» »

Maticna plosca

Maticna plosca

West ::

Pozdravljeni.

Imam eno vprašanje in bi rabil nasvet.

Imam ploščo Asus Sabertooth Z77 http://www.mimovrste.com/artikel/238001...

Zdaj me zanima reža za DDR Ram.Če postavim 2 rama gresta v iste barve.Me pa zanima zakaj ko postavim 4 rama ki so vsi enaki se po tem ne zažene računalnik.

http://www.mimovrste.com/artikel/244000... imam točna te rame.Se zaštarta in je črna slika.

Hvala za odgovor.

Unknown_001 ::

Preber user manual knjižico ki si jo zraven v škatli dobil.

West ::

Raptor nismo vsi rojeni za Angleški jezik :) Če bi mi šel ta jezik od rok potem nebi pisal tukaj za pomoč.

Kurzweil ::

Poglej da ti ne plata podpira samo 12Gb, kar je bilo kar lep čas limit, če se tebi ne da dat link do manuala, ga tudi jaz nebom iskal.
Mimogrede, kar nekajkrat se mi je zgodilo podobno, ko sem nekomu nameščal RAMe (dodatno), da je bilo treba resetirat BIOS, ker si je nekaj po svoje vbil v glavo.
Tretja stvar kar preveri je če so vsi iste frekvence

Kako ne zažene računalnik, bodi bolj natančen, ali sploh ni slike že na začetku? ali kaj zapiska ob zagonu? ali morebiti vidiš POST na začetku in ti zašteka, ko se začne zaganjat sistem?

Unknown_001 ::

Nisem vedel. Mam tudi sabertooth sam da je p67 in mislim da je fora v biosu, sam ne vem kaj bi lahko bilo.
Lahko pa probaš rame mal zamenjat po slotih:)

West ::

Kurzweil tukaj je link o specifikaciji http://www.asus.com/Motherboards/Intel_... piše da gre 32 4 x DIMM, Max. 32GB, DDR3 1866/1600/1333 MHz Non-ECC, Un-buffered Memory

Ko ga štartaš ne piska čisto nič.Je pa samo črna slika in neda priti v BIOS.Sem pomešal medseboj rame in ista pesem.

Hvala za pomoč.

Raptor na svoji plati p67 imaš koliko ram-a...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: West ()

Kurzweil ::

Si resetiral BIOS? -> najprej naredi to, ker zaradi slednjega pride res velikokrat do težav, ko dodajaš novo strojno opremo, stvar je v tem da ko boš naredil reset, bo verjetno potem zaznalo kot je treba.

Če pa to nebo šlo pa boš morda rabil flashat BIOS oz. dat gor zadnjo verzijo! Velikokrat v specifikacijah piše da določeno stvar podpira, ampak je treba dati novejši BIOS gor, naprimer pri meni je bilo tako pri procesorju i7 980.

Probaj to in poročaj!

aja. če da boš lahko flashal oz. updejtal BIOS boš pač dal RAMe tako noter, kot takrat kot je delalo, flashal pa boš naprimer z USBja. PREVERI vedno več BIOSov pa se da flashat, kar iz sistema in je daleč najlažje za nepoznavalca...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kurzweil ()

West ::

Aha..Ok hvala grem probat pa javim.

West ::

Flesat ni bilo potrebno ker je ista verzija ki jo ponujajo na netu.Reset tudi ni pomagal.Sem probal tudi z MemOK gumbom in ista reč.Ko pregledujem na youtube vidim da nekateri imajo na platah iste rame po 4 komadov in deluje. :( grrrr

Xserces ::

drugac ta plata podpera 32GB rama ... jst ne zastopm zdej tle. Ce das 2 rama not dela? ce das vse 4 pa ne? al kako
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

West ::

Ja če dam 2 dela,če pa dam 4 potem pa samo črna ekran ko se prižge.Kar sem probal ne dela..reset..memOk..

Xserces ::

probaj povečat voltažo ramov na 1.55 ali pa 1.60V in pa mau povečaj timminge v biosu
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

West ::

Problem je rešen...Matična plošča je bila poškodovana...Prodali so mi rabljeno ploščo ki je bila že prodana enkrat in je končala na servisu..in se vrnila nazaj v trgovino potem pa jo prodajo spet pod novo..da znoriš kaj vse so sposobni v Comshop-u..

Kupil sem ploščo 03.10.2012 ta ista plošča je bila 10.07.2012 na servisu in je bila zavrnjena jo niso zamenjali..Končala je spet v trgovini in prodana meni 03.10.12... Danes sem dobil novo ploščo ki deluje vse kot treba...šiba kot urica :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: West ()

solatko ::

V Comshopu že dolgo ne kupim nič in verjetno nikoli več ne bom. Ena najslabših poprodajnih aktivnosti v SLO. Ko prineseš kaj nazaj, je en bolj pameten od drugega.
Zakon je Funtech, Dino, EnaA, 5pik.
Delo krepa človeka


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup gaming računalnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
528616 (3628) Gox89
»

PC se prižge, ekran pa ne (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
11114074 (12636) Berni_01
»

Matična plošča ASUS in nekompatibilnost RAM-a

Oddelek: Pomoč in nasveti
81372 (1290) zaloznik
»

Računalnik se ne zažene več

Oddelek: Pomoč in nasveti
283455 (2861) STU-III
»

Sandy bridge (strani: 1 2 3 416 17 18 19 )

Oddelek: Strojna oprema
908197966 (146984) fr4nc

Več podobnih tem