» »

Nakup ekrana/monitorja 2012

Nakup ekrana/monitorja 2012

«
1
2

b16 ::

lp vsem.
No kupujem LED IPS full HD monitor. Pa me zanima kaj svetujete?.:) Sedaj imam LCD 22 od Samsunga T220. Sem zadovoljen sam nima VESA Wall mount in ni full HD. Zdej imam željo po 27 led monitorju.
Full HD 1080 IPS
ultra slim LED
odzivni čas 2ms
VESA Wall mount Obvezno!
To je en model ki sem ga najdu ni pa glih perfekten mojim standardom.
http://www.mimovrste.com/artikel/265011...

freesty ::

Glede na to, da mas kul kisto bi ti priporocal 2560x1440 resolucijo, vprasanje je, ce imas finance, ker so okoli 500€.

Imas pa moznost, da kupis iz koreje ekran, sicer je bolj noname vendar ima isti panel kot applovi ekrani stane pa okoli 300€ z vsemi stroski posiljanja.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

b16 ::

freesty je izjavil:

Glede na to, da mas kul kisto bi ti priporocal 2560x1440 resolucijo, vprasanje je, ce imas finance, ker so okoli 500€.

Imas pa moznost, da kupis iz koreje ekran, sicer je bolj noname vendar ima isti panel kot applovi ekrani stane pa okoli 300€ z vsemi stroski posiljanja.



Ma meni se gre največ za to da imam na tv-ju in monitorju enako resolucijo. Imam tv Sony hx900 in bi rad mel enako sliko na obeh ekranih ne da bi bili rezana kod je sedaj na samsungu.

Siddh ::

če iščeš full hd in ips, potem poglej za lg 32lk450
res je, da je 32" tv, ampak po večini imajo ips panel (treba pogledat serijsko), ima tudi wallmount in ogromno vhodov


Zheegec ::

b16 je izjavil:

lp vsem.
No kupujem LED IPS full HD monitor. Pa me zanima kaj svetujete?.:) Sedaj imam LCD 22 od Samsunga T220. Sem zadovoljen sam nima VESA Wall mount in ni full HD. Zdej imam željo po 27 led monitorju.
Full HD 1080 IPS
ultra slim LED
odzivni čas 2ms
VESA Wall mount Obvezno!
To je en model ki sem ga najdu ni pa glih perfekten mojim standardom.
http://www.mimovrste.com/artikel/265011...

To boš težko našel. 27" IPS imajo v glavnem 2560x1440. Monitorja z realnim (white to white) odzivnim časom 2ms pa itak ne boš dobil. IPS z realnim 2ms pa sploh ne. Vzemi kakšnega 27" IPS z 2560x1440, namesto iste slike na TV pa daš razširjeno namizje in vsak svojo ločljivost.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

huelz ::

Sem resno razmisljal o tem modelu, vendar po ogledu tega reviewa ni to to. Bezel ni tak kot zgleda na sliki, tako da tudi odpade multimonitor setup.

b16 ::

Hvala obema! :) Sam resno morem vzet sam ful hd ker imam na obeh ekranih hkrati enako sliko tko mi je najboljše. Tud ko igram kako igrico je odvisno od volje če ležim na postelji oz zdežu za kako dirkačino ali pa sedim za mizo pred pc-jem. :)

b16 ::

huelz je izjavil:

Sem resno razmisljal o tem modelu, vendar po ogledu tega reviewa ni to to. Bezel ni tak kot zgleda na sliki, tako da tudi odpade multimonitor setup.




Glih ta monitor sem imel v mislih. Zgleda kr dober vsaj meni ki se neki full ne spoznam.

RC14 ::

Tale LG IPS277 27" res zgleda zanimiv monitor. Sam kaj, ko ga še ni možno dobit pri nas, pa vprašanje kdaj sploh bo v slo?

Lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

b16 ::


RC14 ::

očitno sem ga spregledal, to je to očitno ja :)
lep monitor, čeprav če bi kupoval za okoli 300 eur, bi mogoče celo razmišljal o 32" LCD tvju.
Lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

b16 ::

RC14 je izjavil:

očitno sem ga spregledal, to je to očitno ja :)
lep monitor, čeprav če bi kupoval za okoli 300 eur, bi mogoče celo razmišljal o 32" LCD tvju.
Lp



To je tudi res za ta dnar. Imam pa en lcd od LG-ja je pa kr stara ni mi všeč ker ni led pa še kr roba ima okoli ekrana.

To je ta reč.
:/ http://www.mimovrste.com/artikel/135012...

jastreb ::

ima mogoče že kdo kakšne izkušnje s tem monitorjem? a je slika OK?
za tisto nategancijo z robom, ki kroži po youtubu, že vem. ampak rob imajo tako ali tako vsi monitorji. za tak denar ne vem če se dobi Samsung z IPS matriko.

http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...
jastreb

b16 ::

Jst nisem še nič vzeu ker nisem najdu nič pametnega. Tko da ne morem pomagat :)

fokz8 ::

Bom si sposodil temo, da nebom delal nove. Torej kupujem monitor 22" do 130€. Seveda bi rad mel najbolše kar se da za ta denar:)

Kupil pa bi ga na mimovrste:)

Prosim za pomoč. lp

medenko ::

Monitor LG IPS224V LED IPS

pri monitorju se ne špara, šparaj drugje.

fokz8 ::

[url]http://www.mimovrste.com/artikel/265001...

Mislim da je tale bolši:) . Kaj meniš ti?

Plus ne gre za za šparanje, ta mesec imam ogromno stroškov in si enstavno ne morem privoščiti dražjega monitorja...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fokz8 ()

medenko ::

boš pa kasneje vzel.

fokz8 ::

medenko je izjavil:

boš pa kasneje vzel.

...

"hvala" za "pomoč".

freesty ::

Ja LG je dosti boljsi, ker ima IPS matriko.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

fokz8 ::

mi lahko kdo najde kj podobnega na mimovrste,pač ubistvo najbolše seveda za takšno ceno... namreč tamle imam neke dodatne popuste:).

spirit ::

Evo karkoli od tega bo več kot OK, je pa vse malo čez 130€ ampak se splača.

fokz8 ::

zanima me kaj je bolš. 2ms, 5ms al 7 ms? A to pomeni da se slika osvežuje recimo na 7 milisekund ena pa na 2 ms? Potem takem je 2ms bolše ane...seveda če pomeni to?

freesty ::

Ja majn je bols, sam ni pa to nek dealbreaker.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

fokz8 ::

z uporabo programov kakšnih pa se ziher pozna...

drgač kaj pa je sploh tole zdj neki IPS matrika?

GrimReaper ::

Men osebno teli poceni e-IPS ne pomenijo nič. Vsekakor je zame boljši vsak TN monitor s CCFL osvetlitvijo kot pa e-IPS z LED osvetlitvijo (s CCFL jih kolker vem itak ni).
Da je zgoraj temnejša barva kot spodaj se dosti lažje preživi kot pa da ti monitor oddaja nenormalno veliko svetlobe tut če daš brightness na 0. S čimer izgubljaš tudi barve, ki jih je pri 6-bit že tako malo, in imaš potem samo še 4-bit.
Sej za podnev ali če imaš zraven prižgano luč je še ok, zame je pa zdej v zimskem času od 17:00 pa dokler ne grem spat neuporaben.
Ampak očitno jih večina ni občutljiva na LED svetlobo, ker se CCFL počasi umikajo iz trga.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Zgodovina sprememb…

fokz8 ::

GrimReaper je izjavil:

