» »

Še gledate TV vsebine?

Še gledate TV vsebine?

«
1
2

kuglvinkl ::

Sam sem odjavil TV. Ni zdej point znižanje stroškov, pač pa life-style ne dopušča več, da bi gledal kontent, na določen trenutek, ali da bi se s tem sploh ukvarjal.

Pa vi?

black ice ::

Zelo malo, praktično mi je vseeno, če je TV pri hiši ali ne.

pegasus ::

TVja nimam že več kot 10 let.

Edino kar bi naši nacionalni rtv hiši želel plačevati, je tretji program radia - ars.

Mavrik ::

Nop, nobene kabelske in podobnega. Je Boxee Box zamenjal živo TV.
The truth is rarely pure and never simple.

kuglvinkl ::

Se pravi on demand.

Meni je nepredstavljivo, da bi npr. čakal na neko oddajo. Sej so rešitve, samo ta mind-set mi ne potegne več.

Zdej, TVji to verjetno vedo, verjetno jim še gre, ker se zanašajo na target, ki si lahko privošči gledanje TVja (čas in nebočutljivost na kvaliteto, uh ja, in šport...). Je pa pvrašanje, kolk je to vzdržno na odlgi rok.

ShowDown ::

Že skoraj 10 let več ne gledam televizije, zaradi enakih razlogov kot jih navaja kuglvinkl.

mtosev ::

jaz gledam nekje 2h tvja na dan.
v hiši mamo 3 tvja pa telemachov razširjeni paket + se še plačuje 2e za dodatno conax kartico (24,9e+2e conax)
jaz pa gledam kakšnih 4-5 kanalov od teh 150 programov
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

flbroker ::

Ne gledam TVja že kakih 6,7 let sigurno in ga sploh ne pogrešam. TV je zastarel koncept.

Opkow ::

Ne gledam ze vsaj 7 let. Odkar sem se preselil na novo lokacijo sem odjavil vse kar se tice komunikacij. Ostal je le se internet in GSM.
Sem bil prav vesel, da mi je crknil ogromen katodni televizor. Se pozna na prostoru. :)

celada ::

Osebno ne, večji del familje pa ja tako, da je naročena zadeva še kar.

Nor-mal ::

mtosev je izjavil:

jaz gledam nekje 2h tvja na dan.
v hiši mamo 3 tvja pa telemachov razširjeni paket + se še plačuje 2e za dodatno conax kartico (24,9e+2e conax)
jaz pa gledam kakšnih 4-5 kanalov od teh 150 programov


Sej vemo, da gledaš samo une XXXplozivne.

Brane22 ::

Tvja ne spremljam že celo večnost. Verjetno več kot 15 let.

Ne samo zaradi linearne zasnove. Tudi content je v bistvu s**nje.

Če imam na razpolago net, zakaj bi čakal na lokalno TV, da pofehta podatke z neta, jih prebavi en totalen amater, nato gredo še v "politično" obdelavo, preden mi jo nasujejo dol po grlu ?

Če ni skrivnost, kako se ti je ratalo odjavit ? :|

Ko je matka poskušala, ni bilo šanse za to. Vsaj ne trajno. Lahko se je odjavila za tri leta, potem pa bo morala podaljšat odjavo.

Nagi Bator ::

Kaksne vecje sportne dogodke (olimpijada, sv. prvenstvo v fuzbalu)in tu in tam dnevnik.
V povprecju kaksni 2 uri na teden ali se manj. Mirno bi jo lahko odjavil iz enakih razlogov kot so se ze navedli.

Relanium ::

Ma js osebno tud ne že kake 2-3 leta, ker se mi zadnje čase to zdi dobesedno izguba časa, da bom jaz gledal tiste reklame in novice ki perejo možgane.
Jap. čas je denar, reklame na TVju pa trajajo kar dolgo, da prideš do konec filma.

Mogoč res občasno ko nimam kaj drugega da pržgem discovery al pa travel chanell, ampak to recimo 1X-2X na mesec.

Mamo pa katodnika seveda, TVji so še edini katodniki v bajti, med njimi še ni nobenega LCDja do zdaj,
med računalniki pa ni nobenega katodnika že dolgo več :P

Aston_11 ::

Mesec in pol je TV v kleti - nepriklopljen. Zlati mir v hiši. Konec tedna pogledamo kaj na travniku preko PC.

