» »

Se je komu standard življenja zaradi krize znižal?

Se je komu standard življenja zaradi krize znižal?

«
1
2 3 4

salex ::

Glede na to koliko se govori o krizi in varčevanju, se mi zdi, da se moj življenjski standard trenutni čas še vedno izboljšuje, se je komu izmed vas standard življenja opazno znižal odkar se je kriza začela leta 2008?

Blinder ::

gre se za primerjavo tvojih prihodkov z prihodki ostalih. Če si obdržal job, si verjetno na boljšem. Če si iskalec zaposlitve, si na slabšem, ker brez recesije bi že dobil job.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Samurai ::

Eh kje, še vedno se grejem na bavčarjeve miljone. :D

Aston_11 ::

Kakšna recesija?! To je nov način življenja. Normalno je, da se je standard povečal. Cene so nižje, plače so večje, cene ves čas padajo, plače pa rasejo, ljudje trošijo kot v starih cajtih. Ni da ni. Morda je izjemoma ostal kdo brez službe, morda se je komu dvignil vrtec, morda so 1/1000 znižali plačo.


wtf?!

salex ::

Aston_11 je izjavil:

Kakšna recesija?! To je nov način življenja. Normalno je, da se je standard povečal. Cene so nižje, plače so večje, cene ves čas padajo, plače pa rasejo, ljudje trošijo kot v starih cajtih. Ni da ni. Morda je izjemoma ostal kdo brez službe, morda se je komu dvignil vrtec, morda so 1/1000 znižali plačo.


wtf?!


a to je bil sarkazem?

Aston_11 ::

salex je izjavil:

Aston_11 je izjavil:

Kakšna recesija?! To je nov način življenja. Normalno je, da se je standard povečal. Cene so nižje, plače so večje, cene ves čas padajo, plače pa rasejo, ljudje trošijo kot v starih cajtih. Ni da ni. Morda je izjemoma ostal kdo brez službe, morda se je komu dvignil vrtec, morda so 1/1000 znižali plačo.


wtf?!


a to je bil sarkazem?


Bil.

Shegevara ::

Aston_11 je izjavil:

Kakšna recesija?! To je nov način življenja. Normalno je, da se je standard povečal. Cene so nižje, plače so večje, cene ves čas padajo, plače pa rasejo, ljudje trošijo kot v starih cajtih. Ni da ni. Morda je izjemoma ostal kdo brez službe, morda se je komu dvignil vrtec, morda so 1/1000 znižali plačo.


wtf?!


Cene malo rastejo zaradi recesije, bencin gre vsake dva tedna gor, elektrika je dražja, vse je dražje, plače pa ali jih ni, ali so manjše ali pa si lahko zadovoljen, da si zasidran v dobri poziciji kar se službe tiče.

Res je, da nam gre bolje kot pred 10 leti, kot pred petimi leti pa po mojem ne. Povem tako kot je, pa če si uporabljal sarkazem ali pa ne.

Apofis ::

Aha. Precej manj kil kruha si lahko kupim s trenutno plačo kot včasih...

s51as ::

Apofis je izjavil:

Aha. Precej manj kil kruha si lahko kupim s trenutno plačo kot včasih...


Hrana se je neverjetno podražila... Glede na to da jo kupujemo isto, kot prej, se je strošek sigurno zelo povečal.
It's just me myself and I

djordjevic ::

Shegevara je izjavil:

Aston_11 je izjavil:

Kakšna recesija?! To je nov način življenja. Normalno je, da se je standard povečal. Cene so nižje, plače so večje, cene ves čas padajo, plače pa rasejo, ljudje trošijo kot v starih cajtih. Ni da ni. Morda je izjemoma ostal kdo brez službe, morda se je komu dvignil vrtec, morda so 1/1000 znižali plačo.


wtf?!


Cene malo rastejo zaradi recesije, bencin gre vsake dva tedna gor, elektrika je dražja, vse je dražje, plače pa ali jih ni, ali so manjše ali pa si lahko zadovoljen, da si zasidran v dobri poziciji kar se službe tiče.

