» »

Digitalni fotoaparat do 100k

Digitalni fotoaparat do 100k

zee ::

Živjo.
Kateri fotoaparat mi priporočate nekje v rangu 100k+-10? Imeti mora 4 Megapiksle ali več, optični in digitalni zoom, oblika mora biti pa čimbolj klasična.

Odločam se med naslednjimi možnostmi:
- HP PhotoSmart 945
- Canon PowerShot S1 IS
- Olympus CAMEDIA C-765
- Minolta DiMAGE Z2

A ima kdo izkušnje, s katerim od zgoraj naštetih?

hvala pa lepo pozdrav.
zee
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Tomson ::

S Canonom A95 ne moreš zgrešit ...

http://www.enaa.com/oddelki/foto/produc...


ZELO dober fotoaparat (malo dražji) je tudi Sony DSC-V1:

http://www.enaa.com/oddelki/foto/produc...


Mogoče za v razmislek tudi Samsung Digimax V70 (nekaj čez 100k):

http://www.samsungcamera.co.uk/content/...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Dr_M ::

ja jest mam minolto Z2.

energetsko ni prevec pozresna. z 2000mAH baterijami komot nardis ene 1000 slik, od tega recimo 1/3 s flesom.
avtomatika je dobra za zuni ob dobrih svetlobnih pogojih, za not in slabse svetlobne pogoje, mal malo morje rocnih nastavitev, ki dejansko delujejo in so uporabne.
drzis ga z eno roko in tut kr lepo pade v dlan. se vsak ki jo je prijel v roko, jo je pohvalil.
snema tut filme, od 160x120 do 640x480 15 ali 30 fps in 800x600@15fps, neomejene dolzine. zravn je tut zvok. edin pr snemanju filma se slisi zoom zravn, precej glasno in tut avtomatsko ostrenje je zaznavno.
supermakro nacin ma od 3cm dalje, kar je zelo uredu. bliskavica je zelo mocna, mogoce celo mal premocna za manjse prostore.
uporablja SD kartice, ki so zdej extremno poceni.
jest s tem fotoaparatom hodim po partijih pa kr precej slikam, ampak me njegova velikost popolnoma nic ne moti niti ne ovira.

ce se bos poglobil v rocne nastavitve, ti ta fotic lahko samo priporocam, ce pa ne, pa uzem eno pocen trotlzihr kamero (npr A75)

pa pust pri miru razne samsunge in sonye...


ce te se kej zanima, upras :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Tomson ::

In kaj je narobe s Sonyem DSC-V1 ki je bil fotoaparat leta 2003/2004, v vseh revijah na netu v svoji kategoriji na 1. mestu?
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Dr_M ::

kr nej ga hvalijo.
ampak vsak, ki se vsaj mal ukvarja s fotografiranjem, ti bo reku, da se izogibi firm, ki prej niso delale ze klasicnih fotoaparatov.

in v kateri kategoriji je prvi?? slucajno v ksni taki, kjer so samo dogitalci takih firm, ki se jih je treba izogibat?

no, sam poglej objektiv, pa ga primerji s ksnim boljsim digitalcem, npr z Z2.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Tomson ::

Poišči prosim svojo minolto Z2 in Sonya DSC-V1 na dotičnem seznamu.

Hmm ....


Le kateri ima višji rating ....

In to je prva stran ki jo je izpljunil google.



Skratka, ne mislim se kregat ker fotoaparat je boljši, ni to niti namen te teme, sam prosim ne mi s takimi ven hodit kot "izogibaj se raznim Sonyem" in pa "in v kateri kategoriji je prvi?? slucajno v ksni taki, kjer so samo dogitalci takih firm, ki se jih je treba izogibat?"

Če imaš Minolto Z2 to še ne pomeni da imaš najboljši fotoaparat. In ne vsiljuj določenega fotiča drugim. Povej svoje mnenje, predstavi pluse in minuse fotoaparati, potem se bo pa itak vsak sam odločil kaj bo kupil. Ne pa takoj v nič dajat nekaj, kar sploh ne poznaš!
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Dr_M ::

Tomson: si ze kdaj vidu od bliz tega sonya? al pa minolto z2??

prej ti vsiljujes neki, kar sploh vidu nisi nikol.

in ja, so boljsi fotoaparati od Z2. to so pa SLR. :)

ko bos ti meu kdaj ksn digitalca, pol pa prit piskat sm, razumes?

kot sm reku, tist k se vsaj mal spozna na fotografiranje, ti bo odsvetoval fotoaparate kot so sony,samsung,HP in podobne zadeve.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Tomson ::

Jao, jao ...

