» »

SSD-ji krepko pod mejo dolar/GB

1 2
3
4

kuky ::

podatkovne enote zveni boljše

Lion29 ::

ok, pej podatkovne enote
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Bistri007 ::

Pogoni NAND =>
Bliskovni pogoni :P

To je že uveljavljen izraz! Glej prvi zadetek na Google: https://www.google.si/search?num=50&hl=...

Kako narediti bootable iso bliskovni pogon

Moderni računalniki lahko škorenj s trenutek voziti. Zagon je odličen način, da se omogoči uporabniku, da hitro popravila poškodb datoteke operacijskega sistema. Čeprav je možno postaviti na Windows trenutek voziti, je poln Windows grafični uporabniški vmesnik ni potrebna za namene odpravljanja težav.

http://www.wikiknow.info/index.php?lang...


Še različica v angleškem jeziku:

How to make a bootable flash drive iso

Modern computers can be booted from a flash drive. Booting is a great way to allow the user to make quick repairs of damage operating system files. While it is possible to put Windows on flash drives, the full Windows graphical user interface is not needed for troubleshooting purposes.

http://www.wikiknow.info/index.php?lang...
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

Mipe ::

"bootable iso" in "bliskovni pogon" v istem stavku? Čemu se sploh trudimo s prevajanjem?

hojnikb ::

SSDji je čist kul izraz...
#brezpodpisa

carota ::

Bistri007 je izjavil:

Pogoni NAND =>
Bliskovni pogoni :P

Mislim, da je to napačen prevod, saj se nič ne "bliska". Po moje je bolj primeren izraz "bliskoviti" :D, če že hočemo na vsak način to posloveniti.

Sicer pa se mi zdi SSD super stvar za sistem in programe, podatke pa bolj zaupam dvema HDD-jema v RAID mirrorju + redni backup.

i386 ::

se pa z bliskom zbriše podatke... zato je flash :)

Blazz ::

trde rumplkamre ;)

kuglvinkl ::

dovolj...

andrea86 ::

SSDji so prava stvar za nekoga, ki dela heavy multitasking: photoshop, dreamweaver, fireworks in illustrator, vse isto časno odprto, pa seveda enih 10-15 tabov v chromu, par odprith word dokumentov in še kakšen pdf, zraven pa sta še dropbo & google drive, pa še kak winamp predvjalnik da ne bo tašna tišina pred računalnkom :) pa ne pozabit na antivirusa.

Ja pa seveda photoshop mora naložit še 10 plugin in prebrat enih 2k različnih fontov.

Včasih pa je še skype odprt..

Lion29 ::

apa raranje/odraranje ne pozabi
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

krneki0001 ::

SSD je meni uporaben v prenosniku/netbooku. Na stacionarcu, ki laufa 24/7 imam itak raid kartico in imam prenosa na navadnih diskih toliko kot povprečen SSD (280MB/s), s tem da imam 2 diska po 1TB v mirroringu. Za ceno 1 SSD-ja, ki bi imel vsaj 640Gb pa dobim že raid kontroler s takim prenosom in 2 navadna WD raid edition 1TB diska zraven.

Ko bodo SSD-ji s 640Gb po ceni za 100 evrov na komad, bom pa šaltal na SSD v stacionarni mašini, prej se pa ne bo splačalo.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Lion29 ::

cist tko, eno simple vprasanje, a obojega ne mores met v stacionarcu? ssd 60gb za sistem, in tisti tvoj raid z dvemi diski?

sam tko vprasam
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

nekikr ::

Ko bodo SSD-ji s 640Gb po ceni za 100 evrov na komad, bom pa šaltal na SSD v stacionarni mašini, prej se pa ne bo splačalo.

Jebeš to. Ko bo 2TB za 100€ se bo splačalo ;)

Bistri007 ::

krneki0001 je izjavil:

ki laufa 24/7 imam itak raid kartico in imam prenosa na navadnih diskih toliko kot povprečen SSD (280MB/s)

Sekvenčno branje za povprečen SSD je pri 500MB/s, pisanje pri 400MB/s. Kjer HDD pogorijo je naključno branje in pisanje, ker je seek (mehansko premikanje igle) pri HDD zelo počasen.
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

MrStein ::

Ja, tu je razlika. Faktor 100 in podobno. Saj imate zgoraj CrystalDiskMark številke.
Oziroma tule: Hitrost vašega trdega diska, SSD-ja, ...

