» »

Crknu napajalnik

Crknu napajalnik

Vojkodlak ::

Se mi je skuril napajalnik na PC-ju,mamaplata Gigabyte GA-945P-S3,CPU Intel Core 2 6400@2,13 Ghz,DDR 2 533 4GB. Napajalnik pa je bil Switching Power Supply,model ATX-P400 P4,400W.Ker je malo starejšega tipa,bom moral nabavit drugega,pa me zanima kaj je važno pri napajalnikih,da kaj ne skuri na plati ali kje drugje...kaj morajo bit čisto iste vrednosti voltaže,ali lahko malo varirajo?Prosim za nasvet.
Hvala za odgovor

freesty ::

Vsak 400+W napajalnik ti bo tega vec kot dobro zamenjal.

Ce pa mislis napajalnik uporabit se v naslednjem racunalniku pa kupi kaksnega 650W mal bol kvalitetnega.

Cena ponavadi narasca z izkoristkom, ki ga ima napajalnik in pa wattazo, ki jo prenese.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Vojkodlak ::

Hvala za hiter odgovor,torej bilo kakšen nad 400w bi bil okej? Kaj pa pomeni Switching Power Suplly - tega sem imel do sedaj - a ima to kaj veze? Ker moj je imel tudi SATA konektorje...

69charger ::

Usak normalen napajalnik za cca. 40€ bo imel vse priključke kar jih rabiš in bo dovolj zmogljiv, recimo kupiš kakšnega LC Power malce boljše kvalitete ali pa recimo Corsair CX430. V dober napajalnik se splača vložit.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

Blinder ::

lahko nabaviš tut poceni LC za 18€+ poštnina. Če nimaš kake energetsko požrešne grafične kartice
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

gomzi82 ::

en poceni lc napajalnik bo po moje čisto ok. Samo pazi na tiste podatke o Watih, koliko jih ima na 5 voltih. Tisti najcenejši jih imajo precej malo, pa vseeno proizvajalec prikazuje visoko moč, kompenzira pa z večjo močjo na 12V.

stock ::

Mal pomešal, je ravno obratno. Na 5V ogromno, kjer ni potrebe, na 12V pa malo, kjer so dejanski veliki porabniki.

Odvisno kolko si pripravljen dajat in za kolko časa. Ena varianta je 18€, druga varianta 2-3x toliko pa bo tudi za naslednji komp. Vkolikor razmišljaš v drugi smeri, pomni da so komponente dandanes vedno bolj varčne in kupovat premočan napajalnik bo sčasom le večji in večji višek.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nove komponente v staro ohišje

Oddelek: Strojna oprema
415604 (4403) MIHAc27
»

Priklop led na omrežje

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
71157 (901) WaterBoy
»

+12V zelo visoko po menjavi PSU (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
509911 (9178) Pyr0Beast
»

kateri stabilen in tih napajalnik (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
13410392 (6945) kuglvinkl
»

Enermax izdal napajalnik z 1000W (1kW) (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Modifikacije
648541 (7308) TribesMan

Več podobnih tem