» »

SSD-ji krepko pod mejo dolar/GB

1
2
3 4

Mr.B ::

Pri treh in 5 letih garancije kok dobim za SSD, ne dobim več niti približno toliko za mehanski disk, tako da se zaradi tega ne sekeiram... 4leto mi je še celo želja da mi crkne...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

kriko1 ::

Mr.B je izjavil:

nekikr 256GB za 131,9€


Kje je tu fora da je tolko poceni? Pri nas je precej dražje, npr. sestavi.si.
Sem ravno razmišljal nabavit neki okoli 100€ pa sem se odločal med Samsungom in Intlom. Ampak 150€ za 256GB bi pa tudi dal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kriko1 ()

Mr.B ::

kriko1, poizkusi najti kak odgovor v tej temi : Slovenski trgovci ter tujina :))
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Invictus ::

Kaj se se niste naučili iskati zadev po tujini?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mipe ::

Nismo še pogruntali, kako to robo spraviti v Slovenijo, ne da bi nam pri tem posiveli lasje.

Bistri007 ::

Unknown_001 je izjavil:

Prisegam na preverjeno (zanesljivo) tehnologijo, čeprav bi bilo zanimivo probat kaj novega, ampak glavna stvar ki me od ssd-ja odvrača je omejen zapis v celice.

SSD je uporaben predvsem za sistemski disk, na katerem so vsi instalirani programi in pagefile ter ostale temp datoteke.

Intelova 520 serija na bi zdržala pet let pri 20GB zapisovanja na dan. Če kupiš BOX verzijo velja garancija 5 let ne glede na to, koliko si uporabljal SSD. Najhitrejša verzija je 240 GB.

Vsekakor pa je HDD bolj primeren za hranjenje/arhiviranje podatkov. Meni se zdi kombinacija 1 SSD + n HDD najbolj optimalna, pri čemer je n vsaj 1.
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

Unknown_001 ::

Tisto obrabljenje je pol samo pri zapisovanju, ko pa se windows boota pa ne recimo ker prebira tako jez razumem stvar.
Pol bi se splačalo met za sistemski disk tam nekje enga za 60 GB

s51as ::

Mipe, sej je povsem enostavno. Naročiš, plačaš, počakaš da pride :)
It's just me myself and I

Relanium ::

Izgleda da WD počasi ubija vrteče se diske s svojo po-poplavno cenovno politiko,
proizvajalci bliskovnih pogonov pa poskušajo to priložnost zagrabiti :D

btree ::

ssdji imajo 5 let garancije, potem se pa itak disk zamenja, saj se bo takrat verjetno dobilo 1TB ali še več za 100€

Lion29 ::

disk dobis sedaj 2tb za 100e, ne?
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Bistri007 ::

Unknown_001 je izjavil:

Pol bi se splačalo met za sistemski disk tam nekje enga za 60 GB

Če se ti da zafrkavati s tem, da bo prostora na C: komaj zadosti za instalacijo Windows, potem mogoče. Potem pride še kakšen service pack...

Vedeti moraš tudi, da je 60GB verzija veliko počasnejša od 240 GB verzije. Glej http://www.anandtech.com/show/5817/the-...
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

antonija ::

Jaz sem bil priblizno isti SSD hater dokler ga nisem nabavil... Pa zdej vsakemu recem da ne kupim vec kompa brez SSDja. Na sihtu pac trpim in jokam ko je treba cakat na vrtece kovinske plosce, doma pa vse dela brez glibljivih delov. Milina.

Treba je probat da se vidi razlika. Ne vem ce sem ze slisal koga reci da mu je bilo zal nakupa SSDja kot nadgradnje sistema, ali pa kot del novega compa (ceprav tam ne mores 100% trditi kaj je prineslo pohitritve in odzivnost).

Seveda pa kompe se vedno spremlja server s 5 2TB HDDji, da je plac nekam dajat podatke. Za to pa SSDji niso ne dovolj poceni, pa tudi ne prevec potrebni za tako nalogo.

Aja, pa razlika v hitrosti med manjsimi in vecjimi SSDji je bolj za benchmarke. Jaz "na uc" ne opazim razlike v delovanju med mojim 256GB in manjsimi modeli.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

CaqKa ::

nekikr je izjavil:

Mr.B je izjavil:

nekikr 256GB za 131,9€

A, potem bodo morali popraviti svoje izjave na "ko bo 256GB pod 80€ga pa kupim" oziroma "ko bo 512GB pod 250€ga pa kupim".

ah.. jaz sem bom fiksiral na to da ga bom kupil ko ga bodo tudi v interpsaru meli :>

Invictus ::

Mipe je izjavil:

Nismo še pogruntali, kako to robo spraviti v Slovenijo, ne da bi nam pri tem posiveli lasje.

