» »

Mnenje o električnem ponudniku GEN-I

Mnenje o električnem ponudniku GEN-I

darijoxx1 ::

Razmišljam da bi odšel k ponudniku GEN-I. Zanima me vaše mnenje če je dober in če se ga splača zamenjat.

V naprej hvala :)

Lep pozdrav Darijo

Mipe ::

Se ne splača menjat, če gledaš na cente. Ne glede na ponudnika še vedno prihaja do izpadov ob najbolj neprimernih urah.

gslo ::

zamenjaj iz principa.

darijoxx1 ::

Do zdej sem imel e3 in je bil res drag.

rokp ::

Jaz sem sel na GEN-I, pa se mi zdi, da je sedaj elektrika boljsa. Telefon se hitreje nafila, racunalnik tudi dela malce hitreje, na TVju sem prej gledal film eno uro in pol, sedaj pa istega samo uro in 25 minut. Skratka, vse je hitreje in bolje.

Joke mode off.

Mislim, kaksna pa naj bi bila razlika razen cene?

darijoxx1 ::

ROKP prosil bi vas za resen odgovor

šernk ::

Meni prešaltajo ravno iz e3 na geni konec tega meseca. Po izračunih pridem 20% ceneje skozi, praktično vse položnice ki sem gledal sem prišel do zaključka kar je pri e3 brez DDV je pri GEN-I z DDV.

@Mipe: kaj ima veze ponudnik elektrike z izpadi? vzdrževalec omrežja ostane itak isti...če bo sosedu zmanjkalo elektrike bo zagotovo tudi meni.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

rokp ::

No, potem pa takole, da bo malo bolj resno (sem mislil, da se razbere ze iz prej napisanega). Ce odgovorim na obe vprasanji (ce je dober in ce se ga splaca zamenjat):

- kako bi bil eden boljsi od drugega, mi ni cisto jasno (no ja, mogoce, ce kaksen ne bi posiljal racunov). Skratka, tukaj ni nekih razlik med ponudniki.

- splaca se verjetno samo, ce je ceneje. Za trenutne cene in porabo se to da izracunati, za vnaprej pa itak nihce ne ve (razen tega, da kao zagotavljajo, da bo cena ostala nespremenjena do tega-pa-tega datuma)

darijoxx1 ::

No sej itak pr e3 nisem imel težav z izpadi. Je pa drgag ko svnija

francek1 ::

gslo je izjavil:

zamenjaj iz principa.

Podpišem 3x! Nimam nobene želje sodelovat s firmo(Elektro....napiši svojega ponudnika), ki nas je dolga leta imela za norce in nam kradla denar. Tako bi morali narediti vsi. Ampak ljudje so ovce, ki uživajo, ko jih strižejo.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

darijoxx1 ::

francek1 in katerega el. ponudnika imaste vi ??

šernk ::

darijoxx1 je izjavil:

No sej itak pr e3 nisem imel težav z izpadi. Je pa drgag ko svnija


e3 nima nikakršne veze z izpadi, ker je hčerinska firma od elektro primorska. Slednji pa imajo vezo z izpadi.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Reycis ::

Sploh tisti kvocienti na elektro ljubljana so izjemno strižno naravnani. Nastavljeni so bili tako tako, da nihče ne plačeval manj. Plačujejo pa večji uporabniki zelo konkretno več. Nas so takrat po uvedbi tega modela in preden smo zbežali stran v pol leta ostrigli z 1400 evri poračuna.

A. Smith ::

Razmišljam da bi odšel k ponudniku GEN-I. Zanima me vaše mnenje če je dober in če se ga splača zamenjat.

Prva stvar, ki jo moraš razumeti je, da Gen-I ni lastnik in vzdrževalec električnega omrežja. Gen-I je samo trgovec, ki ti izdaja položnice. Če si s primorske, potem je v tvoji lokaciji lastnik omrežja Elektro Primorska. In če kot dobavitelja izbereš Gen-I, Petrol ali koga drugega, bo z omrežjem do tvoje hiše še vedno upravljal Elektro Primorska.
Zakaj potem sploh zamenjati in iti h Gen-I? Zaradi nižjih cen, seveda. Na njihovi spletni strani je informativni izračun cen, pa si izračunaj razliko.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

darijoxx1 ::

A.Smith , da sem iz primorske. In sem si izračunal že razliko saj zato ga tudi hočem. :) Hvala za odgovor.

francek1 ::

darijoxx1 je izjavil:

francek1 in katerega el. ponudnika imaste vi ??

Gen-I od prvega dne, ko se je dalo. Z njimi sem popolnoma zadovoljen.
Ja, prej sem plačeval od 110 do 125 EUR na mesec, zdaj čez 90 ne pridem.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: francek1 ()

peterpp ::

Pri Gen-i sem že več kot leto in pol, položnice imam manjše za cca. 30% (prej sem bil pri elektro Gorenjska). Prej so bile položnice po 110€, sedaj 70€. Poraba je identična kot prej, tako da se še sedaj vsak mesec čudim, koliko ceneje je. Čisto resno. Kolikšna je razlika, je pa tudi odvisno od tipa števca (eno/dvotarifni) in višine porabe - načeloma je tako, čim višja poraba tem večji prihranek.

Nissan GTR ::

Sem skoraj leto na Gen-I, prej bil na Elektro Gorenjska, sedaj prihranim cca. 20% denarja. Ne vem, kaj folk sploh še sprašuje in komplicira ali se splača zamenjati. Seveda se splača, postopek zamenjave dobavitelja je pa simpl, da bolj ne more biti.

darijoxx1 ::

WOOW. No hvala usem na odgovorih :) Dobil sem vse želene odgovore zato sem GEN-I naročil.

Hvala še enkrat vsem in Lep Pozdrav!

Ziga Dolhar ::

https://dolhar.si/

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

zamenjava ponudnika- Poceni plin (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9323100 (4454) chucki
»

Cenejša elektrika - se splača zamenjati ponudnika? (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Problemi človeštva
674125930 (19482) Ganon
»

Elektrika pri RWE

Oddelek: Loža
3214817 (9961) Alamar
»

Petrol elektrika - da ali ne

Oddelek: Loža
409712 (7881) Alec999

Več podobnih tem