» »

Kirga digitalca kupit?

Kirga digitalca kupit?

CR ::

Kopujem digitalni fotoaparat za ene 80.000. Zdej me pa zanima kirga naj kupim?

Mam na izbiro tele tri:
Digitalni fotoaparat Hewlett Packard PS-720
Canon PowerShot A40
Olympus C-220Z


Cene so priblizno enake, s tem da je HP full znizan (za 10.000). No, pa sej to ni vazn... Kir je boljsi?

Robey ::

Pozdravljen!

Mislim, da imaš na izbiro še samo dva digitalca, ker Canona A40 ni nikjer več za dobit (klical sem po celi Sloveniji). Sam sem hotel kupit tega Canona ampak bom ga šel iskat v Nemčijo, kjer ga že imam rezerviranega.

lep pozdrav
Roby

maksimvs ::

Sem ti že v Jokerjev mnenjalnik odgovor napisal. Nakratko HP:D

CR ::

Emmmm :\ ... Roby?
Sej za Canona sm dal link na stran, na kateri se ga DA dobit ;). In to slovenska trgovina :).

Thnx, maksimvs... Sam ne vem kak bo s tem k nima LCD zaslona... To pa dost tko sux.

Robey ::

:(

Žal Cr sem tudi sem že klical na ta EnaA pa so mi rekli da jih nimajo in jih več ne dobijo. Saj pravim preklical sem celo Slovenijo in nikjer jih ni za dobit. Tudi generalnega uvoznika Canon sem klical pa mi ne zagotavljajo da še bodo sploh prišli ti digitalci ker gredo iz prodaje in jih bodo namestili A45.

lp
Roby

maksimvs ::

No ja CR kje si videl da HP nima LCDja. http://www.steves-digicams.com/2002_rev... Tule poglej. Sicer pa sem priporočil HP zaradi večje resolucije, ki je pomembna če delaš večje slike. Glede LCDja pa tole tudi če ga ne bi mel ga jaz ne bi pogrešal.

Tomi ::

Jaz imam Olympusa C220Z in sem z njim zelo zadovoljen. Tako da ti ga lahko samo priporočam, pa še lep sistem pa prenašanje slik na računalnik ima. Za razliko od HP-ja.
metrodusa.blogspot.com

Ribicija ::

Canona več ne bo, ker je EOL. Pride nov model namesto tega samo se še ne ve kdaj.

maksimvs ::

No ja meni jaz si najprej kupim fotič zaradi fotografiranja ne zaradi lepote ali podobnega;)

Matek ::

What's EOL?
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Robey ::

Kaj HP nima možnosti prenašanja slik na računalnik?
Roby

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Robey ()

Matek ::

Robey, daj pomisli malo kaj si vprasal:D. Kaj bi pa potem z njim delal?
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Robey ::

Poglej kaj je Tomi reko

Tomi ::

Tomi je rekel, da ima Olympus enostaven sistem za prenašanje datototek (beri: USB, ki zazna digitalca kot removable disk), za razliko od HP-ja, ki tega ne naredi, in gre zadeva preko namenskega softvera, počasi kot hudič.
metrodusa.blogspot.com

maksimvs ::

:D Ima USB kar je čisto v redu Je pa res da uporablja secure digital kartice ki se mi zdi niso tako razširjene kot compact flash. Ampak kot sem rekel meni je važna fotka.

Robey ::

maksimvs ali imaš ti slučajno ta fotoaparat (HP..) ali poznaš koga, ki ga ima. Sem v dilemi za katerega se odločiti: HP-ja ali A40.
Roby

maksimvs ::

Robey zadeva je po moje taka: Prvo kot prvo ima HP 3.3 Mp proti Canonu ki jih ima 2 Mp. Verjetno se bodo ostali razburjal da je 2Mp zadosti ampak jaz mislim da je dobro imeti vsaj 3Mp, več od tega a verjetno res ne boš rabil. Kot sem ti že povedal imam Pentaxa MZ-7 na film. Dela take slike da se lahko vsi ˝consumer˝ digitalci skrijejo. Pod drugo: (da ne bodo govorili da lajam na pamet) imel sem Canonovega digitalca ko večina ni imela niti pojma kaj je to. Nekega lepega dne mi je aparat zmrznil. Nesem ga na pooblaščeni servis (Avtotehna) kjer mi tip reče da je objektiv fuč. Cena 950008-O Ker fotič takrat ni bil toliko vreden ga nesem domov...Po enih treh mesecih ga vzamem spet iz predala ga prižgem in objektiv se lepo pospravi nazaj not. Toliko o strokovnosti in poštenosti Canonovih zastopnikov.;(

Robey ::

:O maksimvs najlepša hvala za pojasnilo. Med tem časom sem si že ogledal nekaj fotografij in se odločil za HP-ja. Na počasnost pri prenosu sem pa že tako navajen, ker tudi zdaj ni bilo kaj boljše (ko sem še imel Musteka).:)

Hvala in lep pozdrav
Roby

maksimvs ::

