» »

vzpostavitev povezave preko brezično oddaljenega računalnika!

vzpostavitev povezave preko brezično oddaljenega računalnika!

AglioAlio ::

Lep pozdrav!

Iščem po forumu , pa ne najdem konkretne rešitve. Imam en problem. Jaz imam v sobi računalnik ki je povezan na siol modem, ki ponuja tudi brezžični dostop. Ko prižgem računalnik se mi avtomatsko vzpostavi povezava. V tem primeru lahko tudi oče an prenosniku preko wireless povezave dotopa do neta. V primeru, da jaz nimam prižganega računalnika, pa se oče ne more povezat z netom. A je možno tudi brezžično "vzignit" modem da se poveže.

Ali se da kako nastavit modem da je non stop povezan?.. Kako rešite problem v takih situacijah?
hvala , lp

amigo_no1 ::

To imaš ti nekaj čudno nastavljeno na njemu, Siolov modem je modem+wifi router, tako da bi se morala oba neodvisno en od drugega povezati gor.
Imaš nastavljeno kakšno mac filtriranje oz imaš izklopljen lan dhcp in imaš nastavljene neke custom nastavitve ipja, subneta in gw ?

V primeru, da jaz nimam prižganega računalnika, pa se oče ne more povezat z netom.

Zakaj ne ?

Zgodovina sprememb…

AglioAlio ::

hvala lepa že v naprej. Ko pridem domov bo pogledal, kako je z lan dhcp in ipji in temi stvarmi.
Očetu napiše pač da je uanble to connect, niki takega Server not found.
Hvala, lp

andrej02 ::

Pokliči na SiOL support in jim reči naj ti skonfigurirajo modem.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1793563995 (824) c23po
»

WRT54GL - Gateway ?

Oddelek: Omrežja in internet
227320 (6943) Lukael
»

povezava preko switcha ne dela (siol modem -> switch -> laptop)

Oddelek: Pomoč in nasveti
375368 (4872) BorutK-73
»

ROUTER in signal (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
518216 (7727) Frenckie
»

težava z linksys wrt54gl

Oddelek: Omrežja in internet
72205 (2072) logout

Več podobnih tem