TV (in PC) sta kradljivca časa. Sploh pa kakšni wifij, ps-ji itd.-

JanOlMajti ::

Aston 11 >> TV (in PC) sta kradljivca časa. Sploh pa kakšni wifij, ps-ji itd.-

Si mislil Wii-ji, ne wifi-ji

Men se zdi Tv poneumljanje na celi črti. Še posebej te oddaje z novicami, ko ti sodelavec vneto razlaga, kaj se je zgodilo, od politike do kakšen modrček nosi ta pa ta... Ne vem no, v tem času bi že lahko ljudje vedeli, da so novice prirejene, in da vprašanje, kakšen % novic je sploh realen oz. kakšen faktor niso zraven napisali, ki bi lahko novici totalno spremenil vrednost... Zanimivo, da še toliko ljudi nasede tem ... eh. Da ne govorimo o reklamah.

Lepo je videt, da so nekateri to čisto ukinili.

Zgodovina sprememb…

kuglvinkl ::

TV IMHO za prime time producira samo še Hunger games kontent (joški, primitivizmi, prepri), da se raji ne zmeša in pride lastnoročno po oblastnike.

Brane, nisem bil natančen, od ISPja sem skenslal naročnino, se prav 11 evrov, RTV ostaja.

za RTV, znanci so skenslali, ko so se odselili pred 20 leti. in je oto verjetno zadoščalo...

PecenkA ::

TVja nimam kakega pol leta. Če pa že kaj gledam, kar je zelo redko, pa najdem na internetu. Predvsem se pozna to, da zvečer ne zaspim več pred TVjem in sem posledično bolj naspan.

subby ::

Pri hiši dva TVja, še oba CRT. Uporabljajo ju samo starši in sestra. Sam tvja nisem gledal(si ga ne lastim) odkar so izklopil analogni signal.

Utk ::

Jaz gledam tv. On-demand, filme preko računalnika itd, pa zelo malo. Ravno zaradi tega, ker nimam časa, oz. se mi ne da iskat dobrih filmov, dokumentarcev, realno gledano tudi Pogledov Slovenije si pač ne bom pogledal na internetu, če jih slučajno ne bom gledal takrat ko so. Izbiro programa prepuščam urednikom, oni imajo čas izbirat stvari, pa še plačani so za to. Idealno bi bilo, če ne bi bli tako nesposobni kot so na rtv-ju ali popu, ampak kaj moremo, saj je še drugih programov. Za tisto uro ali dve na dan se že najde kaj gledljivega, tudi če ni najboljše kar obstaja. Enako radio. Kaj mi pomaga milijon mp3-jev, a jih naj sproti vlečem iz ne vem kod in spremljam kaj je novega...nažgeš radio, ki ti je dober, in to prepustiš drugim.

francek1 ::

Gledam izključno vsebine s časovnim zamikom, da se rešim debilnih reklam. Zato sta POP in Akanal zdaj odpadla (ker so pametnjakoviči zagrozili Amisu in drugim, da ne bodo več smeli prevajat njihovih vsebin. Slednji pa so na to pristali, namesto, da bi jih lepo odklopili. V tednu dni bi lepo prosili, da jih spet uvrstijo v programsko shemo).
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Matheeew ::

TV še vedno gledam. Res pa skoraj nič ne več gledam "in real time".
Imam ga v mreži, tako da ima TV včasih bolj funkcijo monitorja kot klasičnega TVja.
Pa "catch up" uporabljam. Tudi za novice, šport. Če gledam kak športni prenos in ne poznam rezultata je praktično isto kot prenos v živo. S to razliko, da lahko prevrtim polčase, oglase...

Imam občutek, da bo še kar trajalo, da bo klasično gledanje TVja izumrlo. Če bo sploh kdaj.
Pač komercialne televizije bodo morale počasi začeti razmišljati o novih modelih. Klasično TV oglaševanje in sodobni način gledanja TVja nekako ne bo šlo več na dolgi rok IMO.

Senitel ::

Sam že tudi lep čas sploh ne gledam TV.
Bi bilo pa zanimivo vprašanje razširiti še na multimedijske portale teh naših TV hiš in "TV hiš wannabe"...

