» »

Siol modem žično na wrt54gl v1.1 dd-wrt za WiFi

Siol modem žično na wrt54gl v1.1 dd-wrt za WiFi

first_line ::

Ker je Siolov modem zelo švoh z wireless signalom, bi ga rad s kablom povezal na wrt54gl v1.1 z dd-wrt.
Vem da je fora v bridganju, a nikakor ne najdem vodiča ki bi podajal izbire kot so v dd-wrt ki ga imam.

Kater vodič bi bil pravi zame (dd-wrt preko kabla na Siolovca za wireless)?

b3D_950 ::

- Izklopiš dhcp na wrt54gl
- Nastaviš Wireless (SSID, zaščita,ipd.) na wrt54gl
- Vtakneš LAN1 port iz wrt54gl v LAN1 port na Siol modem
- Izklopiš Wireless na Siol modemu

To je vsa umetnost. Na Siol modemu si vključiš še PPPoE, da bo modem kot router.
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

NeMeTko ::

@rb750 - a teli siolovi uporabniki lahko sami preklapljajo med bridged/routed mode-om? Brez klica na helpdesk, tako kot pri Amisu?

first_line ::

A potem ni treba nastavljati bridge, Ipje...? Ker se povežem na wrt54gl, samo ne dela net, lučke svetijo...

kamuee ::

kolk jest vem sam izklopiš wi-fi na wrt54gl in se z routerjem povežeš na port modema preko WAN-a od wrt54gl. Vsaj pr mojmu fotru je tko pa dela BP. Sicer glih ni siol ampak t-2, paš sam wi-fi izklopiš in sam prklopiš pa dela. Kr ta siol ima več al manj šrot robo od opreme, skos neki drka pa crkuje.

Če ne boš mogu sam tega narest pokllič na siol pa ti bojo oni dalje povedal kako pa kaj, bo mogoč še najbolš za tebe.
AutoCAD MAP 3D DWG Designer (Mechanical, Electrical)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kamuee ()

b3D_950 ::

NeMeTko je izjavil:

@rb750 - a teli siolovi uporabniki lahko sami preklapljajo med bridged/routed mode-om? Brez klica na helpdesk, tako kot pri Amisu?


Ne razumem vprašanja.

Na modemu aktiviraš PPPoE (mislm, da je zavihek Internet), vpišeš Username/password, ki ga dobiš ob prvi registraciji (če je na ADSLju) in to je to.
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

first_line ::

b3D_950 je izjavil:

- Izklopiš dhcp na wrt54gl
- Nastaviš Wireless (SSID, zaščita,ipd.) na wrt54gl
- Vtakneš LAN1 port iz wrt54gl v LAN1 port na Siol modem
- Izklopiš Wireless na Siol modemu

To je vsa umetnost. Na Siol modemu si vključiš še PPPoE, da bo modem kot router.


Verjetno misliš:
Vtakneš Internet port iz wrt54gl v LAN1 port na Siol modem

Samo ni delalo, edino wifi na Siolovem pa res nisem izkljaplal. Sem tudi resetiral wrt54gl pa je bilo še zmeraj brez povezave. Bom popoldne še probaval, ker Siolov WiFi je tako švoh, da imam z mobitelom točno 0 črtic signala, če imam telefon na samo škatli. Prenosnik pa vleče na 1m. Siol modem je ta nov (majhna bela škatlca), in že sumim da bi bilo z njim kaj narobe (1m signala, nastavljen na max oddajanje 100mW)?

tony1 ::

Po moje ti mora modem iz bridge v routing mode preklopiti operater (pokličeš helpdesk).

Najprej razčistimo tole: če v LAN port modema vštekaš računalnik, a dobiš privatni IP preko DHCPja?

b3D_950 ::

Če boš dal Internet port iz linksysa v LAN1 port na Siol modem, potem imaš dvojni NAT in potem rabiš DHCP(LAN) in PPPoE(WAN/Internet) na linksysu, če nočeš dvojni nat. Siol modem v tem primeru ne šlataš nič, razn wireless izklopi, da ne boš imel dveh.
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: b3D_950 ()

first_line ::

b3D_950 je izjavil:

Če boš dal Internet port iz linksysa v LAN1 port na Siol modem, potem imaš dvojni NAT in potem rabiš DHCP(LAN) in PPPoE(WAN/Internet) na linksysu, če nočeš dvojni nat. Siol modem v tem primeru ne šlataš nič, razn wireless izklopi, da ne boš imel dveh.


Hvala, bom popoldne ali pa čez vikend probal (nimam doma).
Jaz sem mislil da avtomatsko dela če vklopiš v Internet.

Kaj pa je najboljša opcija?

b3D_950 ::

Najboljš je, da povežeš LAN iz linksysa na LAN1 na modem brez da karkoli spreminjaš.
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

first_line ::

Sploh nisem vedel da se veže LAN na LAN :/ Samo potem morajo Siolovci verjetno preštelat port v briđ.

b3D_950 ::

Na nekaterih modemih lahko to vključiš sam:

Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

NeMeTko ::

Nekje sem se v eni podobni temi na dolgo in široko razpisal o tem, kako se uporablja varianta priklopa drugega routerja preko lan ali wan porta in kaj so posledice/prednosti/slabosti posamezne povezave.

