» »

Digitalni fotoaparat

Digitalni fotoaparat

Tomi ::

Danes je v meni dozorela misel, da sem zrel za nakup digitalca. Glede na to, da sem bolj na suhem z denarjem, bi dal recimo največ 60.000, kar pomeni, da bi verjetno moral vzeti rabljenega.
Mislim, da nadaljna vprašanja niso potrebna, ampak vseeno:
  • Kaj naj vzamem, če bi vzel novega?
  • Na kaj moram najbolj paziti, če se odločim za rabljenega?

    Potrebno je to, da ima normalno polnjenje in klasične spominske kartice.
  • metrodusa.blogspot.com
    • spremenil: Tomi ()

    R0K ::

    Ti samo glej da ima USB, digitalni in optični zoom in najmanj 2.0mega pixla.

    Firme ki pa so OK, torej majo svoje flash kartice pa to za nadgraditev, Sony, Nikon, Kodak, Olympus, HP, .... vrjetno sm še kakega pozabil, sam to bi blo to :D

    Drgač pa se novi, taki ki so primerni za domačo rabo začnejo tm od 80k sit. Tko da si še malo kratek...razn če natrofiš na kako akcijo...

    IceIceBaby ::

    Imam Olympus C1 zoom. 3x optični zoom, 2x digitalni, 1.3 megapixlov, usb ... Jaz sem čist zadovoljen z njim. Slike so lepe, tudi ko jih dam razviti je kvaliteta enaka tisti iz navadnega fotoaparat. Uporablja 2 AA baterije, oziroma jaz sem kupil 2 1600mah akumulatorčka in ko sta polna lahko nardiš čez 200 slik. Jaz sem zraven kupil še 64mb kartico na katero spravim največ nekaj čez 600 in najmanj okoli 60 slik.

    Tega modela sicer ne prodajajo več se mi zdi, ampak če mogoče imajo kje še kakšno zalogo. Če uporabljaš fotoaparat za "turistične" slikce je tole super zadeva. Drugače pa za okoli 60k sit model C120 ki ima 2megapixla se mi zdi in nekoliko več funkcij.

    Tomi ::

    Kaj pa pravite na tole ali pa preferabilable tole, zraven pa seveda še polnilec?
    metrodusa.blogspot.com

    Zgodovina sprememb…

    • spremenil: Tomi ()

    Matek ::

    Kr kul zgleda.

    Mislim da je fajn, če ne boš rabo zooma, ker ga nima. Probaj se samo zmenit, da bi ti ga pustu sprobat, kupi ene nove batrije in probaj kak zdrži, pa če lcd pa to vse lepo dela, pa slike si dol potegni, pa če bo vse vredu, kr navali.
    Bolje ispasti glup nego iz aviona.

    Tomi ::

    Samo bi vseeno imel zoom, tako da bolj ali manj odpade.
    Me pa sedaj zelo resno zanima HP PhotoSmart 320. In predvsem, kako je s karticami zanj. Je potrebno imeti orignalne kartice ali se jih da kupiti kje ceneje?
    metrodusa.blogspot.com

    guardy ::

    U glavnem ne kupuj nobenega od njiju ker noben nima zooma, saj ne optičnega, digitalen je pa izaq u kurcu! Js mam drgač Olympus c-100 samo z digitalnim zoomom in ti povem, da je ta fotkič vreden vsakega penija ki sem ga dal zanj!

    Moje skromno mnenje? Kupi si tole: C-220 ali C-990Z

    mavrica ::

    V Avstriji je Olympus C220 zoom padel na 299 eurov, to je malo čez 60k, pa davek 12 % nazaj.

    Novo je novo.press:D

    TheD ::

    Digitalci za 60 čukov? Craps!

    Moje izkušnje s temi digitalci so take: podnevi delajo, ponoči crknejo, tut s flešem ni prou velik z njimi za počet. Slike so zamazane, kar zna bit kul, če se hočeš špilat art, ampak drugače pa nič prou kvalitetnega. Sem probaval Sonya DSC-70, 80, P-50, ene par Olympusov, ene par Canonov imel v rok' ... ampak vsi tile so kul, če hočš met digitalca namest trotl kamere (uhh, kakšna ugotovitev :\ ). Če pa hočeš nadomestit staro dobro SLR klasiko, nabavi vsaj Olympus E20 ali pa zverine tipa Canon D60, Nikon D100 ... pa še ti znajo razočarat, kljub veliko porabljenim $$$.

    Najboljši page o digitalni fotografiji: dpreview.com. Tam pa res najdeš vse ...
    TheD or not TheD?

    joze ::

    sem lastnik musteka mdc 3000 in sem z njim izredno zadovoljen, saj zadovoljuje vse moje(nedeljske) potrebe po fotografiranju.Moti me le to , da so driverji slabi in hroščati, drugače pa priporočam, sploh pa za ta denar.

    Tomi ::

    Sedaj sem se odločil za Olypmusa C220Z, ker ga fobim za malo več kot 60.000 z eno 64 Mb kartico in polnilnikom za baterije.
    metrodusa.blogspot.com

    R0K ::

    Velik lepih slike.... :D

    andrej ::

    Tomi, kaj nisi prej povedal. Jaz sem ravno zdaj iz amerike zase privleko Canon G2, black! Ce bi mi prej reko bi lahko se zate kaksnega prineso, ker so cene tam obcutno nizje. Edina slabost je garancija in manjsi problemi ce gre kaj narobe.

    Res pa je, da za 60k ne bos naso kaj pametnega. Bolj se ti splaca malo pocakat in nasparat 100k v tem casu pa bodo cene se enkrat padle pa bo...

    Uporabnik ::

    Trenutno najboljši digitalc glede cena/kvaliteta je canon ixus v3

    sicer stane 123ksit ampak ni ga boljšga za to ceno, sploh če hočeš imet nekaj čim boljšega in čim manjšega

    sicer pa Link

    Zgodovina sprememb…

    • spremenilo: Uporabnik ()

    Heisenberg ::

    Tomi:

    jaz trentno prodjaam FUji Fine Pix 2600 zoom
    l
    astnosti:
    locljivost 2 megapixla (1600x1200)
    4,6 cm LCD ekrancek
    6-18 mm Objektiv
    10cm makro funkcija
    3x opticni 2x digitalni zoom
    bliskavica (avtomatska, proti efektu rdecih oci, rocna, izklopljena...)
    moznost snemanja kratkih filmov
    kamera deluje tudi kot internet kamera (web cam)
    16MB smart media kartica
    USB prikljucni kabel
    CD s programsko opremo
    prilozene so tudi se povsem nove in nerabljene NiMh baterije s setom za polnenje

    sicer imam ceno visjo od 60.000sit toda za Slo-Techovca bi mogoce naredil popust :D


    vec informacij dobis TUKAJ !


    ce te zanima mi lahko pises na email


    Vredno ogleda ...

    TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
    TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
    »

    Kater digitalc??? (strani: 1 2 )

    Oddelek: Kaj kupiti
    586740 (5854) hipi69
    »

    Kirga digitalca kupit?

    Oddelek: Kaj kupiti
    354731 (4369) BlackHole
    »

    Keri digitalni fotoaparat?

    Oddelek: Kaj kupiti
    161810 (1501) SmoKey
    »

    Kateri digitalni fotoaparat se splača

    Oddelek: Kaj kupiti
    322614 (1949) Brane2

    Več podobnih tem