» »

LM317

LM317

einstein :P ::

Imam samo eno hitro vprašanje: ali lahko z LM317 regulatorjem krmilim tudi AC?


hvala, lp
STAY OUT OF MY TERRITORY!

einstein :P ::

Je pretežko vprašanje? :O
STAY OUT OF MY TERRITORY!

fpbs ::

Če ta AC pomeni izmenično napetost je odgovor ne. Kaj pa želiš regulirat?

einstein :P ::

Izdelujem en poceni "laboratorijski" napajalnik z možnostjo regulacije. Naredil sem že vezje za regulacijo z LM317T in z DC tokom dela super, zato me je zanimalo, če dela tudi z AC, ker bi priklopil en trafo 12V. Vem, sicer da max. tok ne bo velik, ampak bi regulacijo uporabljal samo za napajanje manjših vezij... Za večje stvari pa bi preprosto priklopil direktno na 12V z možnostjo max. toka. Vse skupaj bom vgradil v ohišje starega napajalnika, potem bom zmontiral še 4mm priključne vtičnice, stikala... Notri bodo tudi heatsinki, regulacije ventilatorjev s termistorjem,... V glavnem, kar zanimiva zadeva, ko bo narejeno. Zato sem že prej toliko spraševal o termistorjih... v prejšnjih temah.

lp :)
STAY OUT OF MY TERRITORY!

einstein :P ::

Včeraj sem tudi izdeloval en led utripalnik s 555 timerjem in sem namesto ledice priklopil zvočnik in ugotovil, da deluje tudi kot oscilator in glede na vrednost kondenzatorjev dobiš različne frekvence. Potem pa sem se malo poigraval in priklopil še en upor pred kondenzatorjem in sem dobil nek čuden šum iz zvočnika, potem pa sem se z roko dotaknil upora in že sem iz zvočnika zaslišal radio slovenija 1! :D sicer ne spada v to temo ampak samo kot zanimivost.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

techfreak :) ::

Upam, da plačuješ RTV prispevek, ker si pravkar naredil radijski sprejemnik.:D

Z LM317 in podobnimi regulatorji lahko reguliraš samo enosmerno napetost. Sicer se pa ne spomnim, da bi videl laboratorijski napajalnik z reguliranim AC izhodom.

d4vid ::

einstein :P je izjavil:

Včeraj sem tudi izdeloval en led utripalnik s 555 timerjem in sem namesto ledice priklopil zvočnik in ugotovil, da deluje tudi kot oscilator in glede na vrednost kondenzatorjev dobiš različne frekvence. Potem pa sem se malo poigraval in priklopil še en upor pred kondenzatorjem in sem dobil nek čuden šum iz zvočnika, potem pa sem se z roko dotaknil upora in že sem iz zvočnika zaslišal radio slovenija 1! :D sicer ne spada v to temo ampak samo kot zanimivost.

Se zajbavaš al res? Daj mi nariši shemo pa če se da čim bolj točne vrednosti uporov, kondenzatorjev :)
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prenosni USB polnilec (izdelava)

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
232902 (2494) einstein :P
»

LED driver

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
5897 (790) T0RN4D0
»

utripajoča lučka

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
204528 (4230) Azrael
»

6V na 3V v avtu

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
10971 (875) Blisk
»

Vprašanje glede potenciometrov

Oddelek: Strojna oprema
412788 (2249) Kaiser

Več podobnih tem