» »

Se je komu standard življenja zaradi krize znižal?

Se je komu standard življenja zaradi krize znižal?

1
2
3 4

medenko ::

Važno je, da imajo poslanci, politiki in vsi prejemniki davkoplačevalskih/proračunskih plač dejansko plače previsoke. Tukaj ne mislim zdravstva, gasilcev, policistov itd...predvsem leti na občine, razne komisije in inštituti za mešanje dreka in zraka. Treba je gledati, kaj kdo naredi dodane vrednosti itd....in pa predvsem ukiniti nesorazmerja plač.
Lepo nazaj na maksimalnih 1:10 minimalc 580€ neto : direktor/predsednik maksimalno 5800 neto....pa še to če je uspešnost/rentabilnost/likvidnost itd....nagrajevati navadne delavce, ne samo managerje in une na visokih mestih, ravno tem nič ne pripada! Saj imajo že čez mesec nekajkrat višjo plačo.

djordjevic ::

Kaj, če bi raje šli kar na razmerje čistilka-direktor 1:3? To bi ziher zaposlene ful stimuliralo. >:D
No grave is deep enough to keep us in chains.

m0LN4r ::

Lani odpovedala RTV, z paketa trojčka šla na samo najcenejši internet, še vedno imam star telefon, kurjava je šla pod manualno kontrolo, zaradi gretja vode na plin varčujema z plinom, ne perema več sproti ampak, če se le da, ko se nabere malo več posode. Tuširava se hkrati, da ni treba cel dan met vklopljen grelec.

Prej je blo vse avtomatsko in vkloljeno. Porabo sva zmanjšala na vseh koncih, stroški pa so isti kot leto prej. Vem, ker v excelu si vodim statistiko stroškov za vsak mesec. Ne hodiva v kino, na kave greva redkokdaj, nisva šla na morje, alkohol si redkokdaj privoščiva, bolj nama je pomembno kaj imava v hladilniku, pa da mi wcpapirja ne zmanjka. Z avtom se voziva samo k staršem itd.
Poskušava čimmanj stvari kupit, samo tisto kaj rabiva.

Rad bi si dal popraviti klavir, ampak si ga očitno nebom, rad bi si menjal telefon, ampak si ga nebom. Razmišljam tudi, da si nebom kupil vinjete in se vozil po stari cesti. Rabim nove gume naslednjo spomlad, pa bom gledal na ceno, ne na kvaliteto. Vozim varčno kot še nikoli prej.

Ko grem v trgovino po hrano gledam koliko stane 1kg hrane, kupim najcenejšo, okus mi več ni pomemben. Kupim recimo tuno v kateri je več tune in manj olja pa je najcenejša. SPAR budget :D

Še dobro, da imava statust letos, ko pa ga nebo pa nebom kaj bova. Očitno bova šla domov.

Na okna v stanovanju sem dal gobo, da bo manj zgub zaradi slabih oken itd.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

djordjevic ::

Oprosti, toda s čim pa se ukvarjata?
No grave is deep enough to keep us in chains.

medenko ::

djordjevic je izjavil:

Kaj, če bi raje šli kar na razmerje čistilka-direktor 1:3? To bi ziher zaposlene ful stimuliralo. >:D


delaš v javnem sektorju morda?

djordjevic ::

Ne. Zasebnik. Peto leto. Poslujem _izključno_ z naročniki s trga. Go figure, a? >:D

(zato sem tudi alergičen na izjave tipa, da je vodilnim treba vse pobrat, ker itak samo grejejo stolčke, koliko pa to dejansko pomeni dela, odrekanja in stresa, pa se nihče ne vpraša)
No grave is deep enough to keep us in chains.

darkolord ::

@djordjevic: glede na to, da omenja status, sklepam, da sta študenta...

medenko ::

djordjevic: če podjetje ni državno ali karkoli povezano z proračunom, ergo to smo mi državljani/davkoplačevalci RS, me ne zanima, če je razmerje 1:100.000 razmerje, če podjetje laufa.