V tipičnem 'domačem' omrežju ponavadi povsem zadošča, če drugi router priključimo preko LAN porta. Varianta povezave preko WAN porta pa pride v poštev, če hočemo ustvariti bolj 'zasebno' podomrežje (npr. če oddajamo sobe in želimo nuditi gostom dostop do interneta, lahko tako svoje računalnike postavimo izza drugega routerja in jih tako zaščitimo pred kakšnimi preveč heckersko ambicioznimi gosti).

Bistvo enega ali drugega pristopa je v tem, da enkrat router deluje zgolj kot dodaten switch in accesspoint na enovitem omrežju (če je priključen preko LAN porta) - oz. deluje kot router in dejansko tudi filtrira promet med dvema različnima pod-omrežjema (ko je priključen na WAN port).

Kot rečeno, se za domačo rabo ponavadi uporablja priklop preko LAN porta, saj je taka konfiguracija bolj preprosta in ponavadi tudi bolj smiselna.

b3D_950 ::

first_line je izjavil:

Samo potem morajo Siolovci verjetno preštelat port v briđ.


http://www.siol.net/pomoc_in_podpora/in...
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

first_line ::

b3D_950 je izjavil:

first_line je izjavil:

Samo potem morajo Siolovci verjetno preštelat port v briđ.


http://www.siol.net/pomoc_in_podpora/in...


Saj na net se znam povezat- dela. Problem je povezava Siol Oxygen modema z ddwrt.

Yacked2 ::

Jaz imam zvezano tako:

MODEM-----RUTER(linksys)----(WIFI)------>RAČUNALIKI

Config:
modem imam tako kot prej,....
ruter na 192.168.1.1:
gateway: 192.168.0.1
uklopljen DHCP (dodeljuje 192.168.1.2 naprej)
vsa umetnost
sicer se računaliki priklopljeni direktno na modem, ter na ruter med seboj nevidijo, a se tudi to da rešiti, samo ni potrebe po tem
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

first_line ::

Sem sedaj povezal lan na lan in mi je na Androidu takoj delal net- WiFi od dd-wrt, medtem ko prenosnik (win8) še zmeraj piše da je brez dostopa do interneta in ne dela :/

NeMeTko ::

Yacked2 je izjavil:

Jaz imam zvezano tako:

MODEM-----RUTER(linksys)----(WIFI)------>RAČUNALIKI

Config:
modem imam tako kot prej,....
ruter na 192.168.1.1:
gateway: 192.168.0.1
uklopljen DHCP (dodeljuje 192.168.1.2 naprej)
vsa umetnost
sicer se računaliki priklopljeni direktno na modem, ter na ruter med seboj nevidijo, a se tudi to da rešiti, samo ni potrebe po tem


Rešiš tako, da računalnike z modema prestaviš na router. Zakaj jih imaš na modemu, če imaš router?!?

NeMeTko ::

first_line je izjavil:

Sem sedaj povezal lan na lan in mi je na Androidu takoj delal net- WiFi od dd-wrt, medtem ko prenosnik (win8) še zmeraj piše da je brez dostopa do interneta in ne dela :/

Na novo skonfiguriraj wifi na win8. Pri tem TIPKAJ geslo in se izogibaj copy/paste varianti (je meni zadnjič požrlo 2 uri, da sem ugotovil, da copy/paste za password ni isto kot odtipkano geslo :| )

Yacked2 ::

NeMeTko je izjavil:

Yacked2 je izjavil:

Jaz imam zvezano tako:

MODEM-----RUTER(linksys)----(WIFI)------>RAČUNALIKI

Config:
modem imam tako kot prej,....
ruter na 192.168.1.1:
gateway: 192.168.0.1
uklopljen DHCP (dodeljuje 192.168.1.2 naprej)
vsa umetnost
sicer se računaliki priklopljeni direktno na modem, ter na ruter med seboj nevidijo, a se tudi to da rešiti, samo ni potrebe po tem


Rešiš tako, da računalnike z modema prestaviš na router. Zakaj jih imaš na modemu, če imaš router?!?


Zaradi tega:
modem---50m kabla----ruter

modem je pa pol metra od računalnika
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

NeMeTko ::

50m kabla?!? Ja kam pa imaš to napeljano?

Vsekakor zadeva ni ravno najbolj optimalna - sam se izogibam direktnemu priklopu, če je le možno. Na tvojem mestu bi nabavil še en router in ga priklopil na lokaciji modema ter nanj navesil računalnike, ki jih imaš zdaj vključene direktno v modem.

Če boš hotel, da se ti računalniki vidijo tudi s tistimi, ki so 50m proč, boš moral tisti router vklopiti v tega ob modemu in ga prekonfigurirati v accesspoint (priključiti preko LAN porta, izklopiti pppoe).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dostop do ruterja in modema kako nastavit

Oddelek: Pomoč in nasveti
113357 (3105) StajercSSS
»

WRT54GL - Gateway ?

Oddelek: Omrežja in internet
226895 (6518) Lukael
»

Linksys WRT54G In Tomato Firmware (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7418255 (11192) Hayabusa
»

težava z dostopom do IP kamere prek dveh routerjev

Oddelek: Omrežja in internet
235897 (4403) nx6325
»

Težava Amis

Oddelek: Omrežja in internet
133360 (3246) Hayabusa

Več podobnih tem