Človek sprašuje po aparatu do 100.000 sit.

Verjetno, da se ne bo ukvarjal s profesionalno fotografijo, ampak išče aparat, ki bo v tem rangu ponujal največ za najbolj ugodno ceno. Torej fotoaparat ki ima ugodno razmerje cena/kvaliteta in to je brez dvoma Cannon A95 in tudi pa Sony DSC-V1.

Če pa se že odloča tudi med Canonom S1, mislim da je boljša izbira od Minolte Z2.

Ne me razumet narobe, to je moje mnenje.

FORUM = različna mnenja! ja?
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

Dr_M ::

Tomson: sam glede na to, da sprasuje po fotoaparatu z 10x zoomom (vsaj 3 od 4 so taki) ....kaj mu bo potem trotlzihr canon in sony?? :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

TribesMan ::

Najbolje da si prebereš reviewe na DCRP... imajo zelo dober način testiranja... in predstavijo stvari ki so bistvene...

OK tle sem ti našel nekaj linkov do reviewov na tej strani...

HP Photosmart 945
Canon Powershot S1 IS
Olympus Camedia C-765
Minolta Dimage Z2
Minolta Dimage Z3
Sony DSC-V1
Canon Powershot A95

Tole je to kar ste do sedaj omenili... jest sem mel pa danes malo preveč časa in sem se šetal po trgovinah in sta mi v uč padla dva fotoaparata... Sony DSC-W12, ter DSC-P120 ... Oba sta neke special edition variante, zraven dobite dva paketa baterij in polnilec, ter torbico... Sicer na DCRP še niso testirali točno teh dveh modelov, vendar W12 je popolnoma isti aparat kot:

Sony DSC-W1

Men je zadeva noro všeč... majhn, praktičen, lahek, dobre slike, zraven dobite polnilec in dva kompleta NiMH baterij, ter usnjeno torbico... vase vzame Memory Stick (Pro), zraven je 32MB... in samo 85kSIT.... mislim da bo to moj favorit... :D še posebej v oči seka 2.5" LCD ki ima dvakrat večjo površino kot povprečni LCDji na ostalih aparatih... če iščete tak mejhn praktičen aparatek je tole kar dobra izbira... Pravijo da vsaj tako kot:

Canon Poweshot S500

No želim vam prijetno branje :D

ups... pozabil dodat en konkreten aparat...

Canon Powershot G6

samo za primerjavo...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Zgodovina sprememb…

Dr_M ::

pr sony-ih je najvecji problem objektiv (pa tut pri canonih serije A). svetlobna vrednost objektiva.
sicer vecina ljudi tega ne gleda sploh, samo....to je bolj pomemben podatek kot pa mpixli.
no pa se memory sticki so dragi k pr norcih.
pa slympusove xD kartice tut.

Z2 ma f 2.8-3.7
se pravi 2.8 pri 0x zoom in 3.7 pri 10x zoom.

konkretno DSC-W1...ce glih tega uzamem :)
f 2.8-5.2
2.8 pri 0x in 5.2 pri 3x zoom.

se prav mors met pri 3x zoomu zaslonko zelo dolgo odprto, pri tem pa ogromno zgubis na globinski ostrini.

na kratko povedano, ostra slika (pa brez flesa) pri mal slabsi svetlobi NE. :)


za dobr fotic se splaca tut pri fujiju pogledat :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

TribesMan ::

Dr_M ne boš verjel, sam to že vemo... Ampak nekako se ne počutim kot da se mi da prenašat polkilsko gajbo od fotoaparata...

Sony mi je všeč zato ker je majhen, potrebe po zoomu pa sploh nimam, ker 95% fotk ki jih jaz delam je brez zooma. Rabim pa majhn aparat, ki ga lahko stlačim v žep..
Memory Stick pa tud ni tak problem zaradi cene... enkrat vržeš tistih 5kSIT več... pa je...

Sicer pa vsakomur svoje. Jest sem sam predlagal...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

zee ::

Res hvala za odgovore.

Močno mi je pomagala stran www.dcresource.com.

Zelo verjetno bom kupil Canon PowerShot S1. Kakor sem gledal na enaa.com imajo ravno sedaj neke vrsto akcijo, ko ti zraven fotkiča dajo še 256MB CF, kar je čist ql za začetek. Če pa se bo pojavila potreba po več, bo treba najt kakšen 4-6GB microdrive, ki ga PowerShot S1 (baje) podpira.

lp zee
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

Tomson ::

Tudi tukaj se splača malo pogledat. Maš aparate razporejene glede na rating, abecedni sezam ali zadnje dodane.


http://www.dpreview.com/reviews/default...