Blinder ::

študenti ki se grejo luksuz - svoje stanovanje. sej normalno da jim gre na tesno, plačilo preko ŠS je manjše kot je minimalna plača. pol pa namesto se ukvarjat s študijom delajo, pa jim pol študij gre slabo.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

m0LN4r ::

Jo ker je lažje živet z punco v mali hiši, kjer sta še polek staršev dedek in babica pa sestra in nimaš nč zasebnosti.
Oz. na njeni strani pa živi sestra z možem in dvema otrokoma pri njih doma. Ni fora luksus, ampak prostorska stiska. Pa ne mi zdaj kako so nekoč živeli, vem moji stari so tut.
Če pa rečeš, da ja da se bi dalo tako živet bi to avtomatsko pomenilo da se je standard znižal.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Blinder ::

če je prostorska stiska pol so krivi vaši starši, ker so naredili otroke, brez da bi jim lahko dali streho nad glavo.
Če bi šla živet vsak v eno študentsko stanovanje bi cenej prišla skozi, sam pol nebi mogla živet skupaj.
sej prav da živiste skupaj. kljub revščini se imate lepše kot polovica premožnih && samskih.

standart se je znižal že zato ker vam ne bodo krtko podaljševali statusa študenta, pa brez recesije bi imeli na izbire več del pa še bolje bi bila plačana...
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

jamiroq ::

darkolord je izjavil:

Avtor te teme sicer sprašuje, komu se je opazno znižal življenski standard, ne zgolj plača.

Verjetno je želel vedeti, kdo (med drugim) sedaj opazno slabše jé, se vozi v slabšem avtomobilu, ima počasnejši internet, slabše zavarovanje, ...

hobijem sem se odpovedal (= propadla pilotska licenca - strošek obnovitve, če sploh bo kdaj, bo večji kot bi bil letos). z avtom se praktično ne vozim več; privoščim si lahko približno en poln tank na mesec. nova obleka? we'll burn that bridge when we cross it. na večino ostalih stroškov ali ne morem vplivati (ogrevanje ;(() ali so zanemarljivi/dovolj nizki (telefon, voda, elektrika, hrana). disposable income - kaj je že to?

m0LN4r ::

Maš prav, ampak mi se pogovarjamo o sedanjosti. Verjetno moja starša pred 20+ leti nista vedla, da bo zdaj tak kot je. Btw sta imela oba službo pri mojih letih. Pustimo starše pri miru, dali so nam vse kar sma potrebovala, da sva prišla tako daleč.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

first_line ::

Standard se niža ja, predvsem na račun neprestanega dviganja cen obveznih potrebščin za življenje. Kam gre ta ekstra denar ki ga porabimo nimam pojma.

Ni problem če ima direktor plačo 10.000€ na uro, ko imajo njegovi podrejeni, delavci... sorazmerno visoko plačo. Problem je ker naši direktorčki jokajo o krizi, zaposlenim minimalca, sami pa še vedno isto vlečejo. Oziroma si še izplačajo nagrado ker so firmi zvišali dobiček na račun nižje plače zaposlenih. 8-O

Ramon dekers ::

uf delo na študento je zreducirano. Na nulo skoraj. Če dobijo za 4€ so lahko že srečni. Tisto telefonarjenje, ankete, prodaja sesalcev itak ne šteje.

Drugače pa enea fabrka tipa foxcoon pa rešimo vse težave. Žal ne gre drugače.

djordjevic ::

Seveda gre. Ljudje se naj priučijo iskanih veščin in jih za sorazmerno dobro plačilo ponujajo naročnikom. Dokler pa znaš samo reči, ki jih zna nebroj tvojih sodržavljanov (in državljanov ostalih držav, might I add), pa nekega preboja ne moreš pričakovati.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Ramon dekers ::

kaj đorđi a bomo kar od vseh pričakovali da se bodo preobrazili v rocket scientist-e? Večina bo vedno delala kot manual labor force, žal tak je sistem. Je pa v Sloveniji lažje pridobiti izobrazbo kot v tujini pri čemer imamo tudi največ izobraženega kadra. Kar je po mojem mnenju to vseeno bolje kot imeti samo nekvalificirano delovno silo. Škoda je ker ni industrije in javnih del.