TESKAn ::

Doma je samo internet. TV je pa potrata časa, gledaš in se čudiš - na 15 minut filma 5 - 10 minut reklam, novice take, da moraš takoj po persen, razni discoveryji imajo pa samo še "reality something, not documentary", kjer v jebeni oddaji o gradbeništvu pol ure trepetajo, kako bodo premaknili gradbeni oder, ki so ga pred tem že pedesetkrat premaknili...kam so šli dokumentarci, kjer si dejansko izvedel kaj novega?
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Senitel ::

TESKAn: Na BBC (Horizon recimo). :)

ahac ::

Dokler je obstajal TV3 (pravi, ne pink) sem občasno še gledal kakšen film na TV, zdaj pa res nič več.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Rippy ::

V zadnjem letu sem mogoče 30 minut preživel pred TV-jem. Drugače je pa to splošno gledano nekakšen "problem" naše generacije (s vidika "kasičnih" medijev), da se sami odločamo za kakšno medijsko vsebino bomo namenili čas in kdaj. TV in tudi tiskani mediji so neprimerni za "nas". Osebno se včasih sprehodim mimo TV-ja in če recimo oče gleda kakšen zanimiv film ga raje na internetu najdem in ga pogledam v svojem času.

Sem tudi mnenja, da to "splošno" negativno mnenje, kar se tiče iger, produkt teh nefleksibilnih medijev. Vse več ljudi temu namenja vse več časa in ne njim ter se jim posledično tresejo hlače.

jan_g ::

Ja, gledam. Zaradi sebe bi sicer lahko odjavil, ampak to ne bi slo skozi pri zeni in otrocih. Gledam pa predvsem hbo (od nedavno pretezno kar na racunalniku - hbogo), 24kitchen, travel in pa raznorazne discovery kanale. Vecinoma zvecer, ko otroka ze spita in se to cez vikende. Na delovne dneve pa grem raje spat bolj zgodaj.

Jaz mislim, da ima TV oz. predpripravljeno zaporedje vsebin se vedno nek pomen, ker roko na srce, meni obcasno prav ustreza, da se vrzem na kavc in gledam tisto, kar so mi pripravili drugi. Vse to bi komot v taki ali drugacni obliki nasel na netu, ampak zelo verjetno si nikoli ne bi vzel casa za iskanje vseh tistih oddaj o zivalih, tehniki, kuhanju, saj po eni strani niti ne bi vedel, da to obstaja ali me zanima.

mtosev ::

Nor-mal je izjavil:

mtosev je izjavil:

jaz gledam nekje 2h tvja na dan.
v hiši mamo 3 tvja pa telemachov razširjeni paket + se še plačuje 2e za dodatno conax kartico (24,9e+2e conax)
jaz pa gledam kakšnih 4-5 kanalov od teh 150 programov


Sej vemo, da gledaš samo une XXXplozivne.
nope gledam pop, slo1, bbc, cnn, discovery al NGC
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

sash69 ::

Dobro bi bilo če bi kakšen operater ponujal TV paket v stilu "sestavi si sam" - da bi izbral točno tiste kanale/programe katere veš da bi gledal, in temu primerno bi plačal tudi naročnino. Kaj ti pomaga 150 programov, če od teh gledaš 5....
So, Eclipse and Xdebug walk into a bar, and then my Apache server dies.

damjan1980 ::

slovenskih kanalov nisem gledal nikoli , vedno nemske. gledal sem redno dnevnik in pod prisilo babe kake bebave resnicne showe, ampak sem ene par let nazaj to vse skenslal, ker sem se odlocil da je skoda mojih mozganov za debilni poptv. filmov iz ranega otrostva, ki jih redno predvajajo, nisem nikoli gledal.
zdaj pa redno gledam dnevne novice na euronews in zvecer kaki discovery za uspavanje. to je to. torej zelo malo. ce bi za to dvoje nasel pametno online alternativo, bi narocnino skenslal.

mcgeek ::

Gledam serije angleške in ameriške produkcije, vendar redko preko TV programov.
Kak dober film na blurayu.
In pa večinoma angleške programe preko satelita, ki so skoraj na tekočem z rednimi serijami, v primerjavi z našimi programi, ki imajo večletno zamudo.

Kabelski operaterji pa gotovo niso neumni, da bi začeli ponujati izbiro programov po želji, ker dobro vedo, da bi 95% programov izgubilo gledalce (oz. bi propadli).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mcgeek ()

Fritz ::

Tudi sam že kakšnih 4-5 let (8, če štejem še bivanje v tujini) ne gledam več TV-ja, ne poslušam radija, če pa že, izključno ARS pa še pri tem preskočim novice z dnevno politiko.

