» »

Neopravičene ure.

Neopravičene ure.

Velki ::

Ne morem reči da sem posebno priden učenec ali karkoli podobnega vendar moram povedat da sem lani edini končal letnik z prav dobrim(in sem imel/imam zelo velik procent prisotnosti). Moje vprašanje je pa naslednje koliko imaš lahko letos neopravičenih ur pred kaznijo(in kakšne so te kazni)? Sepravi da se razumemo, rad hodim v šolo(čeprav se ne kaj dosti naučim saj so profesorji in program katastrofa), vendar sem ko smo imeli v soboto pouk šprical(se vozim z vlakom katerega ni bilo, zato bi moral plačati avtobus, kar pa nism hotel. Razumem da to ni opravičilo zato se ne pritožujem nad temi neopravičenimi). Hodim pa v 4 letnik. Razredničarka zdaj uvaja neke bedne kazni z katerimi lahko postajajo te ure opravičene in jaz teh kazni ne mislm prestajat če mi jih ni treba.

Mipe ::

Pač pojdi z avtobusom, nato pa jim izroči račun za razliko med ceno vlaka ter avtobusa. Jim bo že kapnilo. Če ne, pač ne.

šernk ::

Mislim da gre nekako tako: 3 ustni opomin, 7 pisni opomin, pol pa gre opomin pred ukorom, ukor in nato izključitev. Slednja številka je nekje pri okoli 40 neopravičenih če se ne motim, vse kar je manj te bodo kvečjemu učitelji postrani gledal, to je pa to.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Velki ::

Ja mipe saj sem ji skušal dopovedati vendar vem da v zakoniku to ni upravčeno. Sepravi imam jih devet in več kot dvajset jih sigurno to leto ne bom imel. Sepravi s tem pridem mimo?

Phantomeye ::

zakaj pri živi pameti bi sploh šoli omenjal, da si šprical? Zbolel si. Pika. Tudi, če jim je od daleč jasno, ti nimajo kaj očitat, da to ni res. Razen, če so te videli pohajkovat naokol. Itak moraš bit boln najmanj 3 dni al 1 teden, da imajo pravico od tebe zahtevat zdravniško opravičilo...

Dejansko ne zaslužiš svojega vzdevka, če si bil pošten v upanju, da te bodo razumeli.

Sicer pa običajno zadnjim letnikom ne gnjavijo toliko z neupravičenimi, ker jim je kratkomalo mar. Kaj pa lahko dosežejo? Dajo ti ukor. A ga boš na faks/šiht nesel? Don't think so :D

Zgodovina sprememb…

oemdzi ::

Odvisno je tudi od sole, 4.letnik sem imel cez 100 neopravicenih pa nikomu nista... Malo praznih grozenj, to je pa tudi bilo vse :)

Velki ::

A mi lahko da keri kakšen link kjer je to uradno napisano, da ne bo problemov?

Phantomeye ::

Velki je izjavil:

A mi lahko da keri kakšen link kjer je to uradno napisano, da ne bo problemov?


Uradno napisano kaj? Ce si ze priznal, nimaš kaj...

Velki ::

Nene neopravičene me ne motijo, ne bom se izgovarjal da sem bil bolan, rabim samo izjavo kjer uradno piše koliko neopravičenih lahko imaš.

celada ::

To bi moralo biti v šolskem pravilniku, ki pa bi moral biti v tisti brošurci, ki jo dobiš na začetku leta.

Velki ::

Hvala bom pogledal.

Invictus ::

Zakonik je, ampak kolikor je meni znano, že 20 let niso nobenega izključili zaradi neupravičenih ur.

Zato je odnos učitej/učenec na takem nivoju kot danes.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

oemdzi ::

Invictus je izjavil:

Zakonik je, ampak kolikor je meni znano, že 20 let niso nobenega izključili zaradi neupravičenih ur.

Zato je odnos učitej/učenec na takem nivoju kot danes.


Kaksen ? Ucenci tud niso tolk glupi, da ne ugotovijo da so v soli vsaj za 200% casa prevec in to samo za to, da profesorji svojo placo pokasirajo, ker v nasprotnem primeru bi jih polovico odpustili.

Zase vem, da bi se vec ucil ce mi ne bi bilo treba tam viset za brezveze, ko sem po 4 urah imel ze zadosti njihovega branja iz knjige, kot da si sam ne znam tega prebrati...