D3m ::

Pri meni je vse isto, samo manj si lahko privoščim, kot prej.
|HP EliteBook|R5 6650U|

TESKAn ::

Drugače pa enea fabrka tipa foxcoon pa rešimo vse težave. Žal ne gre drugače.

Ja, ko bomo vsi delali 16 ur in potem 8 ur spali, bodo pa res vse težave rešene.
Še vedno ne razumem, kako lahko nekateri vidijo rešitev v tem, da si vsi kolektivno znižamo standard?
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

darkolord ::

first_line> Problem je ker naši direktorčki jokajo o krizi, zaposlenim minimalca, sami pa še vedno isto vlečejo.

In če bi delali zastonj, bi pa vse težave bile rešene?

djordjevic ::

Ramon dekers je izjavil:

kaj đorđi a bomo kar od vseh pričakovali da se bodo preobrazili v rocket scientist-e? Večina bo vedno delala kot manual labor force, žal tak je sistem. Je pa v Sloveniji lažje pridobiti izobrazbo kot v tujini pri čemer imamo tudi največ izobraženega kadra. Kar je po mojem mnenju to vseeno bolje kot imeti samo nekvalificirano delovno silo. Škoda je ker ni industrije in javnih del.

Tega seveda nihče ne pravi. Kar hočem reči, je, da se ne smeš čuditi, če ne dobiš razmeroma dobro plačanega dela (v splošnem pomanjkanju), če ponujaš isti nabor veščin kot XYZ iskalcev zaposlitve. Samo to.
No grave is deep enough to keep us in chains.

@nny ::

Trend je tak, da imajo preživela podjetja veliko več dela, ker prevzemajo posle od propadlih. Ta podjetja ne zaposlujejo, ampak naložijo delo že zaposlenim. Del ljudi diha na škrge, ostali se praskajo na sončni upravi ali nekaj malega delajo na črno. Na splošno pa nas mora 90% delati več za isti standard.
'For most of history, Anonymous was a woman.' Virginia Woolf

first_line ::

darkolord je izjavil:

first_line> Problem je ker naši direktorčki jokajo o krizi, zaposlenim minimalca, sami pa še vedno isto vlečejo.

In če bi delali zastonj, bi pa vse težave bile rešene?


Aha, tako nesposoben direktor, da firmi ni sposoben zrihtati več kot minimum si torej zasluži 5k€? Niti 1000€ ne bi smel dobiti. Kaže da se ne strinjaš, le zakaj.

darkolord ::

Če je dnarja veliko, so za to zaslužni delavci, če ga je premalo, je pa kriv direktor?

first_line ::

darkolord je izjavil:

Če je dnarja veliko, so za to zaslužni delavci, če ga je premalo, je pa kriv direktor?


Ti ti porednež, kako obračaš moje besede. Očitno lepo obvladaš izkoriščanje svojih zaposlenih.

djordjevic ::

Ne, samo bistvo je prevedel v vsem razumljivo obliko.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Ramon dekers ::

djordjevic je izjavil:

Ramon dekers je izjavil:

kaj đorđi a bomo kar od vseh pričakovali da se bodo preobrazili v rocket scientist-e? Večina bo vedno delala kot manual labor force, žal tak je sistem. Je pa v Sloveniji lažje pridobiti izobrazbo kot v tujini pri čemer imamo tudi največ izobraženega kadra. Kar je po mojem mnenju to vseeno bolje kot imeti samo nekvalificirano delovno silo. Škoda je ker ni industrije in javnih del.

