» »

Brušenje Straight Razor

Brušenje Straight Razor

max00slo ::

Hola a todos!

A ima kdo informacijo - pozna kdo koga - KI ZNA dobro nabrusiti straight razor?
 Slikica

Slikica



Kolega ima tole in ene 3-4 rezila ampak so potrebna brušenja. Dobil je kontakt na madžarskem a v sloveniji ni zasledil nobenega ki bi se s tem ukvarjal. Pozna kdo koga?

lp,m

PS: To je problem človeštva. :)
Edit: PS2: Dobro nabrusiti pomeni da se s tem ukvarja in ne da zna kdo dobro delati z rezilko z brusilnim listom :)

Avenger ::

V centru ljubljane, od tržnice proti gradu.. ali pa mogoče stari trg... je nekdo ki se ukvarja samo z brušenjem vsega. To je pa vse kar vem.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

max00slo ::

Kaj bolj točnega ni dobiti? Čudi me da se noben s tem ne brije :)

addy93 ::

Poskusi na tržnici-BTC. Mislim, da je tam pri evrospinu... Prodaja ključavnice pa to, vendar nudi tudi brusenje.

DimmniBurek ::

Kolega jo je imel in jo je brusil sam na usnjen pas. Za se obrit pomoje se da nabrusit čisto OK. Njegova je bla res ful ostra...
There Is No Stronger Drug Than Reality

first_line ::

Googlaj za cut throat razor honing, se najde dosti kamnov, pasov in drugega da lahko doma brusiš. Al pa fleksarca :D

Samo za moje pojme tak način britja ni ravno 'priročen'.

-mihaaa- ::

..glede na to da ni bilo odgovora mogoce komu pomaga,...

z usnjenim pasom ne bos nic nabrusil (razen cebos gor dodajal abrazivne paste) ker se s pasom (strop) ravna rob ko je ze nabrusen

brusis z razlicnimi kamni, na zacetku sem brusil z diamantnimi brusilci do grita 8000 in se je dalo brit, sploh v kombinaciji s pasom

nato sem nabavil naniwa kamne kjer se res pozna razlika (si nisem predstavljal da bo tako obcutna), sicer ne vem v kaksnem stanju so britve ampak brusi se navadno 3k, 8k, 12k, ce je treba rob na novo delat 1k na zacetku... Naniwa kamne dobis pri nas npr pri www.osterrob.si , decko ki to prodaja je res super, obvlada sceno skratka z njim sem mel dobre izkusnje (LJ, Tronovo), je pa res da kamni niso poceni ampak kot receno po mojih izkusnjah so super, je pa res da je honing itd cela znanost in ne gre ravno s prve roke..

ponavadi je pa splosni nasvet da ce semislis z britvicami zacet brit (straight razor) uporabi eno ki je bila nabrusena s strani profesionalca (za britve da ne bo pomote :D ) .. pa da ne bo pomote jaz nisem honing master oz profi

sam sem zacel malo tezje in sem najprej stare zarjavele britvice spucal nato spoliral do sijaja, naredil nove rocaje skratka renoviral in na koncu naredil nov rob in nabrusil :d ... se za hobi ukvarjam z restavracijo brtiev,... za 1 rabis cca 1 teden oz vsaj par dni
evo 2 primerka ce koga zanima

original britev 1
 original britev 1

original britev 1



renovirana britev 1 (rocaj les doussie in padouk)
 renovirana britev 1

renovirana britev 1




original britev 2
 britev 2

britev 2



renovirana britev 2 (rocaj les mahagonij)
 renovirana britev 2

renovirana britev 2



za brusenje ti priporocam npr naniwa superstone 3k in 8k ali 5 in 8, lahko se finishing stone 12k pa seveda pas (dobis tudi poceni) imas verjetno tudi boljse in seveda veliko veliko slabsih :D ... ce denar ni problem kupi pa naniwa chosera

btw ce ima kdo doma britve, ki jih ne rabi in jih je pripravljen odstopiti (to bi pa meni veselje nardilo :D ) ali prodati za simbolicno ceno mi posljite na zs...


upam da info kaj pomaga.. lp
m

Edit-i: malo so me slike zafrkavale :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: -mihaaa- ()

-mihaaa- ::

evo stvari so se premaknile,.. Slovenija je dobila prvi forum na temo britev, klasicnega mokrega britja in vse priteklin,... vse ki vas to zanima (imate vprasanja, bi radi delili mnenja,.. bi radi mogoce celo samo brali,...) vljudno vabim da se nam pridruzite, v kolikor pa poznate koga ki bi ga to utegnilo zanimati mu prosim posredujte novico, povezavo, saj smo trenutno se v nabiranju kriticne mase uporabnikov da bo stvar lepo funkcionirala, povezava je spodaj

www.britev.si


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri brusni kamen za brušenje nožev? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11639980 (11198) gruntfürmich
»

Kako skrbite za ostre nože? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7812444 (9970) BorutO
»

S čim se brijete? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
42698042 (45495) šernk
»

Britev - ostrenje

Oddelek: Loža
83486 (2083) -mihaaa-
»

Jeklena britev

Oddelek: Loža
75435 (2804) -mihaaa-

Več podobnih tem