» »

Je sploh še kdo zvest svojemu partnerju?

Je sploh še kdo zvest svojemu partnerju?

««
8 / 14
»»

figula ::

Jah, vrstice so se mi tako brale.
Seveda se lahko tudi motim. Končno imam kot ženska le 2 možganska zavoja več kot kura: zaradi prvega ne kakam po dvorišču in zaradi drugega priznam, da se lahko tudi motim. :)

Kenpachi ::

Pa iz kuhne težje postat na slotech zaradi vpliva mnogih gospodinjskih aparatov ane ;)

/internetsuperhero mode off
Zaraki Kenpachi.

figula ::

Že mogoče, Kenpachi, ne bi vedela. V tem pogledu ne sledim tradiciji. Pa pri tebi? Močno ropota?

[D]emon ::

Well, that escalated quickly.

Je bil pa tule lepo demonstriran nacionalni sport vtikanja v tuje zadeve... :))
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Kenpachi ::

figula je izjavil:

Že mogoče, Kenpachi, ne bi vedela. V tem pogledu ne sledim tradiciji. Pa pri tebi? Močno ropota?


Pa ja, recimo... Občasno slišim žvenketanje verig od moje iz tam. Pa nimam wi-fija. Nima kaj brskat po netu!
Zaraki Kenpachi.

korenje3 ::

a se men sam zdi, al ženske res živijo v svojem svetu?
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

figula ::

korenje3 - samo zdi se ti. Nikar si s spolom ne postavljaj mej. Marsikomu se zdi fino, če si lahko zapojemo: I did it my way. Tako ima recimo Kenpachi svojo na verigi, jaz sem pa mojega zavozljala s prejico :)

Gregor P ::

Spiderwoman?!?8-O
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

figula ::

hehe, ne. Samo ropot, ki bi ga povzročale verige, bi me motil. Sovražim hrup :))

Unknown_001 ::

Je takšen odnos, da je eden dominanten dober za zvezo??? 8-O

al jaz kaj narobe razumem?

Zgodovina sprememb…

figula ::

Raptor, takšen odnos sigurno ne ustvarja pogojev za dobre in dolge odnose.
Danes je tak lep dan in fantje se hecajo - jaz se pa hecam z njimi. Pa sem bila vedno prepričana, da ne obvladujem small talk-a. :)

Unknown_001 ::

ok :)8-)

BigWhale ::

figula je izjavil:

Jah, vrstice so se mi tako brale.
Seveda se lahko tudi motim. Končno imam kot ženska le 2 možganska zavoja več kot kura: zaradi prvega ne kakam po dvorišču in zaradi drugega priznam, da se lahko tudi motim. :)


No, meni je vseeno cigar custva so prizadeta in kako se pocuti ob kaj vem kasnem pocetju partnerja. Poskusal sem povedati, da je vecina pravil na nek nacin 'vsiljena' s strani druzbe. In posledicno druzba obsoja tiste, ki prakticirajo kaj drugega.

Nikjer pa nisem impliciral, kaksno pocetje je sprejemljivo zame in zakaj bi to bilo bolj prav od, recimo tvojega, pocetja.

figula ::

Jaz mislim, da je pri varanju najprej boleč občutek in šele potem misel: kaj bodo rekli ljudje (ne morem pa tega trditi iz svojih izkušenj).

Skrb o mišljenju drugih je itak povsod prisotna: od tega, kaj bo kdo oblekel na pokopališče 1. novembra do negodovanja, če ima nekdo celo življenje enega partnerja (recimo).

Starši so mi skušali privzgojiti to sekiranje, ampak jim ni preveč uspelo. Zato je meni tudi vseeno, kaj si kdo zunaj kroga moje ožje družine misli. In kaj vse je za koga sprejemljivo ali ne. In tudi ne sprašujem za dovoljenje.

Tukaj se menda pogovarjamo in nizamo mnenja. Enemu je všeč to, drugemu drugo. In zaradi mene naj ljudje počnejo kar hočejo, dokler ne mahajo po mojem nosu in ne ranijo moje družine.

Za nekatere stvari se je vseeno potrebno zavzemati. Družba ima občasno celo prav.