Pri 4K dostopih:
- HDD : okoli 1MB/s
- SSD : od 16 do 150 MB/s

Faktor 100.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

krneki0001 ::

Lion29 je izjavil:

cist tko, eno simple vprasanje, a obojega ne mores met v stacionarcu? Ssd 60gb za sistem, in tisti tvoj raid z dvemi diski?

Sam tko vprasam


Nope, 32gb rama v mašini pomeni tudi 32gb hibernate datoteke, torej 32gb za hibernate, 32gb za pagefile, pa si že na 64gb, potem pa še sistem in program files, pa si na že na 256gb. Za ceno 256gb ssd diska, pa dobim 4x 1tb raid edition diske.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

Mipe ::

Ne rabiš hibernate če imaš SSD. Je zagon v nekaj sekundah.

krneki0001 ::

V nekaj sekundah je tako ali tako mašina postavljena (9 sekund je boot v windows 8).

Zaenkrat je predrago. Ko bodo cenovno bolj dosegljivi vsaj 500Gb SSD diski, bo zanimivo, do takrat pa tiste 2 sekundi več počakam, pa potem delam enako naprej. Trenutno sem raje vzel 32Gb rama kot pa en majhen SSD. Imam več od tega (virtualke)
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Mipe ::

No ja, kakor češ. Eni pa uživamo najboljše iz obeh svetov: Windows na SSD in podatki na HDD.

Lion29 ::

mebivedu... ma kaki so to SSD diski? a to govoris o seagate hibridih med SSDji in diski?
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

krneki0001 ::

Mipe
Pri 280Mb/s pisanja se niti ne sekiram, ker bi imel par Mb več (mogoče celo manj) če bi vzel 128Gb SSD disk. Samo placa bi imel manj.

lion29
Ne, to govorim za navadne WD 1TB raid edition (black). Raid kartica garantira na osmih portih - na vsakem vsaj 280mb/s pisanja in izmerjeno je 283Mb/s.

Hibride sem pa že gledal, samo kaj češ z 4Gb flasha in 32Gb HDD-ja. Zato imaš 64GB USB3.0 ključek. Ima iste prenose, je celo malo cenejši, pa še prenosen je.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

Mr.B ::

nebivedu WD black ima po specifikaciji teoretičen Transfer Rates 126 MB/s
Transfer Rate (Buffer To Disk) 126 MB/s (Max)

Torej daj si ti recimo 50 GB 1MB fale začni kopirati, ali pa kak MKB, ki bo iml več kot je vsota Buffer + Free RAM, pa boš videl koliko ti gre zadeva v vesolje.

En SSD 256 MB , ki ga dobiš za 130€, bo tvoje polje pustil tam zadaj, nekje. Razen če je tvoja ideja potreb oziroma tvoj delovni proces potrebuje kopiranje x GB datotek sem ter tja...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

krneki0001 ::

WD raid edition ima transfer 283Mb/s pri prenosu 12Tb datoteke. Sprobano in je tudi že nalimana slikca na tale forum. Jo bom poiskal.

Kje v sloveniji dobiš za 130 evrov 256Gb SSD disk? V sloveniji in s slovensko garancijo (pa da ga zamenjajo takoj, če crkne, ker nimam časa čakat) - produkcijska mašina mora namreč delat 365 dni v letu. Zato tudi uporabljam mirroring, če slučajno kak disk crkne, bo drugi še vedno delal.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

krneki0001 ::

Evo - pisanje na WD raid edition. (piše se na 2 enaka diska)
Tole je Intelov SRCSATAWB kontroler:
- SIL1078 procesor,
- 128Mb ram,
- 8 portov SATA in
- 300Mb/s na posamezen port

Spodaj v vrstici vidiš velikost datoteke (12Gb - prej sem narobe napisal ne TB ampak GB) Total commander pa kr dobro izračuna hitrost in jo zapiše. In tole je kopiranje iz enega raid-a na drugega.

pisanje na 1TB WD raid edition

Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

Mr.B ::

nebivedu , ti kar kak nekaj uradnih testov prilimaj, ker glede na to da ti HW tega ni sposoben izvesti.
Seveda pa če imaš dost rama, pa poglej, da ti tega ne kešira v ram :-) To ti zagotovo naredi na Windows Mašini z podporo SMB 2.0. .-)
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

krneki0001 ::

Tole je čisto zadovoljivo, tudi če kešira in je vseeno, saj mašina dela 24/7 in bo že enkrat spravil na disk.