Najdeš trgovino ki pošilja v Slovenijo?

CaqKa je izjavil:


ah.. jaz sem bom fiksiral na to da ga bom kupil ko ga bodo tudi v interpsaru meli :>

To je pa nov izgovor zakaj nekaj ne kupiti :D.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

CaqKa ::

Invictus je izjavil:

CaqKa je izjavil:


ah.. jaz sem bom fiksiral na to da ga bom kupil ko ga bodo tudi v interpsaru meli :>

To je pa nov izgovor zakaj nekaj ne kupiti :D.

Za mene je to samo merilo da je nekaj že dovolj pretestirano in dovolj dobro za mainstream uporabo :) in s tem tudi zame.
ne ljubi se mi več bit betatester.

Invictus ::

Z novimi izdelki si vedno betatester.

Starih pa ni več za dobiti ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

jest10 ::

Bistri007 je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

Pol bi se splačalo met za sistemski disk tam nekje enga za 60 GB

Če se ti da zafrkavati s tem, da bo prostora na C: komaj zadosti za instalacijo Windows, potem mogoče. Potem pride še kakšen service pack...

Res me zanima, kakšne windowse imate nekateri. Meni so W7 inštalirani od kar so na voljo, komaj prilezli malo čez 17GB

CaqKa ::

Invictus je izjavil:

Z novimi izdelki si vedno betatester.

Starih pa ni več za dobiti ...

pa parih verzijah se za vsako stvar najbolj pereči problemi odstranijo. pa je izdelek še vedno nov...

Bistri007 ::

jest10 je izjavil:

Res me zanima, kakšne windowse imate nekateri. Meni so W7 inštalirani od kar so na voljo, komaj prilezli malo čez 17GB


Sem preštel:
Program Files
Program Files (x86)
ProgramData
Windows

Size: 54,1 GB (58.125.624.684 bytes)
Size on disk: 54,6 GB (58.647.689.448 bytes)

Potem pa prištej zraven še hiberfil.sys in pagefile.sys, v odvisnosti od količine RAM...

OK, nisem tipičen uporabnik. Ampak s 180 GB ni nevarnosti, da bi na sistemskem disku zmanjkalo prostora, na 240 GB pa je že plac za kakšen VM ali dva.
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

Keyser Soze ::

Kupil že kar nekaj cajta nazaj 120GB Intel 520 in moram rečt, da mi je malo žal, da nisem pljunil kakšen EUR več za večji disk. Je pa res, da je bil takrat 180GB se mi zdi da kar konkretno dražji pa še nemogoče ga je bilo dobit v doglednem cajtu. Prenosnik je bistveno bolj odziven. Je pa hudič, ker se plac hitro fila. Tekstovni fajli, pdfji, skeni, tabele... Multimedija ni vredna omembe.

Tako da sedaj malce gledam za novim, večjim Intelom iste serije, pa vidim, da so cene v Sloveniji kar visoke? A se bolj splača it v tujino al bodo šle cene pri nas še kaj dol v doglednem cajtu?
OM, F, G!

Tarzan ::

Fina stvar, če jo pravilno uporabiš. Načeloma sicer rado zmanjka prostora, če ne kombiniraš s klasičnimi diski, če je pa vse skupaj pravilno zasnovano, SSD pomeni nekajkratno izboljšanje odzivnosti.

sinalko ::

Unknown_001 je izjavil:

Tisto obrabljenje je pol samo pri zapisovanju, ko pa se windows boota pa ne recimo ker prebira tako jez razumem stvar.
Pol bi se splačalo met za sistemski disk tam nekje enga za 60 GB


Sicer je odvisno od uporabnika do uporabnika, samo če boš igre, slike, glasbo in filme instaliral na klasični trdi disk, pol tudi 64GB SSD ne napolniš kar tako hitro. Windowsi z vsemi posodobitvami ne zavzamejo več kot 18GB. 40GB ti je še vedno na voljo za tvoje programe. Hiberfil.sys se izklopi, pagefile.sys se lahko občutno zmanjša ali prestavi na klasični disk.

lukaz ::

Invictus je izjavil:

Mipe je izjavil:

Nismo še pogruntali, kako to robo spraviti v Slovenijo, ne da bi nam pri tem posiveli lasje.

Najdeš trgovino ki pošilja v Slovenijo?


