» »

WIN 95 in šumniki

WIN 95 in šumniki

BlackHole ::

Če imam angleško verzijo WIN 95 ali je možno z inštalacijo kakšnega dodatka nastavit jezik na slovenskega. Rad bi, da vsaj fonti prikazujejo šumnike pri printanju in v raziskovalcu v imenu datotek. Bi bilo dovolj, če namestim samo CE fonte?

BlackHole ::

Inštaliral sem multilanguage support in nastavil jezik pri tipkovnici in pri regional settings na slovenski, vendar še vedno nimam šumnikov. Če pogledam fonte, nobeden ne vsebuje šumnikov. Ali moram še kake fonte inštalirat - od kod?

Trinitron ::

Nevem če bo šlo. Kolikor jaz vem, angleški Win 95 še ni imel podpore za kakršenkoli multilanguage dodatek. Rešitev je na dlani -->Windows SLO (Za na slabše računalnike 98 SE za boljše pa XP):D

BlackHole ::

Fora je v tem, da očitno ima multi language support, ker sem ga inštaliral, tako da sem lahko izbral iz menija slovenščino (imam tudi slovenske valute itd), manjkajo samo šumniki v fontih.

Highlag ::

Šumnikov ti ne kaže, ker imaš napačno nastavljeno kodno tabelo.

Kako to zamenjat se mi žal ne sanja. :8). Če ugotoviš prosim sporoči tule na forumu.

Osebno sem to reševal z ponovno inštalacijo oken. To se da narediti tudi če imaš okna že naložena. Samo zaženeš setup in jih naložiš ponovno čez stare. Samo paziti je potrebno, da nastaviš vse ampak res vse nastavitve na Slovenščino!

Spajky ::

probaj mu podvalit v Autoexec.bat:
@ECHO OFF
mode con codepage prepare=((852) C:\Windows\COMMAND\ega.cpi)
mode con codepage select=852
keyb yu,,C:\Windows\COMMAND\keybrd2.sys

in v Config.sys:
device=C:\Windows\COMMAND\display.sys con=(ega,,1)
Country=386,852,C:\Windows\COMMAND\country.sys

lahko, da rata ... 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

BlackHole ::

Tole z config.sys ni uspelo. Ponovna inštalacija pa prav tako ni uspela (po moje bi to tudi šlo, kolikor se spomnim). Neko napako je javilo pri ponovni inštalaciji, verjetno zato, ker ta sistem ne teče na samostojnem računalniku, pač pa na virtualnem, ki sem ga ustvaril s programo WMware workstation (ki teče na Xp-jih). Problem nastane pri preverjanju hardvera, se mi zdi.

pagat34 ::

če se dobro spomnim, potem je verzija Windows 95 SR2 Pan European šumnike obvladovala povsod 8-O - brez dodatnih posegov :\
_________________________________________
Zaradi stranskih učinkov se izogibaj M$ izdelkov!

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: pagat34 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mrežni disk - istočasna uporaba datotek na disku z 2 računalnikov

Oddelek: Pomoč in nasveti
211541 (1116) fulgur
»

Slovenske nastavitve v MS Dosu

Oddelek: Pomoč in nasveti
302673 (1814) boogie_xlr
»

Problemi s šumniki v DOS-u (resno mislim!)

Oddelek: Pomoč in nasveti
142198 (2046) nevone
»

UNICODE in C

Oddelek: Programiranje
8913 (808) GaPe
»

direktno v windows

Oddelek: Programiranje
71296 (1137) jure1873

Več podobnih tem