Ne prenesem več manipulacije, poneumljanja, agresije in marketinga, ki se skozi te medije ponujajo gledalcem/poslušalcem. Internet mi zadostuje za vse potrebe po informiranju in mi ob tem omogoča še izbiro tistega, kar se mi zdi sprejemljivo in zavračanje nesprejemljivega. Na plazma zaslon imam priključen le DVD predvajalnik in media box za predvajanje vsebin s spleta, nikakršne antene ali TV box-a.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

FastWIND ::

Že par let TV ja ne gledam.

jype ::

Televizije nimamo že več kot 10 let. Imamo radijo, da nas opozori na prihajajoč jedrski holokavst oziroma nas utrjuje v prepričanju, da je bicikl boljša izbira za v mesto.

opeter ::

Sam imam v sobi en starejši TV in sobno anteno.
Včasih ga gledam, ko je kakšen film. Recimo zdaj, ko gre Mad Max serija na A kanal okoli 22.00 ure. Ali pa naslednji teden bom pogledal še Matrico. Samo te reklame človeka počasi ubijajo. Je pa dobro v tem času iti na stranišče in se malo razgibati.

Ali pa ob sredah ob 20. uri RTVSLO prvi program, če je kakšen zanimiv film.

Žal mi je, da je "crknil" TV3. Občasno so imeli kakšne zanimive filme. Stari, ne ta novi od TV3 Pink. Oziroma tudi ta je sedaj pod novim lastnikom, zdaj je neki TV3 medias ali kaj že.

En čas sem aktivno gledal na družinskem TV-ju oddaje na Viasat History, National Geographic, dodatno pa še filme na TV1000, MGM, Hallmark (mislim, da tega več dolgo ni) in Cinestar ali kaj je že. Čeprav po pravici povedano bi jaz odpovedal naročnino na kabelsko, ampak zaradi ostalih v familiji to pač ne gre.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

einstein :P ::

@Utk
"Enako radio. Kaj mi pomaga milijon mp3-jev, a jih naj sproti vlečem iz ne vem kod in spremljam kaj je novega...nažgeš radio, ki ti je dober, in to prepustiš drugim."

Pa tudi radia ne rabiš posebej v bistvu. Imaš ga že na netu. PC=multimedia :))
STAY OUT OF MY TERRITORY!

draciel ::

TV-ja ne gledam odkar imam v hiši široko povezavo. In to je cca 7-8 let. Ga pa gleda oče in sicer te dokumentarne oddaje ( national geographic itd ) ..

Netrunner ::

Če plačuješ Siol TV oz bilokakšnega drugega ponudnika ... je vključen noter tisti RTV prispevek ali tisto je treba še posebaj plačevat?
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

opeter ::

Netrunner je izjavil:

Če plačuješ Siol TV oz bilokakšnega drugega ponudnika ... je vključen noter tisti RTV prispevek ali tisto je treba še posebaj plačevat?


Ločeno je.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Netrunner ::

ločeno? .. pa če se odjaviš od TV in še vedno imaš siol potem si v prekršku? ..saj vsaka shema ima RTV1 in 2
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

bluefish ::

Vse manj.
Ponavadi se sedenje pred TV-jem sprevrže v mindless klikanje po programih in iskanje zanimivih ali še ne videnih vsebin. Po parih minutah pa je konec.

Matheeew ::

Netrunner je izjavil:

ločeno? .. pa če se odjaviš od TV in še vedno imaš siol potem si v prekršku? ..saj vsaka shema ima RTV1 in 2

Če imaš delujoč TV in/ali radio sprejemnik, ti RTV položnica ne uide.
Ostalo pa je tvoja stvar kaj si boš še naročil (kabelska, satelitska...) in plačeval.

Kabelski operater ti pač zaračuna storitev po nekem svojem poslovnem modelu. Ni ravno, da bi direktno dvakrat plačeval za SLO1, SLO2 kanale.
Kabelskemu operaterju ni treba plačevati pravic za predvajanje RTV kanalov AFAIK.

Netrunner ::

se pravi moram plačati če imam delujoč RTV sprejemnik na katerega je priključen npr DVD predvajalnik in kaka konzola .. pa da ne lovim nobenih postaj preko nobene zadeve?

i feel slovenija
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

opeter ::

Netrunner je izjavil:

ločeno? .. pa če se odjaviš od TV in še vedno imaš siol potem si v prekršku? ..saj vsaka shema ima RTV1 in 2


Si. Ne moreš imeti SiolTV in ne plačuješ RTV naročnine. Razen, če odpoveš TV (in radio), ter to tudi dokažeš (potem vsakih nekaj mesecev oz. letno enkrat preverijo, če to še vedno velja, ne vem, kako to gre, sem bral). V naši okolici ima skoraj vsak človek oz. gospodinjstvo vsaj en TV.

