» »

Elektrika - šok

Elektrika - šok

free_k_shot ::

Živjo!

Malo sem brskal po forumu, našel že tako temo ampak je stara iz 2002 in nima pravega odgovora zato pišem novo temo...

Zanima me če obstaja načrt oz če mi lahko kdo pomaga kako bi zadevo naredil, ker sam nisem našel;
Zamislil sem si nekako takole;
Imam mrežno ogrado, katero bi rad imel konstantno pod napetostjo cca 25-30mA. To bi rad (v kolikor je možno) naredil s pomočjo akumulatorja.
Človeka to ne bo ubilo, žival pa bo če ne drugega pregnalo.

Ali je kdo to že delal oz. prosil bi za pomoč kako naj se tega lotim...

Hvala

Uporabnik ::

Napetost se meri v voltih ne v amperih. Če je ograda ozmeljena ne bo nič iz tega. Kupi (?naredi?) raje pastirja.

free_k_shot ::

ok... naj se drugače izrazim...
Vsi poznate elektrošokerje (pač za samoobrambo) - tega ne rabim.
Ampak rad bi imel približno takšen tok, ki bi bil konstantno v mreži. Samo preko stikala bi to lahko izklopil/vklopil. Se pravi, če se človek prime, ga pošteno zruka (ampak ne sme bit smrtno nevarno :| ), za podlasce mi je pa "vseeno", ker mi je že tolk domačih živali pobila da bv.

Mreža ni v tleh in ni ozemljena. Spodaj je 10cm beton, potem pa direktno ven palice na katere bi dal mrežo

SplitCookie ::

Gradnja take ograje je po zakonu kazniva, 25mA je že smrtonosni tok za človeka, kaj šele za otroka.

Nisi dovolj 'odrasel' za take podvige, niti najmanj
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

free_k_shot ::

SplitCookie je izjavil:

Gradnja take ograje je po zakonu kazniva, 25mA je že smrtonosni tok za človeka, kaj šele za otroka.

Nisi dovolj 'odrasel' za take podvige, niti najmanj


Poglej SplitCookie... Zato pa sem tukaj napisal in vprašal... ne vem kako grejo te zadeve in zato bi se rad podučil. Povedal sem kaj imam na voljo... Če se da naredit nek približek zgoraj opisanemu že z samo 9V baterijo SUPER!

MOJ NAMEN NI DA BI NEKOGA UBIL/SCVRL ALI KAJ PODOBNEGA! da smo si na jasnem... Med drugim otrok tukaj zraven ne bo.
Vse kar bi rad izvedel je kako bi naredil napetostno ograjo doma, na stikalo za vklop in izklop. Električni pastir žal ne pride v upoštev ker nima pomena...

korenje3 ::

pastiriji delujejo tako, da dajajo visokonapetostne impulze z nizkim tokom po kablu. mislim da to deluje preko polnjenja kondenzatorja, ki se sprazne po vsaki napolnitviji.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

Invictus ::

free_k_shot je izjavil:

Živjo!
Imam mrežno ogrado, katero bi rad imel konstantno pod napetostjo cca 25-30mA. To bi rad (v kolikor je možno) naredil s pomočjo akumulatorja.

25 - 30 mA toka je že smrtno nevarno. Sicer ga pa toliko ne boš dobil iz akumulatorja ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Assass1n ::

Kako je z izdelavo ne vem, kupi narejenega pastirja.
Imaš na 220v(najbolje, če le imaš tok zraven), 12v (akumulator od avta, kamiona, traktorja, če je bolj kot ne nov drži mesec do dva), in pa 9v na baterijo, se taka kupi in da noter, drži dva meseca plus, samo je najbolj švoh izmed treh. Cene so pa od 150€ pa naprej. Če bi na akumulator pride najmočnejši 250€ pa sune orenk
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

Assass1n ::

Kako je z izdelavo ne vem, kupi narejenega pastirja.
Imaš na 220v(najbolje, če le imaš tok zraven), 12v (akumulator od avta, kamiona, traktorja, če je bolj kot ne nov drži mesec do dva), in pa 9v na baterijo, se taka kupi in da noter, drži dva meseca plus, samo je najbolj švoh izmed treh. Cene so pa od 150€ pa naprej. Če bi na akumulator pride najmočnejši 250€ pa sune orenk
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

Xserces ::

korenje3 je izjavil:

pastiriji delujejo tako, da dajajo visokonapetostne impulze z nizkim tokom po kablu. mislim da to deluje preko polnjenja kondenzatorja, ki se sprazne po vsaki napolnitviji.


Imaš prav :)

potem pa še iz univerzalcem pomer napetost xD
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

korenje3 ::

Invictus je izjavil:

free_k_shot je izjavil:

Živjo!
Imam mrežno ogrado, katero bi rad imel konstantno pod napetostjo cca 25-30mA. To bi rad (v kolikor je možno) naredil s pomočjo akumulatorja.

25 - 30 mA toka je že smrtno nevarno. Sicer ga pa toliko ne boš dobil iz akumulatorja ...


akumulator da tudi 80A. z akumulatorjem lahko tudi variš, če imaš predelan švas aparat.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Xserces ::

kako dolgo? z kratkostičnim tokom (aka kurc šlus) lahko zjebeš akumulator. Probal sem samo 1 z tavelkim akumulatorjem in tega negrem več delat. xD
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

korenje3 ::

Xserces je izjavil:

kako dolgo? z kratkostičnim tokom (aka kurc šlus) lahko zjebeš akumulator. Probal sem samo 1 z tavelkim akumulatorjem in tega negrem več delat. xD


zato se pa uporablja kondenzator na katerem lahko delaš kurcšluse kokr hočeš.

edit: aja ti misliš švasanje... no ja. za švasat glih ni, se pa da, sploh če greš vlamljat v kake trezorje ;)
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

twom ::

free_k_shot je izjavil:

Imam mrežno ogrado, katero bi rad imel konstantno pod napetostjo cca 25-30mA. To bi rad (v kolikor je možno) naredil s pomočjo akumulatorja.
Človeka to ne bo ubilo, žival pa bo če ne drugega pregnalo.

Koga želiš pregnati, človeka ali žival?

Imaš na voljo električne pastirje (za živali), ostalo je kaznivo in te bo precej stalo, če te kdo prijavi inšpekciji, pa ne bojo dlakocepili ali gre za 20 ali 25 mA toka.

korenje3 ::

če hočeš ubijat, lahko postaviš drogove ki so pod napetostjo 100kV. in če kdo pride med drogova, preskoči iskrica in odžene žival.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Xserces ::

ja kr direkt na vod vež ograjo HAHA XD
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Polnilec akumulatorjev (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
11120377 (10724) FireSnake
»

Izklop fida med nevihto (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
6517842 (15349) lovro535v2
»

Moje nerazumevanje elektrike (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
9734125 (31403) jest10
»

priključitev FID stikala

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
3612420 (11640) Aston_11
»

Avtomobilski akumulator + multimeter

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
3331096 (28710) Newholland

Več podobnih tem