Res je, da nam gre bolje kot pred 10 leti, kot pred petimi leti pa po mojem ne. Povem tako kot je, pa če si uporabljal sarkazem ali pa ne.

Tako nekako bo, ja.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Assass1n ::

Ne vem pomoje sem na istem. Minimalca so mi povčal lani na 560€ prej sem po 480 dobival če ne štejemo malice in prevoza, tko da mi gre v žep slabih 800€. Ker nimam stroškov z najemnino, ostalega me pride slabih 100 pa hrana cca 200-250 se da preživet.
Ostane še za kak luksus, sam to je tud pred krizo, res pa da si čedalje manj privoščimo pa mam raje 100€ v žepu, prej bi jih pa zapil :)
Tisti brez službe je pa druga zgodba...
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

Smurf ::

Meni se je precej povecal glede na leto 2008, zasluzim okoli 3x vec.

trololo2 ::

Standard se je znižal veliki večini, če ne drugače skozi inflacijo. Tako da na misery index-u smo definitivno skočili par mest (v negativno smer).

Isotropic ::

kar veliko ljudem, definitivno tut meni
ce ne drugace tako, da zanimive firme ne zaposlujejo

Blazz ::

Aston_11 je izjavil:

salex je izjavil:

Aston_11 je izjavil:

Kakšna recesija?! To je nov način življenja. Normalno je, da se je standard povečal. Cene so nižje, plače so večje, cene ves čas padajo, plače pa rasejo, ljudje trošijo kot v starih cajtih. Ni da ni. Morda je izjemoma ostal kdo brez službe, morda se je komu dvignil vrtec, morda so 1/1000 znižali plačo.


wtf?!


a to je bil sarkazem?


Bil.


Tudi če je bil, si ga kiksnu pri padajočih cenah. Tega (deflacije) si masovno ne želiš...

Invictus ::

Meni gre v pokriznih časih precej bolje.

Je pa res da sem bil prisiljen začeti delati po tujini. Go figure. Škoda da tega nisem delal že pred krizo. Bi bil danes že v penziji ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Relanium ::

Čist odvisno kak se znajdeš.
Nekateri znajo krizo lepo vnovčit, drugi grejo v državo kjer ni krize, tretji pa jokajo po 24ur komentarjih (slednjim se kriza še najmanj pozna)

Men osebno ni neke panike, mam pa mal sreče glede delovnega mesta (moje mesto osebno)
Je pa ena zelo slaba stvar, zadnje čase nekaj v firmi zelo jamrajo kak ni denarja, in na tak način zelo veliko ljudi spravijo pod konstanten stres. (po vsej vrjetnosti zato da bi se bolj bali za svoja mesta in bili bolj pridni)
Dejanskega stanja pač nihče ne ve razen uprave.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Relanium ()

blackbfm ::

se v firmi dela al se gleda v luft? ker če se dela potem denar mora bit

Marat ::

men se pozna, občutno manjša ponudba študentskih del. Pred krizo je bil tak bum. Tud kot freelancer si imel posla čez glavo. Zdaj pa suša...

Relanium ::

blackbfm je izjavil:

se v firmi dela al se gleda v luft? ker če se dela potem denar mora bit

Sj se dela, kaj pa misliš?
Sam kriza je fleten izgovor da se dela še bolj pod pritiskom in da ne upaš rečt za večjo plačo.

Blinder ::

pa tut tisti karieristi tle ko se neki hvalite z dobrimi plačami.. brez krize bi imeli zdaj še večjo plačo. kdor je prej bil brezposelen in je zdej brezposelen je na istem. vi pa brez krize bi imeli like 400€ več mesečne plače.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

-valvoline- ::

3/4 podjetij v Mariboru in okolico je na umetnem dihanju in dela z izgubo(ne fiktivno ampak to je dejansko stanje),kurijo prihranke in kredite za tekoče poslovanje in plače.Men se je plača znižala za 100e,no ja tudi manj delam.Upam da bom oktobra dobu šiht v SV kot voznik,edino javni sektor bo preživel ostali bodo pocrkal.Bratrancu so znižal plačo iz 1300 na minimalc,podjetje bo verjetno šlo v kratkem v stečaj.
Gospodarstvo tone,mogoče IT sektor se še kolk tolk drži. Mislim da bo v dveh letih še najmanj 50.000 pa tja do 100.000 novih brezposelnih če se bo tako nadaljevalo,podjetja ne morejo delat z izgubo v nedogled. Kriza se je komaj začela,masovni stečaji šele prihajajo.