Tega seveda nihče ne pravi. Kar hočem reči, je, da se ne smeš čuditi, če ne dobiš razmeroma dobro plačanega dela (v splošnem pomanjkanju), če ponujaš isti nabor veščin kot XYZ iskalcev zaposlitve. Samo to.



True. Razumem kaj hočeš povedat. Problem, ki ga sam vidim pa je, da je več možnosti če je več dela. Kar pomeni več javnih del, industrija laufa...Če tega ni pa ne dobi joba niti IT - jevec, niti inžinir strojništva. Lahko pa pokaže svoje znanje v tujini to se pa strinjam, ampka kdo dejansko reskira in komu uspe je pa zgodba zase.

Predpostavimo da imamo v Sloveniji foxconn. Država pobira mastne davke, začnejo se graditi ceste in železnice do tja, poveča se potrošnja bencina, saj bi se tja vozili vsi delavci iz celotne Slovenije, delo dobijo tako nekvalificirani kot kvalificirani, IT- jevci, strojniki in družboslovci ki kader organizirajo, razporedijo, preverjajo bilančno stanje firme...Kot rečeno, problem nastane ko ni več podjetij v Sloveniji, pri kateri bi se dokazal. Strabag prevzame posle izgradnje avtocest in komu naj se slovenski inžinir gradbeništva ali zidar dokazuje? Normalno da bo strabag pripeljal svoje inžinirje.

In standard bo še padel oziroma mora pasti, če želimo biti konkurenčni. High tech ne pač ne pride v poštev, žal. Slednji zaposluje le malo število delavcev...

Zgodovina sprememb…

Aston_11 ::

Jaz sem nehal piti alkohol. Kar je plus. Prej je šlo sigurno 100 EUR mesečno za 6x packe.

nodrim ::

prekvalifikacija je ena taka beseda, ki se je v Sloveniji folk izredno boji ...

djordjevic ::

Ma kaki. Saj si slišal. Švicfabrike potrebujemo. Baje.
No grave is deep enough to keep us in chains.

TESKAn ::

In standard bo še padel oziroma mora pasti, če želimo biti konkurenčni. High tech ne pač ne pride v poštev, žal. Slednji zaposluje le malo število delavcev...

In še vedno eni mislijo, da ko bomo konkurenca Kitajcem, bo pa vse ok.
Kaj pa ko bi za spremembo hoteli biti konkurenca Nemcem? Ali katerimkoli drugim, ki jim je 2.000 € že minimalc? Zakaj bi si kdorkoli želel biti konkurenčen kitajcem?
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

-valvoline- ::

djordjevic je izjavil:

Ne. Zasebnik. Peto leto. Poslujem _izključno_ z naročniki s trga. Go figure, a? >:D

(zato sem tudi alergičen na izjave tipa, da je vodilnim treba vse pobrat, ker itak samo grejejo stolčke, koliko pa to dejansko pomeni dela, odrekanja in stresa, pa se nihče ne vpraša)

Če se ne motim si ti prevajalec? Naročniki z trga? Predvsem zahvaljujoč birokratskega preseravanja državnih organov in javnega sektorja,češ da se vsak dokument tudi če je iz ex yu področjih ali v angleščini čeprav ga vsak osel razume se mora uradno prevesti v Slovenščino. Jaka muda,stranke so brezveze birokratsko prisiljene plačati tvojih storitev.Pa tudi notarji na tem se lepo mastijo,če se ne motim vsak uradni prevod mora bit notarsko overjen. Zahvali se državi da ti to omogoča,men osebno se takšno posiljevanje z prevajanjem dokumentov zdi naravnost ogabno. Sploh pa če se prevaja angleščina in srbohrvaščina.
Če sem se zmotil in nisi prevajalec se opravičujem.
Jaz pa delam v podjetju za predelavo plastike,izdelavo vrečk itn. Nad svojo službo se nimam kaj pritoževat,direktor je korekten,plača redna (kakšna takšna saj so vsepovsod podobne cifre +/-50e razen v javnem sektorju). Sploh ga ne krivim za nastalo situacijo na trgu in v podjetju,saj noben ne plačuje za izdelke in storitev. Kot sem rekel sem celo presenečen da še vedno vztraja in ne zapre fermo čeprav že kr neki časa ni nobenega zaslužka,kvečjemu minus.

