» »

Pomoč pri Analizi diska (kako iz raw pretvoriti v vmi)

Pomoč pri Analizi diska (kako iz raw pretvoriti v vmi)

markic222 ::

Pozdravjeni, v sklopu prakse moram preko določenega postopka narediti image diska z uporabo FTK imager. To sem naredil brez težav. Problem je sedaj, ko moram ta disk zagnati preko virtualca (virtual box) in moram raw image pretvoriti v tak file da ga virtualci podpirajo (vmdk....). Torej zanima me če kdo pozna postopek kako to narediti? Hvala.

Marko.

kloko ::

FTK Imager raw image je v bistvu isto kot image, narejen z dd metodo. Takšne datoteke zna VirtualBox konvertirati v svoj vmdk format s pomočjo "VBoxManage convertfromraw" ukaza.

L.p., Kloko

markic222 ::

To sem že nekje našel ja, samo kje pa napišeš točno ta ukaz?

1000x ti hvala :)

kloko ::

To je ukaz, ki se vpiše v "ukazni poziv" operacijskega sistema, na katerem delaš.

L.p., Kloko

markic222 ::

Ok še za konkretni primer bi vprašal. Raw datoteka se nahaja v tej lokaciji "G:\Analiza diska\Prenosni računalnik disk.001". Kaj moram sedaj točno napisati v cmd? Pač odprem cmd napišem "VBoxManage convertfromraw" in kako potem točno dodelim lokacijo kateri fail naj konverta? Bi bil zlo hvaležen če bi mi lahko malo bolj obširno povedal kako se to naredi.

Marko

5er--> ::

Glede na tvoja vprašanja, si verjetno na Windowsih. Glede na tale navodila, predvidevam, da bi moral vpisat nekaj takega:
cd "G:\Analiza diska\"
VBoxManage convertfromraw "Prenosni računalnik disk.001" nekaj.vmdk --format vmdk


Oz... tisto verjetno ne bo delalo... raje nekaj takega:
cd "C:\Program Files\Oracle\VirtualBox"
VBoxManage.exe convertfromraw "G:\Analiza diska\Prenosni računalnik disk.001" "G:\Analiza diska\nekaj.vmdk" --format vmdk

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 5er--> ()

markic222 ::

Jao... pa sem gledal ta navodila pa nisem videl teh komand -.-. Najlepša hvala obema za pomoč. Ta drugi ukaz deluje ja. Prišparal si mi eno neprespano noč :D.

Lep pozdrav :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Virtualizacija Windows 98

Oddelek: Pomoč in nasveti
303115 (2174) krneki0001
»

VirtualBox compact

Oddelek: Pomoč in nasveti
11747 (520) xandros
»

Ubuntu pomoč

Oddelek: Pomoč in nasveti
211673 (1394) dux
»

Izšel VirtualBox 3.0 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
8911732 (8135) Jst
»

Sun kupil še innotek

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
275072 (3762) mspiller

Več podobnih tem