» »

Težave z napajanjem računalnika

Težave z napajanjem računalnika

Grey ::

Živjo,

zadnjih nekaj dni se pojavljajo čudne težave in ne vem kaj naj bi bilo narobe. Simptomi so klasični za okvaro napajalnika/kondenzatorjev na MB, ampak kondenzatorji so vsi celi(tipa solid capacitors), napajalnik pa sem kupil nov prejšnji teden ravno iz tega razloga.
Računalnik se sam ugasne in ga potem ne morem vklopiti nazaj ali pa se resetira in sam ponovno zažene. Če se ugasne, ga ne morem vklopiti nazaj dokler ne izklopim in vklopim stikalo na napajalniku. Ponavadi me pričaka sporočilo "ASUS Anti-Surge protection...". Sedaj ne vem...ali je kaj narobe z elektronapeljavo v stanovanju (švoh varovalke, nestabilnosti v elektroomrežju) ali je problem kje drugje (beri v PCju). Razmišljam o tem, da bi ga kar odpeljal na servis in naj oni ugotovijo, ker verjetno imajo opremo za to. V BIOSu so napetosti stabilne in dokaj točne glede na rated voltage.

Any ideas?

amigo_no1 ::

ampak kondenzatorji so vsi celi(tipa solid capacitors), napajalnik pa sem kupil nov prejšnji teden ravno iz tega razloga.

Katerega si kupil ?
HW konfiguracija ?

Multimeter v roke in izmeri omrežno napetost 8-).

Skrat2510 ::

Zmeri napetost baterije na plošči.

Grey ::

amigo_no1 je izjavil:

ampak kondenzatorji so vsi celi(tipa solid capacitors), napajalnik pa sem kupil nov prejšnji teden ravno iz tega razloga.

Katerega si kupil ?
HW konfiguracija ?

Multimeter v roke in izmeri omrežno napetost 8-).

Na vtičnici je 227V.

Prej je bil napajalnik LC6550GP2.

LC6600v2.2
ASUS M4A78LT-M
AMD Athlon II X4 640
4GB DDRIII
Radeon HD4890
WD 1TB Green

Na bateriji z matične plošče je 3.35V.

Hecno je, da se tudi na drugem računalniku pojavlja ta problem (LC6550GP2). Skoraj istočasno so se pojavili simptomi na obeh računalnikih. Na nekaterih spletnih straneh pa računalnik tudi čudno vriska ko scrollam z miško.

ST-777 ::

Grey je izjavil:

Hecno je, da se tudi na drugem računalniku pojavlja ta problem (LC6550GP2). Skoraj istočasno so se pojavili simptomi na obeh računalnikih. ... Razmišljam o tem, da bi ga kar odpeljal na servis in naj oni ugotovijo, ker verjetno imajo opremo za to.

Napajalnik LC Power LC6550GP2 stane pri nas le 45 €. Po mojem mnenju je bolje za PC nabaviti kakovostnejši napajalnik. Slab napajalnik lahko celo skuri komponente, ki so nekajkrat dražje od njega. Seasonic X-660, ki ga imam, se je na testu zelo dobro izkazal in to je bil eden od razlogov, da sem ga kupil. Ima pa pri nas ceno 160 €, kar je precej več kot LC.

Bi bilo res najbolje, da računalnika ne prižigaš z napajalnikom, ki dela težave, naj servis prej ugotovi napako.

Grey ::

ST-777 je izjavil:

Grey je izjavil:

Hecno je, da se tudi na drugem računalniku pojavlja ta problem (LC6550GP2). Skoraj istočasno so se pojavili simptomi na obeh računalnikih. ... Razmišljam o tem, da bi ga kar odpeljal na servis in naj oni ugotovijo, ker verjetno imajo opremo za to.

Napajalnik LC Power LC6550GP2 stane pri nas le 45 €. Po mojem mnenju je bolje za PC nabaviti kakovostnejši napajalnik. Slab napajalnik lahko celo skuri komponente, ki so nekajkrat dražje od njega. Seasonic X-660, ki ga imam, se je na testu zelo dobro izkazal in to je bil eden od razlogov, da sem ga kupil. Ima pa pri nas ceno 160 €, kar je precej več kot LC.

Bi bilo res najbolje, da računalnika ne prižigaš z napajalnikom, ki dela težave, naj servis prej ugotovi napako.

Bo verjetno res bolje tako. Verjetno jim bom ta napajalnik vrnil in kupil z doplačilom Corsairja ali pa kakega Cooler Masterja v rangu 100€ s samo enim, močnim 12V railom, ker se mi zdi, da bi tako moralo biti napajanje bolj stabilno in kvalitetno.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Napajalnik za star PC (e8400, geforce 250gts)

Oddelek: Kaj kupiti
211631 (1473) Slayer69
»

pomoc glede graficne kartice

Oddelek: Pomoč in nasveti
11871 (684) Brias
»

moc napajalnika in r9 280 toxic (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5814862 (14321) hojnikb
»

Kateri napajalnik za Gigabyte Radeon HD 7950 WindForce 3X 3GB GDDR5 (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
818097 (7346) Pesimist
»

Računalnik potrebuje 5-10 min za zagon

Oddelek: Strojna oprema
252572 (2064) kratos

Več podobnih tem