Nisi pa še napisal kje v sloveniji dobiš 256Gb ssd disk za 130 evrov.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

nekikr ::

Zakaj pa v Sloveniji? A ne živiš v EU?

krneki0001 ::

Zato, ker je to produkcijska mašina, ki na leto ne sme imeti več kot 10 minut izpada (po mojih standardih). In če kaka komponenta crkne, nimam časa laufat v trgovino daleč od domačega kraja.
Štacuno (anni) imam 10 minut peš od doma in tam vse nabavljam, pa še tok so pripravljeni it na roko, da takoj zamenjajo komponente, kar v mojem primeru pomeni da pridobim na času.

Sicer imam večino komponent doma podvojenih (plata, ram, diski (2 komada), raid kontroler), da lahko takoj zamenjam, če kaj crkne, ampak...

Pa še to - tudi sistemska diska imam v mirroringu, da bi pa zato 2 SSD diska kupil, mi je pa resno odveč.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

MrStein ::

krneki0001 je izjavil:

Mipe
Pri 280Mb/s pisanja se niti ne sekiram, ker bi imel par Mb več (mogoče celo manj) če bi vzel 128Gb SSD disk. Samo placa bi imel manj.

Če pri SSD govoriš o prenosu, potem ne poznaš poante.

Probaj delati enkrat z DVD+RW (ali DVD-RAM, če kje kakega najdeš) in USB ključkom ali SD kartico podobne velikosti (4GB). (pa oba na FAT formatirat)

Prenose imata oba okoli 10-15 MB/s, ampak delo je neprimerljivo.
Podobna je razlika med HDD in SSD.

Mipe je izjavil:

Ne rabiš hibernate če imaš SSD. Je zagon v nekaj sekundah.

Finta hibernate ni, da je hitrejši, ampak da imaš isto stanje kot pred "izklopom".
(kar bi teoretično šlo tudi pri pravem izklopu, ampak v praksi tega ni)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

MrStein ::

MrStein je izjavil:

jest10 je izjavil:


Res me zanima, kakšne windowse imate nekateri. Meni so W7 inštalirani od kar so na voljo, komaj prilezli malo čez 17GB

Windows 7 Home Premium 64 bit

Mape:
- Windows : 20 GB
- System Volume Information : 8 GB
- Program Files (x86) : 6 GB
- ProgramData : 3 GB
- Program Files : 2 GB
- page in hiber odvisno od RAM-a...

Torej okroglih 40 GB + page+hiber.

Sem pa odprt za predloge, kako omenjeno zmanjšati. (mapa winsxs je recimo ogromna, pa še kup DLL cache-ov on bogsigavedi česa).

To je nekje 1 leto star PC (z HDD). Podobno služben laptop (SSD/Win7Pro).

Se strinjam, da Windows preveč zavzame, ampak kaj pa naj naredim?

Evo še laptop, Win7 Pro SP1 64, pol leta star:

- Windows : 22 GB
- System Volume Information : 1 GB
- Program Files (x86) : 4,4 GB
- ProgramData : 3,5 GB
- Program Files : 2,5 GB
- page in hiber oba 8 GB

Ponavljam: Sem pa odprt za predloge, kako omenjeno zmanjšati.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Invictus ::

krneki0001 je izjavil:

Zato, ker je to produkcijska mašina, ki na leto ne sme imeti več kot 10 minut izpada (po mojih standardih). In če kaka komponenta crkne, nimam časa laufat v trgovino daleč od domačega kraja.
Štacuno (anni) imam 10 minut peš od doma in tam vse nabavljam, pa še tok so pripravljeni it na roko, da takoj zamenjajo komponente, kar v mojem primeru pomeni da pridobim na času.

Sicer imam večino komponent doma podvojenih (plata, ram, diski (2 komada), raid kontroler), da lahko takoj zamenjam, če kaj crkne, ampak...

Pa še to - tudi sistemska diska imam v mirroringu, da bi pa zato 2 SSD diska kupil, mi je pa resno odveč.