Men osebno teli poceni e-IPS ne pomenijo nič. Vsekakor je zame boljši vsak TN monitor s CCFL osvetlitvijo kot pa e-IPS z LED osvetlitvijo (s CCFL jih kolker vem itak ni).
Da je zgoraj temnejša barva kot spodaj se dosti lažje preživi kot pa da ti monitor oddaja nenormalno veliko svetlobe tut če daš brightness na 0. S čimer izgubljaš tudi barve, ki jih je pri 6-bit že tako malo, in imaš potem samo še 4-bit.
Sej za podnev ali če imaš zraven prižgano luč je še ok, zame je pa zdej v zimskem času od 17:00 pa dokler ne grem spat neuporaben.
Ampak očitno jih večina ni občutljiva na LED svetlobo, ker se CCFL počasi umikajo iz trga.


torej kaj mi potem ti priporočaš? Za monitor žal nemorem dat več, potrebujem pa ga nujno, saj na 15" monitorju na laptopu teško programiram vsak dan.

Gregor5816 ::

Da ne bom po nepotrebnem odpiral nove teme, bom vprašal kar tule.

Trenutno imam laptop 15" resolucija 1366×768. V primeru, če kupim monitor 1920×1080 in ga priklopim na laptop, bo gor na monitorju slika normalna ali bo okoli črn rob? Domnevam da bo črn rob okoli, nisem pa siguren.

Ali je to mogoče odvisno od grafične kartice? Če mogoče grafična kartica podpira 1920×1080, bi to delalo? Je to sploh možno? Ne spoznam se preveč na te reči...

Siddh ::

resolucijo lahko nastavljaš za oba ekrana posebej


Gregor5816 ::

Kje oz. kako se to nastavi? Danes sem na tv (1080p) probal, pa je bilo tako kot sem domneval, črn rob okoli slike. Potem sem probal to nastavit in sem izbral set desktop area to -> HDTV -> 1080p, pa je bila na sredini tvja slika ki jo imam na namizju, pa nič drugega...nobenih ikon ali česarkoli drugega.

Zheegec ::

Ja, to je prav. Razširjeno namizje. Potem pa programe potegneš z miško na drugi ekran (ponavadi desno).
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Gregor5816 ::

To deluje, hvala. Nisem vedel tega, prej sem vedel le za podvojitev zaslona, da je bila ista slika tako na tv kot na laptopu. Ampak še vedno je okoli črn rob, zgoraj in spodaj približno 2 cm in ob straneh enih 5 cm, kljub temu da sem nastvil na 1080i in 1080p (btw kakšna je razlika tu vmes?). Mogoče je problem v grafični kartici? Imam ATI Mobility Radeon HD 5470. Ko z desnim gumbom kliknem na ikono od ATI v vrstici za hitri zagon, se mi poleg vsega drugega prikaže dvakrat Intel(R) HD Graphics in dvakrat ATI Mobility Radeon HD 5470. Pri enem od teh (št. 3) so nastavitve za namizje pri laptopu, pri št. 4 je pa to razširjeno namizje, kjer ga lahko izklopim, nastavim resolucijo itd. In ravno tu, pri izbiri resolucije imam 2 možnosti, basic ali HDTV. Pri basic imam možnost izbire do največ 1600×900 oz. 1680×1050, pri HDTV pa imam izbire 1000i, 1000p, 1080i, 1080p, 720p in 648p. Glede na to da je tv 1080p, potem je lahko problem samo v grafični kartici ali v meni.

Siddh ::

idi v catalysr control center pa tam nastavi scaling
na tv pa nastavi format slike na just scan(tako je vsaj za lg tv, za druge ne vem)


Kurzweil ::

Mi lahko kdo razloži kakšen je monitor 2012, kot je navedeno v naslovu?

V nobenem primeru ne rabi tega napisat v temo, ker izgleda debilno, kako bi bilo če bi vse teme imele te številke?
Pralni prašek 2013 naprimer.

mojca ::

Monitor 2012 pomeni: nakup monitorja v letu 2012. Če bo nekdo bral temo leta 2016, mu štiri leta stari nasveti ne bodo kaj prida koristili.

