» »

Iščemo prostovoljce za projekt Simbioz@

Iščemo prostovoljce za projekt Simbioz@

««
7 / 7
»
»»

Brane22 ::

Potem pač pomiluj. Ni treba utrujat.

darkolord ::

Lahko da je glavni efekt to, da bo kdo pobral kaka sredstva za razvoj in razne provizije, penzionerji ap so totalka periferni v celi stvari.
Kakšno bo razmerje tega dvojega (i.e. kdo bo od tega največ odnesel) je v pretežnem delu odvisno od pripravljenosti prostovoljcev, da tem penzionerjem pomagajo.

Če bi vsi prostovoljci samo jamrali in jih ne bi bilo, bi od vsega projekta samo nekdo pobasal denar in to bi bilo to, ja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Brane22 ::

darkolord je izjavil:


Če bi vsi prostovoljci samo jamrali in jih ne bi bilo, bi od vsega projekta samo nekdo pobasal denar in to bi bilo to, ja.



To je ena teorija. Po drugi teoriji pa tisti, ki so dobili denar, rabijo kritje. In če prostovoljcev ne bo, so v težavah.

darkolord ::

In dejmo jih zdej zajebat al kako? Mogoče uspe... Bodo pa sigurno nasankali starejši.

Brane22 ::

Če sprašuješ mene za mnenje, ja.

Ne se izpostavljat v take situacije, kjer te lahko uprabijo kot orodje.

Če ti je do pomoči drugim, tega ni težko zorganizirat sam.

Vsaka taka stvar bi morala biti transparentno prikazana tako,d a lahko vsak sodelujoči vidi kam je šel denar, zakaj in koliko. Če tega ni, ćao, če ne še kaj več.

Imel si ne tako davno, v medijih polno "človekoljubnih" organizacij, ki so bile profitne ob parnih in človekoljubne ob neparnih dnevih.

Tudi nekaj jih je končalo v zaporu IIRC.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Brane22 ()

111111111111 ::

St235 je izjavil:

Nope, se mi pa zdi pomilovanja vredno napihovanje samooklicanih ekspertov, kako oni v projektu ne bodo sodelovali in označevanje vseh, ki se s tem ukvarjajo z kreteni in prevaranti.


Žal nisem samooklican ekspert oklicali so me drugi. :) Za stvari, ki jih predavam in poznam sem certificiran in sem vložil določeno število ur/dni/let. Predavam tudi v kakšnem društvu in povrnejo potne stroške ( na svoje stroške pa ne predavam, razen nečakom :)). Se pa strinjam s tabo da je bil izraz kreteni, ki sem ga uporabil neprimeren in se opravičujem ker me je zaneslo. So me kontaktirali s simbioze in mi ponudili brezplačno sodelovanje in sem jih zavrnil. Pri prostovoljnih projektih manjka transparentnosti, ko vprašaš za vplogled se pa vsi začenjo zmikat.

V večini se strinjam z Branetom, ker če hočeš komu pomagat mu boš tudi brez raznih organizacij. Prostovoljci morajo imeti krito vsaj neko osnovo.

Zgodovina sprememb…

cortez ::

Ekspert gor ali dol ; za malo se ti zdi, da bi na brezplačni delavnici predaval samo in predvsem o sponzoriranih produktih ne pa o produktih (plačljivih ali ne), ki so dokazano lažji za uporabo, brezplačni ali množično uporabljeni v praksi. V interesu tečajnika bi moralo bit, da se do cilja lahko pride na več načinov.

A ker je IE sponzor, pol pa tečajniki defacto ne smejo uporabljat Fox-a ? Bolano...(A tričetrt jih pol sprašuje, kje je tista lisica za internet ).
A je simbioza v tem, da nekomu podturiš kup sponzorskih brošur ter 14-dnevni Voyo in vse skupaj zaviješ v paket kot brezplačno izkušnjo ?

Simbioza kot brezplačni dogodek je fama; tako za tečajnike kot za predavatelje...No tisti Y se sigurno ne gre tega na volonterski ravni.

Janac ::

Hodil lansko leto in tudi letos bom. Lansko leto smo vsi prosotovljci dobil 12EUR, kar je bla sicer dobra volja udeleženk.

BlackMaX ::

Kot novopečeni predavatelj se strinjam s pogledi nekaterih, glede transparence organiziranja tega dogodka in drugih pogledov. Vendar, tukaj se pozablja, da se gre za širjenje znanja uporabe, čeprav je MS sponzor vseeno lahko starejši, kasneje uporabijo svoje znanje in dajo FF dol oz. alternativo . Če me kdo vpraša, bom z veseljem predlagal FF ali Chrom-a. Če bojo pa sikal (organizatorji), bom pa rekel, da je to prostovoljno in me ne veže nikakršna pogodba, da "sponzoriram" IE.

Res, da se obračajo denarci v ozadju, ampak zaradi tega ne mislim odrečt pomoči starejšim, saj jo rabijo. Pa tud če je to Facebook, lahko si samo zamislim, koliko lahko pomeni eni babici, da vidi svojo vnukinjo, vnuka, sina itd...in ji samo to izboljša razpoloženje.

Small things do count !

Hayabusa ::

BlackMaX
Res, da se obračajo denarci v ozadju, ampak zaradi tega ne mislim odrečt pomoči starejšim, saj jo rabijo.