Ni problema. Hoh ima zmerne cene in dobavlja tudi pri nas (Moj M4 je od tam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lukaz ()

noraguta ::

ma ssd je za delat, za hranit backupirat je pa hdd. na notebooku tega ne nucaš. 128gb mi je na prenosniku dost(ja ne gledam filmov pa nimam diskografije gor). na namizju je pa dandanes vse kar je manj od 240gb ssd mazohizem.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

jest10 ::

noraguta je izjavil:

na namizju je pa dandanes vse kar je manj od 240gb ssd mazohizem.

In ti se zihr referenca za vse:))

sinalko ::

Na namizju je dosti boljše 64GB SSD + 1TB HDD, kot recimo 256GB SSD. V prvi varianti ti težko zmanjka prostora, v drugi se to lahko prej zgodi, prva varianta je nekoliko cenejša, samo druga varianta nič ne prispeva k hitrosti računalnika. :P

MrStein ::

jest10 je izjavil:


Res me zanima, kakšne windowse imate nekateri. Meni so W7 inštalirani od kar so na voljo, komaj prilezli malo čez 17GB

Windows 7 Home Premium 64 bit

Mape:
- Windows : 20 GB
- System Volume Information : 8 GB
- Program Files (x86) : 6 GB
- ProgramData : 3 GB
- Program Files : 2 GB
- page in hiber odvisno od RAM-a...

Torej okroglih 40 GB + page+hiber.

Sem pa odprt za predloge, kako omenjeno zmanjšati. (mapa winsxs je recimo ogromna, pa še kup DLL cache-ov on bogsigavedi česa).

To je nekje 1 leto star PC (z HDD). Podobno služben laptop (SSD/Win7Pro).

Se strinjam, da Windows preveč zavzame, ampak kaj pa naj naredim?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Lion29 ::

brisi tMP internet in downloaded files, torrente shranjuj drugam :D
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Bistri007 ::

noraguta je izjavil:

ma ssd je za delat, za hranit backupirat je pa hdd. na notebooku tega ne nucaš. 128gb mi je na prenosniku dost(ja ne gledam filmov pa nimam diskografije gor). na namizju je pa dandanes vse kar je manj od 240gb ssd mazohizem.

Če nimaš namiznega računalnika, potem je drugače. Lahko imaš zunanji USB2/3 disk, npr 2TB+. Če potrebuješ več prostora v prenosniku pa lahko vržeš ven optično enoto in jo uporabiš za SSD - glej Silverstone: TS06 http://www.silverstonetek.com/product.p...

HDD je boljše še vedno imeti na originalnem mestu, ker je ohišje bolje zaščiteno proti tresljajem. SSD pa imaš v prostoru za DVD ;)
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

sinalko ::

MrStein je izjavil:

jest10 je izjavil:


Res me zanima, kakšne windowse imate nekateri. Meni so W7 inštalirani od kar so na voljo, komaj prilezli malo čez 17GB

Windows 7 Home Premium 64 bit

Mape:
- Windows : 20 GB
- System Volume Information : 8 GB
- Program Files (x86) : 6 GB
- ProgramData : 3 GB
- Program Files : 2 GB
- page in hiber odvisno od RAM-a...

Torej okroglih 40 GB + page+hiber.

Sem pa odprt za predloge, kako omenjeno zmanjšati. (mapa winsxs je recimo ogromna, pa še kup DLL cache-ov on bogsigavedi česa).

To je nekje 1 leto star PC (z HDD). Podobno služben laptop (SSD/Win7Pro).

Se strinjam, da Windows preveč zavzame, ampak kaj pa naj naredim?


Če imaš jajca izklopiš obnovitev sistema in izbrišeš obnovitvene točke (System Volume Information : 8GB), pridobiš 8GB, pol izklopiš hibernate, če imaš 8 GB rama je to spet 8GB več in na koncu pagefile zmanjšaš ali pa prestaviš iz SSD na HDD.

Keyser Soze ::

Gledam malo cene. Zakaj je taka razlika v ceni za 180gb model intela 520? V nemčiji 150, pri nas 200eur.

A je slabo prodajan model? Ker pri 240gb je cena že dokaj izenačena.
OM, F, G!