Znanec me je prosil za nasvet za nakup ne predragega monitorja. V Hoferju imajo 23" Full HD monitorje za 140 EUR (in 21,5" LED televizorje za 200 EUR). Je kakšen drugi monitor bodisi boljši bodisi primerljiv in cenejši?

darkkk ::

Mogoče se ti splača malo okoli pogledat za LG-jevimi IPS monitorji, pomoje niso dosti dražji. (govorimo o 23")

dogo ::

V leclercu imajo ips monitor v akciji, če se kdo spravlja v nakupe.

kokpa ::

tudi sam bi rabil nov lcd monitor, stari samsung t240 je ravno šel rakom žvižgat(mogoče se ga da še z menjavo kondenzatorev popravit), zato potrebujem nov ekran. Največ se bi uporabljal za internet, filme, pa mogoče kakšno igro.

kokpa ::

ima mogoče kdo izkušnje s tema dvema http://www.techradar.com/reviews/pc-mac... oz. http://www.cnet.com.au/dell-ultrasharp-...

ali pa če ve kje se jih pri nas da dobiti, mogoče v živo videti?

Tr0n ::

120hz. Never going back.

LordPero ::

120Hz je zelo ql (igre, filmi), ampak meni ne upraviči bedne ločljivosti (HD -al obstaja že kaj boljšega?). Sploh pa dobiš Dellove IPSje precej poceni, 1920×1200 za 250EUR (24"), 2560×1440 pa za 470EUR (27").

Drugače pa:
kateri 24" monitor kupiti
LordPero

Matej_K ::

Zakaj se pa splača 12'hz monitor? Kaj pridobiš?

Rabiš posebno grafično za tak monitor?
... .. .

GrimReaper ::

2560×1440 pa za 470EUR (27")

Ta bo pa težka, za 500€ se U2713 še da dobit v tujini, pri nas pa ne pod 530€.

Se pa strinjam da je 1920x1080 zelo bedna resolucija (razen za gledat filme, oz. za TV je OK), po višini je praktično enak kot že prastari 19 in 22", je pa praktično povsod višina bolj pomembna kot širina.
Kar je pod 1920x1200 se mi zdi danes neuporabno, seveda je pa že zadnji čas da pridejo 2560x1440 TN monitorji za male pare, ker je tut 1920x1200 zunaj že vsaj 5 let.
Sploh je fail da dobiš na šihtu za nov monitor 1920x1080 (in to TN za 250€), ko pa je imel že stari 24" 2008 letnik 1920x1200, oz. še starejši 21" 1600x1200 (tam okoli 2006 letnik), kar je pomoje tudi boljše.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

hotig ::

Pozdravljeni, kupujem monitor, prebral sem že nekaj tem na tem forumu, ampak bi rabil še neko končno mnenje, ki mi bo pomagalo pri nakupu.
Monitor se bo v glavnem uporabljal za običajno delo z računalnikom: windows, ofice, internet, ogled slik in občasno kakšnega filma. Pogoj je da ima zvočnike, ker se dosti uporablja youtube in skype. Želel bi nekaj čim bolj poceni, pa da ni čist osnovno s..... ampak mal bol kvalitetno, ker pač pri monitorjih (in posledično očeh) ni treba šparat. Vseeno je okvirna cena cca 150e +-10.
In našel sem en ugoden monitor, pa me zanima vaše mnenje, kaj je dobro in kaj ne pri tem modelu oz. če je še kak podoben model:
http://mv.rs/t/2650116324

LordPero ::

Matej_K je izjavil:

Zakaj se pa splača 12'hz monitor? Kaj pridobiš?

Rabiš posebno grafično za tak monitor?


Možnost več slik na sekundo. Lahko jih porabiš za igre (možnost super 120FPS & Hz v 2D načinu oz. po 60 na oko v 3D načinu) ali pa za 3D video.
Ne vem, da katera grafa ne bi podpirala 120Hz, drugo pa je, če je zmožna na neki ločljivost, v neki igri, z nekimi nastavitvami izračunat 120 FPS.