TESKAn je izjavil:

Drugače pa enea fabrka tipa foxcoon pa rešimo vse težave. Žal ne gre drugače.

Ja, ko bomo vsi delali 16 ur in potem 8 ur spali, bodo pa res vse težave rešene.
Še vedno ne razumem, kako lahko nekateri vidijo rešitev v tem, da si vsi kolektivno znižamo standard?

To je mislim da edina pot ki lahko reši Grčijo,Španijo,Italijo,Portugalsko,Slovenijo itn.... Ni drugega izhoda.

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

Kot sem rekel sem celo presenečen da še vedno vztraja in ne zapre fermo čeprav že kr neki časa ni nobenega zaslužka,kvečjemu minus.
Ne skrbi, bo država kmalu obdavčila plastične vrečke.>:D

O.

lexios ::

Kaj je to vprašanje ala: "Vas je podražitev goriv hudo prizadela?"

...in celo ene par odgovorov v stilu: "Kakšna podražitev? Še vedno tankam za 20 eurov, kot včasih!">:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lexios ()

djordjevic ::

-valvoline- je izjavil:


Če se ne motim si ti prevajalec? Naročniki z trga? Predvsem zahvaljujoč birokratskega preseravanja državnih organov in javnega sektorja,češ da se vsak dokument tudi če je iz ex yu področjih ali v angleščini čeprav ga vsak osel razume se mora uradno prevesti v Slovenščino. Jaka muda,stranke so brezveze birokratsko prisiljene plačati tvojih storitev.Pa tudi notarji na tem se lepo mastijo,če se ne motim vsak uradni prevod mora bit notarsko overjen. Zahvali se državi da ti to omogoča,men osebno se takšno posiljevanje z prevajanjem dokumentov zdi naravnost ogabno. Sploh pa če se prevaja angleščina in srbohrvaščina.

O tem, kaj je nujno in potrebno, kaj pa ne, imava lahko različni mnenji. Osebno sem, recimo, mnenja, da je za neko vsaj okvirno sporazumevanje nujno potrebno znanje slovenskega jezika, ki ga ti in še marsikdo tu ne premore, ampak ok. Kdo sem jaz, da bi se obešal na take stvari? >:D
Kar pa se tiče naročnikov - ne boš verjel (again), ne prevaja se vse samo zaradi obilice predpisov države in še zdaleč ne vse za državo. So tudi področja, kjer so prevodi pač nujni za razumevanje tujejezičnega materiala - če začnemo pri avdiovizualnem svetu pa vse tja do akademske sfere, kjer se raziskave - tuš - pogosto objavljajo v tujejezičnih zbornikih.

Kot rečeno, z delom me zalagajo tržni igralci, in v veliki meri plačujejo dovolj fer, da lahko spodobno živim. Je pa res, da nimam marsikatere ugodnosti, ki se redno zaposlenim zdijo samoumevne (bolniška, reden dopust, regres itd.). Pa še to je, če sem povsem iskren, v bistvu moja krivda.
No grave is deep enough to keep us in chains.

mtosev ::

meni in staršem ne
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Gladi ::

Če ti vse plačujejo starši pri tvojih 25 letih se ti pa res ful pozna gospodarska situacija:))

amigo_no1 ::

15 let ima.

TESKAn ::

To je mislim da edina pot ki lahko reši Grčijo,Španijo,Italijo,Portugalsko,Slovenijo itn.... Ni drugega izhoda.