Iz RTV prispevka se financira tudi RTV-jeva internetna stran MMC ter njihov spletni in videoarhiv. Oziroma obstaja možnost, da bodo zakon prilagodili glede na modernejše medije (internetna povezava, prenos podatkov na tablice, mobilne telefone). Vprašanje časa.

Čeprav, kakor izgleda, obstaja možnost, da bo zdajšnja vlada spravila RTV v stečaj oz. zaprla.

Sicer pa, za tole imaš ločeno temo:
RTV naročnina
Ukinitev obveznega RTV prispevka
RTV prispevek, če samo internet

Netrunner je izjavil:

se pravi moram plačati če imam delujoč RTV sprejemnik na katerega je priključen npr DVD predvajalnik in kaka konzola .. pa da ne lovim nobenih postaj preko nobene zadeve?


Da, zakaj ti to ne gre v bučo?
Sam si napisal: "imam delujoč RTV sprejemnik". Moderni TV-ji imajo itak integriran DVB-T vmesnik.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

Netrunner ::

Saj razumem .. vendar mi je totalno mimo da če imam TV da moram plačevat RTV naročnino... TV kljub temu da ima DVB-T sprejemnik lahko koristim samo za igranje konzole in nič drugega .. zakaj bi potem moral plačevati za RTV??

delujoč TV sprejemnik ne sme biti pogoj .. to je kar nekaj .. pa kaj se čudim saj živim v Sloveniji
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

skika ::

Ne gledam tv. Ne gledam zaradi tega ker ni vsebin, ki jih rad gledam in to so animeji ter ameriški talkshowi.

_Denny_ ::

Sam tv-ja ne gledam že od prihoda raznih tv dober danov (+ostalih bedarij, ki pametnim ljudem sploh niso smešne), resničnostnih šovov, a si ti tud not padu itd.
Nekaj časa sem gledal nemški Pro7 zaradi House MD, Simpsonov in ostalih nadaljevank, potem pa sem našel Serienjunkies in še opustil to. Včasih bežno slišim, če kdo od naših gleda dnevnik in mi sploh ni žal za mojo odločitev...itak slovenski programi samo poneumljajo in hujskajo ljudi, da se ti zaradi tega pritožujejo nad državo in "kradljivci".

@the-uros: kolikor vem, mora prispevek plačevati čisto vsako gospodinjstvo s priključeno elektriko. Lahko stvar tudi odjaviš, samo potem dobivaš redne kontrole in njihov serviser ti tv "zapečati" (vsaj v času analogne tv je bilo tako). Mi pa je par let nazaj bivši sošolec povedal, da so imeli z odjavami več problemov kot koristi - prišli so v kontrolo in popisali še vse ostale stvari z možnostjo tv in radijskega sprejema (telefon, avtoradio, prenosni tranzistor, itd.), potem pa je bila položnica vsak mesec skoraj 2x višja kot na začetku.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

premak ::

Živim v podnajemniškem stanovanju, v katerem je prejšnji najemnik seveda imel in plačeval RTV naročnino.
Jaz nimam TV-ja, radia, imam pa računalnik povezan na internet. Imam tudi mobilni telefon, ki lahko sprejema FM signal.
Z najemodajalcem se lahko dogovorim, da mi podpiše izjavo, da rtv sprejemnikov nimam in da lahko rtv preveri stanje na mojem naslovu.

Mislite, da mi lahko komplicirajo zaradi računalnika/interneta oz. celo mobitela??

TESKAn ::

Senitel je izjavil:

TESKAn: Na BBC (Horizon recimo). :)

Gledam na youtubu:). Na TV je priklopljen PC z XBMC in to je to.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

RTV prispevek (strani: 1 2 3 456 57 58 59 )

Oddelek: Loža
2918268019 (317) primoz4p
»

RTV prispevek za (praktično) vse (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Sedem umetnosti
21439904 (11251) Mato989
»

Kaj se je zgodilo z televizijo!? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
517900 (5430) Gaius
»

Ukinitev obveznega RTV prispevka (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
27661438 (47190) RejZoR
»

Nova anketa: še gledate televizijske vsebine? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ankete
7811295 (8161) LuiIII

Več podobnih tem