» »

Everspace

Everspace

Kurzweil ::






Ime igre: Everspace
Žanr: Space FPS (1st in 3rd person)
Developer in publisher: Rockfish Games
Platforma: PC (Steam)
Datum izida: 6. august 2016
Spketna stran: Uradna spletna stran igre

Opis:
EVERSPACE™ is a rogue-like 3D space shooter with non-linear story-telling from the creators of the critically acclaimed Galaxy on Fire series with million of players and critical acclaim from all around the globe. We have been working on a prototype for more than six months and all screenshots and video footage show actual gameplay. We will launch a Kickstater campaign (nabrali so dobrih 420.000$, sedaj pa je mogoče "backat" na njihovi uradni strani) to co-fund the development of EVERSPACE™ on August, 6. This game run on the Unreal 4 Engine and is capable of using DirectX 11 & 12 features including full-scale dynamic lighting, reflections and tessellation. The sounds effects were created for use with Dolby Surround 5.1.There are fantastic and vast space sims out there featuring super realistic space physics and billions of stars to travel to and that’s totally cool. However, we believe that combining easy-to-pick-up gameplay with AAA-quality graphics and sound with a captivating, non-linear story is something that many of you have still been waiting for. In EVERSPACE we take a more action-focused approach to the core gameplay of a space shooter and combine it with a modern, rogue-like game loop taking you on a challenging journey through an ever-changing, yet beautifully crafted universe full of surprises. Each run will be exciting as you will have to face completely new situations. Your skills, experience and talent for improvisation will be tested continously. By this we keep each part of the game long-lasting and generate lots of individual, meaningful moments for you to experience. Game will also have VR-Support for HTC Vive and Oculus RIFT.

Izjave o igri:
Chris Roberts as Chairman of Roberts Space Industries:
“The environmental effects [of EVERSPACE] are top-notch (check out the asteroid slicing) and the game itself looks like a whole lot of fun. The game is more action-focused than ours, and should allow for some great, fast-paced gameplay that’ll stand alongside Star Citizen, No Man’s Sky, Elite and all the others!”


Brian Fargo Chief Creator of Bard’s Tale 1 – 4, Wasteland 1&2 and Torment:
“The visuals in EVERSPACE look spectacular and I liked everything the developer had to say. Proudly backed!”






Imate na voljo že alpha verzijo in tudi za beto se je mogoče že prijaviti. Po domače pa gre za simpatično space shooting arkado, kjer lahko izbiramo med 1st person in 3rd person pogledom. Kolikor sem igral se je igralo fino, grafika vredu, za alpha verzijo že kar dobro stvar deluje in izgleda.

Kurzweil ::

Tole pa vedno bolje izgleda

Netrunner ::

Sledim temu projektu in zgleda obetaven.

vostok_1 ::

I want Freelancer 2!!!
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Netrunner ::

Saj ta everspace precej spominja na freelancerja :)

oo7 ::

EVERSPACE 2 Announcement Trailer

Kurzweil ::

Netrunner je izjavil:

Saj ta everspace precej spominja na freelancerja :)


Ravno to me pogreje pri srcu, ampak zelo težko verjamem, da bo gameplay 20% tega, kar nam je ponujal Freelancer...

Izi ::

Je bil prvi del za kaj?
Za drugi del piše izid 2021.

oo7 ::

EVERSPACE 2 je na Kickstarterju - https://www.kickstarter.com/projects/ro...




Izi je izjavil:

Je bil prvi del za kaj?
Za drugi del piše izid 2021.


Jaz nisem igral prvega dela.

PARTyZAN ::

Everspace je dokaj grindy rouge-like arkada. V vsakem sektorju imaš omejeno količino časa preden se pojavi flota spaceshipov, ki te povozi. S to mehaniko te silijo v konstantne kratke obiske naključno ustvarjenih sistemov, vmes ti pa sem in tja vržejo kost v obliki narrated dialoga, za podajanje zgodbe. Nabiraš keš in materiale, upgradaš loadout in ob smrti keš zapravljaš za skille in odklep spaceshipov. To je praktično to - igra hitro postane monotona.