Zgodovina sprememb…

Ledenko@64 ::

moj vtis,
testiral corsair f60 ssd na late 2007 macbook pro-ju. write 85 mb/s, read 135 mb/s zaradi omejitve sata I. TRIM ne da razlike.
vstavil nazaj stari disk 160 gb 5400 rpm, write 30 mb/s, read 35 mb/s.:'(
razlika je več kot očitna, odzivnost nora, kot da bi sedel za novim macom, seveda za vsakdanja opravila.
v ponedeljek testiram intel 330 120 gb, če bo vse ok, gre stari disk za time machine

Zgodovina sprememb…

Brane22 ::

@Mr_B:

Pri treh in 5 letih garancije kok dobim za SSD, ne dobim več niti približno toliko za mehanski disk, tako da se zaradi tega ne sekeiram... 4leto mi je še celo želja da mi crkne...


Kar je vsaj vmojemprimeru docela nepomemmbno. Crknjenih diskov, ki sem jih uporabljal NE pošiljam nazaj ampak jih uničim, torej je garancija brezpredmetna.

Lion29 ::

dobro, da to ni disk, then
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

MrStein ::

Ker bom te dni naročil med drugimi tudi en SSD, me zanima, kaj je trenutno (res trenutno, ker bo nakup v naslednjem tednu) najboljši nakup? Torej bang/buck, kapaciteta ni tako pomembna.

Vertex 4?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zheegec ::

Vertex4 ja, čeprav ima tudi Intel 330 dobro ceno.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Glugy ::

Fajn bi blo da se pojav standard kombinacija: 1 (manjši) SSD disk za operacijski sistem 2. navadn disk za kramo =D

Ko bo to enkrat bo carsko =D

kriko1 ::

Kako pa je z zanesljivostjo teh Vertex V4? Nekam sem se ogrel za samsung...

Jst ::

Vzemi Samsung.

Za Vertex sem bral, da ko se napolno čez polovico, pade hitrost. Potem so to težavo "rešili" z firmware-om, ampak nekateri vseeno poročajo o padcu hitrosti, samo ne tako drastičnem.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

RejZoR ::

kriko1 je izjavil:

Kako pa je z zanesljivostjo teh Vertex V4? Nekam sem se ogrel za samsung...


Vertex 4 so kul, ker so bazirani na navitem Marvell kontrolerju...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Invictus ::

Lahko pa kupite kaj takega ...

http://geizhals.eu/656562
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Lion29 ::

Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Xserces ::

Kšn ve kdaj bo Samsung 840 pr ns? :)
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

kuky ::

nehte s temi ssd diski ... nobenih diskov ni not ...sem odprl enga in preveril ....neke čokoladice so not ..... lion29 ima prav ...

Bistri007 ::

kuky je izjavil:

nehte s temi ssd diski ... nobenih diskov ni not ...sem odprl enga in preveril ....neke čokoladice so not ..... lion29 ima prav ...

Novice » Diski » SSD-ji krepko pod mejo dolar/GB

Kuky, a ti hočeš novi slotechizem s katerim bi nadomestil besedo "diski"?

Imaš kak predlog? >:D
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

Unknown_001 ::

Ko bo cena na gigabajt pod pol EUR, pol se bom mogoče uspel stegnit za SSD. :D

hojnikb ::

Unknown_001 je izjavil:

Ko bo cena na gigabajt pod pol EUR, pol se bom mogoče uspel stegnit za SSD. :D

in potem si boš reku eh, zakaj nebi počaku do .33€ ...
drgač pa tak btw v DE se že da dobit ssd pod .5€/GB
#brezpodpisa

Mipe ::

HDD = Hard Disk Drive
SSD = Solid State Drive

Drive = Pogon?

Lion29 ::

Bistri007 je izjavil:

kuky je izjavil:

nehte s temi ssd diski ... nobenih diskov ni not ...sem odprl enga in preveril ....neke čokoladice so not ..... lion29 ima prav ...

Novice » Diski » SSD-ji krepko pod mejo dolar/GB

Kuky, a ti hočeš novi slotechizem s katerim bi nadomestil besedo "diski"?

Imaš kak predlog? >:D


ja, kategorijo bi lahko zamenjali z: prostorske enote
(DVDji, CDji, Blurayi, tracne enote, HDDji, disketniki in diskete, usb ključki, SD, CF in ostale spominske kartice... pa še kaj bi se našlo
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Analitiki napovedujejo izdatno znižanje cen pomnilnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Pomnilnik
6811626 (8246) gendale2018
»

Cene SSD-jev še vedno strmo padajo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Diski
9625463 (19812) darkolord
»

Western Digital izdal nov najtanjši hibridni disk (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Diski
7318565 (16209) b3D_950
»

Cene SSD-jem še naprej padajo

Oddelek: Novice / Rezultati
4614656 (11096) Relanium
»

ali CPU bremza GPU in obratno?

Oddelek: Pomoč in nasveti
183477 (3203) Izi

Več podobnih tem