» »

SSD-ji krepko pod mejo dolar/GB

SSD-ji krepko pod mejo dolar/GB

Guardian - Pogost očitek SSD-jem je poleg omejenega števila prepisa podatkov v posamezni celici (ki resda v današnjih pogonih ni več praktični problem) visoka cena. Za masovna skladišča podatkov so polprevodniški pogoni še vedno predragi, medtem ko bi bili morali svoje mesto kot centralni disk v namiznih in prenosnih računalniki že zdavnaj najti. Pregled cen na začetku zadnjega četrtletja kaže, da so se spustile že krepko pod psihološko mejo dolar (ali pri nas evro) za gigabajt.

Na TechReportu so obdelali podatke, ki so jim jih posredovali iz Camelegga, ki spremlja Newegg. V primerjavi s stanjem pred tremi meseci so se prav vsi modeli SSD-jev razen enega pocenili. Najbolj uporabljeni modeli srednjih kapacitet (100-200 GB) so se pocenili najbolj, in sicer za okoli 20-30 odstotkov. Najbolj sta bila agresivna OCZ in Intel, do manjše mere tudi Samsung, medtem ko je cene najmanj spustil Corsair.

Cene v povprečju tako znašajo okoli 0,7-0,8 dolarja za gigabajt za OCZ-jeve modele srednjih kapacitet, in 0,9-1,0 dolarja za gigabajt za konkurenco. Občutno dražji so le najmanjši modeli (40 in 60 GB), na dnu lestvice najcenejših pa najdemo Intelovo serijo 320.

Cene SSD-jev s stalno hitrostjo padajo že dlje časa. Od lanskega junija do letošnjega junija so padle za skoraj polovico, v tretjem kvartalu pa se je trend nadaljeval. Če upoštevamo še, da so klasični trdi diski še vedno nekoliko dražji, kot so bili lani, je za SSD-je čas že zdavnaj napočil. Tudi pri nas so namreč že padli pod mejo evro za gigabajt.

154 komentarjev

«
1
2 3 4

peperko ::

Se pravi, če pogosto in veliko delam z diskom (ustvarjanje in brisanje novih fajlov različnih velikosti), potlej SSD ni zame oz. bi bil zame, a bi ga moral dokaj hitro menjati?

Mipe ::

To! Trdidiskaši naj se kar požrejo od zavisti. :D

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Isotropic ()

RejZoR ::

Hja če rabiš 1TB placa, kar dandanes prostorsko gledano ni nek luksuz je še vedno preklemano drag hec. Svojega WD Caviar Black 2TB sem dal okoli 230 EUR par let nazaj. Placa imam res kolikor ga hočem in kljub mal počasnejšem delovanju napram SSD-jem me hitrost ne moti ravno. 6GB RAMa kar dobro kompenzira s cachanjem... Zanimivi so hibridi, ker imajo prednosti obeh in malo slabosti, ki pa jih iz nekega bebavega razloga ne delajo v 3,5" formatu...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

nekikr ::

Kako že gre.... "Ko bo 256GB pod 130€, ga pa kupim" ;)

GrimReaper ::

WD Blue in Black so za mazohiste, pri Greenu je vsaj glasnost zdej na ravni SSD-jev, edino malo vibracij je še če dam uho na stranico (al je pa to od Samsunga HD502HJ, moram preverit).
Ko bo 480GB za 200€, pa zamenjam vsaj enega od dveh 500GB trdih diskov. Več pa itak ne bom nikol rabil glede na to da sem mel že v začetku 2008 enako prostora, 640+500GB.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Zgodovina sprememb…

Grey ::

Super, 240GB(256GB) SSDja se ne bi branil v prenosniku. Za desktop pa minimalno 512GB model in en 500GB HDD za shranjevanje podatkov.

LightBit ::

peperko je izjavil:

Se pravi, če pogosto in veliko delam z diskom (ustvarjanje in brisanje novih fajlov različnih velikosti), potlej SSD ni zame oz. bi bil zame, a bi ga moral dokaj hitro menjati?

http://www.tomshardware.com/reviews/ssd...

