» »

Porabniki intrenetnega prenosa

Porabniki intrenetnega prenosa

oberskitona ::

Imam poseben problemšel sem skozi cel sistem izklopil vse možne posodobitve izbrisal vse programe ki jih ne rabim, ampak se vedno mi računalnik ko je povezan na internet sam od sebe nekaj prenaša. Nikakor ne morem ugotovit kaj dela.
Nekako v 3 urah prenese po 100mb kar pa je izredno veliko glede na to da imam tu v nemčiji neki mobilni internet na katerem je omejitev 3000mb mesečno.

Aha da dodam na prenosniku pa zadeva deluje odlično brez problemov in ko ničesar ne delam na internetu prenos popolnoma miruje.

OS je windows 7 64bit aja obstaja kakšen program ki spremlja omrežje in lahko vse prenose preveriš in blokiraš po potrebi ker sam windows firewale ne pomaga nič.

Bakunin ::

NeMeTko ::

Z wiresharkom ne bo ugotovil kateri program 'gara' na računalniku in na veliko prenaša 'nekaj'.
Poleg tega wireshark ni orodje za 'začetnike' in moraš že kar nekaj obvladati, da si lahko z njim pomagaš.

Jaz bi priporočil "Process Hacker", ki lepo pokaže vse programe, ki komunicirajo preko omrežja. Na Network zavihku se lahko z desnim klikom miške na vzglavje tabele izbere dodatne parametre za prikaz. Če izbereš 'receive rate', 'send rate' in 'total rate', lahko zelo preprosto sortiraš programe glede na hitrost prenašanja. Tako tudi odkriješ 'osumljenca'.

amigo_no1 ::

http://technet.microsoft.com/en-us/sysi...
TCPView is a Windows program that will show you detailed listings of all TCP and UDP endpoints on your system, including the local and remote addresses and state of TCP connections.

kixs ::

Ce imas W7, potem lahko to vidis preko Task Managerja (TCP/IP tab) in preko Resource Monitorja (Network pogled), ki sta ze vgrajena v sistem (Resource Monitor lahko enostavno pozenes preko Task Managerja v Performance Tabu).

lp

NeMeTko ::

Na Resource monitor sem pa čisto pozabil.

V nekaterih pogledih je boljši od process hackerja, predvsem pa je že sistemsko na voljo.
Drugače pa ima tudi process hacker nekaj dobrih strani (npr. lahko kar iz njega narediš ping, traceroute in whois za endpoint posamezne komunikacije.

BlackPanx ::

Resource monitor ti pokaze per process network usage, kar je točno to kar potrebuješ.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

disk stalno nekaj melje

Oddelek: Pomoč in nasveti
7768 (475) Gagatronix
»

win 10 pro, procesor skos na 100%

Oddelek: Operacijski sistemi
162421 (1947) gregc1
»

CPU težava. (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
584297 (3494) m0LN4r
»

Pohitritev odpiranja programov

Oddelek: Pomoč in nasveti
373950 (3100) mn
»

Disk "MELJE"

Oddelek: Strojna oprema
202753 (2156) energetik

Več podobnih tem