» »

Zakonopljo.si - zbiranje podpisov za predlog zakona

Zakonopljo.si - zbiranje podpisov za predlog zakona

Temo vidijo: vsi
««
16 / 16
»
»»

gruntfürmich ::

MrGTO je izjavil:

Bolje je kaditi travo s tobakom, kakor tobak sam, saj ti konoplja sproti čisti pljuča...




no, sj. pol ti pa modeli tako pribijejo.

pa sj ni čudno da jih potem folk dejansko sovraži...

obstajajo na teh štantih kakšne tinkture iz konoplje?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

matijadmin ::

MrGTO je izjavil:

Res je, mesanje s tobakom in brez filtra je res najslabši način konzumiranja. Ampak to se dela zato, ker si tako najhitreje zadet =)
Iz enega vidika je to izkoriščanje rastline za zadetek. Po drugi strani je pa to še vedno zdravilno, tako da je tukaj odvisno od pogleda.
Bolje je kaditi travo s tobakom, kakor tobak sam, saj ti konoplja sproti čisti pljuča. Če bi kadili le konopljo bi bilo že dosti boljše, z vaporizatorjem pa sploh. Pri kajenju dobimo okoli 7%, preko vaporizatorja pa kar 50-60% zdravilnih učinkovin.
V večini primerov jo je najboljše kar pojesti, tako dobimo največ zdravilnih učinkovin. V določenih primerih (recimo rak na pljučih) je pa bolje jo kaditi. Pri raku na materničnem vratu pa so najboljše vaginalne svečtke itd..
Ampak spet ni point način konzumacije, ampak ali je rastlina upravičeno prepovedana ali ne, kar pa ne more biti odvisno od družbenega načina konzumiranja.

Spet bom dal primerjavo z alkoholom.
Ljudje sadijo trte, da naredijo vino, katerega potem pijejo zato, da so pijani. Hinavsko je tudi tukaj govoriti o tem, da je črno vino dobro za kri, ko pa vemo da ga skoraj nihče ne pije zaradi dobre krvi, ampak zato da se zapiješ (vsaj malo..).
Zato ponavljam, da je treba gledat na vse stvari z istim pogledom, ne pa delati razlike..


To glede kajenja tobaka s konopljo je popolno zavajanje ali vsaj hudo neznanje.
Vrnite nam techno!

gruntfürmich ::

Spet bom dal primerjavo z alkoholom.
Ljudje sadijo trte, da naredijo vino, katerega potem pijejo zato, da so pijani. Hinavsko je tudi tukaj govoriti o tem, da je črno vino dobro za kri, ko pa vemo da ga skoraj nihče ne pije zaradi dobre krvi, ampak zato da se zapiješ (vsaj malo..).
Zato ponavljam, da je treba gledat na vse stvari z istim pogledom, ne pa delati razlike..


zakaj z alkoholom.
kolikor berem in spremljam, želite vi biti nad alkoholom, nad njim vihate nosove, vi ste toliko boljši od pivcev alkohola. vi uporabljate najbolj zdravilno rastlino na obličju zemlje!!
in zopet se želite primerjat z njimi...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

hamez66 ::

Ker se tudi z alkoholom zadeva, lahko pa je celo zdravju koristen. V malih količinah, ali pa za oskrbovanje ran, pa verjetno še kje. Verjetno ne bomo primerjali konoplje z motornim oljem, bitcoini ali avtomobili, ane?

innerspace ::

MrGTO je izjavil:

Iz enega vidika je to izkoriščanje rastline za zadetek. Po drugi strani je pa to še vedno zdravilno, tako da je tukaj odvisno od pogleda.
Bolje je kaditi travo s tobakom, kakor tobak sam, saj ti konoplja sproti čisti pljuča.


Kajenje cesarkoli je skodljivo, tudi konoplje. Tako da nic ne cisti pljuc, kot vsak dim drazi dihalne poti, kar si nekateri razlagajo kot "pucanje" pljuc. Vprasanje kako je s posledicami, bojda so bistveno manjse kot pri kajenju tobaka*.

*In summary, the accumulated weight of evidence implies far lower risks for pulmonary complications of even regular heavy use of marijuana compared with the grave pulmonary consequences of tobacco.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/2380...