Aston_11 ::

Morda je sedaj prišel čas za nakup enega 32 Gb, če jih sploh delajo, kamor bi spravil sistem gor. No ja, komplet Ubuntu, Lo, Chrome, kar rabim za pisarno.

RejZoR ::

GrimReaper je izjavil:

WD Blue in Black so za mazohiste, pri Greenu je vsaj glasnost zdej na ravni SSD-jev, edino malo vibracij je še če dam uho na stranico (al je pa to od Samsunga HD502HJ, moram preverit).
Ko bo 480GB za 200€, pa zamenjam vsaj enega od dveh 500GB trdih diskov. Več pa itak ne bom nikol rabil glede na to da sem mel že v začetku 2008 enako prostora, 640+500GB.


Sam imam Black-a obešenega na elastiki in je praktično neslišen. Če bi bil v celoti suspendan na elastiki pa se ga sploh ne bi slišalo. Trenutno je zgornja stran stisnjena ob ohišje, vmes pa je pena kar ni čist idealno ampak jebi ga, rabim airflow pri tolk nizkih obratih ventilatorjev.

Tko da to z mazohizmom sploh ne drži. Če pa imaš vpetega v kovinsko ohišje, da vse skupaj resonira kot zmešano, to pa ni glih krivda diska...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

tiborrr ::

Black (FAEX) je glasen za popizdit, pa je v obeh primerih vzmeten. Imam v vsaki mašini po enega za špajzo, v vsaki je pa glaven 120GB SSD. Ko je mašina tiha je prav neverjetno nadležno poslušati spin up in glasno drdranje po kaj piše ali bere, da o zamiku ne govorim.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

RejZoR ::

Jezst imam FASS model. Dokler sem ga imel direktno v HDD cage je ob večji obremenitvi kar ružil. Na gumicah pa praktično nič.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Ganon ::

In kateri je trenutno najboljši SSD? Intel 520?

Zheegec ::

kdor kupi ne-gaming računalnik nad 600eur in ne vzame SSD je naredil zelo slab nakup.
Za splošno rabo je osnovni dual-core procesor in 2GB RAM ter soliden SSD daleč najboljša stvar. Čeprav za 600eur se dobi že i3 in 4GB ram v prenosniku s SSD vred. In je najboljša kombinacija ever. Samo kaj, ko vsi gledajo samo številke, prav tako pa trgovine nimajo nič takega v ponudbi... Vsaj v bedni sloveniji ne.

Kateri ssd je najboljši? Trenutno je ponudbe cel kup. intela 330 in 520, OCZ Vertex4, novi Samsungi so super, corsair force3, kingston V200+ (ne navaden V200 ki je zanič)...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

filip007 ::

Če je navaden disk glasen, ga kar preverite s HDTune, no razen s Seagate to ne delat, če pod polknah delate non-stop nekaj potem SSDji vsaj cenejši ne bodo dolgo zdržali.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Mr.B ::

France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

RejZoR ::

Zheegec je izjavil:

kdor kupi ne-gaming računalnik nad 600eur in ne vzame SSD je naredil zelo slab nakup.
Za splošno rabo je osnovni dual-core procesor in 2GB RAM ter soliden SSD daleč najboljša stvar. Čeprav za 600eur se dobi že i3 in 4GB ram v prenosniku s SSD vred. In je najboljša kombinacija ever. Samo kaj, ko vsi gledajo samo številke, prav tako pa trgovine nimajo nič takega v ponudbi... Vsaj v bedni sloveniji ne.

Kateri ssd je najboljši? Trenutno je ponudbe cel kup. intela 330 in 520, OCZ Vertex4, novi Samsungi so super, corsair force3, kingston V200+ (ne navaden V200 ki je zanič)...


Imam zelo gaming usmerjen sistem pa not nimam SSD-ja niti ga prav nič ne pogrešam. Tud online ko igram sem vedno prvi oz med prvimi, ki se pojavim na serverju in tud nasplošno je sistem ultra odziven.
Edino kar ga zamori je če pakiram nek velik 7z arhiv (LZMA2) in istočasno unpackam backup VMWare imagea.
Ampak to delam tolk redko, da mi je vseeno.