In pazi Dr_M, DSC-V1 ni isto kot DSC-W1:

http://www.enaa.com/oddelki/foto/produc...

http://www.enaa.com/oddelki/foto/produc...



Lp,


Tomson
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

Dr_M ::

V1 je ze malenkost boljsi.

ampak edini sonyev fotic k mi je padu v uc, kot soliden je DSC-F828.
ma zelo dobr objektiv. f 2.0-2.8 in 28-200mm :)
no, sam zadeva je okol 230k sit :)

TribesMan: MS je 30k sit 512mb, SD je 15k sit 512mb, SD 1gb je 25k pa ksn drobiz... ja pa je res 5 jurjev vec ja...:\ :\
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

simcek009 ::

Js tudi milsim da s digitalci znamke Sony in Canon ne moreš zgrešit !

Tribal ::

Kaj pa sony W1? tale mašinca ma 2.5" ekranček je pa tak k V1. Mislm da je cena okol 90k sit

TribesMan ::

Tribal mal višje sem napisal, da sem ga včeraj malo otipaval (no v rokah sem imel W12, ki je isti aparat, sam več dodatkov ima zraven)... kar prijetna reč. Res je za zoomiranje rahlo premajhna leča, vendar ima druge kvalitete... majhen lahek, LCD je pa noro velik... moreš vidt.. to je uber fajn... Pa še na navadne Ni-Mh baterije laufa... to mi je zelo všeč... imaš potem poceni baterije... laufa pa na 2 AA...

Sicer me fotr še vedno prepričuje da bi kupila G6... sam tisto je meni čist preveliko in pretežko... res je super aparat, sam se mi zdi neumno dat tok dnarja za aparat, ki ga ubistvu ne bom nikoli izkoristil niti 20%...

Mislim da bo padel tale W12...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Elemen_T ::

Jest S1 nebi kupil.

En dan sem mečkal canona S1, en dan Z2 in naslednji dan malce dražjega Z3.
Odločil sem se za slednjega in tega ne obžalujem. Plačaš deset jurju več ampak imaš aparat naslednje klase.
Ima odličen 12x optični zum, anti-shake (aka image stabilizer), 1cm makro (prav zares) in riše fantastično...
Ohišje sprva deluje plastično, ampak ugotoviš, da je dovolj robustno. Drža v roki je dbest (ergonomika seka), funkcij ima dovolj. Ima možnost zunanje bliskavice, kar lahko pride še kako prav. Pa še širokokotne konverterje lahko nabaviš.
Priporočam skratka...

Dr_M ::

prej sm gledu mal minolto g400....
ma dejansko sirokokoten objektiv, svetlobna vrednost pac primern za trotlzihr kamero (se vedno boljsi kot jih majo sonyi), je pa dobrih 40g lazji od sonyev serije W, pa se malenkost manjsi. pa mnogo cenejsi :)
edina slabost je to, da ma li-ion baterijo.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

slenik ::

Kolega je nabavo HP fotosmart 945 in je blazno zadovoljen z njim.
Moram povedat,da že ima nekaj izkušenj z digitalno fotografijo (za razliko od mene).
Bistvo ki ti ga želim povedat pa je,da ga je dobil za cca 70 kilo sit iz nemčije.
Če maš željo po HP-ju mi lahko pošlješ mail,ker je rekel,da jih lahko še nabavi.

Če pa je odločitev že padla pa veliko užitkov ob nabiranju fotografskih izkušenj.:D

slenik@volja.net
Eni so psihopati eni pa smo še bolj psihopati. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: slenik ()

postar_si ::

Sem že videl da imate slabo mnenje o Samsung fotoaparatih, pa me vseeno zanima, če ima kdo izkušnje z SAMSUNG Digimax V5. A ima mogoče kdo kakše slikce, filmček da vidim kakovost slik? Ga imajo v akciji pri anni http://www.anni.si/prodaja/akcijaotvr.h... pa me mika da bi ga vzel.
Lp, M

subsonic ::

Pa ne vem, če je pametno preko interneta kupovati... Ravno zadnjič je en moj kolega kupoval monitor preko enaa.com, pa mu niso zraven dali garancije. Zdaj še čaka (ga že nekaj dni nategujejo).

Sicer je pa Canon Powershot A95 dobra izbira, tudi Canonov S1 je dober.
Lani sem kupil A80 (A95 je izboljšana verzija tega) in sem izjemno zadovoljen, četudi ni povsem žepnega formata (ampak gre vseeno v večino žepov, hehe). Zelo priporočam Powershot serijo.