Edini predmet, kjer se mi je zdelo da je toliksna "minutaza" res potrebna je matematika, vse ostalo pa je bilo navadno zavlacevanje... Pri zgodovini je bil ziv dolgcas, profesorca pa ze skoraj 3 mesece pred koncem solskega leta vec ni vedla kaj bi pri urah poceli, ker smo ze vse obdelali, pa se tisto je bilo branje iz knjige.

Sploh pa nevem zakaj tebe moti ravno (ne)izkljucevanje iz sole zaradi neopravicenih ur, ko pa je veliko bolj primernih razlogov zakaj bi nekateri rednecki morali leteti ...

Phantomeye ::

oemdzi je izjavil:

Invictus je izjavil:

Zakonik je, ampak kolikor je meni znano, že 20 let niso nobenega izključili zaradi neupravičenih ur.

Zato je odnos učitej/učenec na takem nivoju kot danes.


Kaksen ? Ucenci tud niso tolk glupi, da ne ugotovijo da so v soli vsaj za 200% casa prevec in to samo za to, da profesorji svojo placo pokasirajo, ker v nasprotnem primeru bi jih polovico odpustili.

Zase vem, da bi se vec ucil ce mi ne bi bilo treba tam viset za brezveze, ko sem po 4 urah imel ze zadosti njihovega branja iz knjige, kot da si sam ne znam tega prebrati...

Edini predmet, kjer se mi je zdelo da je toliksna "minutaza" res potrebna je matematika, vse ostalo pa je bilo navadno zavlacevanje... Pri zgodovini je bil ziv dolgcas, profesorca pa ze skoraj 3 mesece pred koncem solskega leta vec ni vedla kaj bi pri urah poceli, ker smo ze vse obdelali, pa se tisto je bilo branje iz knjige.

Sploh pa nevem zakaj tebe moti ravno (ne)izkljucevanje iz sole zaradi neopravicenih ur, ko pa je veliko bolj primernih razlogov zakaj bi nekateri rednecki morali leteti ...


hmmm... odvisno kako gledas.

ce profesorji furajo narekovanje v zvezek in pol si iz tega vprašan oz. pišeš test. potem je res brezveze, da si tam. Isto, če bi material dal za domov.

ce pa se profesor zna povedati 'zgodbo' potem je vredno bit tam vsako minuto.

Invictus je izjavil:

Zakonik je, ampak kolikor je meni znano, že 20 let niso nobenega izključili zaradi neupravičenih ur.

Zato je odnos učitej/učenec na takem nivoju kot danes.


wrong. poznam kar nekaj primerkov.

Zgodovina sprememb…

bdoxx ::

eh nimaš se kaj za bat =), jaz em v 4letih v SŠ pridel enih 600 do 700 neupravičenih ur =), pa niti enga opomina dobil =)

milc ::

bdoxx je izjavil:

eh nimaš se kaj za bat =), jaz em v 4letih v SŠ pridel enih 600 do 700 neupravičenih ur =), pa niti enga opomina dobil =)

Z lepim se hvališ.

flipflop ::

Kam to hodite da po 600 neopravičenih urah ne dobite nobenih sankcij?!

win64 ::

Na pravega razrednika moreš naletet. Pri nas smo skupinsko hodili špricat slovenščino in še en bedast predmet. Pa je razrednik na razrednih urah samo pravil: "Dej, pejte malo h slovenščini, da mi ne bo v zbornici sped gnjavila". Na koncu konference, ko bi moral prešteti neopravičene ure, pa je vsakemu samo zapisal naključno številko od 1 do 10.

Je pa res, da je težil tistim, ki so delali probleme med poukom in imeli obupne ocene. Take primerke so vrgli iz šole.

Invictus ::

oemdzi je izjavil:


Sploh pa nevem zakaj tebe moti ravno (ne)izkljucevanje iz sole zaradi neopravicenih ur, ko pa je veliko bolj primernih razlogov zakaj bi nekateri rednecki morali leteti ...

Glavni problem današnjih šol je da nikogar ne izključijo. Zaradi bilokaterega razloga.

win64 je izjavil:

Na pravega razrednika moreš naletet. Pri nas smo skupinsko hodili špricat slovenščino in še en bedast predmet. Pa je razrednik na razrednih urah samo pravil: "Dej, pejte malo h slovenščini, da mi ne bo v zbornici sped gnjavila". Na koncu konference, ko bi moral prešteti neopravičene ure, pa je vsakemu samo zapisal naključno številko od 1 do 10.

