» »

Odločitev med 40" in 46" televizorjema

Odločitev med 40" in 46" televizorjema

«
1
2

s1m0n ::

Potrebujem pomoč :)

Odločam se ali vzeti 40 paličen Samsung ES6100 ali 46 paličen ES5500 ?
Oddaljenost od TV je nekje 2,5-3m!
3D, ki ga ponuja ES6100 ni potreben (bolj nedelujoč pri meni)
Kako je kaj razlika v osveževanju slike med 100 in 200Hz ? Je sploh to tako pomembno razen za 3D ?

Torej večji televizor in nekaj manj bonbončkov ali manjši z več bonbončki ? Odvisno zdaj kakšna je razlika med tema modeloma, če mi lahko kdo razloži saj s specifikacij se ne da kaj preveč razbrati kaj ju ločuje razen 3D in razlika v osveževanju ter vgrajen WiFi pri 6000 seriji!

Hvala
  • spremenil: s1m0n ()

st0jko ::

50" plazmo.
keks?

francek1 ::

55" LED 3D, pa te naslednjih 5 let ne bo mikal drug TV...
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

s1m0n ::

Kot že pravim 3D ni uporaben!
Tudi ne iščem 50 ali 55 paličnega le izbiro pravega med tema dvema, ki ju omenjam.

BlaY0 ::

Če bi še enkrat kupoval, bi kupil "neumen" TV s 100 Hz hw osveževanjem. Več ne nucaš, vse te "pametne" funkcije v današnjih TV-jih so pa itak samo hype in popolni nateg.

ali3n ::

Če dimenzije niso ovira, kupi čimvečjega. Pri nas je 55", pa se gleda iz 2+ metrov.
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

duque ::

sam imam isto razdaljo med TV in kavčem, pa sem pred leti vzel 42''. Danes mi je žal, da nisem 46'' ali več

floyd1 ::

Tudi jaz pravim večjega, če je le prostor. V vsakem primeru pa potem s časom postane premali. Imam 50" na 4m razdalje in vem ;). Enako je pri vseh, ki jih poznam. Že po nekaj mesecih bi vsak imel malo večjega.

fpbs ::

s1m0n je izjavil:

Kot že pravim 3D ni uporaben!

..na Samsungu z aktivno tehnologijo.

marvin42 ::

Od teh dveh vzami večjega. Ali pa se odloči za kakšnega tretjega, ki ima manj funkcij in večji ekran. Ker večina teh funkcij, ki jo imajo moderni televizorji, je brez veze.

A sem edini, ki se je nasmejal ob 40 PALIČNEM tv? :)
Mostly Harmless

Sc0ut ::

Ok, zakaj bi bil neuporaben? Meni je slika na ES6100 taboljša. Tudi ko vklopiš funkcijo 2D v 3D je slika super. Native 3D pa itak.

Me prav motijo ta posploševanja vsepovprek.

Ok, je pa res da pod velikost 46 sploh ne idi.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sc0ut ()

panteist ::

marvin42 je izjavil:

A sem edini, ki se je nasmejal ob 40 PALIČNEM tv? :)

A sem edini, ki se je nasmejal ob "palIčnem"? :)

Drugače pa, jaz bi vzel nekaj večjega - kakor so ti že ostali uporabniki napisali.

BlaY0 ::

Če presediš pred TV-jem 4+ ure na dan potem razumem da imaš velik TV in bi rad še večjega, ker imaš vid že čisto zjeban od non-stop buljenja v to glupo škatlo. Če pa gledaš 4- ure na teden, potem je pa dosti tudi 40".

2D -> 3D seriously??? Kaj potem poročila gledaš z unimi špegli na buči in se premikaš levo/desno, da bi videl kaj je za voditeljico? ;((

EDIT: Aja, naj mi nekdo na 55" TV-ju prebere drobni tisk pri Mobitelovi reklami.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

djordjevic ::

Nea spet teži narodu, no. Naj trošijo pare, kot jim je ljubo. Džizus krajst.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Sc0ut ::

BlaY0 je izjavil:

Če presediš pred TV-jem 4+ ure na dan potem razumem da imaš velik TV in bi rad še večjega, ker imaš vid že čisto zjeban od non-stop buljenja v to glupo škatlo. Če pa gledaš 4- ure na teden, potem je pa dosti tudi 40".

2D -> 3D seriously??? Kaj potem poročila gledaš z unimi špegli na buči in se premikaš levo/desno, da bi videl kaj je za voditeljico? ;((

EDIT: Aja, naj mi nekdo na 55" TV-ju prebere drobni tisk pri Mobitelovi reklami.


Vsakomur svoje. Jaz imam ta TV komaj 2 tedna in verjemi da mi je zaenkrat še vsaka funkcija "ful dobra", celo 2D v 3D.