Karkoli se boš odločil, lahko kupiš preko mene dosti ceneje kot v trgovini (npr. A95 ti prodam za 70.000 Sit namesto za 100.000).

Kogar zanima, naj mi pošlje PM.

Fukomuko ::

Kupujem digitalni fotoaparat nekje do 120k (rang Minolta Z3)
a mi lahk svetujete kater digitalni fotoaparat naj kupim?

zee ::

Glede enaa.com: pri njih sem spomladi kupil grafično kartico (modeli in znamka nista pomembna, bodi dovolj, da rečem, da ni bila pocenI). Tovarniško hlajenje grafične sem zamenjal z Zalmanovim hp-hlaidlnikom. vse lpoe in prav, vendar se je grafična odločila, da ne bo več delala. Iplem med papirji in ne najdem garancije, tako sem se na Gambit odpravil samo z računom, ki sem ga dobil poleg grafične. Grafično so sprejeli in čez en teden so me poklicali, da lahko pridem po novo, ker je bil stara fuč. dobil sem novo garancijo in vse to brez problema.
En kolega je tam nabavil miško, drugi pa fotkiča in bp pri obeh.

subsonic, upam, da bodo tvojemu kolegu čimprej uredili garancijo . . . je pa to dejansko zelo zelo čudno. verjetno je imel nekdo slab dan :D

@bulek:
V petek grem v nakup Powershota S1 (3.2 Mpixla, Image stabilizer, 10x optični zoom).
Pri Minolti DiImage Z3 me je (žal) odbilo to, da se fotkič precej pregreva (prebral v množici mnenj na plsetu), če uporabiš AntiShock. Iskfreno povedano se mi to zdi precej čudno, vendar sem si celo zloudal navodila, da sem to tudi osebno preveril in je žal res (napisano v priročniku). Je pa veliko ljudi na tem forumu zadovoljnih s tem Minoltinim modelom (4 Mpixli, Antishocka(enako kot Image stabilizer), 12x optični zoom).

zee.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

Elemen_T ::

Osebno priporočam Z38-)

Če te zanima zakaj, lahko vprašaš ampak mislim da ti bodo dovolj povedali članki na internetu.

Seveda pa more bit vsem jasno, da so pri nakupu najbolj pomembne vaše želje.
Meni Z3 ponuja vse to kar potrebujem. Dober zoom, makro, dovolj pixlov, dobra ostrina - odlično deluje tudi pri 12x brez stativa in (super)makru; anti shock deluje tako kot beremo.
Všečna je tudi ergonomična oblika in pravšnja teža. Z lahkim aparatom za moje pojme pač ne moreš udobno slikat - še posebej če imaš večjo roko.

Pač odvisno. Meni velikost in široki kot nista tako pomembna kot zgoraj naštete reči. Pri vas je lahko drugače...

zee:
To ni res. Aparat sem matral dobre tri ure, pa se ni posebno segrel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Elemen_T ()

zee ::

to sem zasledil v njihovem manualu, vendar samo pri uporabi AntiShocka. Upam, da se motim, saj mi je to zelo zelo čudno.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Elemen_T ::

Potemtakem predvidevam, da je antishock najbolj aktiven takrat, ko fotografiraš na večjem zoomu.

V skrajnem primeru lahko AS nadzoruješ in ga vklopiš takrat ko ga nucaš. Al pa si kupiš stativ;)

Ko si ravno omenil S...
Mene pri njem moti to, da ni maaakrota...oziroma je, ampak 10cm.

zee ::

to je tako, popolnega fotkiča ni. vsak potencialni kupec mora narediti kompromis med tistim, kar hoče in tistim, kar lahko za dani $$ dobi. (zlo zlajnano, vem)

zee
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

TribesMan ::

Elemen_T jest v testu Minolte Dimage Z3 na DCRP pise da ima dve stopnji makra... prva je do 10cm, druga (SuperMacro) pa do 1cm... tko da take a look...

Tale Z3 je sicer zlo fajna aparatek... sam men je to absolutno preveliko... pa tud precej suma ima v narejenih slikah... kar je zlo cudno glede na velikost objektiva...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Elemen_T ::

Šum?

No ok, ima pa odličen supermakro ki pač deluje tudi dejansko na 1 cm....

postar_si ::

Kar se tiče gambita, pri njih pogosto kupujem pa ni problema, dobava v cca. 2 dneh (čer ni eksotičen izdelek). Enkrat mi je cd v cd-romu razneslo, skoraj novem, pa so mi brez problema z novim zamenjali.
Lp, m

TribesMan ::

Elemen_T če hočeš opazit šum moraš slikat v pogojih z malo svetlobe, ker je tam veliko bolj opazen...

