» »

Zoltrix genie TV pro + Win XP :(

Zoltrix genie TV pro + Win XP :(

mare_ ::

Kartica je bila nameščena, vendar ni delala v redu. Sem malo pogledal po forumu, šel na www.zoltrix.com, potegnil dol gonilnike za XP, jih odzipal in pognal setup.exe. Program je po nekaj vprašanjih zahteval reboot. OK, do tu vse lepo in prav, ko pa je so se spet zagnali Windovsi, se je odprlo okno Hardware detection in potem računalnik ni našel TV tunerja. Odprlo se je okno za namestitev gonilnika za kartico AverMedia (!?) in ga potem seveda nikjer ni našlo. Zahteva nek CD, tisti, ki je bil zraven kartice ni taprav. Pa tud če inštaliram kartico s CD-ja je isto. Kaj naj nardim, ker mi bo to požrlo živce!!;((

dizel ::

Kere driverje si pa prej uporabljal, preden si te inštaliral? Ker pri TvGenie driverjih morš najprej stare odstranit s programom, ki ga tud dobiš na njihovi strani.
Ker directX pa maš?
Najboljši so že padli mi pa se pogumno spotikamo naprej!

mare_ ::

V bistvu ne vem, kateri so bli prej, ker me tudi pri inštalaciji ni blo zraven. Sej mi je tist program, ki sem ga snel z njihove strani javil, da je odstranil tastare driverje.
DirectX je pa OK.:)

primozetoo ::

Jst mam tud Zoltrixovo tv kartico in deluje .
1.Odstrani stare driverje
2 iz www.zoltrix.com si poberi driverje za xp
3.tv kartico ven poberi in ponovno zazeni rac
4. sklopi in ustavi ponovno kartico
5.ko pride v windowse pa ti javi da je najdlo novo komponento PREKLICI!
6. zazeni program ki si ga pobral iz www.zoltrix.com
7. po uspesnem instaliranju je potreben rebot
8. po reboto ti bo javlo sred vindovsov da je najdlo neko strojno opremo in da namesca driverje,..ok tako naprej.
9. javlo ti bo ces da driveri niso kompaktibilni sz winxp takrat daj continue anyway, in to te bo prasalo se nekajkrat med instalacijo.Ostane ti samo se iskanje kanalow in to je to.

mare_ ::

Odstranim driverje, izklopim,itd.. Namestim nove, rebot. Super. Potem pa okno Hardware detection. Piše, da išče tv kartico in da naj v primeru da Winsi kaj vprašajo dam continue anyway. Po 5 min napiše, da jo ne najde in da je potreben rebot. OK. Potem pa spet Windovsi, čarovnik za novo strojno, opremo, ne najde driverjev in zgodba se ponavlja! ;(

segi ::

Tole kartico sem lifral ker je bila bedna kot hudič. Bedarija...;((
---------------------------------------------
Segi podobo na ogled postavi,
ker bolj resnico ljubi kakor hvalo,
zad skrit vsevprek posluša, kaj zijalo
neumno, kaj umetni od nje pravi
----------------------------------------------

brenx ::

Po netu poglej za driverje in sicer ne na zoltrix-ovo stran ampak po čipu , ki ga imaš gor. sam sem jih našel, sicer pa kartico uporabljam le za zajem iz kamere, tako da ne vem če tuner deluje.:\

mare_ ::

Sem že sam prišel na to idejo. Ravno zdaj dol vlečem. Sej jaz bi v glavnem tud sam za kamero rabil.

TylerDurden ::

Najdi inf datoteko pa jo pobriši, ker mislim, da je tist program za odstranitev driverjev še vedno ne pobriše. Če ne veš kaj je .inf file se pa sploh ne trudi.
Let\'s make some soap ...

mare_ ::

Ne, ne ne in ne morem verjet! Po tednu požrtih živcev stvar dela! :)) sej je v bistvu čist simpl. Winsi zahtevajo driverje za aver media itd. Ok, sem si reku, pa jim jih dajmo; www. Avermedia. Com>suport>downalowd>tvfm98>win xp>20 min dolvlečeneja>odzipanje>moj računalnik... Namesti gonilnik>c\docu... \win xp\drivers(al neki tazga)>namestitev uspela!
Pol se pa še mal pogledal, kaj sem še dol potegnu, pa je bil še en luškan program, pa sem pol še pogruntu, da mi s-vhs kabel ne dela ok;((, no, pa še nastavitev tv programov me še malo zafrkava:8), na konc sem pa še pogruntu, da lahko z dalincem za philpsov video uparavljam daewo-jev tv! >:D
zdej grem pa spat. Lahko noč!
P. S:če ve kdo za kkšen dober brezplačen program za tv tunerje se priporočam:d

Zgodovina sprememb…

  • polepsalo: OwcA ()

Quickbeam ::

Dober program za TV je DScaler.

1309976 ::

Daj a mi poveš kak si točno popravil stvar, ker je meni začelo isto delati,in je ne morem več usposobiti.Probal tudi na win Me pa je isto kot na XPjih.Enostavno mi je kar naenkrat prenehala delati in ne morem več namestiti pravilnih driverjev.....;(

LP

mare_ ::

Uffff... sem že malo pozabil:8)
Pač, dl-jal sem tiste driverje iz www.avermedia.com in jih odzipal v eno mapo. Ko so mi Winsi zatežil za driverje od tunerja, sem tam izbral tisto mapo in stvar dela.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zoltrix TV kartica ?!?

Oddelek: Pomoč in nasveti
151443 (1314) 1309976
»

TV KARTICA - kaj kupiti

Oddelek: Kaj kupiti
302576 (1739) AngelOfDeath
»

Tv TUNER-ji

Oddelek: Zvok in slika
292568 (1796) Predator
»

Tv kartica

Oddelek: Kaj kupiti
292343 (1870) miha
»

Odkodiranje TV programov

Oddelek: Zvok in slika
277888 (7026) mojsterpeter

Več podobnih tem