Gladi ::

-valvoline- je izjavil:

3/4 podjetij v Mariboru in okolico je na umetnem dihanju in dela z izgubo(ne fiktivno ampak to je dejansko stanje),kurijo prihranke in kredite za tekoče poslovanje in plače.Men se je plača znižala za 100e,no ja tudi manj delam.Upam da bom oktobra dobu šiht v SV kot voznik,edino javni sektor bo preživel ostali bodo pocrkal.Bratrancu so znižal plačo iz 1300 na minimalc,podjetje bo verjetno šlo v kratkem v stečaj.
Gospodarstvo tone,mogoče IT sektor se še kolk tolk drži. Mislim da bo v dveh letih še najmanj 50.000 pa tja do 100.000 novih brezposelnih če se bo tako nadaljevalo,podjetja ne morejo delat z izgubo v nedogled. Kriza se je komaj začela,masovni stečaji šele prihajajo.

Ti voluhar ti, kr v jasni sektor boš šel.

opeter ::

Kaj pa vem ... Ne morem si vsak drugi dan privoščit nov 1500 evrski TV.>:D
Okej, dovolj sarkazma, da ne bo kdo še infarkt fasal.

Lahko vam samo povem, da imam iz meseca v mesec vse več dela. Problem je čas, ki mi kronično primanjkuje, da bi vse to opravljal.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

djordjevic ::

Hehe, jaz sem ga zadnje dni moral čak outsourcati - dan ima preprosto premalo ur. :D
No grave is deep enough to keep us in chains.

-valvoline- ::

Za koga pa to tolk delate ITjevci? Ko podjetja propadajo hitreje k se topi led na soncu? Does not compute. Al pa je zopet državni keš v ozadju. Drgač mi pa res ni jasno.

Zgodovina sprememb…

b3D_950 ::

opeter je izjavil:

Lahko vam samo povem, da imam iz meseca v mesec vse več dela. Problem je čas, ki mi kronično primanjkuje, da bi vse to opravljal.


In kaj delaš to, če smem vprašat?
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

djordjevic ::

-valvoline- je izjavil:

Za koga pa to tolk delate ITjevci? Ko podjetja propadajo hitreje k se topi led na soncu? Does not compute. Al pa je zopet državni keš v ozadju. Drgač mi pa res ni jasno.

Misliš, da so na tem forumu samo IT-jevci? Get real.
No grave is deep enough to keep us in chains.

PacificBlue ::

Jaz delam zadnje pol leta nonstop..tud po 12 ur na dan..dela je ogromno, place so solidne..tako, da zaenkrat ni neke financne krize oz se ne pozna, vsaj pri meni. Delam pa za farmacijo kar je verjetno tudi razlog, da je tako..v ostalih branzah se pozna ce ni narocil in kupcev. Kriza je edino zaradi pomanjkanja prostega casa in ko bi rad delal se kaj drugega..tudi doma na kmetiji.

-valvoline- ::

djordjevic je izjavil:

-valvoline- je izjavil:

Za koga pa to tolk delate ITjevci? Ko podjetja propadajo hitreje k se topi led na soncu? Does not compute. Al pa je zopet državni keš v ozadju. Drgač mi pa res ni jasno.

Misliš, da so na tem forumu samo IT-jevci? Get real.

Mah ne,večina pa mnda je. Še vedno trdim da so danes zaslužki izključno tam kjer je državni denar v ozadju,posredno ali neposredno. Drgač pa je stanje v podjetjih dobesedno katastrofalno.

P.s seveda še farmacija fura,ku je kriza se prodaja zdravil logično povečuje,še posebej raznorazne antidepresivne kombinacije.
:)

Zgodovina sprememb…

djordjevic ::

Posplošuješ. Nič novega pri tebi.