BigWhale ::

Ne gre za strah pred tem kaj bodo rekli ljudje. Meni se zdi, da je tudi obcutek bolecine ob prevaranju privzgojen. Morda ne najboljsa primerjava, a vseeno, marsikatera zenska, ki je bila posiljena, dejanja ne prijavi, ker se boji reakcije druzbe.

Vplivi druzbe so v nas precej globoko vkoreninjeni in sem precej preprican, da je monogamija en izmed teh vplivov. Stvar je pa verjetno povezana tudi z neko sebicnostjo.

jype ::

Zato se pa tolk zgražajo pa vobče namigujejo, ko kdo (npr. jaz) reče, da se mu to ne zdi nič posebnega in da če se partnerju zdi, da potrebuje spolne odnose izven partnerske zveze, potem si jih tudi zasluži.

Nekateri pač narišejo črto pri spolnosti, nekateri pri vsakem druženju, nekateri pa že pri kuhinjskih vratih, nekateri pa ne rišemo nobenih črt in partnerjem zaupamo, da bodo v življenju sami sposobni sprejemat odgovorne odločitve o tem, kaj bodo počeli s svojim časom in kako bodo prispevali k zvezi.

figula ::

Vsekakor je monogamija družbeno dogovorjena in požegnana oblika zveze dveh. In kot taka ima tudi svoja pravila kaj se sme in kaj ne, pravila igre so znana. Če se dva ne dogovorita drugače, sprejmeta ta pravila. Skleneta pogodbo z znanimi pogoji. Ko jih eden prelomi, verjetno boli. Tudi zaradi sebičnosti, ta lastnost je tako globoko v nas, da ji sigurno ne moremo pobegniti. Je pa zraven verjetno še cela paleta čustev: od občutka straha, izdaje zaupanja do manjvrednosti in sramote.

O grozotah posiljenih žensk pa raje sploh ne bi. Že mogoče, da je prisoten tudi strah o reakcijah družbe, a mislim, da je nad tem še veliko močnejših in bolj globokih, elementarnih strahov.

Tako jaz gledam na te stvari.

jype, jaz tebe razumem takole: tudi če sva se dogovorila, da si zaslužiš vse, kar si zaželiš, ti vseeno zaupam in tiho pričakujem, da boš zadovoljen s tem, kar ti nudim.

first_line ::

Kaj je pa tu toliko sovraštva do fitniserjev? Vsaj na TV v oprijeti majici zgledamo prebavljivo, za razliko od tistih s 'plavalnim pasom'...

Saj razumem da ogrožamo vaše zveze, sploh npr. take kot jo ima jype (ji dovolim vse). Morate razumeti da nismo mi krivi če se za nami ozirajo vaše punce, krivda leži v vas samih ki cel dan prebijate sede, nakar pa še v horizontali niste sposobni opravljati svojih dolžnosti.

In od kje vam ideja, da smo na fitnesu sami gumpci? Zakaj bi ravno butlji bolje skrbeli za svoje zdravje in izgled, bistri fantje pa s paketom čipsa sedite pred TV, oziroma računalniškim monitorjem?

Jaz mislim da ste lahko brez skrbi, vaše punce nas niti ne zanimajo...

Vitez ::

Če prav razumem, ima jype odprto zvezo. To se mi zdi zelo poštena oblika dogovora med partnerjema, bistveno bolje, kot kurbarija partnerju za hrbtom, kar počne večina.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vitez ()

first_line ::

Vitez je izjavil:

Če prav razumem, ima jype odprto zvezo. To se mi zdi zelo poštena oblika dogovora med partnerjema, bistveno bolje, kot kurbarija partnerju za hrbtom, kar počne večina.


jype ne, njegova punca ima odprto zvezo.

figula ::

Pa nehajte, no! Mat**r ste zoprni s tem kepanjem.

kr1ženska ::

korenje3 je izjavil:

a se men sam zdi, al ženske res živijo v svojem svetu?

Ali lahko poveš kaj več o tem? :P

first_line ::

kr1ženska je izjavil:

korenje3 je izjavil:

a se men sam zdi, al ženske res živijo v svojem svetu?

