» »

Napetost na ozemljitvi

Napetost na ozemljitvi

the_game ::

V sobi imam na vtikačih napetost na priključku za ozemljitev in sicer sem s preizkuševalcem toka poskusil, na tistem na katerem imam razdelilec in gor priključen računalnik,monitor, modem, je na računalniškem ohišju tudi napetost katera preide preko monitorja in VGA priključka. Sprva sem sumil statično elektriko, sedaj pa sumim napeljavo, da bi faza "prebijala"

Je moje mišljenje pravilno? hvala:)
ASUS M2N-SLI DELUXE|AMD Athlon X2 6000|HD3870 512MB|PATRIOT 2x1GB 800Mhz CL.4|

beeone ::

Če si res preizkusil in si prepričan da si pravilno meril, potem je res napeljava, ker druga skoraj ne more bit, težava je pa najverjetneje napačna brika za zemljo v dozi sami, pri stari napeljavi se hitro ušteješ, ko sta oba kabla enake barve... :|

einstein :P ::

ne skrbi, mislim da nebi smelo biti nič, namreč, ponavadi imam med usb ali scart priključkom in ozemljitvijo (ohišjem kake naprave) 80V, te že kar malo trese ampak je tok itak zanemarljiv, tako da ni nevarno.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Invictus ::

Možno da imaš nulo vezano na ozemljitev.

Tako se je delalo včasih ko so prišparali stroške za tretji (ozemljitveni) kabel. Ali pa cel blok nima urejene ozemljitve. Kot npt. kjer jaz živim.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

WarpedGone ::

Tako se je delalo včasih ko so prišparali stroške za tretji (ozemljitveni) kabel

Šparanje je bil res glavni razlog?
So bli kabli tolk dražji kot danes?
Zbogom in hvala za vse ribe

gumby ::

Niso nič šparali, ampak so bili taki predpisi (ki so se vmes že 2x spremenili). Vsekakor je stvar nevarna in jo je treba porihtat. Ohišje računalnika (ali katerekoli druge naprave) nima kaj trest.
my brain hurts

einstein :P ::

mene ne trese ohišje ampak, če se dotaknem usbja, ki je nekam povezan npr. v rač. in z drugo roko ohišja npr. ojačevalnika.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

cekr ::

Dobi si nekje merilnik in zmeri napetost med različnimi kontakti.
Če sta nula in zemljitev zvezani skupaj, mora biti U=0V. Tu ni nobenega popuščanja, neglede kakšen standard je bil nekoč.

Napetost med fazo in ozemljitvijo mora biti ~230V. Če je odločno manj,imaš neko hudo napako na inštalaciji.
Manjka ti povezava na ozemljitev oz. na nulo. Potem se ti pa neka kvazi napetost transformira na ozemljitev.
Sicer je tokovna šibka. Je pa. To se dogaja, če je zelo dolga inštalacija.

Fazenbrifarji včasih lažejo. Zelo hitro se ti tudi na nuli prižge lučka. Tako da ne biti prepričan v njih.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cekr ()

5er--> ::

Napetost med fazo in ozemljitvijo mora biti ~230V.

Tega ne it merit s cheap multimetrom.

cekr ::

Zakaj pa ne? Saj je isti potecial kot med fazo in nulo.

Tudi cheap multimetri morajo prenesti vsaj 500V.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cekr ()

5er--> ::

Iz mojega je po takem poskusi ušel črn dim. (in ker vemo, da naprave delujejo na črn dim, sedaj le-ta ne deluje več =P)
No, mogoče sem imel pa smolo.

einstein :P ::

Jaz imam VC170 od Voltcrafta za 25eur in sem meril z njim že rahlo čez 1000VAC in nekaj čez 600VAC.
Imam pa še VC11 za 5eur in sem že meril 230V z njim brez težav.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

cekr ::

5er--> je izjavil:

Iz mojega je po takem poskusi ušel črn dim. (in ker vemo, da naprave delujejo na črn dim, sedaj le-ta ne deluje več =P)
No, mogoče sem imel pa smolo.



Verjetno nisi preklopil na "V" in se ti je pokadilo.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Duhec ::

the_game je izjavil:

V sobi imam na vtikačih napetost na priključku za ozemljitev in sicer sem s preizkuševalcem toka poskusil, na tistem na katerem imam razdelilec in gor priključen računalnik,monitor, modem, je na računalniškem ohišju tudi napetost katera preide preko monitorja in VGA priključka. Sprva sem sumil statično elektriko, sedaj pa sumim napeljavo, da bi faza "prebijala"
Je moje mišljenje pravilno? hvala:)

Izštekaj podajlšek/razdelilec iz stenske vtičnice in s faznim preizkuševalcem (fazenbrifer) pomeri direktno v vtičnici.
V eni luknji bo svetilo, v drugi in na ozemljitvenem (srednjem) kontaktu pa nikakor ne !
Če sveti še kje kot samo v eni luknji, imaš že v zidni vtičnici neko štalo.
Pokliči kvalificiranega električarja.
Ničenje (povezava sredinskega ozemljitvenega kontakta in ničelnega vodnika) je bil včasih povsem normalen priklop vtičnic. Res pa je, da če se je kje (navadno v dozi)prekinila nula si bil lahko ti ali ohišje naprave ničelni vodnik. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Duhec ()

Invictus ::

5er--> je izjavil:

Iz mojega je po takem poskusi ušel črn dim. (in ker vemo, da naprave delujejo na črn dim, sedaj le-ta ne deluje več =P)
No, mogoče sem imel pa smolo.

Si že narobe nastavil območje ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vgradnja fid stikala (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
9129526 (2699) mirator
»

Kako vezati vtičnico na 4 žice? (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
7812501 (9829) perci
»

Slaba ozemljitev, radiator + ohišje računalnika = rukne ko pes

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
184771 (4287) clix
»

elektrotehnika v praksi

Oddelek: Loža
265934 (5138) Tear_DR0P
»

Pomagajte ! Trese ku hudič. [kabelska] (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
559154 (7923) Pyr0Beast

Več podobnih tem