» »

Pravice potrošnika v Sloveniji!??

Pravice potrošnika v Sloveniji!??

draciel ::

Pozdravljeni!

Zanima me kako je tukaj v Sloveniji porihtano glede pravic kupca. NAMREČ:

Kupil sem tablični računalnik GoClever tab a104, ki je namenjen za darilo, ki ga moram oddati v sredo! (24.10.2012). Tablica deluje, kakor toliko ( pričakovano glede procesorske moči ), vendar WIFI signal se mi izklaplja, oziroma ko je signal zadosti močan (5/5, 4/5), mi strani odpira (surfanje je mogoče - recimo (kakšenkrat vrže webpage timeout )), vendar ko je signal 2/5, pa stvar SPLOH ne lovi. Sploh se ne poveže na ruter oziroma se povezuje na ruter ter medtem izklpalja povezavo. Druge naprave lovijo ravno toliko (2 HTC telefona, prenosnik ) , vendar z obemi je mogoče surfanje po spletu. S tem absolutno NE!

Sedaj pa k vprašanju. Tablični bi rad vrnil. Kupil sem ga v fizični trgovini. Zamenjave nimajo ( rad bi istega vendar da DELA ), zaradi tega ker so jih razprodali! Vse druge tablice so pa veliko dražje. Nebi se spuščal v višji rang tablic ker za to nimam denarja in ne potrebe! Zanima me ali mi morajo vrniti denar, če izdelka zame ( v tistem cenovnem rangu ), nimajo?

Tablica je bila kupljena v soboto! Še enkrat naj omenim. Gre za darilo! Nemorem podariti osebi POKVARJENEGA tabličnega!

mat xxl ::

Saj ni pokvarjen ima pač slabšo anteno in dvomim, da bo drug delal bolje.

draciel ::

Problem je ker kaže da lovi 2 črtici. Vendar ko se skuša povezati, pač ne poveže. Meni se vse naprave povežejo tudi če kaže 1 črtica. In tudi ni normalno da če lovi 4/5, da v nevem 4/10 primerih vrže ven timeout.

rdecaluc ::

To se mi zdi da so najbolj poceni tablice... tko da verjetno ni pričakovat nekega hudega delovanja česarkoli.

Probaj na domačem wifiju samo začasno varnost malce zmanjšat, pa poglej če se bo potem povezal normalno.
Est modus in rebus. ,typos

Janac ::

ali je ikona za wi-fi modra ali bela?

draciel ::

Začasno varnost? Kako si mislil s tem? Da odprem wifi?

ikone za wifi so modre ali sive. modra pač deluje vredu, siva se pa povezuje. V tem primeru ko sem na ruterju je siva z dvemi črticami. Ruter ne more bit kriv. imam 4 naprave gor in wifi na vseh deluje normalno. Tablica je bila sprobana tudi na ruterju od punce in je delalo isto. signal 5 črtic dela vredu. Signal 2 črtici, se povezuje v nedogled...

amigo_no1 ::

Nastavi wifi na B način, potem bi moralo biti bolje...

Kateri router si imel na testu ?

draciel ::

Uf.. od punce je canion mime 10 let star.
Moj je pa TP Link

Čeprav se je debata sedaj v drugo smer usmerila. Sicer raje kot vrnil izdelek bi ga imel delujočega. Vendar me jezi ker nikoli nobena stvar ne deluje popolno.

Sedaj imam tethering na androidu preko 3g povezave.. in evo. Sedaj mi deluje tudi na 1 črtico in ne povezuje v nedogled.

Softwarska napaka?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: draciel ()

KoMar- ::

Janac je izjavil:

ali je ikona za wi-fi modra ali bela?

Barva WiFi ikone pomeni samo, če je naprava povezana na Googlove strežnike. Lahko je siva dolgo časa, pa to še ne pomeni, da internet ne dela. Je pa zelo trapasto, da to ni nikjer jasno razloženo in folk potem prihaja do svojih zaključkov.

draciel, morda bo kak firmware/OS update rešil težave. Poglej na uradni strani ali forumu, če kaj obstaja oz. če imajo ostali tudi težave. Android forumov je veliko in tvoj model tablice ima gotovo še kdo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KoMar- ()

Janac ::

KoMar- je izjavil:

Janac je izjavil:

ali je ikona za wi-fi modra ali bela?

