» »

Emstar kartuše

Emstar kartuše

JesusChrist ::

No ta post pišem z zelo visokim pritiskom. Pred enim mesecem sem na mimovrstah naročil emstar kartuše za printer Canon pixma mp210. Ko sem jih prvič vstavil v printer mi je javljalo, da je barvna prazna, črne pa mi ni niti zaznalo. No kot potrošnik pričakujem po vstavitvi da dela, se odpravim na mimovrste. Zadevo vrnem in za par dni me iz podjetja emstar kliče gospodična, ki mi pove, da je barvna kartuša z napako, črna pa je ok in mi razloži, da so to stare polnjene kartuše in da mi bo črno vrnila + poslala novo barvno kartušo (+ navodila, da bi nekak naj zadevo spravil v pogon). Vse lepo in prav, danes dobim domov omenjeno zadevo in sem se zdaj že eno uro zajebavam s tem po njihovih navodilih ki so opisana v treh korakih:
- vstavim kartušo
- se mi pojavi opozorilo na ekranu da kartuše niso ok in naj nadaljujem z preverjanjem (OPOZORILO SE MI NE PRIKAŽE kljub originalnim printer drajverom)
- blah blah do sem nisem prišel

No gospa je tudi omenila da moram za reset printerja in nastavitev držati določeno tipko, da tisto baje pomaga. Probal sem s tem vsaj 20krat al brez uspeha. In zdaj mam res polk K teh napizdantskih retardov. Resno. Brez tvoje vednosti na mimovrstah da gre za napolnjene kartuše ti prodajo le-te za printer ne katerem NE dela. Potem seveda dobim zavračanje garancije ker so barve kao ok, ker je njej šlo in seveda svojih 45€ ne bom dobil nazaj.

Zdaj pa mi naj nekdo pove če ma/je mel podoben problem in kako ga je rešil. Ker če ta teden zadeva ne začne delati ali pa ne dobim denarja nazaj oddam prijavo na Urad Republike Slovenije za varstvo potrošnikov tako za podjetje emstar kot tudi za mimovrste, četudi sem reden kupec pri njih.
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

francek1 ::

Kako resetirati Canon Pixma MP140-MP470 pri napaki E4. Postopek je uporaben tudi za tiste, ki kartuše polnite in tako skrbite za mater Naravo(predvsem pa za svoj žep):

Postopek je sledeč:
o Izključite napajalni kabel tiskalnika s hrbtne strani
o Pritisnite in zadržite gumb za vklop , medtem ko priključite napajalni kabel nazaj, ko še naprej držite na tipko vklop, pritisnite dvakrat gumb za ponastavitev ( gumb z rdečim trikotnikom znotraj kroga )
o Spustite gumb za vklop in po približno 10 sekundah se na zaslonu izpiše '0 '
o Pritisnite tipko + , da spremenite vrednost iz '0 'v '1'
o Pritisnite Colour gumb , da sta A4 navaden papir in papir A4 Foto prižgani
o Prepričajte se, da je nekaj papirja v podajalniku
o Pritisnite gumb za vklop dvakrat; Tiskalnik bo natisnil nekaj naključnih podatkov, ki jih lahko zavržete
o Sedaj odprite pokrov tiskalnika (ne pokrov optičnega bralnika) in odstranite kartuši. Ko je pokrov še vedno odprt, odstranite napajalni kabel iz zadnje strani tiskalnika enkrat
o Zaprite pokrov tiskalnika
o Vklopite nazaj napajalni kabel in pritisnite gumb za vklop , da zopet vklopite tiskalnik .
o Zdaj namestite kartuše nazaj in kazalo bo spet polne kartuše.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: francek1 ()

energetik ::

Mene pri Emstar ni motilo, da kaže prazno, ampak predvsem to, da se mi je po 1 mesecu uporabe zasušila, po 2 mesecih pa mi jo printer zavrača, kot da je defektna. Skratka stran vržen denar.

francek1 ::

Zato je pa boljše, da sam polniš in čimveč printaš.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

JesusChrist ::

francek1 je izjavil:

Kako resetirati Canon Pixma MP140-MP470 pri napaki E4. Postopek je uporaben tudi za tiste, ki kartuše polnite in tako skrbite za mater Naravo(predvsem pa za svoj žep):

Postopek je sledeč:
o Izključite napajalni kabel tiskalnika s hrbtne strani
o Pritisnite in zadržite gumb za vklop , medtem ko priključite napajalni kabel nazaj, ko še naprej držite na tipko vklop, pritisnite dvakrat gumb za ponastavitev ( gumb z rdečim trikotnikom znotraj kroga )
o Spustite gumb za vklop in po približno 10 sekundah se na zaslonu izpiše '0 '
o Pritisnite tipko + , da spremenite vrednost iz '0 'v '1'
o Pritisnite Colour gumb , da sta A4 navaden papir in papir A4 Foto prižgani
o Prepričajte se, da je nekaj papirja v podajalniku
o Pritisnite gumb za vklop dvakrat; Tiskalnik bo natisnil nekaj naključnih podatkov, ki jih lahko zavržete

o Sedaj odprite pokrov tiskalnika (ne pokrov optičnega bralnika) in odstranite kartuši. Ko je pokrov še vedno odprt, odstranite napajalni kabel iz zadnje strani tiskalnika enkrat
o Zaprite pokrov tiskalnika
o Vklopite nazaj napajalni kabel in pritisnite gumb za vklop , da zopet vklopite tiskalnik .
o Zdaj namestite kartuše nazaj in kazalo bo spet polne kartuše.