Grunt> pa sj ni čudno da jih potem folk dejansko sovraži...

Mnja no, ce zaradi takih cvetk nekoga clovek sovrazi, je s tem osebkom nekaj narobe. Too much emo.
Glede tinktur bi sklepal, da so bile prisotne, ce ne pa kontaktiraj SKSK.
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

innerspace ::

gruntfürmich je izjavil:

zakaj z alkoholom.
kolikor berem in spremljam, želite vi biti nad alkoholom, nad njim vihate nosove, vi ste toliko boljši od pivcev alkohola. vi uporabljate najbolj zdravilno rastlino na obličju zemlje!!
in zopet se želite primerjat z njimi...


Velik delez uzivalcev konoplje uziva tudi alkohol.
Vihamo pa nosove nad hinavscino in neprivoscljivostjo oseb, ki ne razumejo, da je njihova izbrana droga(alko) legalna in druzbeno zazeljena kljub veliko slabsemu vplivu na zdravje in obnasanje v primerjavo s strasno bau bau marihuano.
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

MrGTO ::

To glede kajenja tobaka s konopljo je popolno zavajanje ali vsaj hudo neznanje.


Tako je, bral sem knjigo kjer je pisalo da ljudem, ki kadijo tobak lahko konoplja pomaga očistiti pljuča. Pisalo je, da so po neki raziskavi ugotovili, da ima kadilec konoplje celo manj možnosti za diagnozo plučnega raka kot nekadilec. Ker sem pa dosti bral tudi o zdravljenju s hašiševim oljem sem malce pomešal zadeve, priznam. Konoplja ima tudi katrana in ostalih škodljivih stvari več kot sam tobak, ampak vem iz lastnih izkušenj da ti ne toliko "zapaca" pljuč kot sam tobak. Tudi iz tega lahko sklepam, da očitno se sproti tudi "čisti".
Za zdravljenje raka na pljučih pa kajenje res ni primerno.

Velik delez uzivalcev konoplje uziva tudi alkohol.
Vihamo pa nosove nad hinavscino in neprivoscljivostjo oseb, ki ne razumejo, da je njihova izbrana droga(alko) legalna in druzbeno zazeljena kljub veliko slabsemu vplivu na zdravje in obnasanje v primerjavo s strasno bau bau marihuano.


Tako je!

Poleg tega pa še način kako je postala prepovedana pove, da nekaj ni vredu. Čez noč je postala škodljiva, prej je bila pa glavna osnova za večino zdravil, da ne govorimo o ostali uporabi v gospodartsvu..

Snackbarru ::

Spet, naštevat neke dobre lastnosti podprte s kvazi študijami in deli fikcije.
Koga briga če ima kakšne pozitivne lastnosti, vi bi pohcal zato jo je treba legalizirat.

MrGTO ::

Spet, naštevat neke dobre lastnosti podprte s kvazi študijami in deli fikcije.


Hmm.. ali veš mogoče kako je pa bila prepovedana?
Industrije katere so imele od tega korist, so financirale raziskave, da so napohali opice tako da so se zadušile (zmanjkalo jim je namreč kisika..) in to je bil dokaz da je konoplja škodljiva oz. da celo ubija. To je eno od cvetk, preko katere so dokazovali škodljivost konoplje. Sedaj za jo legalizirat pa je treba narediti miljon študij pa nevem kaj še vse..
Konoplja lahko zelo koristi tudi tebi ki nisi za kajenje. (prehrana, gradbeništvo, papir, oblačila itd itd.. ne morem vse naštet =))

Seveda, najlažje je reči da se hočemo zadevat in to je to. S tem pa tudi sami sebi škodujete, saj bi od konoplje imeli vsi korist. Manj onesnaževanja, boljše prehrana, boljša oblačila, bolšje izolacije... uf.. pač preveč je teh pozitivnih stvari.

Koga briga če ima kakšne pozitivne lastnosti, vi bi pohcal zato jo je treba legalizirat.


Ja nekatere nas zanimajo dobre lastnosti, sploh ker jih je dosti. Tebe očitno ne briga za nič. S tabo nimam kaj govorit, ker si zaprt in ne vidiš 1m pred sabo..