Primerjava:

Minolta Z2
Minolta Z3
Sony W1
Canon S500 (ixsus)
Canon G6

Malo si oglej te slike...

P.S.: Luštne punčke ;)

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Marchello ::

Kar se šuma tiče, še nihče ni omenil občutljivosti ISO. Večja kot je ISO občutljivost, več je šuma. Probajte slikat na ISO 50 ali pa na ISO 400, pa bote vidli razliko....neglede na svetlobne pogoje. Res pa je da se praviloma v slabših svetlobnih pogojih slika pri višjih ISO vrednostih.

LP, Marchello

TribesMan ::

Slike iz mojega posta so vse narejene pri ISO 100, oziroma pri najbližjemu možnemu...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Fukomuko ::

a potem ste prepričani da je Minolta Z3 najboljša izbira za tako ceno?

Dr_M ::

seveda, boljsega za tak dnar ne bos dubu. edin ce hoces ene 30k sit prsparat, uzem Z2.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Fukomuko ::

Aha. Moti me edino velikost aparata, pa tudi kvaliteta slik ni baje tako odlična.
Ja, pa še cena - zraven je treba kupit še polnilec, akumulatorske baterije in večjo flash kartico.
p.s.: kje se pa da dobit Z3 najceneje v sloveniji?

Dr_M ::

pa tudi kvaliteta slik ni baje tako odlična.

nic slabsa kot pri konkurenci. je pa fino ce se naucis rocne nastavitve uporavlajt. z njimi lahko dosezes odlicne rezultate. res pa je, da avtomatika zataji v slabih svetlobnih pogojih... ampak to je povsot :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

blue96 ::

dsc-p100

SodVina ::

Kar se avtomatike pri Z3 tice, vcasih res malo zataji, ampak to ponavadi v preslabi svetlobi brez flash-a ali pa pri premocnem soncu. Drugje, kolikor sem opazil, so slike v redu. Aampak sej ne mores skoz slikat avtomatsko, pri tolk funkcijah, ki jih ponuja. Z rocnim slikanjem se pa itak da naredit, kar hoces. Greje se pa ta aparat menda pri zaporedenem slikanju z navadno kartico. Jaz imam ultra kartico, pa ga nisem se nikoli uspel "konkretno" segreti, pa sem imel ze kar nekaj "crash testov". AntiShake, pa zacne delovati sele takrat, ko pritisnes sprozilec do polovice ali do konca, in ne cel cas. Seveda ga lahko tudi izklopis.
Skratka, jaz priporocam, mislim, da se za tistih 10k vec splaca odlocit preko s1 is. No, tako jaz mislim.

Marchello ::

Mene osebno pri minolti ni všeč to, da moraš vse funkcije uporabljat skozi menu. S1 IS ma to veliko boljše rešeno, saj ima več direktnih gumbov za nastavitve. Ima še en +....USM (ultrasonic motor), ki omogoča zelo hitro in skoraj neslišno zoomiranje. To se ti bo najbolj poznalo pri zoomiranju med snemanjem filmčkov, kjer je zelo pomembno to, da ne slišiš brenčanja od zoomanja.

Priporočam S1 :D

SodVina ::

Z3 ima zumiranje pri filmih neslisno.:)

Tonky ::

Vsaj po mojih izkušnji Z3 nima neslišnega zooma8-O .Ko posnameš filmčekin predvajaš na računalniku se zvok zooma kar očitno sliši.
Ne da bi ga zdaj ne vem kako "šinfal" ampak povem tako kot pač je:8) .
Sicer kot celoten aparat je pa vreden svojega dnarja(vendar ne pričakovati oh in sploh)>:D
Če nebi bil nor bi znoru!

Elemen_T ::

Ja, se ga sliši. Tukaj

Bi pa rad slišal, kako je to pri canonu S1 is...

Fukomuko ::

Fukomuko ::

TribesMan ::

FZ-20 je super zoom kamera... ima iste leče kot Minolta Z3. G6 je pa spet ena svoja cvetka 7MP... 4* zoom.

Sama kvaliteta slik je pomojem pri G6 boljša... sam če bi rad mel zoom pol pa naskoči Panasonica, ki je baje precej boljši od Z3...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Branje z DV kamero (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
545079 (4484) sokel
»

Katerega digitalca kupiti do 400evrov

Oddelek: Kaj kupiti
462293 (1808) leonius
»

Canon PowerShot A80 Vse in še več! (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
534314 (3303) T0RN4D0
»

Odločitev med 2 in 3Mpixli

Oddelek: Kaj kupiti
212100 (1626) R33D3M33R

Več podobnih tem