Tukaj se zadeva ustavi - black and color sta prižgani, ampak ko torej colour kliknem se spremeni 1 v 0. Če dvakrat kliknem na vklop se nič ne zgodi. Če povečam na 1, pa mi gori le opozorilna lučka (trikotnik s klicajem)
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

feryz ::

Ko ti javi, da je kartuša prazna, tišči par sekund (5-10) rdečo tipko in tiskalnik bo nehal preverjati. Kartuša bo seveda kao prazna, delalo pa bo vseeno.
Sicer pa si kupite malo boljši tiskalnik z ločenimi kartušami in za 20 € barve na ebay-u. Sam jo imam že dve leti, pa še nisem na pol. Ob dveh mulcih, ki porabita tudi pok papirja (500 l) mesečno.

JesusChrist ::

feryz je izjavil:

Ko ti javi, da je kartuša prazna, tišči par sekund (5-10) rdečo tipko in tiskalnik bo nehal preverjati. Kartuša bo seveda kao prazna, delalo pa bo vseeno.


Ko omenjeno naredim še mi vedno gnjavi da črne ni in da je barvna prazna. Bom pozneje ko se vrnem iz šihta probal če bo šlo printat - pol ni problem. Drugič vem da kupujem original :)
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

medenko ::

kupi tiskalnik, ki ima ločene kartuše 521/525 serijo pa ebay po 1-2€ jih imaš z čipom!!!!

če pa že original vzemi HP DESKJET ADVANTAGE 3525 kartuše po 10€.

JesusChrist ::

Za parkrat na leto si ne rabim delat stroškov z novim printerjem. Ta ki je kak dolgo bo delal bo in to je to.
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

medenko ::

naredi si excel primerjavo, pa boš videl kako je preprosto kupiti novega in "si delat stroškov", stroškov, ki kar naenkrat izginejo.

torej ena pot, originalne canon in strošek izpisa in druga pot jebanje z emstarjevimi in izguba časa in tvojih živcev. tretja pot kupiš novega in strošek, ter lepo ugodne kartuše, ki delajo pa še veliko izpisa, pa ne sekiraš se. katera pot je? :D

JesusChrist ::

Se strinjam ampak mi to še vedno ne reši problema z mojima kartušama ter za 45eur, ki jih bom v najslabšem primeru vrgel na cesto :D Probam pol par stvari, še poguglam te pa bomo vidli če bo printalo. Bom poklical jutri gor pa jim povedal kak je pa naj mi video posnamejo kot dokaz da pri njih dela in mi pošljejo da isto naredim
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

Zgodovina sprememb…

kranfogl ::

Si mogoče uspel rešit problem?? Sam imam namreč indntičnega!

JesusChrist je izjavil:

No ta post pišem z zelo visokim pritiskom. Pred enim mesecem sem na mimovrstah naročil emstar kartuše za printer Canon pixma mp210. Ko sem jih prvič vstavil v printer mi je javljalo, da je barvna prazna, črne pa mi ni niti zaznalo. No kot potrošnik pričakujem po vstavitvi da dela, se odpravim na mimovrste. Zadevo vrnem in za par dni me iz podjetja emstar kliče gospodična, ki mi pove, da je barvna kartuša z napako, črna pa je ok in mi razloži, da so to stare polnjene kartuše in da mi bo črno vrnila + poslala novo barvno kartušo (+ navodila, da bi nekak naj zadevo spravil v pogon). Vse lepo in prav, danes dobim domov omenjeno zadevo in sem se zdaj že eno uro zajebavam s tem po njihovih navodilih ki so opisana v treh korakih:
- vstavim kartušo
- se mi pojavi opozorilo na ekranu da kartuše niso ok in naj nadaljujem z preverjanjem (OPOZORILO SE MI NE PRIKAŽE kljub originalnim printer drajverom)
- blah blah do sem nisem prišel

No gospa je tudi omenila da moram za reset printerja in nastavitev držati določeno tipko, da tisto baje pomaga. Probal sem s tem vsaj 20krat al brez uspeha. In zdaj mam res polk K teh napizdantskih retardov. Resno. Brez tvoje vednosti na mimovrstah da gre za napolnjene kartuše ti prodajo le-te za printer ne katerem NE dela. Potem seveda dobim zavračanje garancije ker so barve kao ok, ker je njej šlo in seveda svojih 45€ ne bom dobil nazaj.

Zdaj pa mi naj nekdo pove če ma/je mel podoben problem in kako ga je rešil. Ker če ta teden zadeva ne začne delati ali pa ne dobim denarja nazaj oddam prijavo na Urad Republike Slovenije za varstvo potrošnikov tako za podjetje emstar kot tudi za mimovrste, četudi sem reden kupec pri njih.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Neoriginal kartuše ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
398640 (1426) Nikonja
»

Polnjenje kartuš (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
5514399 (8979) matej5734
»

nova kartuša ne printa modre

Oddelek: Pomoč in nasveti
111544 (1394) anika87
»

Katero multifunkcijsko napravo - cca. 100 eu ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
517411 (6125) 5er13
»

Cheap-Ass tiskalnik

Oddelek: Kaj kupiti
433788 (3212) TheJack

Več podobnih tem