» »

windows xp sovraži dos

windows xp sovraži dos

bruderbauc ::

Torej. Imam en dosov program za učenje desetprstnega tipkanja (ASDF). Problem je v tem, da mi program v windowsih xp deluje zelo čudno. Ko recimo kaj natipkaš, se to na ekranu izpiše šele čez nekaj sekund. Lepo prosim, da mi kdo razloži, kako lahko rešim tale problem. Razmišljal sem tudi o tem, da bi program zagnal v dosu (brez windowsow), ampak se mi niti malo ne sanja kako sploh priti do dosa (pri starejših windowsih si lahko izbral ponovni zagon v dosu, pri xp-jih pa tega ni).

gumby ::

poskusi z dosbox

NT/2000/XP namrec ne prebavijo najboljse dos programov... sploh ce direktno dostopajo do hardverja

Good Guy ::

če hočeš iz dosa poganjat naredi zagonsko w winsih in dej notr reset kompa (v biosu naštimi first boot device na floopy) in čaki da ti naloži
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

bruderbauc ::

Torej, dosbox je super emulator in dosov program mi zdaj dela tako kot bi moral... skoraj... Problem je, da se mi zdaj več šumniki ne prikazujejo pravilno, kar pa je še slabše, kot pa če bi mi program deloval prepočasi. A ima kdo kakšne ideje glede tega?

Kar pa se zagonske diskete tiče. Ko se mi je zagnal računalnik s pomočjo zagonske diskete in sem hotel priti na c:\ mi je javilo invalid drive specification. Enako mi je javilo, ko sem hotel priti na d:\.

kockish ::

DOS ne bere NTFS particij. Na sistemsko disketo skopiraj se program.

DSmidgy ::

Če je program kratek, ga posnemi na disketo in zaženi od tam. Ne dela ti pa zato, ker imaš NTFS particije.

Good Guy ::

dej nared zagonsko za podporo za cd-je pa gor fokn program če je tok velik pa s cd-ja laufi
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

ABX ::

Pa že ki si reci Nerotu naj ti zapeče boot cd z to disketo.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

bruderbauc ::

Program sem skopiral na zagonsko disketo in mi ga je šlo v dosu brez problemov zagnati. So pa bili šumniki spet zelo čudni. Kako naj torej računalnik prepričam, da mi ne bo več delal problemov s šumniki. A je mogoče dobiti kje kak popravek za dos, da bi začel podpirati šumnike?

Mr_Globus ::

A probal označit v lastnostih exeja da ga zažene v stilu win98?

gumby ::

dosbox lahko pise na NTFS, vsaj posredno... en direktorij pac mountas kot c: v dosu pa je:)

sumnike tud ne bi smel bit problem dobit, tudi tiste za CP 437

bruderbauc ::

Kje pa bi lahko dobil šumnike? In kaj misliš s tistimi za CP 437?

Izi ::

Če so ti šumniki delalo pod Windowsi potem verjetno program uporablja CP 852 (to je kodna stran)
Najlažje je če si narediš sistemsko disketo za DOS iz Windows XP.
Ko daš format A: obkljukaj "Create an MS-DOS startup disk" in Xp ti bo skopiral vse potrebne file na disketo.
Na disketi morajo tako med drugim biti MODE.COM, KEYB.COM in KEYBRD3.SYS
V Autoexec.bat pa mora biti tole:

mode con codepage prepare=((852) ega.cpi)
mode con codepage select=852
keyb yu,,keybrd3.sys

gumby ::

cp 437 je tisti prvi nabor sumnikov, ki se je zacel uporabljat. je v bistvu "shekani" US nabor znakov, kjer so oklepaje in ostale znake zamenjali z sumniki (C:ĐDOS in podobne zmazke smo gledali na ekranih:D)
nato je prisel cp 852 in tezave z vsemi tiskalniki, ki so imeli predelan bios za cp 437>:D (sicer so tudi tu sumnike postavili na cudna mesta v tabeli, sploh "č" je posrecen)

za 852 ti je izi napisal, kako se naredi
za 437 bos pa rabil tud shekan keyb.com ter yuvga.com (ali kako podobno ime... ta zamenja graficne simbole za oklepaje z sumniki)

kateri codepage uporablja program, bos pa videl:)

bruderbauc ::

Torej. Naredil sem zagonsko disketo in na njo dal še autoexec.bat, v katero sem vpisal tiste tri vrstice. In delovalo je...
A bi se dalo kako narediti, da bi delaovalo še windowsih? Če sem vse prav razumel, bi jaz moral dosbox prepričati naj uporablja 852.

SasoS ::

Isto...poberi te fajle in jih loadaj v dosboxu. Sem pa slišal da je keyboard support že spisan, patch samo čaka odobritev avtorjev :)

bruderbauc ::

Skopiral sem zagonsko disketo (na kateri je tudi autoexec.bat) v mapo od dosboxa. Nato sem zagnal dosbox in se odpravil v mapo, v katero sem skopiral disketo. Vpisal sem mode con codepage prepare=((852) ega.cpi) in mi je javilo incorrect MS-DOS version. Enako mi je javilo, ko sem v dosboxu zagnal autoexec.bat.
Kaj je torej narobe? A bi moral kako drugače nalodati te datoteke v dosboxu?

ToniT ::

Vse datoteke morajo biti iste verzije DOS-a.

bruderbauc ::

A s tem misliš, da datoteke MODE.COM, KEYB.COM in KEYBRD3.SYS niso za to verzijo dosa, ki ga imam jaz na računalniku? Po mojem bi morale biti iste verzije, saj sem jih vse ustvaril na istem računalniku, na katerem jih hočem tudi uporabiti.

SasoS ::

dosbox emulira dos verzijo 5, zato rabiš datoteke od te verzije. Ali pa uporabi freedos ki ne preverja verzije...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mrežni disk - istočasna uporaba datotek na disku z 2 računalnikov

Oddelek: Pomoč in nasveti
211546 (1121) fulgur
»

Slovenske nastavitve v MS Dosu

Oddelek: Pomoč in nasveti
302681 (1822) boogie_xlr
»

Šumniki v DOS-u - win xp

Oddelek: Programska oprema
52906 (2860) mirando
»

Problemi s šumniki v DOS-u (resno mislim!)

Oddelek: Pomoč in nasveti
142203 (2051) nevone
»

direktno v windows

Oddelek: Programiranje
71302 (1143) jure1873

Več podobnih tem