Barva WiFi ikone pomeni samo, če je naprava povezana na Googlove strežnike. Lahko je siva dolgo časa, pa to še ne pomeni, da internet ne dela. Je pa zelo trapasto, da to ni nikjer jasno razloženo in folk potem prihaja do svojih zaključkov.

draciel, morda bo kak firmware/OS update rešil težave. Poglej na uradni strani ali forumu, če kaj obstaja oz. če imajo ostali tudi težave. Android forumov je veliko in tvoj model tablice ima gotovo še kdo.


če je siva NE DELA !

oz. bela je

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

KoMar- ::

Trust me on this. Lej, sem še en vir dodal zgoraj ;) Tle maš pa še eno razlago: http://www.techcauldron.com/home/2012/3...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KoMar- ()

Janac ::

emm? Meni na tablici ni delal internet dokler ni bila ikona modra, pomagal le tovar. nast.

KoMar- ::

Kot napisano, ni tako črnobela situacija. Ja, lahko pomeni, da net ne dela. Ampak lahko pa tudi, da dela. Beri linke.

Modi: Sori za offtopic, mislim da https://slo-tech.com/forum/t540095/p376... lahko še pustite, ostalo pa po želji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KoMar- ()

St235 ::

draciel je izjavil:

Uf.. od punce je canion mime 10 let star.
Moj je pa TP Link

Čeprav se je debata sedaj v drugo smer usmerila. Sicer raje kot vrnil izdelek bi ga imel delujočega. Vendar me jezi ker nikoli nobena stvar ne deluje popolno.

Sedaj imam tethering na androidu preko 3g povezave.. in evo. Sedaj mi deluje tudi na 1 črtico in ne povezuje v nedogled.

Softwarska napaka?


Če si kupil v fizični trgovini izdelka ne moreš kar tako vrnit. Vse kar lahko zahtevaš je stvarna napaka kjer bo pa treba dokazat, da je izdelek dejansko pokvarjen oziroma bo moral servis dokazat, da ni in da je delovanja wifi ustrezno.

Magic1 ::

Če imaš rutar na razdalji manj kot 6m in max eno predelno steno vmes, stvar mora delat. Za karkoli več, ne moreš pričakovat od čip kitajca, da bo delal. To glede črtic nima veze, ker to je le softwaresko in lahko v driverjih nastavijo, da kaže karkoli pa to nima veze z zadostnostjo signala.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Looooooka ::

Kaksen razred povezave pa podpira...a b g n?
Je na 2,4 , 5 ali celo(dvomim) 60 Ghz.
Ni za vse kriva drek naprava. Mora bit tud kompatibilna z routerjem, ki ga imas doma. In vcasih dejansko zadeve na cheap routerjih ravno zaradi tega delujejo bolje :)
Jst si recimo sploh ne bi upal kupit wifi adaptorja za katerega ne bi preverjeno prebral, da vredu deluje z mojim obstojecim routerjem.
Na koncu ne pozabi, da ce mas sosede in so vsi obeseni na 2,5 je bolje it na 5 kjer je manj "guzve". Vsaka malenkost zna bit kriva.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Looooooka ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Jutri se lahko GPS-u zatakne

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
144498 (2156) Cr00k
»

powerline adapter - kaj izbrati?

Oddelek: Kaj kupiti
265136 (2787) Markus386
»

nakup routerja

Oddelek: Pomoč in nasveti
132771 (2431) amigo_no1
»

Ženska za računalnikom, prosim za pomoč :) (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
7818358 (16253) pobalinka2
»

Katero anteno in konektorje naj izberem za UMTS signal

Oddelek: Omrežja in internet
71293 (1183) Vanadium

Več podobnih tem