Ali lahko poveš kaj več o tem? :P


En primer: kljub temu da sem ti že 100x rekel da ne bom spal s tabo, še zmeraj prosiš za moj p3n15. To ni normalno.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: BigWhale ()

kr1ženska ::

first_line je izjavil:

kr1ženska je izjavil:

korenje3 je izjavil:

a se men sam zdi, al ženske res živijo v svojem svetu?

Ali lahko poveš kaj več o tem? :P


En primer: kljub temu da sem ti že 100x rekel da ne bom spal s tabo, še zmeraj prosiš za moj p3n15. To ni normalno.

Marija! ženske prosijo za tvoj p3n15? (posplošujemo na vse žesnke, ker vse živimo v nekem čudnem svetu). To si si moral pa dobro reklamo narest. (al kako vedo da se splača s tabo kar koli imet). Kje pa oglašuješ?

first_line ::

To ni tema v kateri me ti osvajaš, prosim da se držiš glavne niti!

kr1ženska ::

first_line je izjavil:

To ni tema v kateri me ti osvajaš, prosim da se držiš glavne niti!

Oprosti! :) Dobr, pustmo. Obnašajmo se temi primerno. :) Še vedno me zanima v kakšnem svetu živimo ženske :P

Zgodovina sprememb…

jype ::

Vitez> Če prav razumem, ima jype odprto zvezo. To se mi zdi zelo poštena oblika dogovora med partnerjema, bistveno bolje, kot kurbarija partnerju za hrbtom, kar počne večina.

Nimava odprte zveze (in nobenega dogovora o spolnosti izven zveze), samo nisem jaz tisti, ki bi karkoli "dovolil", ker je moja partnerka samostojna odrasla oseba, ki zna poskrbeti zase, hkrati pa tudi zame (in obratno). Jaz tudi razumem, da če se bo meni ali pa partnerki zdelo, da bi se nama prilegel odnos izven zveze, bi se brez težav glede tega dogovorila vnaprej, tako kot se brez težav dogovoriva o vseh ostalih rečeh, če naj bi bile kočljive (recimo službena preselitev na drug kontinent za par mesecev) ali pa ne (recimo kdo bo pamže pelu k prababici). Glavni "problem" je, da trenutno nimava nobene potrebe po "dodatnih" spolnih odnosih, ker imava oba delovnike polne in si spolnost deli prosti čas s še kopico drugih aktivnosti (kolesarjenje, pohodništvo, fotografija, film od skupnih in modelarstvo ter konjeništvo od lastnih), od katerih je vsaka vredna časa, ki ga zanjo zapraviva.

Eni očitno radi svoja dekleta obravnavajo kot zasebno lastnino in upravljajo z njihovimi življenji, časom in po njihovem tudi z mislimi, drugi pa nismo tako obsceno prevzetni, nasilni, posesivni in ljubosumni. Primitivci pač, oziroma, po domače, jebiga, majmuni.

figula> Pa nehajte, no! Mat**r ste zoprni s tem kepanjem.

Ah, ne morjo, sej veš kakšni so dons otroc. Foušija pa ihta jih skp drži, nč druzga.

first_line> Kaj je pa tu toliko sovraštva do fitniserjev?

Ni sovraštva, le razumevanje in usmiljenje, dokler ne začnejo deliti nezdravih nasvetov o "športni prehrani".

Meni vampa ni treba skrivat, ker sem tudi z vampom toliko boljša izbira od povprečnega fitneserja, da sem imel brez vampa hude težave s preveliko količino nespodobnih povabil. Potem sem ugotovil, da je to resnično zaradi atletske postave in dolgih blond las in sem se teh reči kaka štiri leta nazaj znebil in se je to končno malo uredilo, tako da zdaj nimam več težav. Vmes sem resnično malo pretiraval s tolščo, a me je partnerka pravočasno opozorila na prekomerno telesno težo in imam zdaj dosežen ravno pravi kompromis - ko bom še malo bolj plešast, bom pa verjetno spet lahko malce bolj shujšal - komaj čakam, z vso to slanino gont v klanc je pravo mučenje!

first_line ::

jype je izjavil:


