» »

Star Citizen - Squadron 42

Star Citizen - Squadron 42

««
31 / 37
»»

BigWhale ::

Impresivno bi blo nekaj let nazaj. Vmes smo dobili Elite in No Man's Sky. SC bo pa tri leta po tem pokazal nekaj kar bo v bistvu enaka stvar v mogoce malenkost lepsi preobleki.

Netrunner ::

Pa ne primerjat Elite in No Man's Sky. Velikost vesolja in generiranje neskončno planetov ne naredi dobre igre.
Drugače SC je Še vedno impresiven, saj zaenkrat nima konkurence. Res pa je, da več časa kot bodo mečkali večja je šansa da bo prišla kakšna konkurenca. Kar pa niti ni slabo :)

Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Netrunner ()

BigWhale ::

Ne, nima konkurence. Ostale igre ljudje lahko dejansko ze igrajo. SC je pa trenutno demo, ki vcasih lepo zgleda.

Netrunner ::

BigWhale je izjavil:

Ne, nima konkurence.

Vsaj v nečem se strinjamo :)

BigWhale je izjavil:

Ostale igre ljudje lahko dejansko ze igrajo.

Tudi SC igrajo :) ... je nedokončana neoptimizirana igra z bugi vendar nihče ti ne preprečuje da jo igraš če želiš.

BigWhale je izjavil:

SC je pa trenutno demo, ki vcasih lepo zgleda.

Alpha je :) => demo je zastonj in je narejen na osnovi končane igre.
Drugače pa lepo izgleda že od vsega začetka. Zato pa so zbrali 200+ mil
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Netrunner ()

BigWhale ::

Ce je globina No Man's Sky priblizna eni luzi po nevihti in je globina Elite Dangerous nekje na nivoju manjse kopalne kadi, ker roko na srce, nobena izmed teh dveh iger ne ponuja neke strasanske globine (ceprav sta se v zadnjih letih precej popravili), potem je SC trenutno na globini ne zlo mastnega pljunka. :D

Lej, ne mores rect 'ja sej je igra sam se ni koncana in lahk igras' in pri tem ne izpades smesen. :)

oo7 ::

Denarja je najbrž dovolj + 500 ljudi kar ni malo kaj to pomeni, da bo kmalu igra dokončana ? :)

Netrunner ::

BigWhale je izjavil:

Ce je globina No Man's Sky priblizna eni luzi po nevihti in je globina Elite Dangerous nekje na nivoju manjse kopalne kadi, ker roko na srce, nobena izmed teh dveh iger ne ponuja neke strasanske globine (ceprav sta se v zadnjih letih precej popravili), potem je SC trenutno na globini ne zlo mastnega pljunka. :D

Lej, ne mores rect 'ja sej je igra sam se ni koncana in lahk igras' in pri tem ne izpades smesen. :)


Zakaj bi izpadel smešen ? Saj igra še ni končana in lahko jo igraš !!? Je daleč od tistega kar je načrtovano vendar dokaj igrabilno za tiste ki so neučakani. Kakšno globino bo imel SC lahko samo sklepamo, vendar glede na to kaj se dela bo zadeva solidna. Kakorkoli obrnemo, dokler ne izide je težko konkretno primerjat.

oo7 je izjavil:

Denarja je najbrž dovolj + 500 ljudi kar ni malo kaj to pomeni, da bo kmalu igra dokončana ? :)

Denarja in ljudi je bilo dovolj že par let nazaj :) .. in marsikdo je mislil da bo kmalu končano :) Po moji oceni smo lahko srečni če 2020 preide v beto.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

J3nc ::

BigWhale je izjavil:

Ce je globina No Man's Sky priblizna eni luzi po nevihti in je globina Elite Dangerous nekje na nivoju manjse kopalne kadi, ker roko na srce, nobena izmed teh dveh iger ne ponuja neke strasanske globine (ceprav sta se v zadnjih letih precej popravili), potem je SC trenutno na globini ne zlo mastnega pljunka. :D

Lej, ne mores rect 'ja sej je igra sam se ni koncana in lahk igras' in pri tem ne izpades smesen. :)


Sej se sliš glupo ampak v današnjih časih za kar lepo število "early access alpha" iger nič čudnega. Jaz igram vsaj tri igre ki so v takem stanju pa ne štejem SC zraven. DayZ je po 5 letih končno prešel v Beto.

Truga ::

DayZ je super primerjat s star citizenom ja: v letih letih so pobrali ven dost featurjov da game ne crasha prevec in rekli "zdej bomo pa to relisali"

Netrunner ::

Preberi malo bolje. Ne primerja DayZ s SC ampak je navedel kot primer "early access" iger, kamor spada tudi SC.