Snackbarru ::

Daj zraven tvojih zgodbic še kakšen potrjen vir in ne strani tipa "weed4lyf.com" pa ti bom verjel. Me pa tudi malo briga kako je prišlo do "prepovedi", ki izgleda nima velikega učinka saj poha vsak tretji 16 letnik.

Dobre lastnosti ha. Tudi fižol ima dobre lastnosti pa bi se dal z njegovih stebel plest puloverje...

MrGTO ::

Ma lej, js te ne bom prepričal v treh postih. Poglej si kakšen dokumentarec, preberi kakšno knjigo pa malo pogooglaj o tem. Mogoče boš potem lahko kakšno stvar povezal z drugo in si tudi sam ustvaru mnenje. Sam tudi nisem vedel za vse te stvari, ko sem pa prebral dovolj sem lahko tudi sam sklepal določene povezave..

Primer ZDA : vlada govori svojim ljudem, da je konoplja brez zdravilnih učinkov, pa da je to najhujša droga vseh časov. Istočasno pa ima v lasti patente, ki govorijo o zdravilnih učinkih konoplje. Pa mi zdj to razloži.

Pa še povezava, že ker mora danes biti vse dokazano in dokumentirano : Google Patents

thramos ::

Lej patent za časovni stroj.

Še enkrat: prosim za link na znanstvene študije, ki dokazujejo tvoje trditve.

Snackbarru ::

Jaz sem za 30 CHF kupil kasete Ericha von Danikena o vesoljcih ker je on ekspert pa mu leži in so to 100% legit dokumentarci. Gledal sem tudi na History channel Ancient aliens in ti 100% garantiram da vesoljci obstajajo.
Če mi ne verjameš imaš na youtube še pričanje Jožeta Žemve ki v osmih minutah zelo natančno opiše svoja srečanja.

innerspace ::

So what?
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

Shegevara ::

sej za legalizacijo niso potrebni pozitivni učinki konoplje. Nevem zakaj se vse vrti okoli tega? Debata o legalizaciji se mora gibat samo in izključno samo okoli potencialnih negativnih učinkov na telo. Če uporabljaš konopljo za pripravo v piškotih, kjer učinkovina THC pride v telo s pomočjo metabolizma iz želodca, jeter v kri ali pa z inhalacijo iz uparjevalnika (vaporizer).

Še enkrat, substance se ne prepove, ker bi bila nekoristna, ampak ker je škodljiva in je življenskega pomena, da se prepreči njena uporaba, ker je zelo škodljiva za uporabo.

Še nekaj o jointih. Čeprav najpogostejši način konzumiranja marihuane, je samo eden od načinov uporabe. Če kdo kadi marihuano mešano s tobakom, v rizli, je lahko škodljiva ampak obstajajo zdravju varnejša uporaba, kot sem že omenil v prvem odstavku, zato odjebite s temi argumenti.

thramos ::

Shegevara je izjavil:

Nevem zakaj se vse vrti okoli tega?.


Ker nekateri bolj glasni zagovorniki zelo veliko govorijo o tem. In s tem prodajanjem bullshita delajo precej veliko škodo prizadevanjem za legalizacijo.

Shegevara ::

thramos je izjavil:

Shegevara je izjavil:

Nevem zakaj se vse vrti okoli tega?.


Ker nekateri bolj glasni zagovorniki zelo veliko govorijo o tem. In s tem prodajanjem bullshita delajo precej veliko škodo prizadevanjem za legalizacijo.


to se pa strinjam.
Tole imam za povedat zagovornikom:

Tisti ki so proti legalizaciji niso proti, ker ne vedo za pozitivne učinke , ampak ker vedo za negativne učinke konoplje.
Potrebno je dokazati, da s pravilno in zmerno uporabo konoplje ne pride do teh negativnih učinkov, ki jih nasprotniki navajajo (rak na pljučih, zasvojenost, gateway drug).

Samo tako se bo debata razvijala v pravo smer.

thramos ::

Tako je, da pa ti bodo ljudje verjeli, da ob pravilni uporabi ne pride do negativnih učinkov je precej malo verjetno, če jim očitno pretiravaš oz. zavajaš ali pa kar lažeš o pozitivnih.