Za kak RAID 1 ali 10 ali 5 ali 6 še nisi slišal?

In nabavo enega diska za na lager?

Upanje da bo lokalni trgovec imel robo na zalogi ko jo ti rabiš, je utopija.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

kriko1 ::

krneki0001 je izjavil:

Zato, ker je to produkcijska mašina, ki na leto ne sme imeti več kot 10 minut izpada (po mojih standardih). In če kaka komponenta crkne, nimam časa laufat v trgovino daleč od domačega kraja.


Potem če je produkcijska mašina in prinaša denar, vzameš 2 SSD diska - enega ali dva še za backup? Imaš tudi produkcijske edicije.
Drugače iz anglije sem naročal elektronske komponente pa sem dobil vedno naslednji dan do sedaj (farnell - naročeno 1 dan prej do 16h popoldne). Katera trgovina ima tak odziv v sloveniji? Tako da to šibanje v trgovino je rahlo zgrešeno, poleg tega je uganka če imajo na zalogi.

krneki0001 ::

Invictus je izjavil:


Za kak RAID 1 ali 10 ali 5 ali 6 še nisi slišal?

In nabavo enega diska za na lager?

Upanje da bo lokalni trgovec imel robo na zalogi ko jo ti rabiš, je utopija.


Invictus
Ti se pa še nisi načil brato, očitno.

krneki0001 je izjavil:

Sicer imam večino komponent doma podvojenih (plata, ram, diski (2 komada), raid kontroler), da lahko takoj zamenjam, če kaj crkne, ampak...


Zakaj bi uporabljal kak drug raid, če je pa mirroring najboljši. Ni najhitrejši, ni najcenejši, deluje pa v redu. Nekako tako kot bi večina uporabljala sofisticirane programe za backup, medtem ko je že navaden 7zip dovolj, da skomprimira zadeve in jih pospraviš na backup disk z navadni batch skripto.

Dovolj bedarije. SSD-ji, ki so dostopni, so premajhni, tisti tavečji so pa predragi. Ko bodo 500GB pod 100 evri, si jih bom privoščil, do takrat bo pa na navadnih diskih laufalo vse skupaj.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

-valvoline- ::

MrStein je izjavil:

MrStein je izjavil:

jest10 je izjavil:


Res me zanima, kakšne windowse imate nekateri. Meni so W7 inštalirani od kar so na voljo, komaj prilezli malo čez 17GB

Windows 7 Home Premium 64 bit

Mape:
- Windows : 20 GB
- System Volume Information : 8 GB
- Program Files (x86) : 6 GB
- ProgramData : 3 GB
- Program Files : 2 GB
- page in hiber odvisno od RAM-a...

Torej okroglih 40 GB + page+hiber.

Sem pa odprt za predloge, kako omenjeno zmanjšati. (mapa winsxs je recimo ogromna, pa še kup DLL cache-ov on bogsigavedi česa).

To je nekje 1 leto star PC (z HDD). Podobno služben laptop (SSD/Win7Pro).

Se strinjam, da Windows preveč zavzame, ampak kaj pa naj naredim?

Evo še laptop, Win7 Pro SP1 64, pol leta star:

- Windows : 22 GB
- System Volume Information : 1 GB
- Program Files (x86) : 4,4 GB
- ProgramData : 3,5 GB
- Program Files : 2,5 GB
- page in hiber oba 8 GB

Ponavljam: Sem pa odprt za predloge, kako omenjeno zmanjšati.

Največja neumnost je ce na laptopu daš win7(ali 8). Tinyxp zasede manj k 1gb placa na disku,max 200mb rama,hiter je ko šus. Kaj ti bo win7 na laptopu,res brezveze.

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

@nebivedu: sem prebral. Sam da škrtariš pri produkcijski mašini, je pa tudi fail.

Z vsemi predpostavkami kako ima lokalna štacuna rezervne dele ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

-valvoline- ::

Če je plac prioriteta logična izbira je HDD,če je hitrost nuja potem SSD,če ni posebnih zahtev izbira bo spet HDD. Naslednje leto al pa najkasneje čez dve leti bodo HDDji verjetno zgodovina,glede na to kako hitro se povečuje kapaciteta SSDjev obenem padajo tudi cene,ki so se pri HDDjih praktično ustavile.

nekikr ::

A res ne razumeš, da se ne gre za ali-ali izbiro temveč sta tehnologiji komplementarni. Kaj bo čez 20 let nihče od nas ne ve, sigurno pa bodo HDD čez dve leti točno tam kje so sedaj.