Jaz sem včasih igral space engineers in dolgo po tem ko sem se že naveličal je komaj prešlo v beto kjer je še sedaj. Takih iger se danes ne manjka.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Netrunner ::

Grafika na nivoju :)

Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

J3nc ::

Netrunner je izjavil:

Grafika na nivoju :)



Mmm, morm probat dons. Sicer je menda zbagan do amena + memory leak sam mejbi mi pa rata do hurstna pridt.

Tribal ::

3.3.5 je zuni. Baje bugast :D Bom počakal na 3.4 :D

Netrunner ::

Zanimivo ni kaj :) .. moje prvo potovanje do hurstona je bilo uspešno :) ... res da sem se malo dolgočasil med čakanjem saj traja kar nekaj časa da prideš do tja. Se pa je splačalo :) ... sicer sem se izgubil v mestu in nisem znal oditi. Mi je uspelo končno priti do konzole za priklic ladij vendar do hangarja nisem znal priti. Po pomoti sem šel na metro in se znajdel čisto na drugi strani.... fps je bil katastrofalen znotraj mesta zato sem raje dal quit saj preden bi najdel tisto mojo ladjo bi trajalo kako uro čene več.

drugače FPS je soliden, let nad mestom malo poslabša vendar je toleranten. Nisem imel pa nobenega crasha ipd...

Se splač it pogledat. Tisti ki nima SC naj počaka prihajajoči free flight saj se splača.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Netrunner ::

Če se kdo odloči testirat naj si prej pogleda ta video da ne bo preveč zgubljen.

Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

oo7 ::

Ta vikend lahko vsi sprobajo to igro ?
Je potrebno naložiti kakšen poseben launcher ?
Koliko GB zavzame igra ? Imam bolj počasen internet.

Dami ::

Lahko vsak naredi acc, si vklopis freefly in downloadaš launcher preko katerega pol instaliraš špil. Na disku zasede 45gb za downloadat je pa nekaj čez 30gb se mi zdi.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

Tribal ::

Kaj je pa zdej taka tišina?

Mislm da se igro končno da igrat in uživat v njej, ko ta teden pride 3.4 live bo še precej več misij.
Končno so FPSi dobri, ne laga. Pri misijah so še bugi, AI fps še ni na nivoju ampak se že dogaja...

Kako je kaj vam všeč?

J3nc ::

Jaz sem včeraj pognal in moram rečt da sem bil res prijetno presenečen, v Lorvillu v veliki večini fps niso padli pod 60. Nisem pa dold vztrajal. Ko bo flight model predelan si bom mal več časa vzel da vidim kako se bodo ladice obnašale.

oo7 ::



Alfa se začne v začetku 2020
Beta Q2 2020

Netrunner ::

Kaj ni sedaj alpha ??

Moj PC je zelo podhranjen za SC vendar z zadnjim patchom je postal zelo igrabilen in dela presenetljivo dobro. Zdaj se folk ne pritožuje nad FPS-ji ampak nad "traveling time" med planeti :) .. vedno je nekaj. Meni se časi ne zdijo predolgi, mogoče bi jih še malo podaljšal. Edino kar je, je to da med potovanji nimaš kaj extra za počet, kar bodo nekako že rešili. Fajn bi bilo da bi si med letom lahko načrtoval pot za naprej, kje kaj kupit in prodat, malo brskal po cenah ipd.

Velike ladje pridejo relativno hitro in še gre, z majhnimi pa preej traja :) .. kar je pravilno, da bo prišlo do dejanske razlike med lokalnimi lovci in z ladjami z večjim dometom.

Kakorkoli, vse gre v pravo smer in trenutno sem zadovoljen z potekom razvoja. Malo me je sicer razočaral freelancer DUR, vendar ok..
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Ahiles ::

To kar igraš zdaj je multiplayer MMO Star Citizen.

Squadron 42 je pa single player game z zgodbo pa alfa/beta ne bo za rajo ampak za deve SQ42 bo navoljo za igralce šele ko bo končan da se ne spoila zgodbe.

FPS bo v Squadron 42 bolši ker mu ni treba še dodatnih 50 igralcev upoštevat kot na serverjih ki na veliko požirajo cpu time res da so z 3.3 to zelo izbolšal v Star Citizenu sam jih še vedno čaka veliko dela in optimizacije da ti ne bo nalagal celga sistema z vsemi igralci brez potrebe in manjšal FPS.


Oba špila sta ločena razen da uporabljata isti engine.