Meni vampa ni treba skrivat, ker sem tudi z vampom toliko boljša izbira od povprečnega fitneserja, da sem imel brez vampa hude težave s preveliko količino nespodobnih povabil. Potem sem ugotovil, da je to resnično zaradi atletske postave in dolgih blond las in sem se teh reči kaka štiri leta nazaj znebil in se je to končno malo uredilo, tako da zdaj nimam več težav. Vmes sem resnično malo pretiraval s tolščo, a me je partnerka pravočasno opozorila na prekomerno telesno težo in imam zdaj dosežen ravno pravi kompromis - ko bom še malo bolj plešast, bom pa verjetno spet lahko malce bolj shujšal - komaj čakam, z vso to slanino gont v klanc je pravo mučenje!


No, to so ti pa res slabo svetovali, da sedaj zaradi steroidov furaš plešo bi te morali opozoriti.

jype ::

Pleša je od testosterona, tko kot veliki podplati.

Mesar ::

Niso veliki podplati gensko pogojeni? Pleša pa tudi če se ne motim...
Your turn to burn!

FlyingBee ::

kdor se do 25 leta ne skurba dovolj, bo slej ko prej varal na takšen ali drugačen način

Zgodovina sprememb…

first_line ::

jype je izjavil:

Pleša je od testosterona, tko kot veliki podplati.


Kakšen FAIL! A se nisi nekaj hvalil da si pameten pa take fore?

NeMeTko ::

Koliko jih je, ki bi svojemu partneju "odpustili", tudi če bi redno treniral tek na 100m z ovirami in se tolažilo z besedami "glavno, da me ima rada, saj na koncu dneva se pa vedno vrne k meni".

Čeprav se pri tem sprašujem, ali gre za dejansko odpuščanje in toleriranje, ali zgolj za nemoč in strah pred tem, kaj bi bilo, če partnerja nebi več bilo. Strah pred tem, če boš sploh še našel nekoga, ki bi hotel biti 'tvoj' in skupaj s tabo čakati na jesen življenja.

jype ::

NeMeTko> ali zgolj za nemoč in strah pred tem, kaj bi bilo, če partnerja nebi več bilo. Strah pred tem, če boš sploh še našel nekoga, ki bi hotel biti 'tvoj' in skupaj s tabo čakati na jesen življenja.

Mene predvsem zanima zakaj bi to, da je en partner seksualno aktivnejši, sploh izključevalo to, da bi z drugim partnerjem "čakal na jesen življenja"?

Da jaz partnerko smatram za enakovredno se ne bi spremenilo, če bi bile njene potrebe drugačne, pa tudi z iskanjem nove mame za svoje otroke se ne bi ukvarjal, če bi mi nekega dne povedala, da potrebuje še nekoga ki hodi na fitnes (bi pa do takrat zagotovo že načela pogovor o tem da nekaj ne štima in da bo treba kakšno reč spremeniti).

Ampak ker je fitnes v resnici samo nadomestek za kolesarjenje za tiste mehkužce, ki jih je strah veličastnih vremenskih pojavov (sneg, megla, nizka oblačnost), je scenarij zelo malo verjeten.

NeMeTko ::

Ma hallo! Pa daj nehaj že kvakati s tem tvojim kolesarjenjem, kot da bi že petkrat vozil na Tour-u (zdaj počasi tudi meni že presedaš s to svojo reklamo za kolesarjenje).

Dejstvo je - kar si ravnokar tudi sam povedal, da na veliko filozofiraš, kako sta enakopravna, da lahko vsak vse - ko pa bi enkrat RES prišlo do tega, da bi svojo zalotil v objemu drugega, bi pa 'načel pogovor'. Malo morgen!

Naiven si že v točki, ko predpostavljaš, da ti bo v naprej na dolgo in široko razlagala, da 'rabi še nekaj drugega'.
Malo poglej okoli sebe, vprašaj malo sodelavce in znance, koliko jih gre do partneja po 'blagoslov' za ordiniranje izven zakonske postelje. In potem pričakuješ, da tvoja pa ni taka? Ja, zagotovo TVOJA pa ni taka. Saj NOBEN/A ni tak/a - dokler jo/ga ne zalotijo s prstom v loncu z medom.