Freelancerja sem igral že več kot 15 let nazaj, tako da si ne upam direktno primerjat, ampak na prvo žogo ni preveč podobna izkušnja.

oo7 ::

Everspace 2 - Official Planetary Combat Gameplay Trailer | Summer of Gaming 2020

oo7 ::

EverSpace 2 - Official Trailer | Gamescom 2020

Izi ::

Everspace 2 izide 6. aprila 2023
Po dveh letih v "Early Access" bomo končno dočakali izid.

Včeraj so objavili, da bodo zaradi prihoda Everspace 2 tudi znižali ceno za prvi del. Od 17. marca naprej bo uradna cena 20€. Drugi del cenijo na 50€.

Čeprav gre v Everspace 2 za nadaljevanje prvega dela, gre za precej drugačno igro, celo žanr je drug.
Prvi del je Roguelike akcija, kjer si ob smrti začel igrati od začetka z novim klonom, obdržal pa si vse dosežke in tako postajal vedno močnejši.
Drugi del pa je končno pravi RPG z zgodbo, kjer počasi napredujemo skozi galaksijo in seveda shranjujemo svoj položaj. Nič več začenjanja od začetka.
Tudi zgodba je precej boljša, edino vmesni filmčki so še vedno precej "indie", ker tukaj pač ne gre za AAA igro. Je pa zato cena nižja.

Prvi del sem preigral do konca in mi je bil kar všeč. Roguelike igre niso za vsakega. Je bilo potrebno kar precej potrpežljivosti.
V "Early Access" sem probal tudi drugi del, tam nekje ob verziji 0.6, in sem bil super navdušen. Pravi vesoljski RPG. Priporočam. Sedaj komaj čakam na 6. april.

Kurzweil ::

Tega se bom z veseljem lotil... sem že kar pozabil na to igro oz. ta topic, pa vidim, da sem ga celo jaz odprl :D Zgleda zanimivo zaenkrat.... ne vem, če sem izpustil kakšno igro... že od iger Elite dalje, sem menda preigral vse, kar je bilo omembe vrednega... nimam pa pojma, kje je Star Citizen, spremljal sem razvoj praktično vsak dan, kakšnih 10 let, zdej pa pojma nimam, kaj se dogaja :D

oo7 ::

Danes izide igra Everspace 2

Trtenutno 83% na Metacritic - https://www.metacritic.com/game/pc/ever...

Izi ::

oo7 je izjavil:

Danes izide igra Everspace 2

Jutri ob 19:00 po našem času.

Pa da ne bo nesporazumov. Tole ni vesoljska simulacija ali kakšna avantura tipa Mass Effect. Tole je arkadna RPG igra v vesolju.
Še najboljši opis je da gre za Diablo v vesolju.
V animacijah zgodbe sicer včasih zapustimo ladjo, v sami igri pa popolnoma ves čas preživimo na pilotskem sedežu svoje ladje. Tudi nadgrajujemo svojo vesoljsko ladjo in ne sebe.
Vseeno pa ni samo RPG streljačina, ampak je kar precej raziskovanja in mnogo ugank in puzzlov. Celo toliko, da kdor ne mara ugank, še posebej takih ki zahtevajo precej iskanja naokoli, to ne bo igra zanj.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vampire: The Masquerade Bloodlines 2 (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
677612 (377) ahac
»

Hitman (World of Assassination trilogy, 2016 - 2021) [Hitman 6] (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Igre
20643390 (6072) Madelyn
»

A Plague Tale Innocence (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
544212 (953) oo7
»

Titanfall 2 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Igre
20323551 (5865) oo7
»

Wasteland 3 (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
8811886 (4797) drvo

Več podobnih tem