Rokomah ::

Kak je kaj sedaj Star Citizen z zadnjim updajteom? Se da že to igrati ali ne???
Prej sem že 2x inštaliral game pa spet hitro deinštaliral, ker ni bilo za igrati. Sedaj pa sprešujem predno zopet inštaliram cca. 30GB špila.

ABX ::

Se da igrat, če imaš high-end PC.
Ni dosti za počet v tem trenutku, vendar za en izlet je dovolj.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Netrunner ::

@Rokomah => Zadnji update-i so precej izboljšali igralnost in povprečne fps-je. Vsebine za početi je kar nekaj vendar ni za se hvalit. Na tvojem mestu bi z namestitvijo počakal prvi večji patch letos ko pridejo še preostali planeti. Drugače pa ja, letenje po planetih zna biti kar zabavno.

@ABX => Ne potrebuješ high-end PC-ja, saj lepo dela tudi na povprečnih kofiguracijah. Seveda z manj detajli in manjšimi resolucijami. Vsebine za počet je kar nekaj, tako da se lahko zamotiš za precej časa. Poleg misij lahko še kopaš rudo in trguješ... z občasnimi bugi :)

Je in ni... se vidi da je še vedno alpha
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

oo7 ::

Star Citizen Alpha 3.5.0 PTU Updates & Patch Notes

Netrunner ::

Pri novi konceptni ladji ki jo ponujajo lahko rezerviraš unikatno ime :) Me veseli, da obstaja toliko ljudi, kateri še vlagajo v igro.

Drugače pa kar se tiče 3.5.0 me najbolj zanima novi letalni model, čeprav le ta še ne bo 100% končan.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

oo7 ::

Star Citizen Is Free to Play For the Next Seven Days

LunKi ::

Je kdo probal, kaksno je stanje?

ziga1990 ::

LunKi je izjavil:

Je kdo probal, kaksno je stanje?


vlečem dol

poročam ko zaženem
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ziga1990 ()

ziga1990 ::

No sem malo probaval:
- Ko si na začetni postaji je opazen lag v vesolju je manj opazen verjetno je kriva slaba optimatizacija in kaki bug.
- nizki FPS
- Rudarjenje je zanimivo samo dokler ne dodajo filtriranja se ne slača.
- Dvoboji so pa težavni zaradi slabe optimatizacije ampak sem vseno zmagal proti dvema nasprotnikoma naenkrat verjetno sta bila NPC.

tako za probat je dobro ampak ne vidim razloga, da bi zapravil denar zaenkrat za tako igro ki je še v ALPHA stanju
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

ziga1990 ::

evo po daljšem testiranju:

FPS: min:40 max:65 avg:~52 latency: 15-20ms
ping:~ 46ms pocket loss 0.0%
igra je igralna samo mislim, da imam jaz težave z ramom oz ga imam premalo ali pa je optimatizacija igre potrebna.

Drugi igralci ki so dlje v igri pa so prijazni in pomagajo z nasveti oz vsaj take izkušnje imam jaz
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Marko84 ::

Imam kar nekaj vprašanj v zvezi s to igro.

1. Bi bila GTX 1060 6GB rama v redu grafika za 1080p za to igro?
2. Kdaj nameravajo izdati BETA različico?
3. Je igra v alpha verziji sploh igralna al je bolj še v eksperimentalni fazi?
4. Je špil kakorkoli v stilu Wing Commander Privateer?
5. Kaj je tisto Arena Commander in ostalo, je to ločeno? Naj mi kdo malo več razloži o tem.

Thanks!

ziga1990 ::

1.)Težko rečem ker je igra neoptimatizirana moja GTX 1070 na 1080p ima povpečne FPS okoli 52
2.)Tega pa noben ne ve
3:)Igralna je ampak je v experimentalni fazi pa tudi dosti hroščev je
4.)Je ampak je tudi več ker tu lahko rudariš,trguješ,itd.
5.) Arena Commander je del Star Citizen ki ima 3 dele:
Universe: je glavni del ki je sandbox tu se boriš,trguješ,rudariš in raziskuješ
Arena Commander: so pa samo spopadi v areni z ladjami
Star marine: so pa spopadi z pehoto

Glej trenutno je igra Free to Fly tako da probaj pa boš videl
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Marko84 ::

Wow, samo 52. Kaj pa kakšen AC Origins v Ultra high s tvojo konfiguracijo za primerjavo? Ker tam da gtx 1060 vedno približno 60 fps. SC bo odličen špil. TOP. kdaj mislijo to končat je pa drugo vprašanje.

ziga1990 ::

Nimam AC Origins
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Netrunner ::