Native 3D pa itak seka.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

s1m0n ::

Če je najbolj opazna razlika med 5 serijo in 6, 3D in višja frekvenca osveževanja je bolje, da vzamem serijo 5 v 46" izvedbi. Verjetno mi ne bo žal, da sem izbral večjega a ne ? :) 50 in 55" pa se mi zdita overkill...

djordjevic ::

Mnjah, niti ni, verjemi. Sam imam doma sicer še vedno 32", sem bil pa zadnjič pri prijatelju, ki si je omislil 55" philipsa. Gleda ga mogoče s kakšnega metra več kot jaz doma svojega, torej z nekje okoli 3 metrov razdalje, pa se mi ni zdel prav nič prevelik. Nasprotno. I tata bi, sine. :D
No grave is deep enough to keep us in chains.

s1m0n ::

Saj verjamem, da je 50" in 55" še vseeno lahko premalo :) A ni prostora za 50" kaj šele za 55"!

djordjevic ::

Jaz sem tudi s tega vidika malo omejen, čeprav mislim, da bi 50" še stisnil na regal. V najslabšem primeru pa 46. :)
No grave is deep enough to keep us in chains.

floyd1 ::

Kolega je moral celo malo drugače zložit omaro (in en del višje premontirat), pa mu ni nič žal. Okleval med 32" in 37", potem kupil 42". Sem pa ga tudi jaz delno prepričal v to. ;)
En drug frend pa si je celo povišal tisti del omare (razmontiral, "doštuklal", lužil mahagonijev furnir na identično barvo, sfurniral, polakiral) To je sicer dokaj ekstremno, a vse se da. Če imaš voljo, znaš in imaš čas, denarja pa ne toliko...
Nov regal je seveda vedno opcija 8-).

Dragi ::

Lahko izvem razlog zakaj mu nekateri svetujete 55" na razdalji 2,5-3metre? A to ste slepi ali kaj?

Imam dva televizorja, 42" in 49" in ju gledam na isti razdalji. Nekje 3 metre.
Vecjega 49" skorajda nikoli ne gledam, ker mi je slika preblizu. Vecinoma strmim v 42", ker na 49" neprestano obracam tako glavo, kot oci iz enega konca v drugega. Po cirka 30min-60min sem utrujen od gledanja.

Kako lahko zijate v 55" tv na razdalji 3m? Da ni to kako kompenziranje za 'nekaj' drugega dosti manjsega? :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dragi ()

TheRiddle ::

am ... kaj je že to TV? :))
zakaj bi poenostavil, če lahko zakompliciram :D

djordjevic ::

Sitni ste že malo s tem pravičniškim 'kaj pa ti bo, kaj ti manj ni dovolj, kaj si xy' bullshitom. It's a free country. Deal with it.

>:D
No grave is deep enough to keep us in chains.

Zlate ::

Sitni ste že malo s tem potrošniškim 'rabiš večjega, mali ni dovolj, kaj si xy' bullshitom. It's a free country. Deal with it.
"Ne dovoli, da bi te šolanje oviralo pri izobraževanju."
_______________________ Mark Twain________

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zlate ()

BlaY0 ::

djordjevic je izjavil:

Sitni ste že malo s tem pravičniškim 'kaj pa ti bo, kaj ti manj ni dovolj, kaj si xy' bullshitom. It's a free country. Deal with it. >:D

Dobro si to povedal... it's a free country, vsak lahko drugega nateguje toliko, kolikor se mu drugi pusti nategovati :P

stara mama ::

Vzami e46

Mesar ::

Jaz bi na tvojem mesti vzel kaki stari 13" monitor... so hudo poceni, pa lahko gledaš vse na PCju pa sploh ne rabiš TVja.
Your turn to burn!

cordoba ::

http://www.bolha.com/televizorji-plazma...

Tole vzami, ti ne bo žal, da je večji. Tudi sam imam 50ko na 2,5 m in je čist ok...

Zheegec ::

vsekakor raje premisli o doplačilu za plazmo, če finance to dopuščajo.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

papasmrk ::

A je kakšen dober plus, ki govori plazmi v prid ?
Tudi sam mislim namreč ob koncu leta kupiti lcd/plazmo in trenutno zbiram informacije...

lp

s1m0n ::

Plazme jaz osebno ne bi imel!
Glede slike niso nič kaj zadaj za ta boljšimi LED a so s funkcijami leta nazaj.

flameir ::

Mi imamo 46 in gledam iz 5metrov(sem zdele zmeru posebi za tole temo). tkobda men ni jasn kako lahko 55 tv gledate iz 2 metrov???
res je, da je vcasih predalec in grem pol gledat na cca 3m (ce so ksni majhni podnapisi), drugac se pa cist dobr vidi..vzemi 46, je čist dovolj po moje. pa vedi da so kle slotech geeki, k majo pač radi velike tvje, telefone, itd. :)

itak37 ::

Velike plazme so precej cenejše kot veliki LCDji. Solidno 55 plazmo se dobi kar ugodno.