GrimReaper je izjavil:

2560×1440 pa za 470EUR (27")

Ta bo pa težka, za 500€ se U2713 še da dobit v tujini, pri nas pa ne pod 530€.


Ja, 2713 sem na hitro pobrskal in dobil nekje za 470€, je bila trgovina v slovenščini, ampak meni nepoznano, tab sem zaprl po 2s (aha, sem še enkrat poiskal, ja, rabim pepela -sem spregledal, da je na večje napisana številka cena brez DDV :)).

GrimReaper je izjavil:

2560×1440 pa za 470EUR (27")

Kar je pod 1920x1200 se mi zdi danes neuporabno, seveda je pa že zadnji čas da pridejo 2560x1440 TN monitorji za male pare, ker je tut 1920x1200 zunaj že vsaj 5 let.
Sploh je fail da dobiš na šihtu za nov monitor 1920x1080 (in to TN za 250€), ko pa je imel že stari 24" 2008 letnik 1920x1200, oz. še starejši 21" 1600x1200 (tam okoli 2006 letnik), kar je pomoje tudi boljše.

Ja, oboje res, poznam ljudi, ki so prešli na ekrane z nižjo višino (19" wide), kar mi je glavoeksplodirajoče, če poskušam misliti na to, na šihtu pa isto (vidiš od velikih bank do razvojnih podjetjih s fullHD ekrani kot zamenjavo za 19×12 -ker pač ja, če ima svetleče stojalo je ekran seveda boljši).

Drugače pa močno dvomim, da bomo kdaj videli 2560x1440 TN (čeprav 2560×1024, ali nekaj takega, se mi zdi, da je bilo), ker je IPS že precej poceni in v ogromno okusih (po 20ih letih, je skrajni čas). Pa seveda še omejitve TN glede na fizično velikost zaslona (vidni koti in to). Sploh pa v zadnjem času postaja IPS household ime, se dodaja v imena modelov in uporablja kot "vrsta" ekrana, kot je eno LCD, drugo LED in tretje IPS (ja, marketing logic).


hotig je izjavil:

... okvirna cena cca 150e +-10. ...


Ja, pravilna odločitev je 22 ali 23" IPS (HD), sicer se mi zdi, da so LGji ugodnejši (pač lastni panel), nimam pa zaresnih izkušenj s Philipsi.
LordPero

b16 ::

Spet sem zagret za nakup te 27ke.. Zdej so finance spet na razpolago. :)

freesty ::

Nabavi in porocaj, mene tut mika:)
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

b16 ::

Ja sam še vedno ne vem kaj nabavit. Eni odsvetujejo led. Iščem monitor do max 600€ Kaj noben nima 27ke?

GrimReaper ::

Sem naročil U2711, 555€. Upam da bo ok, ampak druge alternative itak ni, razen kaj rabljenega.
LED meni doma ni všeč, ker uporabljam računalnik predvsem zvečer. Na šihtu pri dnevni svetlobi je ok.
In sicer me je pri U2412M motila nenaravna (bela), premočna svetloba. Nižanje svetlobe pri tem ni pomagalo, pa itak s tem izgubljaš barve, ki jih je pri 6-bit že tako malo.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

b16 ::

Končno en ki je kej naroču. In kdaj dobiš ta monitor? :)

«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

monitor 27" (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5534898 (19251) Argica
»

27inch monitor (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Kaj kupiti
719196071 (96029) Crni_Dejan
»

27" monitor (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7020903 (13091) scipascapa
»

LED monitorji z IPS matriko za oblikovanje

Oddelek: Kaj kupiti
152890 (2629) murmur
»

24" monitor do €300

Oddelek: Kaj kupiti
345085 (3832) ZaphodBB

Več podobnih tem