Je pa res, da je težil tistim, ki so delali probleme med poukom in imeli obupne ocene. Take primerke so vrgli iz šole.

Pol so pa taki idioti, ki niti slovensko ne znajo, največji nacionalisti kasneje, ko jim uvožena delovna sila "ukrade" delovno mesto ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

kriko07 ::

Rečeš da si od daleč,npr 22 km stran,in če zaspiš oziroma zdaj ko je sneg ni prišel avtobus ne moreš pomagat.
P.S moji 3 kolegi iz prvega letnika so imel več kot 35 ur neopravičenih kar pomeni da jih 2 mesca sploh ni bilo v šoli pa niso nč dobili...

Malajlo ::

V 4. letniku sem hodil samo še takrat, ko smo pisali ali pa je bil čas, da sem vprašan. No, pa matematika, fizika itd sem se še priklatil, če ni bilo ravno sredi noči.
Vpisov v dnevnik sploh nismo šteli, ker sem preprosto razložil, da sem kot polnoleten odgovoren kazensko, pred Bogom (to bolj za dramatičnost povedanega) in predvsem sam zase. Z učnim uspehom ni bilo težav, tako da sva z ravnateljem potem šla še na pivo. Razredničarka (smo jo imeli za mamo) je imela pa sruge opravke ;)
Sem pa dobil tisto leto dva ukora, to pa res. Red je red.

Gladi ::

Pač bolj redneck šola, kaj češ.

Malajlo ::

Takrat je veljala za elitno. Pa menda se je še zdaj drži ta sloves. Meni se je zdela kvečjemu zelo liberalna.

Gladi ::

In to je katera?

[D]emon ::

Mene tudi zanima, hehe.

Sam z nekimi neopravicenimi nisem mel pretiranih problemov. Mi pa v srednji soli ni bilo treba hoditi k anglescini (z dovoljenjem prof., ki je bil istocasno tudi razrednik). Pa odsoten sem bil pri telovadbi, pa tudi nihce ni kompliciral (zdr. opravicilo pa to)
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

bdoxx ::

milc je izjavil:

bdoxx je izjavil:

eh nimaš se kaj za bat =), jaz em v 4letih v SŠ pridel enih 600 do 700 neupravičenih ur =), pa niti enga opomina dobil =)

Z lepim se hvališ.


ne hvalim se, zgol povem da zaradi neopravičenih ur nemoreš kar tako letet z šole (sploh če se malo znajdeš, in najdeš luknje v pravilniku (vsaj takrat ji je bilo polno).

Drugače pa ponavadi sem samo šel samo k telovadbi in rač., profesorjem sem rekel da me niti nerabijo ''vpisat'' da sem bil v šoli.

urosz ::

kriko07 je izjavil:


P.S moji 3 kolegi iz prvega letnika so imel več kot 35 ur neopravičenih kar pomeni da jih 2 mesca sploh ni bilo v šoli pa niso nč dobili...


kaj vi ste meli samo 17 ur na mesec?

Malajlo ::

Vseeno, katera šola (je (bila) tako liberalna) ;)
Bolj se postavlja vprašanje, zakaj bi te vrgli iz šole, če a) nikomur (razen morda sebi) ne škoduješ; b) se ne pozna pri učnem uspehu; c) si polnoleten / starši nimajo s tem težav; d) v tem času celo opravljaš družbeno/socialno koristno delo.
Kadar me ni bilo, nisem manjkal zaradi izogibanja obveznostim (preverjanje znanja), kar je ponavadi razlog "špricanju".
Je pa bilo fer, da so me vpašali, če je doma vse v redu, če imam mogoče z vrstniki težave, če je ljubezen OK 8-)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Neopravičene ure (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šola
10115621 (11165) Phantomeye
»

Celo letno špricanje dodatne likovne!

Oddelek: Loža
142391 (1239) Roadkill
»

Šola NMS-JI !!!

Oddelek: Šola
153492 (3110) putare
»

Konec špricanja šolskih ur ?

Oddelek: Loža
202051 (1551) Tody
»

Špric-špric-špric!! (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
625968 (4883) Binji

Več podobnih tem