V laptopu imam Crucial M4 128GB, mal zarad hitrosti, predvsem pa zaradi anti-shock lastnosti in manj gretja...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RejZoR ()

Dr_M ::

Jest se sploh ne usedem vec za comp, ce nima SSDja not, ker moras bit res sadomazo... :))

nekikr ::

Mr.B je izjavil:

nekikr 256GB za 131,9€

A, potem bodo morali popraviti svoje izjave na "ko bo 256GB pod 80€ga pa kupim" oziroma "ko bo 512GB pod 250€ga pa kupim".

Mr.B ::

nekikr, verjetno bo morda kakšen okoli novega leta sedaj je 512 GB za 326,70€.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

filip007 ::

Saj plac imajo pripravljen, samo se jim očitno ne izplača prodajati 512MB za 260€
http://thessdreview.com/our-reviews/cru...
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

nekikr ::

Mr.B je izjavil:

nekikr, verjetno bo morda kakšen okoli novega leta sedaj je 512 GB za 326,70€.

Takrat bodo pa govorili, da ga bodo kupili, ko bo 512GB pod 100€ ali pa 1TB pod 200€.

Ostali seveda "uživamo" že od "64GB za 250€" časov naprej.

Lion29 ::

matr so mi glupe primerjave med SSDji in diski.

SSDji imajo drugi namen...

meni 60GB na prenosniku vec kot zadosca...

zraven imam pa vedno zunanji mini usb3 disk (500GB, zamenjan iz prenosika s SSDjem in vstavljen v usb3 ohisje)... zelo prirocen... ce ga slucajno nebi mel, mam SD kartic 16gb kar nekaj...

tudi ce bi bil takrat 1x drazji bi kupu, ker me ni zanimala velikost prostora ampak perfomrmance...

sedaj pa glede na to, da so cene super dostopne, ni nobenih izgovorov... ampak kot pravi nekikrm folk si bo itak skoz zmisljeval
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Unknown_001 ::

RejZoR je izjavil:

GrimReaper je izjavil:

WD Blue in Black so za mazohiste, pri Greenu je vsaj glasnost zdej na ravni SSD-jev, edino malo vibracij je še če dam uho na stranico (al je pa to od Samsunga HD502HJ, moram preverit).
Ko bo 480GB za 200€, pa zamenjam vsaj enega od dveh 500GB trdih diskov. Več pa itak ne bom nikol rabil glede na to da sem mel že v začetku 2008 enako prostora, 640+500GB.


Sam imam Black-a obešenega na elastiki in je praktično neslišen. Če bi bil v celoti suspendan na elastiki pa se ga sploh ne bi slišalo. Trenutno je zgornja stran stisnjena ob ohišje, vmes pa je pena kar ni čist idealno ampak jebi ga, rabim airflow pri tolk nizkih obratih ventilatorjev.

Tko da to z mazohizmom sploh ne drži. Če pa imaš vpetega v kovinsko ohišje, da vse skupaj resonira kot zmešano, to pa ni glih krivda diska...



Pol je ohišje krivo da pri meni ruži ko zmešan

magecu ::

Zakaj praviš da si bo folk izmišljeval?
Očitno SSD-ji še ne ponujajo primerne cene za tisto kar ljudje rabijo.
Za 100€ dobiš 120GB, ki je po moje minimalna količina, če igraš igre in kakšne MMORPG-je.
Če hočeš pri igrah imet kakšne prednosti od SSD-ja mora bit igra na SSD-ju in mnogi sedanji MMORPG-ji so veliki okoli 30GB.
Tako da z nekaj nameščenimi igrami hitro zapolniš disk. Jasno za kakšne filme in podobno na SSD-ju ne bi bilo prostora in rabi zraven še dodaten disk (podvojeni stroški).

Istočasno za 100€ dobiš 2TB disk, ki zadosti vsem "osnovnim" potrebam po prostoru.
Razlike v "performansu" pa niso tako občutne, da brez SSD-ja ne bi šlo.

Ne pozabit, da veliko ljudem v tej krizi močno primanjkuje denarja.
Če ne bi bilo tako, poceni verzij grafičnih kartic ne bi bilo ampak bi bile samo najboljše verzije, da o GPU-jih integriranih v CPU sploh ne govorimo.

Še manj majo pa na razpolago denarja za se preseravat z tihimi sistemi.