Organiziraj svojo "Simbiozo", a tako da bo vse popolnoma transparentno in v uporabi tudi ne-MS rešitve.

mihibo5 ::

Jaz sem že med prostovoljci. :D

BlackMaX ::

Hayabusa je izjavil:

BlackMaX
Res, da se obračajo denarci v ozadju, ampak zaradi tega ne mislim odrečt pomoči starejšim, saj jo rabijo.

Organiziraj svojo "Simbiozo", a tako da bo vse popolnoma transparentno in v uporabi tudi ne-MS rešitve.


Že razmišljam o tem, ampak za to rabiš ekipo sam tazga projekta ne zmorem. Sem pa definitivno razmišljal kaj use bi rabil.

Prostor, opremo, predavatelje, ter dobro reklamo :)

Za izdelavo reklame lahko sam poskrbim, sem že nekaj malega delal na tem področju. Ampak, da to pride do širše publike je pa drugo.
Seveda ker bi bil začetek bi bili potrebni baby steps :)

zuz3k ::

Brane22 je izjavil:

Vedno lepše se vidi, kako skušajo tehnično izobražen folk izkoristit kot kretene. Kot nekakšne dvorne norčke z grigom za tehniko.
Določen folk se ima za "street smart" in vidi tehnično izobražene kot uporabno orodje v svojih rokah.
Če kdo misli da se je šolal in izobraževal za te vrste izkoriščanje, prav.

se strinjam! še tako noben ne ceni dela računalničarjev ko komu kaj popravim, pa da bom še zastonj delal.

stajreši bodo mogli kupit računalnik in imet internet (če so resni) torej za to bo denar, tako da
naj spoštujejo znanje mladih in ga pravično plačajo

vse kakor je tu veliko izkoriščanje

Janac je izjavil:

Hodil lansko leto in tudi letos bom. Lansko leto smo vsi prosotovljci dobil 12EUR, kar je bla sicer dobra volja udeleženk.

a to samo enkrat ali vsakič?
Life is a psychological game.

Pithlit ::

Kolkor jaz vidim so trenutno starejše generacije kar konkretno zaje**** mlajše... zdaj se hočjo pa še zastonj šlepat? A tko se gremo? Če že bluzimo o egoizmu.
Life is as complicated as we make it...

Brane22 ::

Meni se tudi zdi ironično to, da sem poslušal leta sranj o tem, kako da živim v sanjah in da me "računalnik kvari", sedaj pa kao folk rabi inštruktorje, ker pač med španskimi nadaljevankami niso imeli volje se ukvarjat še s tem.

Seljak ::

Jaz recimo prvič slišim za to Simbioz@ in se mi je zdel projekt kar dober,ampak,ko sem prebiral komentarje ljudi,ki so že sodelovali prostovoljno na tem projektu sem začel malo razmišljati in prišel do spoznanja,da bi morda kateri mladi osebki,ki doma nimajo dovolj za preživetje,kaj še le,da bi si omislili računalnik bolj potrebovali pomoč,kot pa starejši ljudje tik pred smrtjo.Zelo dosti mladih v Sloveniji sploh ne zna delati z računalniki in so v tej smeri nepismeni. Mislim,da bi bili mlajši dosti bolj veseli te pomoči,saj bi se lažje vklopili v družbo in morda lažje našli zaposlitev.
Pač še ena velika poteza oziroma reklama velikana kot je Microsoft in dokaz,da lahko z nategom prideš do velikih denarcev.

Jupito ::

Brane22 je izjavil:

Meni se tudi zdi ironično to, da sem poslušal leta sranj o tem, kako da živim v sanjah in da me "računalnik kvari", sedaj pa...


Sam sem bil vedno mnenja, da bolje tako, kot da pridejo sem not in mi serejo po glavi še tukaj. Po raznih harakiri najstnicah, uni. dipl. strokovnjakih za politično korektnost in zaskrbljenih fuzbal mamah, je nekdo, ki se lahko pohvali s tem, da do 30. leta ni videl avtobusa, glih tisto, kar še rabimo na internetu. Samo naj jim še kdo pokaže 4chan.
I used to be with it, but then they changed what it was.
Now what I'm with isn't it and what's it seems weird
and scary to me. It'll happen to you!

St235 ::

zuz3k je izjavil:

Brane22 je izjavil:

Vedno lepše se vidi, kako skušajo tehnično izobražen folk izkoristit kot kretene. Kot nekakšne dvorne norčke z grigom za tehniko.
Določen folk se ima za "street smart" in vidi tehnično izobražene kot uporabno orodje v svojih rokah.
Če kdo misli da se je šolal in izobraževal za te vrste izkoriščanje, prav.

se strinjam! še tako noben ne ceni dela računalničarjev ko komu kaj popravim, pa da bom še zastonj delal.

stajreši bodo mogli kupit računalnik in imet internet (če so resni) torej za to bo denar, tako da
naj spoštujejo znanje mladih in ga pravično plačajo

vse kakor je tu veliko izkoriščanje



Kake bolne ideje, saj ni čudno da smo kjer smo. To da se nekdo popolnoma po svoji volji odloči,da bo nekaj delal je po novem ratalo veliko izkoriščanje? Mater so vsi po vrsti prasci.
««
7 / 7
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Linuxu v Münchnu slabo kaže (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
14037773 (31855) MrStein
»

Italijanska vojska prehaja na LibreOffice

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
3525938 (14530) bbbbbb2015
»

Linux 24 let kasneje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
10138123 (32568) Zvezdica27

Več podobnih tem