1. Načeloma ja, vendar manjka optimizacija
2. Ko bo enkrat izšel Squadron 42 bomo lahko špekulirali o beti. Osebno je ne pričakujem pred 2022
3. Je igralna in istočasno experimentalna :) Ni za neko resno igranje, se da pa nekaj ur zgubiti v raziskovanju.
4. Vsekakor, to in še veliko več.... oz. bo ko bo enkrat izšla.
5. Glavna igra ima še dve pod-igri, eno je arena commander kjer se lahko v "omejenem vesolju" bojuješ z NPC-ji ali drugimi igralci, lahko tekmuješ oz. dirkaš na treh progah ali pa sam letiš okoli. Primarno je namenjeno učenju in spoznavanju letenja / bojevanja. Druga pod-igra pa je Star Marine kjer pa imaš ene 2-3 mape v katerih se streljaš kot v klasičnem FPS-ju.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Marko84 ::

Hvala obema! No sej se mi je zdelo da je arena commander spet ena unih robertsovih, da se malo učiš. Resn špil pa samo Star Citizen.

ziga1990 ::

^^ Arena Commander je kar pomemben za učenje dogfighting-a z majhnimi ladjami, ker so zelo okretne pa še malo driftajo ampak to je z asistenčnimi sistemi ko pa te izključiš se pa zabava začne.:D
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

oo7 ::

Star Citizen development reportedly troubled by mishandled money, micromanagement
Cloud Imperium Games has raised $288 million so far over a nearly eight-year development, but the end still isn't in sight

https://www.gamesindustry.biz/articles/...

Truga ::

ne bit no tak derek smart alt :D

Dr_M ::

Ta tip bi mogu it sedet hladno za enih 20 let zaradi prevar.
Pa folk blodi, da je Musk prevarant, on vsaj kej delujocega pokaze.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Truga ::

car citizen je v resnici zelo podobna zadeva kot star citizen. :P

Netrunner ::


Lepo povedano
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

ziga1990 ::

Eh jaz bom malo počakal do 2021-2022 takrat mislim upgrade računalnika narediti in če bo SC kaj v boljšem stanju(optimatizacija) in če se bo dalo kupiti kero od teh ladij Polaris,Idris ali Kraken se bom pridružil SC svetu
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Netrunner ::

ziga1990 je izjavil:

Eh jaz bom malo počakal do 2021-2022 takrat mislim upgrade računalnika narediti in če bo SC kaj v boljšem stanju(optimatizacija) in če se bo dalo kupiti kero od teh ladij Polaris,Idris ali Kraken se bom pridružil SC svetu


Zakaj pa "Polaris,Idris ali Kraken" ? To so overpriced capital ladje. Kupi si osnovni paket in to je to, vse ostalo nabavi v igri. Pa še to kupi enkrat ko igra izide oz. vsaj kot pide v beto. Prej nima smisla.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

ziga1990 ::

Saj samo te tri so moj end game želje drugače me pa Aquila matra
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Netrunner ::

Kaj ti ni iziv v temu, da si ti v igri uspe prebiti do "end-game" ladje in ne da štartaš z njo?
Kaj ti bi rad z "end-game" začel v štartu :) ?
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

ziga1990 ::

Če hammerhead stane 21,5mil koliko bo šele polaris da ne omenjam Idris ali kraken. Problem je da bo kar mučno zaslužit toliko denarja.
Sicer pa če bom kero ladjo kupil bo to Prospector katerega sem uporabljal na tazadnjem Free to Fly kapitalne ki sem jih naštel so želje kar hočem imet.
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Netrunner ::

ziga1990 je izjavil:

Problem je da bo kar mučno zaslužit toliko denarja.


Odvisno od dejavnosti ki jo boš opravljal. CR je enkrat omenil da si boš sposoben kupiti onsovno verzijo constellation ladje v roku enega tedna povprečnega igranja. Težko pa je vedeti koliko denarja na uro bo kakšna dejavnost prinesla.

Vsekakor pa pričakujem, da nakup za denar bo "ugodnejši" kot pa z denarjem v igri. Si povemo kaj več na to tematiko enkrat po letu 2021
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.
««
31 / 37
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

No Man's Sky (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Igre
22538309 (1525) oo7
»

Everspace

Oddelek: Igre
152295 (439) Izi
»

Elite dangerous (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Igre
13128706 (7263) jamiroq
»

Star Citizen postal prva AAA igra, financirana izključno s skupnostnim financiranjem (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Novice / Igre
727139729 (104237) Truga
»

Skupnostno financiranje in povratek stare garde

Oddelek: Novice / Igre
2816613 (13280) Tr0n

Več podobnih tem