Pa le glej, da ne bo tvoja res enega dne padla na 'mehkužca' iz fitnesa. Se mi zdi da bi se ti uresničila tvoja največja nočna mora.

Mesar ::

FlyingBee je izjavil:

kdor se do 25 leta ne skurba dovolj, bo slej ko prej varal na takšen ali drugačen način


Res? A tisti ki so se "kurbali" do 25 leta pa bodo na enkrat spremenili razmišljanje in vse kar sodi zraven in potem več nebodo čutili potrebe po "kurbanju"? Ljudje se spreminjajo... samo večina se ne spremeni, vsej ne tako kot bi ti želel povedat. Z drugimi besedami, če si se "kurbal" 10 let... si kot prvo niti ne zaslužiš resnega partnerja, kot drugo pa ga nisi sposoben imeti.

Če ti daš odvisniku neomejene količine njegove droge se bo več kot 95% odvisnikov zadrogiralo do smrti, mogoče kakih 5% pa verjetno še manj bodo pa imeli v nekem trenutku dovolj in bodo pustili vse skupaj - pa še za te ni rečeno, da nebodo povratniki enkrat čez čas.

Glede na napisano... si šank zamenjal za Slo-Tech ali pa hudo trollaš.
Your turn to burn!

FlyingBee ::

NeMeTko je izjavil:

Koliko jih je, ki bi svojemu partneju "odpustili", tudi če bi redno treniral tek na 100m z ovirami in se tolažilo z besedami "glavno, da me ima rada, saj na koncu dneva se pa vedno vrne k meni".

Čeprav se pri tem sprašujem, ali gre za dejansko odpuščanje in toleriranje, ali zgolj za nemoč in strah pred tem, kaj bi bilo, če partnerja nebi več bilo. Strah pred tem, če boš sploh še našel nekoga, ki bi hotel biti 'tvoj' in skupaj s tabo čakati na jesen življenja.


dejanskega odpuščanja ni, razen če izgubiš spomin, to je jasno in ja, seveda je to drugo - strah, pred tem pa jeza in zanikanje potem pa zaradi strahu pomiritev, ki pa ni nikoli popolna

Mesar ::

FlyingBee je izjavil:

dejanskega odpuščanja ni, razen če izgubiš spomin, to je jasno in ja, seveda je to drugo - strah, pred tem pa jeza in zanikanje potem pa zaradi strahu pomiritev, ki pa ni nikoli popolna


Če izgubiš spomin si pozabil ne odpustil. Odpuščanje je nekaj popolnoma drugega, nekaj česar verjetno nisi sposoben glede na napisano.
Your turn to burn!

NeMeTko ::

Kako že pravi tisti pregovor....

Ženska odpusti, pozabi pa nikoli!

Moški se tega preklemansko dobro zavedajo, zato tudi ne hodijo po 'blagoslov', kaj šele, da bi opravljali 'spoved' pri svoji ženi. Še ko jih zalotijo, baje da stvari niso takšne, kot zgledajo.

FlyingBee ::

Mesar je izjavil:

FlyingBee je izjavil:

dejanskega odpuščanja ni, razen če izgubiš spomin, to je jasno in ja, seveda je to drugo - strah, pred tem pa jeza in zanikanje potem pa zaradi strahu pomiritev, ki pa ni nikoli popolna


Če izgubiš spomin si pozabil ne odpustil. Odpuščanje je nekaj popolnoma drugega, nekaj česar verjetno nisi sposoben glede na napisano.


ko enkrat razumeš postopek, ki se odvije v psihi pri vseh normalnih ljudeh, potem besede "odpuščanje" res ni za razumeti ... zato sem navedel izgubo spomina, ker odpuščanja enostavno ni (to kar ti misliš pod to besedo je mogoče realno za pričakovati pri otrocih, kasneje pa na podlagi izkušenj in razumevanja kako je s čustvi ugotoviš o čem se gre)

jype ::

NeMeTko> Pa le glej, da ne bo tvoja res enega dne padla na 'mehkužca' iz fitnesa. Se mi zdi da bi se ti uresničila tvoja največja nočna mora.

