» »

nakup routerja

nakup routerja

rollbacker ::

zdravo.

imam router od amisa Thomson TG782. rabim ga za brezžično povezavo vendar ne vleče dobro signala npr. mojemu bratrancu njegov router vleče po celi hiši + po okolici hiše.

zdaj pa sem mislil kupiti TP-Link TL-WR941ND link:http://www.mimovrste.com/artikel/247001...

zdaj pa me zanima kako vem na kolikšno razdaljo vlečejo različni routerji?

shadeX ::

pozdravljen cironix.

sam sem isti ruter kupil 2 tedna nazaj. Zdej kar se tiče signala je tako.

ruter imam v pritličju in antene niso usmerjene gor v strop ampak so usmerjene ven. ( zaradi postavitve ruterja jih ne morem usmeriti v strop ). Uglavnem moja soba je natanko nad tisto sobo spodaj v kateri imam ruter in mi brez problema lovi vse črtice. Sedaj če grem v sobo nasprotno moji ( ruter ni več pod mano) se signal vedno spreminja. od 2črtice pa do 4 črtice. ( od 5 ).

Ko grem okoli hiše mi signal vedno vleče ( od 1 črtice do 3 - parcela 700 m2 ).
Tako da moje mnenje je da ruter kar se tiče signala niti ni tako slab. Vendar naj te opomnim naslednje. Na mimovrste je veliko pohval kar se tiče tega ruterja ( upravičeno ) vendar ti ruterji so imeli problem z izgubo signala oz. naprave ki so se povezale na ruter so izgubljale povezavo. Sam tega problema nimam. Vendar velja omeniti to da drugi dan ko sem imel ruter se mi je zgodilo to da ko sem se na net povezal preko android telefona, mi je na računalniku izgubilo povezavo. Nevem zakaj, ker preko prenosnika je delovalo in tudi prek drugih telefonov. No ruter sem resetiral in problema nisem imel več. Naj povem tudi to da sedaj ruter že 14 dni laufa neprestano , niti enkrat se ni "obesu" , naprave se vedno povežejo na ruter tako da ja, js sm kar zadovoljen z njim.

Moja ocena ruterja 4/5. se splača za ta denar..=) Če pa si v dvomih še malo pogoglaj ta ruter.

rollbacker ::

izgubljale povezavo


kako to misliš?
ali zgubijo naprave kot so android telefon signal samo z tem ruterjem? ALI naprave imajo vedno slabši signal na vseh ruterjih?

SLO_Matej ::

rollbacker je izjavil:

izgubljale povezavo


kako to misliš?
ali zgubijo naprave kot so android telefon signal samo z tem ruterjem? ALI naprave imajo vedno slabši signal na vseh ruterjih?

Mislil je samo na dotičnem usmerjevalniku. Kako drugače pa boš povezal telefon v omrežje, če ne preko WiFi-ja (če mobilni internet odmislimo)? Preko kabla menda ja ne.

shadeX ::

Ne naprave nimajo slabšega signala. Mah zdej po skoraj 3 tednih uporabe sem zasledil da ko sem se hotu povezat na wifi ( spet preko telefona ) signala sploh ni blo. Kaj ga ta ruter serje zdaj..jao.. popravljam oceno

3/5

Plači raje malo več in kupi linksys ruter - tako kot so meni nekateri svetovali in jih nisem poslušal. Ta ruter zgleda da ma res neke probleme z wifi povezavo.

rollbacker ::

hvala je že naročen prej kot si rekel =P

rollbacker ::

nisem ga naročil ker sem opazil napako.
rabim router z temi priključki


kje lahko dobim z dsl in telefon priključkom

Gapi ::

Draytek Vigor

Samo cena ni prov denarnici prijazna.
No person is rich enough,to buy back his past.

rollbacker ::

če so take naprave res za tako cono bom verjetno ostal na mojem routerju. bom pač manj wifi uporabljal

SLO_Matej ::

Mogoče ti bo ustrezal kakšen od Asusovih ADSL routerjev: http://www.asus.com/Networks/ADSL_Modem...? Ti verjetno niso tako dragi.

Han ::

Amisovo škatlo lahko še naprej uporabljaš za telefon in internet (wireless izklopiš). Novi router enoastavno priklopiš na Thomsona in ga imaš za vse ostalo...

rollbacker ::

@Han
Amisovo škatlo lahko še naprej uporabljaš za telefon in internet (wireless izklopiš). Novi router enoastavno priklopiš na Thomsona in ga imaš za vse ostalo...


in to deluje 100%. kam ga pol morem priklopit npr. http://www.mimovrste.com/artikel/114045...

iz amisovega ethernet v tega WAN port

gruntfürmich ::

routerje so testirali v reviji monitor; kako daleč jim nesejo ter kako so močni.
morda tam najdeš kaj primernega zese.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

amigo_no1 ::

Amisov modem+router v bridge mode (modem only), nov router priklopiš v wan port
(lahko pokličeš na amis support in ti ga bodo oni prestavili).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

n 150Mbps ~5MBps (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
565798 (4398) b3D_950
»

Laserski tiskalnik WIFI

Oddelek: Pomoč in nasveti
122102 (1890) bjan
»

Kateri ruter?

Oddelek: Pomoč in nasveti
122992 (2504) RuskiSnajper
»

kateri ruter TP-LINK ali LINKSYS

Oddelek: Kaj kupiti
281922 (1430) Han
»

O routerju

Oddelek: Pomoč in nasveti
216275 (5972) tinkec

Več podobnih tem