Kar vidim jaz tukaj so entuziasti, ki se pritožujejo zakaj ni več ljudi, ki kupuje SSD-je tako da bi jih oni lahko dobili ceneje. Ali pa ljudje, ki zagovarjajo svoj nakup za vsako ceno, da ja nebi imeli sindroma krivice pri nakupu (po moje popolnoma nepotreben, če si dobil kar si želel, potem je bil nakup primeren).

Ja SSD-ji so super stvar in odlična izbira za tisto kar so namenjeni. Treba je priznat da so še malo mladi in da jih še vedno pestijo nekatere težave "mlaših" tehnologij, ampak to obdobje je že skoraj čisto mimo.

Niso pa SSD-ji primirne za vse in cenovno ne še za vsakogar.

btree ::

jaz imam v thinkpadu oba ssd (vertex3 120gb) in wd scorpio black (500gb na ultrabay), čeprav ima prenosnik vodilo sata I, je razlika v hitrosti občutna.

s51as ::

Meni se zdi 256gb optimalno za sistem in vse igre in programe... jaz ne šparam s prostorm pa imam še cca 100 gb frej... za slikice in filme pa seveda en 2tb zraven, ampak za storage karkoli manjšega ne pride v poštev tako da o SSDju v ta namen še nekaj časa (če sploh kdaj) verjetno ne bom razmišljal.
It's just me myself and I

Brane22 ::

@skika:

Zunaj dobiš sedaj, ko so "navadni diski" še relativno dragi 3TB za €120+

Kako misliš to nadomestit s SSDjem ?

In ne vidim kaj naj bi koga motila "glasnost" diskov.

V sobi imam na eni strani server z 10 2TB diski, na drugi strani pa svojo delovno piksno. Obe sta hlajeni kar solidno. Kljub temu, ko zvečer stopim v sobo, se moram potrudit da bi slišal vente v katerikoli od mašin.

Daš not low-noise velike vente in jih vrtiš počasi ter čistiš vsaj približno redno in to je to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Brane22 ()

lukaz ::

Moj serverček in nas čisto lepo lavfata z HDDjov. Kakšen razlog zakaj bi moral zapravljati denar za SSD v temu primeru?

-valvoline- ::

Za navadnega smrtnika in povprečnega uporabnika SSD je overkill. Če služiš z kompom itak da si boš nabavil trenutno najboljše kar je na trgu,ampak PC lepo lavfa tudi z navadnim diskom,sploh pa če si znaš sistem optimizirat. Mel sem komp z SSDjem not pa ga sploh ne pogrešam,za tisti delcek sekunde ku se program odpre hitreje res ni potrebe preveč orgazmirat. Kdo ga rabi ga bo že nabavil,je pa res da so se fajn pocenili. zame je max cifra k bi jo odštel za HDD tm med 30-50e,in me sploh ne zanima če je SSD ali ne,sam da dela in služi svojemu namenu.

Zgodovina sprememb…

bluefish ::

Dajmo, brez GTFO, butcev, idiotov,...

Brane22 ::


Več kot očitno sem mislil na diske.


Več kot očitno je tudi, da pojma nimaš.



Pojma nimaš ti.


Evo ti SAMO velikost moje DOC mape:

du -sh DOCS


484G DOCS


Pa to je samo posortirani del. Še parsto G moram še zložit.

Pa še to brez projektov, ploščkov, multimedijskih vsebin itd.

Glasbo z vseh CD in ostalih ploščkov ki sem jih kdajkoli nabavil, sem pretočil v brezizgubni flac in počil na disk.

Tako mi sedaj ni treba premetavati ploščkov ampak samo poklikam mapo. Tega je naslednjih 120GB

Da o ostalih vsebina ne govorim. Kot posledico tega lahko sedaj praktično trenutno izberem N knjig na praktično katerokoli tehnično, znanstveno, politično itd temo, ki bi me kdajkoli utegnila zanimati.

Pri tem me ne zanima ali mašina najde in pretoči pdf v 50 ms ali pa recimo pol sekunde. To je povsem nepomembno.

Pomembno je,da ga imam pri roki in da mi ga ni treba iskat dneve.