Meni se je uresničilo že več nočnih mor, ki so veliko večje od te, tako da ti zame res ni treba skrbeti. Zagotovo obstajajo na svetu moški, ki so od mene boljši na različne načine (nihče pa ni pametnejši, se razume), pa to ne pomeni, da moja partnerka hodi naokrog z odprtim excelom in išče boljšo kombinacijo.

NeMeTko> Naiven si že v točki, ko predpostavljaš, da ti bo v naprej na dolgo in široko razlagala, da 'rabi še nekaj drugega'.

Seveda, ker ti ne poznaš nikogar razen ljudi, ki niso sposobni niti iskrenosti do samih sebe, moramo torej vsi biti takšni, sicer je nekaj narobe.

NeMeTko> Malo poglej okoli sebe, vprašaj malo sodelavce in znance, koliko jih gre do partneja po 'blagoslov' za ordiniranje izven zakonske postelje.

_Vseeno mi je_ kaj drugi počnejo s svojimi življenji. Ne tiče se me na noben način. Če se ne znate pogovarjat, potem se ne morete pogovoriti, to je jasno, prepričanje da smo kar vsi takšni samo zato, ker si nekateri ne znate niti predstavljati, da bi lahko bilo še kako drugače, je pa seveda ena glavnih značilnosti omejenega uma.

NeMeTko> Moški se tega preklemansko dobro zavedajo, zato tudi ne hodijo po 'blagoslov', kaj šele, da bi opravljali 'spoved' pri svoji ženi. Še ko jih zalotijo, baje da stvari niso takšne, kot zgledajo.

Če bi jaz spoznal dekle, s katerim bi želel imeti karkoli podobnega spolnim odnosom ali celo rednemu preživljanju časa skupaj, bi dekle vsekakor najprej postavil na realna tla z izčrpnim seznamom vseh obveznosti, ki jih trenutno imam, če pa bi bila še vedno zainteresirana bi situacijo opisal partnerki in jo vprašal za mnenje - in tudi sklenil kompromis, ker nisem noben egoističen kreten, ki zanemarja ljudi ki ga potrebujejo in ki jim že 15 let govori, da jih ima zelo rad (pa imam s sodobnim vampom in plešo k sreči precej manj možnosti za takšno nesrečo).

NeMeTko> Ma hallo! Pa daj nehaj že kvakati s tem tvojim kolesarjenjem, kot da bi že petkrat vozil na Tour-u (zdaj počasi tudi meni že presedaš s to svojo reklamo za kolesarjenje).

To je namenjeno provociranju tistih mladcev na tem forumu, ki glasno zaničujejo ljudi, ki ne hodijo na fitnes in nimajo postave namenjene fotografiranju za kataloško prodajo spodnjega perila (kar naj bi bilo idealno in zdravo in če je sem in tja treba pojest kakšno tabletko in se redno basat s preveč beljakovinami to že ne more biti tako hudo).

Stojansto> ko enkrat razumeš postopek, ki se odvije v psihi pri vseh normalnih ljudeh, potem besede "odpuščanje" res ni za razumeti

Normalni ljudje gledajo fuzbal, se nalivajo z alkoholnimi pijačami in berejo Slovenske novice. Nerazumevanje in nezmožnost odpuščanja ni njihova največja težava.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

FlyingBee ::

jype, v enem izmed zgornji postov si napisal: Jaz tudi razumem, da če se bo meni ali pa partnerki zdelo, da bi se nama prilegel odnos izven zveze, bi se brez težav glede tega dogovorila vnaprej ... kaj tisti ČE pomeni? Praviš, da se ti nikoli od kar si s sedanjo partnerko ni zdelo, da bi se ti odnos izven zveze prilegel?

vem da je težko misli preseliti v pisno obliko in hitro te lahko kdo narobe razume, me pa vseeno res zanima odgovor na moji vprašanji

Zgodovina sprememb…

NeMeTko ::

Če bi jaz spoznal dekle, s katerim bi želel imeti karkoli podobnega spolnim odnosom ali celo rednemu preživljanju časa skupaj, bi dekle vsekakor najprej postavil na realna tla z izčrpnim seznamom vseh obveznosti, ki jih trenutno imam, če pa bi bila še vedno zainteresirana bi situacijo opisal partnerki in jo vprašal za mnenje - in tudi sklenil kompromis, ker nisem noben egoističen kreten, ki zanemarja ljudi ki ga potrebujejo in ki jim že 15 let govori, da jih ima zelo rad (pa imam s sodobnim vampom in plešo k sreči precej manj možnosti za takšno nesrečo).