Še dobro, da nimaš nobene prave moči v državi. Bi že danes vsi delali za 200 €/mesec...
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

-valvoline- ::

TESKAn je izjavil:

To je mislim da edina pot ki lahko reši Grčijo,Španijo,Italijo,Portugalsko,Slovenijo itn.... Ni drugega izhoda.

Še dobro, da nimaš nobene prave moči v državi. Bi že danes vsi delali za 200 €/mesec...

Pravzaprav plača ni tako zelo pomembna,pomembno je kaj si lahko privoščiš z plačo oz kupna moč. Kitajček npr služi 3x manj k povprečen Slovenc,ampak po podatkih si z svojo plačo lahko privošči več dobrin in storitev kot Janezek.

s51as ::

verjetno ravno zato prodajajo ledvice, da si lahko kupijo iphone...
It's just me myself and I

Gladi ::

Pa vsak let gredo na Hrvaško na morje na dopust8-)

Ramon dekers ::

s51as je izjavil:

verjetno ravno zato prodajajo ledvice, da si lahko kupijo iphone...




Ker vsak slovenec si pa lahko kupi telefon - i? Lepo te prosim s plačo 600€ si ne bo noben tele kupil telefona no iphona. Stojijo pa v vrstah tako v sloveniji kot na Kitajske. Guess, kje je vrsta večja?

Gladi je izjavil:

Pa vsak let gredo na Hrvaško na morje na dopust8-)



Gre pa marsikdo v Singapur, Tajska, Laos, Cambodia...Pa velik bolj lustn se majo, pa še cenejš pa za svoj denar dobijo več.

Zgodovina sprememb…

Mr.B ::

Dejansko je najdražji prevoz, do Letališča. KI seveda ni letališe Pučnik. Če pa pri kakem nizkocenovniku naročiš karte cca pol leta v naprej, pa lahko dobiš tudi kaj po 100€ za kakšno eksotiko tipa Tenerifi, ali podobno
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Gladi ::

Ramon dekers je izjavil:


Gre pa marsikdo v Singapur, Tajska, Laos, Cambodia...Pa velik bolj lustn se majo, pa še cenejš pa za svoj denar dobijo več.

Itak bi mogl vidt koliko % ljudi od 1 miljona kitajcev gre tja in nato procentualno primerjat še z nami.

TESKAn ::

Stojijo pa v vrstah tako v sloveniji kot na Kitajske. Guess, kje je vrsta večja?

Na kitajskem. Tam ti mularija naredi samomor, če jih pošlješ v šolo brez ajfona, ajpada in ajmaca. Pa se ne hecam.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Ramon dekers ::

TESKAn je izjavil:

Stojijo pa v vrstah tako v sloveniji kot na Kitajske. Guess, kje je vrsta večja?

Na kitajskem. Tam ti mularija naredi samomor, če jih pošlješ v šolo brez ajfona, ajpada in ajmaca. Pa se ne hecam.



No pri nas vsaj še ledvic ne prodajajo zarad tega.

TESKAn ::

vsaj nekaj...
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

gruntfürmich ::

v moji energetiki se zaenkrat kriza ne pozna. tko da to je edino dobro. in mislim da nas kriza ne bo tako zelo prizadela...

kar pa se tiče molnarja, pa se mi zdi da je načrte glede korakov v življenju malce zamešal...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

flipflop ::

Meni se je standard znižal, ker sem pred letom dni sam pustil solidno plačano službo in to leto nisem delal skoraj nič. Sicer se mi verjetno ne bi kaj preveč poznalo.
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Incoming: Recesija 2019/20 - Kdaj? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10613089 (8824) Spajky
»

znižanje ddv-ja na pred krizno raven

Oddelek: Loža
476532 (5006) Smurf
»

Razmere tako hude, da jemljejo vse ki želijo delat (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10425341 (20707) Mato989
»

Zakaj se polovica iPhonov proizvede v Žengžouju (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
6721726 (17058) kitaj
»

Stavka javnega sektorja (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
26746257 (40377) dstr17_

Več podobnih tem