» »

3 pin ventilator na plato 4 pin?

3 pin ventilator na plato 4 pin?

radmannsdorf ::

na tej plati bi rad priklopil dva ventilatorja ki imata 3 pinski konektor. ali to sploh gre? plata ima dva 4 pinska konektorja za ventilator(front fan/rear fan)
ker ima konketor na plati "jeziček" za pravilno vstavitev, bi ventilatorja celo lahko priklopil nanj, ampak bi bil potem zgornji oz. desni pin gledal ven-v prazno. ali bi blo to ok?

neboben ::

Baje, da to dela samo ne morš regulirat hitrosti. Se prav plata ne bo regulirala hitrosti ventilatorja. Kar sem jest prebral na netu lahk brez problema 3 pin prklopš na 4 pin. Se prav, če jest rpov razumem se 3 pinski vrtijo vedno na polni hitrosti med tem ko 4 pinski imajo možnost regulacije in prilagajanje hitrosti glede na tempearturo. Tko sem si jest prebral zadeve, ker ravno kupujem novo ohišje in hladilnik z ventilatorjem.

Janac ::

neboben je izjavil:

Baje, da to dela samo ne morš regulirat hitrosti. Se prav plata ne bo regulirala hitrosti ventilatorja. Kar sem jest prebral na netu lahk brez problema 3 pin prklopš na 4 pin. Se prav, če jest rpov razumem se 3 pinski vrtijo vedno na polni hitrosti med tem ko 4 pinski imajo možnost regulacije in prilagajanje hitrosti glede na tempearturo. Tko sem si jest prebral zadeve, ker ravno kupujem novo ohišje in hladilnik z ventilatorjem.


Točno tako.

BorutK-73 ::

radmannsdorf je izjavil:

na tej plati bi rad priklopil dva ventilatorja ki imata 3 pinski konektor. ali to sploh gre? plata ima dva 4 pinska konektorja za ventilator(front fan/rear fan)
ker ima konketor na plati "jeziček" za pravilno vstavitev, bi ventilatorja celo lahko priklopil nanj, ampak bi bil potem zgornji oz. desni pin gledal ven-v prazno. ali bi blo to ok?


Dela normalno, ti kar priklopi.

neboben je izjavil:

Baje, da to dela samo ne morš regulirat hitrosti. Se prav plata ne bo regulirala hitrosti ventilatorja. Kar sem jest prebral na netu lahk brez problema 3 pin prklopš na 4 pin. Se prav, če jest rpov razumem se 3 pinski vrtijo vedno na polni hitrosti med tem ko 4 pinski imajo možnost regulacije in prilagajanje hitrosti glede na tempearturo. Tko sem si jest prebral zadeve, ker ravno kupujem novo ohišje in hladilnik z ventilatorjem.

Regulacija dela čist ok.

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

neboben je izjavil:

Baje, da to dela samo ne morš regulirat hitrosti. Se prav plata ne bo regulirala hitrosti ventilatorja. Kar sem jest prebral na netu lahk brez problema 3 pin prklopš na 4 pin. Se prav, če jest rpov razumem se 3 pinski vrtijo vedno na polni hitrosti med tem ko 4 pinski imajo možnost regulacije in prilagajanje hitrosti glede na tempearturo. Tko sem si jest prebral zadeve, ker ravno kupujem novo ohišje in hladilnik z ventilatorjem.

to sploh ni nujno res. Asuske, ko majo fanexperta lahko brez problema kontrolirajo tut 3 pin fane. Pa tudi druge firme majo gotovo to.
#brezpodpisa

Janac ::

Pač lahko se regulira z omejevanjem/nižanjem napetosti. Kar ne zmorejo vse plate tako da je odgovor od @neboden univerzalno pravilen...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Po dolgem času nov test ventilatorjev na Silent PC Review (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Hlajenje in navijanje
6012362 (8506) BladE_
»

3 pin to 4 pin CPU connector

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
183324 (2149) Miha20
»

Asus P5Q in spreminjanje hitrosti ventilatorjev

Oddelek: Strojna oprema
62217 (2137) sloxl8
»

Zalman 9700 led kontrola ventilatorja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
141888 (1684) KeXX
»

Problem regulacije CPU ventilatorja z matično ploščo

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
131675 (1369) SHORTEE

Več podobnih tem