Until shit happens.....
Potem je pa kar na enkrat kriv alkohol, in kaj vem kaj smo že vse slišali.

Resnično ne maram tega hipotetičnega nakladanja o tem, kaj bi bilo, če bi bilo. Še manj maram, če se nekdo dela bolj papeškega od papeža.

V vsakem tiči vrag, ki preži na priliko, da pride na plano. Ko se to zgodi, lahko pozabiš na vse nakladanje o tem, kako bi bil lep in pošten, kaj vse bi naložil in kakšne 'procedure' bi dal čez, ko bi se to enkrat zgodilo.

Res ne vem, zakaj je tako teško sam sebi priznat, da nisi svetnik in se lahko zgodi tudi tebi. Ali je to zgolj show za vse prisotne, da se izpade 'bolj fin'?

Vse skupaj me spominja na tistega farmoštra, ki med mašo pridiga o takšnih in drugačnih grehih in zapovedih.
Ko pa pade zastor, pa................

jype ::

Stojansto> Praviš, da se ti nikoli od kar si s sedanjo partnerko ni zdelo, da bi se ti odnos izven zveze prilegel?

Ja, to pravim.

Tisti če pomeni, da sploh ni nujno, da bi se ta želja pojavila.

NeMeTko> Until shit happens.....

Ko sem bil star dvanajst let so mi vrstniki prvič očitali, da sem budalo, ker ne pijem alkohola (šlo je za nekakšen šampanjec). Pri štirinajstih sem imel srečo, da sem prišel med ljudi, ki so lažje sprejemali dejstvo, da sem drugačen od njih - tisti z marihuano mi nikoli niso zares težili, da moram tudi jaz, alkoholarji so pa pač postali zoprni, ko so se napili. Ob zmagah na tekmovanjih, za valeto, za maturo, za rojstva otrok... Vedno so težili z alkoholom, jaz ga pa še vedno nisem niti poizkusil. In tebi se zdi, da ne zmorem toliko samodiscipline, da ne bi mogel lepemu dekletu reči "Ne." ?

NeMeTko> Res ne vem, zakaj je tako teško sam sebi priznat, da nisi svetnik in se lahko zgodi tudi tebi. Ali je to zgolj show za vse prisotne, da se izpade 'bolj fin'?

Ne. To je demonstracija, da si komot "svetnik", samo odločit se je treba. Ne, ne more se mi zgodit, da bi ponesreči imel spolne odnose. Ne, ne more se mi zgoditi, da bi ponesreči pozabil na svojo družino.

NeMeTko> Ko pa pade zastor, pa................

Jaz sem že od malega del FKK, tako da ni nikjer nobenih zastorov.

FlyingBee ::

s čim vzdržuješ sposobnost tako visoke samokontrole? in še preden označijo za offtopic, je ravno samokontrola ključna za pojasnitev zvestobe

kako lahko tako prepričano govoriš tudi v imenu svoje partnerke?

a je kolesarjenje dovolj? kaj trpi drugega na ta račun?

Zgodovina sprememb…

jype ::

Stojansto> kako lahko tako prepričano govoriš tudi v imenu svoje partnerke?

Seveda ne morem. Saj pravim, da v resnici ni pomembno - jaz odgovarjam za lastna dejanja, ne za dejanja drugih - kar pa ni razlog, da bi partnerko kar vnaprej in implicitno obdolžil varanja, ker "so itak vsi taki". Ne. Tudi nadvse jasno sva en drugemu dala vedet, da si zaupava v vsem in da bo morebitna zloraba zaupanja zelo verjetno pomenila začetek konca zveze, iz česar ne bova delala niti drame, kaj šele tragedije. Od tistega dogovora se je situacija sicer že spremenila in strinjala sva se, da je odgovornost do otrok na prvem mestu in da bova poskrbela zanje preden si bova privoščila reči, ki bi slabo vplivale na najin odnos in posledično na otroke.

