» »

nedelovanje prenosnika hp 4710s

nedelovanje prenosnika hp 4710s

lakkon ::

Pozdravljeni.

Prenosnik hp4710s se mi je pokvaril. Edino, kar dobim je moder zaslon z napako
UNMOUNTABLE BOOT VOLUME ter še par info. Mislim, da poznam razlog težave, nisem pa sposoben sam rešiti problem.

Do okvare je deloval le prek elektrike, saj mi je pred enim letom odpovedala baterija. Verjetno zaradi tega, ker sem ga puščal preveč časa non-stop prižganega. Nisem ustrezno in pogosto čistil ventilatorja. Ta je sčasoma vse slabše opravljal svojo nalogo. Ko se je preobremenil računalnik, mi je začel ugašati. Potem mi je še ventilator odpovedal. Kupil sem zunanji hladilnik. Prenosnik je deloval sprva OK. A zahtevnejših operacij ni bil več zmožen opravljati (stream oddaje poslušanje-gledanje; filmi; večopravilnost). No, in potem je prišlo do te napake. Disk je OK. Prenesel uspešno podatke na varno. Imam občutek, da se je zaradi konstantnega notranjega pregrevanja nekje na relaciji matična plošča – hard disk nekaj skurilo. Verjetno pa je končna rešitev v usposobitvi notranjega ventilatorja (to je njegovem očiščenju in zagonu ali nabavi novega) in odpravi prej omenjene težave. Vedel sem, da bi ga moral nabaviti čimprej, da ni dovolj zunanje hlajenje, a sem predolgo odlašal. Je pa ta prenosnik – česar se nisem zadosti zavedal ob nakupu – kar problematičen glede čiščenja ventilatorja in tudi njegove dostopnosti in zamenjave.

dobil odgovor od enega serviserja na mojo težavo:

Sam se že srečal z istim modelom, ki mi ga je prinesel na popravilo sosed. Po obsežnem raziskovanju sem ugotovil, da gre za splošno okvaro grafičnega čipa, ki se v večini primerih pregreje. Obstajajo razne metode, ki podaljšajo življenjsko dobo prenosnika na kakšen dan ali mesec vendar se mi zdi nesmiselna. Predlagam da prodaš prenosnik po delih (RAM, zaslon, vhodne vmesnike, procesor, matično ploščo pa zavržeš); hdd si že baje ugotovil da ti bo koristil kot zunanji hranilnik podatkov. Seveda povprašaj za mnenje še kakšnega strokovnjaka oz. servisnega zastopnika za HP, da ne bi izpadlo preveč lahkomiselno.

je imel kdo podobne izkušnje? je uspelo rešiti prenosnik in da je deloval oz. da še vedno deluje normalno?

lahko tudi kakšno zasebno sporočilo...

hvala za pomoč.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hp workstation

Oddelek: Kaj kupiti
111976 (1671) mat xxl
»

Servis - po prevzetju zaznane napake

Oddelek: Pomoč in nasveti
393687 (2655) solatko
»

računalnik ne vžge (črn ekran)

Oddelek: Pomoč in nasveti
183130 (2872) janali
»

Katastrofalni servisi (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
677340 (4810) zcetrt
»

Temperatura diskom vendarle ne škoduje (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Diski
619650 (6690) MrStein

Več podobnih tem