MrGTO ::

@ Shegevara: imaš prav. Vendar je še vedno dosti primerov, ko so si ljudje pozdravili raka s konopljo. Iz tega razloga želimo tudi to razširiti, saj bi marsikomu to koristilo.
Verjamem pa, da je za pot do legalizacije, tako kot praviš, potrebno razčistiti te mite o "veliki škodljivosti" konoplje. Seveda je tudi škodljiva v določenih primerih, vsaka stvar je škodljiva, odvisno je le od količine(doze).

Snackbarru ::

>Vendar je še vedno dosti primerov, ko so si ljudje pozdravili raka s konopljo.

The ride never ends :)). Še več ljudi si je z njo pozdravilo prehlad!

>Seveda je tudi škodljiva v določenih primerih, vsaka stvar je škodljiva, odvisno je le od količine(doze).

Ravno prekomerma doza konoplje te ni zmožna pokončati, za razliko od drugih nelegalnih drog.

Prosim fante, malo zluftaj glavo in pridi nazaj z dokazi in ne hear-say neumnostmi. Ne razumi me narobe, sem ZA legalizacijo, a kot je Shegevara rekel, delaš več škode kot koristi.

MrGTO ::

>Vendar je še vedno dosti primerov, ko so si ljudje pozdravili raka s konopljo.

The ride never ends :)). Še več ljudi si je z njo pozdravilo prehlad!


Sem pričakoval takšen odgovor.

Ravno prekomerma doza konoplje te ni zmožna pokončati, za razliko od drugih nelegalnih drog.

Prosim fante, malo zluftaj glavo in pridi nazaj z dokazi in ne hear-say neumnostmi. Ne razumi me narobe, sem ZA legalizacijo, a kot je Shegevara rekel, delaš več škode kot koristi.


Dobro vem, da te skoraj ne more pokončati. Seveda te lahko, vendar je dozo skoraj nemogoče doseči in je tudi še nobeden ni. To pa da te nikakor ne more pokončati pa ni res.
To sem napisal zato, ker te tudi voda lahko pokonča, ali pa zdravila ki jih kupiš v lekarni..

Povezava

thramos ::

MrGTO je izjavil:

Sem pričakoval takšen odgovor.


Jaz pa še vedno čakam na študije.

gruntfürmich ::

MrGTO je izjavil:

Konoplja lahko zelo koristi tudi tebi ki nisi za kajenje. (prehrana, gradbeništvo, papir, oblačila itd itd.. ne morem vse naštet =))


pa kaj ti bluziš. konoplja se že zdaj na veliko uporablja. kdo jo prepoveduje? http://www.gea.si/izdelki/gea-konopljin... http://naturaland.si/konopljina-vlakna-...

thramos je izjavil:

Ker nekateri bolj glasni zagovorniki zelo veliko govorijo o tem. In s tem prodajanjem bullshita delajo precej veliko škodo prizadevanjem za legalizacijo.

to jim vsi pravimo. ampak ti prepametni mladci neresnega videza pač tega ne dojamejo... in nikoli ne bodo, zato pa se bomo vedno znova vrteli v začaranem krogu prohibicije...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

thramos je izjavil:

Shegevara je izjavil:

Nevem zakaj se vse vrti okoli tega?.


Ker nekateri bolj glasni zagovorniki zelo veliko govorijo o tem.

Res da nisem šel šteti, ampak na oko zgleda, da zelo veliko govorijo o tem prej nasprotniki.

Ki istočasno priznavajo, da prepoved nima učinka ravno na področju, ki bi še nekako imelo smisel ("pohanje").

Pač še ena debata na najvišjem harvardskem nivoju oziroma: Slovenija, moja dežela.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

noraguta ::

ma kva težijo zlegalizerajo naj te šit pa je. sej je vse nevarn. še voda pa zrak.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()

thramos ::

MrStein je izjavil:

Res da nisem šel šteti, ampak na oko zgleda, da zelo veliko govorijo o tem prej nasprotniki.


Tudi jaz ne štejem, ampak glej o čem se pogovarjamo. Pa je verjetno večina zagovornikov.