Also, od kdaj si pa želiš med 'parazite'?
No grave is deep enough to keep us in chains.

opeter ::

b3D_950 je izjavil:

opeter je izjavil:

Lahko vam samo povem, da imam iz meseca v mesec vse več dela. Problem je čas, ki mi kronično primanjkuje, da bi vse to opravljal.


In kaj delaš to, če smem vprašat?


Seveda. Grafično oblikovanje in vse kar je s tem povezano. V zadnjem času pa delam kratke 2D animacije.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

-valvoline- ::

djordjevic je izjavil:

Posplošuješ. Nič novega pri tebi.

Also, od kdaj si pa želiš med 'parazite'?


Nič ne posplošujem,dobr vem kako je stanje na terenu. Naj mi en pove neko dobro stoječe podjetje v MB. Ga ni. Globoke rdeče številke vsepovsod.
SV je pač izhod v sili (če sploh bo kaj iz tega).Realnost je takšna da bom verjetno tudi jaz v kratkem pristal na minimalc,podjetje posluje zelo slabo,kak doug se bo še vleklo je odvisno izključno od lastnika,trenutno podjetje ne prinaša nobenega dobička,morda celo mninus.Če bi jaz bil direktor bi podjetje že zdavneje zaprl. Situacija je podobna vsepovsod.

Zgodovina sprememb…

djordjevic ::

Področje poslovanja?
No grave is deep enough to keep us in chains.

#000000 ::

Razen redkih firme ali panoge vsi čutijo posledice krize, Slovenija in Evropa jo je tako ali tako dočakala ko je v USA že soraj pojenjala, trenutno je v bistvu še OK stanje, baje "tako ekonomisti" dna še nismo dosegli, ampak oni enako govorijo tudi ko je rast :)

nodrim ::

Sam sem po 5ih letih dela kot prevajalec v Slovenski prevajalski agenciji imel dovolj nizkih plač in je*anja okoli dopustov in sem dal odpoved in šel na svoje ... trajalo je slabi 2 leti in zdaj delam za 20+ tujih firm (od teh slabih 10 precej redno) in 1 slovensko in dela je preveč, ko se enkrat dokažeš pa nobena stranka ne bo več iskala novega pogodbenika ...

in takih možnosti je precej: programiranje, grafično oblikovanje, DTP, animacija, prevajanje, SEO, copywriting, market research in še marsikaj ...

najboljša zaščita pred krizo je, da delaš s strankami s celega sveta, ne pa da si odvisen od enega samega podjetja in debilnega vodstva ...

Invictus ::

nodrim je izjavil:


najboljša zaščita pred krizo je, da delaš s strankami s celega sveta, ne pa da si odvisen od enega samega podjetja in debilnega vodstva ...

Samo tukaj je treba iskati posel. Sam sem našel posel in sem kolegu ki je brez službe, rekel če gre. 5000 čistega na mesec.

Odgovor je bil ne, ker imam previsoko provizijo. Kaj misli da bom službe iskal zastonj?

Sam nisem mogel iti. Zaseden ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Jinto ::

Dedku so znižali pokojnino za okoli 150 eur (borčevska pokojnina) ter mu vzeli invalidnino in babici so vzeli tisto pokojnino, ki so jo imeli brez delovne dobe. Skupaj verjetno več kot 500 eur manj mesečno.

francek1 ::

salex je izjavil:

Glede na to koliko se govori o krizi in varčevanju, se mi zdi, da se moj življenjski standard trenutni čas še vedno izboljšuje, se je komu izmed vas standard življenja opazno znižal odkar se je kriza začela leta 2008?

Meni se je. Zdaj si ne morem novega BMW 1600 GTL-a kupit....
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Brane22 ::

Meni se je. precej zaradi takih in drugačnih osebnih in re/oraganizacijskih vzrokov, veliko pa zaradi krize.