Kaj je tako dobrega in koristnega v tvojem SSDju, da so ostali "idioti" ? Zboota ti Winse v 20s ? Who cares ?

Moja mašina je itak prižgana po en teden skupaj.

-valvoline- ::

A ni bla neka raziskava,češ da je pri SSDjih zelo pogost pojav file corruption oz brisanje-poškodba podatkov?

Brane22 ::

Ma ja. Ampak to mora ta crowd še odkriti.

Po njihovi logiki bi Neandertalec nehal biti neandertalec v nanosekundi, ko bi jim kdo vrgel kdo iPhonea v roke.

To kao ker je nekdo naredil nekaj novega in oni to uporabljajo ( brez kakršnegakoli tehničnega vpogleda v stvar!) se del modernosti telepatsko prenese nanje. Ali nekaj v tem smislu.

Dr_M ::

Kaj folk use skup ne znese... 8-O

Opravicila in izgovori. Ampak Brane, od tebe takih neumnosti nebi pricakoval.

Brane22 ::

@Dr_M:

OK, potem te bom presenetil še z eno: V nekem dolgoročnm planu imam prenovitev serverja.

Ki bo zgledala približno v smislu namesto sedanjih 10 vsaj 2x toliko uporabnih diskov ( se pravi brez redundance), vsak z vsaj 4TB, vse skupaj kriptirano in v polju s 4 diski redundance ( recimo mu RAID-8)...

-valvoline- ::

Recimo da maš pc z navadnim diskom,prižgan je in naložen win,maš zadost rama,say vsaj 4gb,vseh programov ki jih pogosto uporabljaš si že enkrat odpr,če komp ugašaš tako da ga daš v s3 standby se bo obnašal podobno hitro kot sistem z SSdjem,boota se takoj,programi se odpirajo takoj. Če ne kopiraš velikih fajlov razlike skoraj da ni.

Zgodovina sprememb…

Unknown_001 ::

Prisegam na preverjeno (zanesljivo) tehnologijo, čeprav bi bilo zanimivo probat kaj novega, ampak glavna stvar ki me od ssd-ja odvrača je omejen zapis v celice.

Brane22 ::

Mah saj bi ga mogoče dal v osnovni stroj, ampak prastari 500G disk ki je sedaj not je tako periferen in nepomemben del, da je brezveze.

Kaj bi s tem dobil ? Zamenjal bi 1 disk za SSD, zraven mene bi se pa še naprej veselo vrtelo ostalih 10...

s51as ::

Zgubil sigurno nebi nič :)
It's just me myself and I

gruntfürmich ::

omg! Kam smo priŠli! Kaj delate s slovenŠčino dragi slotehovci?
Kaki ssd, kje je bliskovni pomnilnik? Kaj vam res ni mar za slovenski jezik?

-valvoline- je izjavil:

za navadnega smrtnika in povprečnega uporabnika ssd je overkill.

niti ne. Le požrešen s prostorom ne smeš biti. Par let nazaj sem zamenjal disk (skrb da star ne bi crknil) v kompu za domačo firmo in je bila izbira ali poceni hdd za recimo 50€ ali 40gb intelček 80€.
In odločitev za intel je bila več kot pametna. Winxp, doc & cad dokumenti, pošta, ne zasedajo niti 50%. Kaj si boš torej pomagal s počasnim 500gb diskom? Jebeš tistih 40€ in si kupiš zares hiter disk. In to je to.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Unknown_001 ::

gruntfürmich je izjavil:

OMG!! KAM SMO PRIŠLI!!! KAJ DELATE S SLOVENŠČINO DRAGI SLOTEHOVCI????????
kaki ssd, kje je bliskovni pomnilnik??????? kaj vam res ni mar za slovenski jezik?????

-valvoline- je izjavil:

Za navadnega smrtnika in povprečnega uporabnika SSD je overkill.

niti ne. le požrešen s prostorom ne smeš biti. par let nazaj sem zamenjal disk (skrb da star ne bi crknil) v kompu za domačo firmo in je bila izbira ali poceni hdd za recimo 50€ ali 40gb intelček 80€.
in odločitev za intel je bila več kot pametna. winXP, doc & CAD dokumenti, pošta, ne zasedajo niti 50%. kaj si boš torej pomagal s počasnim 500gb diskom? jebeš tistih 40€ in si kupiš zares hiter disk. in to je to.