MrGTO ::

pa kaj ti bluziš. konoplja se že zdaj na veliko uporablja. kdo jo prepoveduje? http://www.gea.si/izdelki/gea-konopljin... http://naturaland.si/konopljina-vlakna-...


A misliš da ne vem al kaj? =)
Problem je v tem, da slovenska zakonodaja dovoljuje za sajenje industrijske konoplje samo semena z največ 0,2% THC-ja, kar pomeni najslabša kakovost semen oz. kasneje rastlin. Povprašajte malo slovenske kmete, ki gojijo industrijsko konopljo. Cel kup problemov sploh za pridobitev dovoljenja, kasneje pa še obvezen odvzem vzorca, kjer jim poberejo veliko število rastlin za analizo itd itd...

Ampak kot je bilo rečeno.. Dejmo se pogovarjat zakaj je prepovedana, ne pa o njenih zdravilnih učinkih. Zaradi prohibicije je dolga leta bilo raziskovanje te rastline zelo oteženo. Se pa sedaj pojavlja vedno več študij in raziskav.

Najbolj smešno je trenutno stanje pri nas od 1.1.2015.
Čisti sintetični THC (kateri se naredi v laboratoriju) so premaknili iz 1. skupine prepovedanih substanc v 2. skupino. Konopljo kot rastlino samo, pa so pustili v 1. skupini. V 1. skupini je pa konoplja predvsem zaradi vsebovanja THC-ja.
Tukaj se mi zdi, da gre predvsem za dobičke farmacije :/

gruntfürmich ::

potem pa registrirajte farmacevtsko dejavnost in ga sintetizirajte. in potem ko boste farmacevti, lobirajte za prestavitev rastline v 2. skupino.
morda pa vas šos pri tem finančno podpre, ko se tako zavzemajo za legalizacijo...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

c00L3r ::

Smešno je, ko nekdo reče, da še bomo videli kako se bo končal ameriški "eksperiment" z legalizacijo. NAROBE! Eksperiment smo mi zdaj, ki imamo prepoved.

In ta prepoved ima kakšne pozitivne učinke? Naj jih nekdo našteje, jaz vidim samo negative. Pa hkrati mora upoštevat celotno zgodovino človeštva, kjer ni bilo prepovedi in klub temu ni bilo težav.

matijadmin ::

Res smo zapečkarski in nazadnjaški narod, morda niti ne narod, kot so to naši predstavniški izbranci. Ne bi želel temu pripisati krivde, a je bil referendumski predlog lunatikov gotovo 3 korake nazaj!
Vrnite nam techno!

razr ::

Zadnji čas da legalizirajo VSE te zadeve. Itak je vse na dosegu roke tako ali tako.

BladE_ ::

Na dosegu roke je ampak še vedno neleglano, naj mi omogočijo, da sam doma zasadim(nekaj v meji normale) za lastno uporabo in, ko bom konzumiral v tivoliju, da mi ne teži "krimič" in piše kazni, ker ne motim nobenega in ne delam nobene škode zaradi tega...
Akcija - Reakcija

Rias Gremory ::

Z vse ljudi tipa Snackbarru:
DEA Administrator Testifies at House Judiciary Oversight Hearing (me spominjajo na to žensko)

Cannabis vs. Tobacco as Cancer Causing Agents
Cannabis and Cannabinoids (PDQ(R))

Prav tako je problem, da je v US of A travca Schedule 1, če bi se kaj spremenilo bi se lahko bolj raziskalo kakšni so pozitivni in negativni učinki trave.
The Schedule I classification of cannabis in the US makes the study of medical cannabis difficult.[6] Another issue for research is the habit to mix cannabis with tobacco or switch between tobacco and cannabis.

Medical cannabis @ Wikipedia
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.
««
16 / 16
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kanabis/konoplja/marihuana (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21429706 (24742) Uizi
»

Legalizacija marihuane 2016 (strani: 1 2 3 416 17 18 19 )

Oddelek: Problemi človeštva
904144582 (57405) gushto
»

Sistem medicinske konoplje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7013882 (8031) Spajky
»

Zakaj ni konoplja legalizirana? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
21742034 (30303) jype
»

Zastrupitev z THCjem (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
31677153 (68391) Okapi

Več podobnih tem