-valvoline- ::

http://www.bit-tech.net/news/hardware/2...

Da ne bi si kdo mislu da je kapaciteta problem. Cena? Drobiž.
:D

krneki0001 ::

Invictus je izjavil:

@nebivedu: sem prebral. Sam da škrtariš pri produkcijski mašini, je pa tudi fail.

Z vsemi predpostavkami kako ima lokalna štacuna rezervne dele ...


Zakaj škrtarim? ker nočem SSD diskov kupit? Kao da so SSD prioriteta danes? Pokaži mi nekoga, ki laufa 6 serverjev pod hyperV na eni mašini in ima SSD za sistemski disk?
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

antonija ::

Pokazi mi enga ki si je kupil SSD za delovni comp pa mu je zal...
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

BaToCarx ::

krneki0001 je izjavil:

Invictus je izjavil:

@nebivedu: sem prebral. Sam da škrtariš pri produkcijski mašini, je pa tudi fail.

Z vsemi predpostavkami kako ima lokalna štacuna rezervne dele ...


Zakaj škrtarim? ker nočem SSD diskov kupit? Kao da so SSD prioriteta danes? Pokaži mi nekoga, ki laufa 6 serverjev pod hyperV na eni mašini in ima SSD za sistemski disk?



Sicer nobom komentiral o ssd, me pa zanima ker na slik sem videl da je vmdk in sem mislil da uporabljaš Vmware ne pa hyper-v. Samo tko informativno si se kaj igral z vMotion? Ker si pač povdaril da 10 min downtime ne gre. Si me spomnil na leto 2006 al neki ko mi je en pravil kako so z vmware vmotion movali live brez downtima. Samo tko sem radoveden.

Mr.B ::

nebivedu, zelo enostavno za 340€ bi kupil en 512 SSD, pa bi ti vse Hyper-V mašine laufal iz enega diska. OStale diske pa bi uporabil za dump, oziroma za tisto, kjer se nahaja kak file server s TB podatkov, ki jih itak zaradi mreže ne morejo pozaugati...
Imaš pa z 2012 HyperV-jem tudi opcijo replika, na dodatni strežnik, brez da bi rabil skupno diskovje, je pa pa žal po defoltu 5 minut kopija out of sinc.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Bistri007 ::

Mr.B je izjavil:

bi kupil en 512 SSD, pa bi ti vse Hyper-V mašine laufal iz enega diska.

On bi hotel dati 2 SSD v RAID 1, tako da je strošek podvojen... Ampak Windows in VMji na SSD - to bi letelo ;)

RAMa je premalo, da bi bile vse VM image datoteke v cache.
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

krneki0001 ::

BaToCarx je izjavil:

Sicer nobom komentiral o ssd, me pa zanima ker na slik sem videl da je vmdk in sem mislil da uporabljaš Vmware ne pa hyper-v. Samo tko informativno si se kaj igral z vMotion? Ker si pač povdaril da 10 min downtime ne gre. Si me spomnil na leto 2006 al neki ko mi je en pravil kako so z vmware vmotion movali live brez downtima. Samo tko sem radoveden.


Ko sem tisto raid kartico testiral, so bile mašine še v VMware, sedaj so vse na hyperV, ker je v windows 8 hyperV že po defaultu zraven in se znebiš dodatnega stroška nakupa VMvare.

Z VMWare se da live prenašat mašine, samo rabiš ogromno rama, pa podatke so imeli najbž drugje in so samo core prestavljali. To gre, da bi pa kako bazo med delom moval prez dowtimea, pa težko.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

krneki0001 ::

MrB
Za sedaj laufa vse skupaj dovolj hitro in brez napak. Selitev vsega na SSD bi mogoče malo pohitrila zadeve, vendar ne potrebujem enega SSD diska, ampak 4 (produkcijska mašina in identična backup mašina), kar pa zelo podraži zadeve. Da bi dal pa 1300 evrov za 4 diske SSD se mi zdi pa orenk preveč denarja. Bom pa prešel na SSD, ko bo cena ugodna. Namreč sedaj za ceno 1300 evrov dobim RAID kontroler in 6 diskov 2TB Raid Edition. S tem pa imam prostora bistveno več kot pa s štirimi SSD diski.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

energetik ::

Gre samo za to, koliko je kdo pripravljen dati za SSD in njegove prednosti, zato je brez veze karkoli debatirat. En je pač pripravljen dati 500€ za 60GB oz. je že dal, drugi bo spet čakal da bo 1TB 100€.