Stojansto> a je kolesarjenje dovolj? kaj trpi drugega na ta račun?

Kolesarjenje nima nobene zveze z ničemer - je samo ena od dejavnosti, ki jo imava oba rada. Komot bi tudi skupaj hodila na fitnes, če bi naju veselilo.

Kaj trpi? Le to da nikoli ne grem s prijatelji ven pit. Ker tudi nikoli prej nisem, se mi to zdi super kompromis. Včasih se moram zvečer odpovedat kakšni uri večigralskih računalniških iger, kar se mi tudi zdi super kompromis. Namesto da bi si pred nekaj leti kupil letalo sem majhen del denarja raje porabil za skupno gospodinjstvo in ga večji del investiral za prihodnost otrok, kar se mi zdi edino odgovorno v trenutni situaciji.

Še vedno si tudi zlahka predstavljam samsko življenje, čeprav si ga ne želim - ne morem si pa predstavljat življenja z dekletom, ki bi od mene želelo, da počnem reči, ki jih počnejo "normalni" ljudje.

figula ::

Ena stvar, ki ste jo spregledali v jypetovem postu je skrb za zvezo. Pravijo, da nič ne pade samo od sebe iz neba in nič ne traja v nedogled brez negovanja.

Če je človek po nekajletnem skupnem življenju v dvoje lahko prepričan, da njegov partner ni radodarni pohotnež, potem se tudi varanje ne more zgoditi čez noč in zahteva nekaj časa trajajoče slabe odnose. In se občuti, da vzdušje ni več pravo. Prepoznavanje takšnih odtujitev in ukrepanje v smislu iskrenega pogovora, postavi stvari na svoje mesto in celo utrdi zvezo.

Tako se to sproti neguje in ohranja, brez nadčloveških naporov, odrekanja ali žrtvovanja.

first_line ::

Če je človek po nekajletnem skupnem življenju v dvoje lahko prepričan, da njegov partner ni radodarni pohotnež, potem se tudi varanje ne more zgoditi čez noč in zahteva nekaj časa trajajoče slabe odnose. In se občuti, da vzdušje ni več pravo. Prepoznavanje takšnih odtujitev in ukrepanje v smislu iskrenega pogovora, postavi stvari na svoje mesto in celo utrdi zvezo.
Tako se to sproti neguje in ohranja, brez nadčloveških naporov, odrekanja ali žrtvovanja.


Eni prav tekmujete kdo bo napisal večjo bedarijo/blodnjo.

FlyingBee ::

tiste ovce v pubrteti, ko so navijale za čim večje konzumiranje alkota, so še danes ovce in živijo v popolnoma normalnih odnosih, edino pomen "normalnih" je precej relativna zadeva

first line, moraš spoštovati teorijo, ki še ni bedarija, če v praksi ne deluje najbolje

sicer pa kdo pa lahko pričakuje, da bomo kot samo še ena vrsta živali, ravnali po pravilih oziroma teoriji, ki jo izpostavljata figula in jype, je pa lepo, da omenjata kako naj bi bilo prav

Zgodovina sprememb…

jype ::

Stojansto> je pa lepo, da omenjata kako naj bi bilo prav

Ah, nihče ne pravi, da je to _prav_ - pravimo zgolj da _ni narobe_.

Če komu ustreza drugačna ureditev odnosov, tudi dobro. Lepo se imejte (samo ne težit tistim, ki so se drugače zmenili, da se slepijo, da so copate, da imajo majhne penise in da se njihova dekleta itak potešijo drugje - morda vse to drži, morda pa tudi ne, v vsakem primeru pa to ni stvar nikogar od vas)!

first_line> Eni prav tekmujete kdo bo napisal večjo bedarijo/blodnjo.

Uga buga bula huk!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()
««
8 / 14
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Female bodybuilders (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10825962 (23040) first_line

Uravnotežen pogled na vloge spolov (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Problemi človeštva
998140394 (130994) Gandalfar

Več podobnih tem