Ni blema:D Samo izražam svoje skromno mnenje

Robey ::

Trenutno gledam cene za enak tip hp-ja in kar ne morem verjeti, da so v določenih trgovinah kar za 40.000 SIT dražji!;((
Roby

maksimvs ::

http://www.steves-digicams.com/2002_rev...
Tega Canona bi pa vzel če mi ga dajo za 100k Sit:D

andrej ::

maksimvs: tega bi vsak mel! tudi za 500k, ali pa ga zamenjam za moj boren canon D60:D

maksimvs ::

No ja Andrej, Canon 1 Ds pride okol 9000 evrov8-O Ampak tudi D60 ni slab;)

andrej ::

saj zato sem reko, da takoj dam 500k SIT zanj:D kaj, se 600 ali 700 bi dal za to masinco...:D

drugace pa D60 res ni slab.

Robey ::

:)) Tako jutri dobim tega HP-ja in upam da bom z njim zadovoljen:D

lep pozdrav
Roby

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Robey ()

maksimvs ::

Uživaj in streljaj okol z njim:D

Robey ::

Bom streljal z velikim užitkom:D
Roby

andrej ::

ce smo ze pri streljanju, en vic:

going to bed the other night i heard someone in the den trying to steal my D60 and all the other stuff i owned.

i phoned the police but was told no one was in the area and that they would send someone over as soon as possible.

i hung up. a minute later i called them back and said never mind i shot the purpetrator.

within minutes there were half dozen police cars in the area plus helicopters and an armed response unit. they caught the thief red-handed.

One of the officers scorned me by saying "i thought you said you'd shot him."
to which i replied: "i thought you said there was no one available?"

moral: don't touch my stuff...........LOL

Robey ::

:D Pozdravljeni spet se oglašam. Danes sem deobil tega HP-ja 720 sem zelo zadovoljen slika je 1A. tnx maksimvs za nasvet.

lp
Roby

maksimvs ::

Ni blema....boš kako slikico pokazal pa bo:D

Robey ::

Veš da bom zakaj pa ne
8-)
Roby

BlazP ::

Ko sm vidu da je nekdo omenu, da bols met 3Mega pixlov, ko 2 Megapixla. Sm vidu digitalca, ko je mel 3 Megapixle, pa je bla slika(na max resoluciji) slabsa ko da bi predsolskemu otroku dal temparke u roke. Sm pa ze tud vidu 2 Megapixla ko je mel pa kristalno sliko.

Sam povedat sm hotu, da ni vse v tem, kolk megapixlov ma digitalc.

maksimvs ::

BlazP!
Tisto o Mpikslih sem jaz izjavil... Naj pojasnim. Če delaš majhne tj. "normalne" slike potem res ni razlike številu pikslov. Toda človek si lahko nekega dne zaželi povečavo in težave so tu. Sicer pa se strinjam da število Mp ni vse. Da spraviš sliko do čipa potrebuješ nekak objektiv, no to pa je bil tudi eden od razlogov da sem svetoval HPja, ker kolikor vem ima HP lečovje od Pentaxa ki pa slovi po kvalitetni optiki.:)

andrej ::

naceloma drzi. fotograf je tisti ki naredi sliko, fotaparat je samo pripomocek. po drugi strani pa je tudi res, da z dolocenimi aparati dolocenih slih sploh ni mozno naredit.

O pixlih pa vsaj naceloma, oz. v 90% drzi, da je novejsi fotoaparat z vecjih stevilom pixlov "boljsi" od fotoaparata z manjsih stevilom pixlov. ce ne druga gre za novejse tehnologije. se bolj pa drzi, da vecina uporabnikov sploh ne vidi razlik pri modernih aparatih na normalnih slikah - se pri povecavah ne - treba je tocno znat gledat:)

to je skoraj tak kot pri procesorjih in MHz.:D ceprav marsikateri zacenik poudarja kolko GHz procesor ma mu sistem nic ne pomaga ce ma premalo rama:)

mahi ::

ma kaj se prepirate en drek ... kupis Olympusa c-730 ultra zoom pa je stvar resena. das lepo 170ksit in si se bolj veseu :) slike in zoom ima itak prekrasen, tko da ni blema.

BlackHole ::

Ja, ali pa še boljše, kupiš Olympusa C-730 z original torbico in 64 Mb xD kartico in daš 140k SIT in si še bolj vesel, ko pa vidiš slike, si pa spet vesel. >:D

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Digitalni fotoaparat do 100k

Oddelek: Kaj kupiti
473182 (2545) TribesMan
»

Digitalna fotografija!

Oddelek: Zvok in slika
241787 (1333) andrej
»

Optimalni digitalni fotoaparat.

Oddelek: Zvok in slika
332204 (1561) urosbe
»

Digitalni fotoaparat

Oddelek: Kaj kupiti
141455 (1114) Heisenberg
»

digitalc v SLO

Oddelek: Zvok in slika
162105 (1761) Zzzzzzz

Več podobnih tem