Jaz pri domačem PC še dolgo ne bom nabavljal SSD, ker enostavno _nočem_ dati več kot 100€ za SSD, če mi trenutni WD black povsem zadostuje.

Mr.B ::

nebivedu, zakaj pa bi imel v DRC mašini vse identično ?
2012 Hayper-v podpira Live migration in Live Storage migration, samo mora bit spodaj vsaj iSCSI ali vSAN. Hayper 2012 pa vključuje asinhrono replikacijo VM iz enega Hyper-V hosta na drug Hyper-V host.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

krneki0001 ::

Zato ker če produkcijska mašina crkne, prevzame njeno mesto backup mašina. Samo na routerju se preusmeri pot - za to pa skrbi ena majhna skriptica.

Ja, HyperV 2012 ima to možnost, samo jaz sem še vedno na server 2008 in stari njego hyperV. Prehod ne bo še tako hitro. Pa vseeno je kar nekaj razlike med mojim sistemom in tem kar ti praviš. Sam imam vsako virtualko na svojem fizičnem disku (ga lahko v primeru napake v firmi, fizično odneseš na njihovo lokacijo, da delajo naprej), tega pa hyperV2012 ne predvideva, ampak je zanj kompletno diskovje eno veliko polje v katerem so postavljene virtualke.
Za to bi moral potem jaz narediti polje iz diskov, določiti vsakemu del tega polja in postaviti virtualke notri.

Prehod na hyperV 2012 bo pri meni najbolj prišel v poštev, ko bom postavil več manjših (manj potratnih) mašin (recimo 20 majhnih mašin s podporo VM) in en velik storage. Potem bo hyperV prišel do izraza, ker bodo vse virtualke v storageu in bo lahko manager vklapljal in izklapljal fizične mašine glede na obremenitev, ter določal na katerih bo kakšna virtualka laufala. U bistvu, ko bom postavil cloud - čemur v bistvu hyperV 2012 je namenjen.

Sej je zanimivo bit na predstavitvah, kjer vse to pokažejo, ampak če si omejen z denarjem, delaš tako, da je vse zanesljivo in praktično narejeno, pa poceni. In SSD-ji trenutno še ne pašejo v del POCENI.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Mr.B ::

Server 2012 introduces a new type of live migration: a shared-nothing live migration, and I mean shared-nothing. No shared storage, no shared cluster membership -- all you need is a Gigabit Ethernet connection between the Server 2012 Hyper-V hosts. With this network connection, you can move a VM between Hyper-V hosts, including moving the VM's virtual hard disks (VHDs), memory content, processor, and device state with no downtime to the VM. In the most extreme scenario, a VM running on a laptop with VHDs on the local hard disk can be moved to another laptop that's connected by a single Gigabit Ethernet network cable.
PS dela tudi na wirelesu...

Še tole, kar 2008 ni imela :
Register -- This option assumes that the VM and its files are in the right place and that you simply need to register the VM's unique ID with Hyper-V. This could come in handy if you bring up a new Hyper-V host and for whatever reason or circumstance you present the storage to Hyper-V and you need to manually register the VMs on that storage. The unique VM ID is preserved and does not change in this option.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mr.B ()
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Analitiki napovedujejo izdatno znižanje cen pomnilnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Pomnilnik
6811626 (8246) gendale2018
»

Cene SSD-jev še vedno strmo padajo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Diski
9625462 (19811) darkolord
»

Western Digital izdal nov najtanjši hibridni disk (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Diski
7318548 (16192) b3D_950
»

Cene SSD-jem še naprej padajo

Oddelek: Novice / Rezultati
4614644 (11084) Relanium
»

ali CPU bremza GPU in obratno?

Oddelek: Pomoč in nasveti
183477 (3203) Izi

Več podobnih tem