Ta se čuti na vsakem koraku.

jamiroq ::

meni tudi. plačo so mi (celotnemu podjetju, v bistvu) znižali na približno enak nivo kot pred štirimi/petimi leti, dodatkov na uspešnost že par let ni več, plačanih nadur tudi ne. stroškov pa je neprimerno več - pet let nazaj sem živel pri starših, zdaj pač ne več. pa tudi višino kredita za stanovanje sem si nastavil glede na višino ne-znižane plače; ~300€ (nižja plača + praktično nič stroškov prevoza) manj se tako precej pozna.
prognoza? cloudy with a chance of rain, konec koncev delam v časopisnem podjetju :P.

MIHAc27 ::

Definitivno se je tudi meni zmanjšal. Iz službe kjer je bila plača 1000€ sem moral iti drugam in sedaj je 850€.

darkolord ::

Avtor te teme sicer sprašuje, komu se je opazno znižal življenski standard, ne zgolj plača.

Verjetno je želel vedeti, kdo (med drugim) sedaj opazno slabše jé, se vozi v slabšem avtomobilu, ima počasnejši internet, slabše zavarovanje, ...

Zgodovina sprememb…

opeter ::

darkolord je izjavil:

Avtor te teme sicer sprašuje, komu se je opazno znižal življenski standard, ne zgolj plača. Verjetno je želel vedeti, kdo (med drugim) sedaj opazno slabše jé, se vozi v slabšem avtomobilu, ima počasnejši internet, slabše zavarovanje, ...


Zakaj bi se vozili v slabšem avtu, če imaš avto že n-let? Si mislil, da zaradi krize prodaš trenutno avto in kupiš nekaj manjšega, rabljenega? Kakšen smisel ima, da zamenjaš recimo 4-5 letni Clio za 10+ letnega Twingota?

Bolj bi se moral vprašati, če se zaradi vse višje cene bencina ljudje manj vozijo? Ampak očitno temu ni tako (morda nekateri kradejo bencin, ne vem), saj so parkirišča pri nakupovalnih centrih vedno polne.

Če misliš oz. vidiš, da nimaš dovolj visoke plače/prihodkov, boš seveda začel odpovedat naročnino na revije/časopise in druge življensko nepomembne storitve (recimo omenil si internet - v celoti odpoveš naročnino na digitalni trojček oz. narediš prehod na "slabši" paket).

Seveda pa, če ne drugo gledaš na ceno hrane na vsakem koraku (zato so v zadnjih letih postalih sila aktualni diskonti tipa Lidl, Hofer, Eurospin ...).
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Opkow ::

Poznam nekoga, ki je prodal 3 leta starega terenca pod ceno, da je odplacal kredite in si kupil cenejsi in manj potraten avto.

RockyS ::

Verjetno ni bil gozdar, da je prej potreboval terenca.

Opkow ::

Dejstvo je, da so mu precej znizali placo... In z familijo v najemniskem stanovanju...

darkolord ::

Si mislil, da zaradi krize prodaš trenutno avto in kupiš nekaj manjšega, rabljenega?
Recimo, ja. Ali pa da pri menjavi avtomobila kupiš novega, ki je slabši od prejšnjega.

francek1 ::

Opkow je izjavil:

Poznam nekoga, ki je prodal 3 leta starega terenca pod ceno, da je odplacal kredite in si kupil cenejsi in manj potraten avto.

Evo, ta je tipičen primer slovenskega debilizma; z družino živi v najetem stanovanju, na kredo pa si kupi novega terenca.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

djordjevic ::

Če pa eni pravijo v eni sorodni temi, da je baje najbolj smotrno živeti kot najemnik. >:D
No grave is deep enough to keep us in chains.
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Incoming: Recesija 2019/20 - Kdaj? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10613166 (8901) Spajky
»

znižanje ddv-ja na pred krizno raven

Oddelek: Loža
476581 (5055) Smurf
»

Razmere tako hude, da jemljejo vse ki želijo delat (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10425445 (20811) Mato989
»

Zakaj se polovica iPhonov proizvede v Žengžouju (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
6721795 (17127) kitaj
»

Stavka javnega sektorja (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
26746614 (40734) dstr17_

Več podobnih tem