» »

VHS na divx

VHS na divx

miki2323 ::

Imam pinnacle tv kartico in bi rad posnel nekaj video kaset na cdejke v divx format če ima kdo izkušnje s tem mi naj prosim javi ker res nimam pojma kako bi to naredil :( KAKO IZ VIDEO KASET V DIVX

propeler ::

Jaz mam tud Pinnacle kartico. Kaj bi pa rad vedel?

ferjan ::

poišči si program iuVCR s katerim lahko stisneš v DivX v realnem času.

Meni dela brez problema na Duronu 800. Imam pa Pinnaclov PCTV.

Predator ::

videorekorder -> scart kabel -> composite vhod na tv kartici ( veliko lepša slika kot če probam preko antenskega kabla )

snemam z iuvcr

kar se formata snemanja tiče je pa odvisno od hitrosti tvojega računala, če imaš ustrezno zmogljivo pošast lahko snemaš direktno v divx ( jaz uporabljam xvid ) in mp3 sound, če nimaš lahko poskusiš s tem da zvok posnameš v wav ( da razbremeniš procesor ) in potem posnetek naknadno obdelaš ( naprimer stisneš zvok iz wav v mp3 ) z virtualdubom...

potem za bitrate divxa in audio se pa odločiš potem ko nekajkrat poskusiš snemat oz od kakovosti kaset pa koliko bi rad spravil na kakšen cd

PhotoBlaz ::

iuVCR je najbolsa zadeva,..ce hoces se kasneje rekompresirati DivX uporabi VirtualDUB.

DivX nastimaj na 1-pass in priblizno na 1000 bps, ce bos hotu kasneje se manjsi fajl rekompresiraj v vDUB-u iun dej ta bitrate an ene 700.
snemaj v 320x240, je ze akr dobra kvaliteta, ce pac ne gledas monitorja (ko gledas film) pol metra stran.
obvezno uporabi 25fps in seveda stisni zvok z mp3 kodekom(ce imas dober racunalnik(hiter), lahko vse naredis real-time ko ti rippa.(oz. divx mors itaq delat takoj, ker drgac naus mel dost diska ) :-))

Aha, se informativno: priblizno za eno uro filma bos na teh nastavitvah k sm ti povedu porabu okol 450Mb
Cau
Model


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Snemanje TV na disk

Oddelek: Zvok in slika
113243 (2429) kitara8
»

TV TUNER

Oddelek: Kaj kupiti
252057 (1543) All
»

IZ TV-ja takoj v Divx format

Oddelek: Pomoč in nasveti
191726 (1148) tac
»

Kater program za zajemanje videa s TV kartico?

Oddelek: Programska oprema
161281 (1001) jeggy
»

Program za gledanje tv-ja

Oddelek: Zvok in slika
262280 (1779) freserovski

Več podobnih tem