» »

Driver scanner for Win8

Driver scanner for Win8

lolzydrive ::

Živjo!

Razmišljam o namestitvi operacijskega sistema win8. Imam dokaj nov računalnik kupljen na sestavi.si, pa me zanima če obstaja kakšen driver scanner ali kaj podobnega za windows 8, da ti poišče vse potrebne driverje. Pa še to, je potrebno namestiti čisto vsak driver (motherboard, bios, lan)? ali ti jih windows nekaj že zazna in namesti samodejno...

lp

Enron x86 ::

Gonilnike bi ti moral poiskati kar Windows Update, tako da brez panike. Ti pa priporočam, da vsaj gonilnike za grafično kartico poiščeš in namestiš sam.

lp
Core i5-4690K@4.7| ASUS MAXIMUS VII HERO| 16 GB Corsair LP DDR3 1866 MHz|
ASUS 970 STRIX| SB Z OEM| Samsung 840 EVO 250 GB|
Seagate 2 TB| EVGA SuperNOVA G2 750 W| Fractal Define R4

lolzydrive ::

Ok, hvala :) No, gonilnike za grafično pa tako in tako imam na cdju.

axee ::

Tovrstnim programom nikoli ne bom zaupal, enako kot programom, ki ti magično pospešijo PC in čistijo register. Priporočam, da namestiš samo potrebne driverje, recimo za chipset, sata (storage) in grafično. Za ostalo so generični driverji, ki ti jih bo windows namestil dovolj. Te driverje, ki sem jih omenil pa je fino namestiti samo zato, da zagotoviš brezhibno delovanje raznih sleep funkcij itd.

LP

Enron x86 ::

Jaz pa ti svetujem nasprotno. Ne nameščaj raznih zadev za chipset, sata ipd., ampak pusti kar tiste, ki ti jih namesti Windows Update. V mojem primeru sem npr. namestil gonilnike za Intel Rapid Storage, pa je potem kup napak v Event Viewerju, da se je gonilnik iastor prenehal odzivati, z generičnim Microsoftovim gonilnikom pa je vse v redu. Enako z gonilnikom za SATA - ko je bil nameščen privzeti, ni bilo nobenih problemov, ko pa sem namestil tistega od proizvajalca krmilnika za shrambo, sistem po "zbuditvi" iz spanja ni zaznal diska in je bil potreben reset. V glavnem - pustiš, da ti Update namesti, kar hoče, nato pa še sam poiščeš gonilnike za grafiko. Če po tem vse dela, kot je treba, je najbolje, da gonilnike pustiš pri miru.

lp
Core i5-4690K@4.7| ASUS MAXIMUS VII HERO| 16 GB Corsair LP DDR3 1866 MHz|
ASUS 970 STRIX| SB Z OEM| Samsung 840 EVO 250 GB|
Seagate 2 TB| EVGA SuperNOVA G2 750 W| Fractal Define R4

lolzydrive ::

Zaenkrat bom namestil samo driver za grafično, ki je tako in tako edini driver, ki sem ga dobil zraven na Cd-ju. Sem pa iskal po nadzorni plošči ostale mogoče driverje, pa nisem nič našel, vse pa dela normalno.

lp

lolzydrive ::

Zaenkrat bom namestil samo driver za grafično, ki je tako in tako edini driver, ki sem ga dobil zraven na Cd-ju. Sem pa iskal po nadzorni plošči ostale mogoče driverje, pa nisem nič našel, vse pa dela normalno.

lp

Enron x86 ::

Ne nameščaj gonilnika s CD-ja, ampak pojdi na spletno stran proizvajalca grafične kartice (AMD/NVidia/Intel) in jih naloži od tam.

lp
Core i5-4690K@4.7| ASUS MAXIMUS VII HERO| 16 GB Corsair LP DDR3 1866 MHz|
ASUS 970 STRIX| SB Z OEM| Samsung 840 EVO 250 GB|
Seagate 2 TB| EVGA SuperNOVA G2 750 W| Fractal Define R4

axee ::

O pa sem le pozabil: za USB3 definitivno potrebuješ driverje. Je že tako dosti problemov z kakšnimi starimi ključki. Seveda je vse odvisno od matične plošče in čipseta.

Edit: ne poznam Windows 8, morda ima že primerne driverje tako da se opravičujem, če govorim narobe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: axee ()

matobeli ::

Ravno sem mesec dni nazaj inštaliral win 8. Našel je vse gonilnike, tudi za grafično (ki pa je stara 2 leti) in deluje vse kakor bi moralo, oziroma celo bolje kot prej na win 7. Ni mu uspelo samo pri zunanji USB zvočni od Creativa:)

negot ::

http://drp.su/, zelo v redu zadeva, lp:)

r3dkv1c4 ::

lolzydrive je izjavil:

Zaenkrat bom namestil samo driver za grafično, ki je tako in tako edini driver, ki sem ga dobil zraven na Cd-ju. Sem pa iskal po nadzorni plošči ostale mogoče driverje, pa nisem nič našel, vse pa dela normalno.

lp

vrzi tisti cd v smeti in si namesti nove driverje za grafično!!!!!

lolzydrive ::

Sem namestil nove driverje za grafično :DD Hvala za opozorilo :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prazno namizje po inštalaciji

Oddelek: Pomoč in nasveti
191481 (1033) neon21
»

explorer.exe se ne odziva. (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6713142 (12480) SomeoneLOVEU
»

Dell Studio 1555

Oddelek: Pomoč in nasveti
201339 (1107) JayKay
»

install driverjev mi poruši OS

Oddelek: Pomoč in nasveti
161252 (1036) BmN
»

Pinnacle PCTV revealed (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
536933 (4869) maxy

Več podobnih tem