» »

umax 3400usb problem

umax 3400usb problem

pino ::

Juh
Imam umax astra 3400usb. Ta mi je v win98se delal ok. Sedaj sem pa dal gor win2000 mi pa dela probleme.
Spozna na usb portu lepo da je umaxov scaner, ko nalozim vistascan in zazenem test mi vcasih gre lepo drugic pa kar sredi testa luc ugasne in se vsa stvar ustavi. In javi da je usb zaznal napako. Na njihovih strane(umax) sem bral da bi morali win2k podpirat ta model.
Zanimivo je pa tud, ko sem ugasnil luc na skenerju in sem kliknil na internet explorer, da se mi je zagnal je luc kar sama od sebe posvetila. Isto se je dogajal z nekaterimi programi, ki jih imam.
To povezujem s tem, ker mi win2k vse kar imam pci kartic in tudi usb rine na isti irq11.
V win2k pa ne mores spreminjat tega boga.
Je imel kdo kake slicne probleme in kako jih je odpravil.
Hvala

msmiha ::

Probaj v BIOSunaštelat IRQje. Sam ne vem če bo delalo0:)
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

Ribicija ::

Probaš lahko z novimi driverji, ki jih najdeš na spodnjem linku.

klik

lp

jetam ::

Če hočeš da ti bojo win2k pravilno razporedili IRQje moraš pri setupu winsov takoj na začetku pritisniti F5 in potem ne izbrati ACPI computer samo potem ne boš imel softOFFa ampak boš moral comp izklapljati z gumbom za power. Druga stvar ki jo lahko probaš in ki je meni to porihtala pa je da v BIOSu poiščeš nastavitev za MPS Support in jo daš na 1.4 (originalno je bila pri meni 1.1).
Error on line: Object of type SIGNATURE expected

pino ::

Sem danes tud to probal (pri setupu s tipko F5 izkljucit acpi) pa mi je isto nametal vse pci krtice na irq 11, spreminjat se pa ne da irq. Tko, da sem ze kar obupal_))8-O
Tisti MPS Support pa nimam v BIOS-u, al ga pa ne najdem. (mamaplata je kt7)
LP Pino

MadMax ::

Probaj fizicno premesat kartice po slotih.

pino ::

Tud to sem premetaval po plati mami pa je cist isto. Sej nebi tecnaril z win2000 sam zaradi videa pa moram, ker mi win98se pozna z videom delat samo do 5 giga pol je pa konc. NTFS sistem format pa ni blema z dolzino
LP Pino

jetam ::

Hja ne vem kako je to pri KT7 ampak verjetno ima to isto AWARDov BIOS. Pri meni je to v Bios Features Setup, čist točno se pa ta funkcija imenuje MPS Version control for OS in to spremeniš iz 1.1 na 1.4...
Error on line: Object of type SIGNATURE expected

pino ::

sorry jetam, da ti tezim, sam tega jaz v biosu nimam na zalost. Tko da bo treba kako drugo resitev najdt. Me pa res jebljejo tele win2k.
No ja saj vse drugo gre edino scaner noce. Enkrat lepo skenira ko pa ugasnem pc in na novo zalaufam pa se upre.
LP Pino

AlchemY ::

tud jaz sem imel podobne tezave z USB tiskalnikom in win2k, no problem je bil v tem, da imam tud USB modem in jih nikakor ne morem prepricat da bi delala instocasno, ce sta oba na USB portih, ce enega izkljucim ni problema, no zadeve nisem mogel resit na noben nacin, winsi pa tudi niso javljali nobene napake, ceprav je ta ocitno bila oziroma je, tako da se moral prestavit tiskalnik nazaj na paralelca. Mal sem se tud pozanimal okrog,....baje so z USB, win2k in VIA cipovjem neki problemi, kar tudi varjamem, saj je pod winMe in 98 vse delalo brez problemov,....

pino ::

OK vsem hvala za pomoc, Sem delno resil tezavo. In to tko da dam disable sound blaster in potem scaner veselo dela.. Oboje skup pa ne ker je in sound blaster in usb na istem irq5. Spremenit se pa ne da.

Tko, da bom ze. Saj ne skeniram kar naprej in ko bom skeniral pac ne bom poslusal glasbe-))))
LP Pino


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Win2k - obcasen 1-2 sekunden freeze

Oddelek: Pomoč in nasveti
341360 (1123) plizzzzzz
»

IRQ-ji???

Oddelek: Zvok in slika
161680 (1457) andrej
»

win2k irq

Oddelek: Programska oprema
61004 (888) pino
»

Rešeni problemi z ATA 100 in IRQ-ji v Win2k

Oddelek: Pomoč in nasveti
82405 (2265) jetam
»

SBLive uporabniki!

Oddelek: Pomoč in nasveti
161883 (1548) --Switch--

Več podobnih tem