih namestil windowse 3x in sicer takoj ob sestavi Visto, pol ko je prišu W7 in ko sem zamenjal P5Q PRO za Commando. Umes pa redno CClean, O&O Defrag in malo gledat kam se hodi na netu, da se ne odpira vsake neumnosti...

SkyEye90 ::

Torej če se odstrani stare gonilnike in namesti nove, kot je dejal bluefish, načeloma mora delat brez težav, ali res lahko pričakujem ne-optimizirano delovanje?

Ja, ponovno nalagat, sovražim tak odgovor na vsako težavo z računalnikom. Nekaterim to res ni problem, ko boste imeli gor kup programov za resno delo, nastavljenih po svojem okusu, pa boste tudi fb-jevci in yt-bovci ugotovili, da ni samo klikanje next next :)

Sporočim kako bo z novo ploščo, upam da čim manj težav.

_Denny_ ::

Dobi si Paragon Adaptive Restore 2010, ki vse naredi namesto tebe. Zaženeš s cd-ja, izbereš Make system bootable on different hardware in to je to. Me je stvar rešila x novih namestitev tudi pri situacijah, kjer safe mode nekako ni možen (recimo migracija iz i5 2500k + ahci na nek nadomestni amd comp iz 2001).
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sestavljanje računalnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
689444 (7906) Helena123
»

PC ugasnil in po ponovnem zagonu ne deluje več.

Oddelek: Strojna oprema
131857 (1596) francek1
»

PCI express x16

Oddelek: Pomoč in nasveti
242555 (2251) shadeX
»

Matična mi piska =S

Oddelek: Strojna oprema
452461 (2072) jest10
»

cviljenje kondenzatorjev???

Oddelek: Strojna oprema
232276 (1825) SSH

Več podobnih tem