Glede velikosti in razdalje pa mislim da TV ni nikoli prevelik, seveda je potreben kakovosten vir. BTW, poznate koga, ki bi se pritoževal, da ima preveliko TV?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: itak37 ()

MTB ::

flameir je izjavil:

Mi imamo 46 in gledam iz 5metrov(sem zdele zmeru posebi za tole temo). tkobda men ni jasn kako lahko 55 tv gledate iz 2 metrov???

Se strinjam z napisanim. Jaz gledam 37" na 3 metrih, včasih sem imel 32", pa je bil čisto dovolj. Ko je šel po gobe pa sem vzel 3D, katerega minimalna velikost je bila 37", drugače bi ostal na 32". Je pa res da ne vem če sem merodajen, glede na to, da nikoli nisem razumel gledalcev v prvih vrstah v kinu. :D

Janac ::

Jaz pa gledam 37" iz 4,5 metrov in mi je absolutno premajhna.

Zheegec ::

papasmrk je izjavil:

A je kakšen dober plus, ki govori plazmi v prid ?
Tudi sam mislim namreč ob koncu leta kupiti lcd/plazmo in trenutno zbiram informacije...

lp

Boljše barve, bolj mehka slika, boljši vidni koti, več barv zna prikazati. Edina izjema so IPS LED LCD monitorji, samo so redki. Ali pa kaj starejšega, ko še ni bilo LED monitorjev in si imel IPS matriko za isto ceno, kot plazmo. Odkar je pa LED je pa kvaliteta barv šla dol. Na večini sicer zgledajo barve zelo "kul" ker je navit kontrast, samo pa zato natančnost barv (sploh pri temnih scenah) zelo trpi.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

trololo2 ::

s1m0n je izjavil:

Potrebujem pomoč :)

Odločam se ali vzeti 40 paličen Samsung ES6100 ali 46 paličen ES5500 ?
Oddaljenost od TV je nekje 2,5-3m!
Hvala


Enostavno, če je izbira le med tema dvema potem z večjo ne moreš faliti.

itak37 je izjavil:

Velike plazme so precej cenejše kot veliki LCDji. Solidno 55 plazmo se dobi kar ugodno.


Link kaže na 50" plazmo >:D. Sicer pa +1 za plazmo. Kar se mene tiče je edini minus plazme večja poraba, ampak to se pokompenzira z začetno nižjo ceno. No pa pri cenejših plazmah podnevi motijo odsevi od prednjega stekla.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: trololo2 ()

cordoba ::

Mtb 3d na 37" je cist neuporabna, razen če gledaš s pol metra. Nevem zakaj matrate oči z malimi tvji na takšne razdalje. Večje je dejansko boljše za oči.

kixs ::

Kot vedno, vse je odvisno kaj bos gledal - SD, HD, FullHD. Visja locljivost prinese s sabo vecje detaile, ki pa jih bos videl le s primerne razdalje, navadno precej blizu (okoli 2m ali manj in vsaj 42", raje 50"). Spet pa je to odvisno kaksen "movie freak" si. Ce nisi in ti to ni pomembno, potem ni potrebno pretiravat z velikostjo.

Kaksna stara mama, ki gleda samo kabelsko TV - torej SD kvaliteto, potem je dovolj relativno dovolj velik HD Ready zaslon, da ne rabi ravno ocal za vsako sranje jemat.

Torej, ce gledas FullHD filme, potem je nujno dovolj velik TV in prava razdalja. Sam imam 42" in razdaljo 180cm. Imam pa kolega, ki ima 55" na 2m - Bluray filmi so potem nekaj cisto drugega 8-) Ampak samo za FullHD filme. Za kaksne SD bi bilo to veliko preveliko.

lp

Ganon ::

Jaz sem pred parimi leti kupil 42". Imam namen menjati v bližnji prihodnosti in tisti pod 60" ne pridejo v poštev.

Da bi gledal 46" ekran iz petih metrov, kot je napisal nekdo zgoraj, lol, niti pod razno. Če nimaš prostora in res ne gre drugače, potem razumem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ganon ()

Sc0ut ::

Kot so rekli, če gledaš zelo dosti SD potem prevelikega glih ne kupi. Če pa večinoma HD pa kar.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

francek1 ::

s1m0n je izjavil:

Kot že pravim 3D ni uporaben!
Tudi ne iščem 50 ali 55 paličnega le izbiro pravega med tema dvema, ki ju omenjam.