Če se že gremo pravopisna pravila, od kje hudiča si ti potegnu OMG???:O

Invictus ::

Aston_11 je izjavil:

Morda je sedaj prišel čas za nakup enega 32 Gb, če jih sploh delajo, kamor bi spravil sistem gor. No ja, komplet Ubuntu, Lo, Chrome, kar rabim za pisarno.

32GB je premalo. Rabiš vsaj 64 GB. Raje 128 GB.

Sam imam 64 GB, pa je polovico poln. Pa sem User imenik prestavil na navaden trdi disk.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

bluefish ::

Za pisarno je tudi 32GB dovolj. Je pa pri trenutnih cenah čisto vseeno, če res vzame 64GB ali celo 120GB.

Lion29 ::

@brane2: jaz SSDjev ne smatram kot zamenjavo diskom ampak kot dopolnilo, oz. obratno... HDDje smatram kot dopolnilo SSDjem... nikakor ne vidim potrebe, da bi katera tehnologija nadomestila katero drugo...

nekako se mi zdijo obe komponenti nujni v sistemu...
ena storage, druga sistem


gruntfürmich je izjavil:

OMG!! KAM SMO PRIŠLI!!! KAJ DELATE S SLOVENŠČINO DRAGI SLOTEHOVCI????????
kaki ssd, kje je bliskovni pomnilnik??????? kaj vam res ni mar za slovenski jezik?????


lol, najraje bi videl, da bi na vsem svetu govorili isti jezik... tak da ne, ni mi mar za slo jezik
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Mipe ::

Pa kaj bemtisvesa je bliskovni pomnilnik? Ni to flash? Pa to je nekaj povsem drugega kot ssd, to je trdnostanjski disk ali nekaj takega!

Invictus ::

Če bi vedel da je SSD sestavljen iz flasha, pol ne bi govoril neumnosti ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mipe ::

Flash je sestavina. Zgolj in samo to. Ne moreč avtu reči "motor".

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mipe ()

Zheegec ::

nekikr je izjavil:

Mr.B je izjavil:

nekikr, verjetno bo morda kakšen okoli novega leta sedaj je 512 GB za 326,70€.

Takrat bodo pa govorili, da ga bodo kupili, ko bo 512GB pod 100€ ali pa 1TB pod 200€.

Ostali seveda "uživamo" že od "64GB za 250€" časov naprej.

Haha, ja točno nekaj takega sem dal za 60GB Vertex1. Pa sem že kupoval nevem kakšne drage overclockerske komponente in oh in sploh, pa je bil to boljši upgrade od vsega ostalega skupaj :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

MrStein ::

-valvoline- je izjavil:

Recimo da maš pc z navadnim diskom,prižgan je in naložen win,maš zadost rama,say vsaj 4gb,vseh programov ki jih pogosto uporabljaš si že enkrat odpr,če komp ugašaš tako da ga daš v s3 standby se bo obnašal podobno hitro kot sistem z SSdjem,boota se takoj,programi se odpirajo takoj. Če ne kopiraš velikih fajlov razlike skoraj da ni.

Razlika je pri kopiranju malih fajlov.

Unknown_001 je izjavil:

Prisegam na preverjeno (zanesljivo) tehnologijo, čeprav bi bilo zanimivo probat kaj novega, ampak glavna stvar ki me od ssd-ja odvrača je omejen zapis v celice.

Če misliš omejeno število zapisov, je to še najmanjši problem.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Analitiki napovedujejo izdatno znižanje cen pomnilnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Pomnilnik
6811626 (8246) gendale2018
»

Cene SSD-jev še vedno strmo padajo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Diski
9625463 (19812) darkolord
»

Western Digital izdal nov najtanjši hibridni disk (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Diski
7318565 (16209) b3D_950
»

Cene SSD-jem še naprej padajo

Oddelek: Novice / Rezultati
4614656 (11096) Relanium
»

ali CPU bremza GPU in obratno?

Oddelek: Pomoč in nasveti
183477 (3203) Izi

Več podobnih tem