OK, sem ti svetoval, če pa tega nočeš upoštevat, pa tvoj problem.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

francek1 ::

Dragi je izjavil:

Lahko izvem razlog zakaj mu nekateri svetujete 55" na razdalji 2,5-3metre? A to ste slepi ali kaj?

Imam dva televizorja, 42" in 49" in ju gledam na isti razdalji. Nekje 3 metre.
Vecjega 49" skorajda nikoli ne gledam, ker mi je slika preblizu. Vecinoma strmim v 42", ker na 49" neprestano obracam tako glavo, kot oci iz enega konca v drugega. Po cirka 30min-60min sem utrujen od gledanja.

Kako lahko zijate v 55" tv na razdalji 3m? Da ni to kako kompenziranje za 'nekaj' drugega dosti manjsega? :D

Zakaj ljudje hodijo v kino? Zaradi kokic? Če ti nimaš denarja za pravo stvar, ne omejuj drugih! Pa imam 60" in ne bi mel nič proti večjemu....
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

energetik ::

Ena fajn zadeva za prišparat pri TVju je, da enostavno premakneš kavč bližje TV. :)
Zakaj bi dajal več sto € več, če lahko enak učinek dosežeš z enostavnim premikom kavča bližje TV.

BlaY0 ::

Če gledaš razvoj TV naprav, vidiš da danes folk zmeče za to full več kot v preteklosti. Načeloma se bi morale zadeve ceniti in folk bi naj lahko do enake naprave prišel vedno ceneje. So si pa izdelovalci omenjenih naprav jasno izmislili razne fore s katerimi prepričajo folk, da rabijo večje naprave z več funkcijami kar na koncu znese vsakič več denarja kot za prejšnjo. Skratka folk je čisto nahajpan in sploh ne razmišlja več s trezno glavo... priznam da tudi sam kdaj zapadem v tak "mode" in kasneje spoznam, da sem bil legalno in legitimno nategnjen.

Nekoč bo na nagrobniku od Lojzeta Podbevška pisalo: "Umrl pred 60" 1200MHz 3D DTS plazmo, naj počiva v miru!" in bo seveda to nekaj popolnoma normalnega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

Zvezdica27 ::

lp,

jaz iz 3,5 metrov gledam 102 cm (40") in mi je skor prevelik. Ma prav prevelik.

107 in več si pa sploh ne predstavljam.

zz

trololo2 ::

energetik je izjavil:

Ena fajn zadeva za prišparat pri TVju je, da enostavno premakneš kavč bližje TV. :)
Zakaj bi dajal več sto € več, če lahko enak učinek dosežeš z enostavnim premikom kavča bližje TV.


Pa s tem tudi bolj obremenjuješ oči.

BlaY0 ::

Če buljiš notri 4 ure na dan! Zakaj misliš da bi drugače obremenjeval oči? Saj večinoma ne iščeš detajlov v sliki ampak gledaš zgodbo, ki jo v možganih itak takoj za tem razčlenjuješ. Če pa gledaš sliko in jo analiziraš na nivoju piksla, potem se pa jasno tvoje oko pri gledanju s treh metrov na 40" TV precej matra.

trololo2 ::

BlaY0 je izjavil:

Če buljiš notri 4 ure na dan! Zakaj misliš da bi drugače obremenjeval oči? Saj večinoma ne iščeš detajlov v sliki ampak gledaš zgodbo, ki jo v možganih itak takoj za tem razčlenjuješ. Če pa gledaš sliko in jo analiziraš na nivoju piksla, potem se pa jasno tvoje oko pri gledanju s treh metrov na 40" TV precej matra.


Pri gledanju na blizu je leča (in mišice) bolj napeta kot na daleč. Ergo je manj stresno gledati večjo TV od daleč kot manjšo od blizu.

BlaY0 ::

To itak, ampak vedno obstaja nek prag, do katerega zadeve niso stresne. V primeru TV-ja je to pač čas trajanja buljenja. No, ampak tukaj se več ali manj govori o tem kako se velik TV gleda od blizu. Recimo 55" na manj kot 3m. Meni ni prav noben problem gledat filma na 55cm ekranu s treh metrov, še posebej ker to počnem 1x na mesec in ne vsak dan. Seveda, če pa je to tvoj job, in se koncentriraš na piksle ter je tvoj main goal presoditi kvaliteto izrisa slike, je pa to druga pesem. Ampak jaz mislim, večina tukaj prisotnih ne dela to za zaslužek ali greater good ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pomoč,velikost TV

Oddelek: Zvok in slika
171316 (914) ttommy
»

Nakup novega TV

Oddelek: Zvok in slika
358308 (7467) nejc1337
»

LCD za dnevno sobo (2,5m oddaljenost) do 600€ (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5333023 (29831) nendzi
»

Kako velik TV sprejemnik kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5334042 (29640) popster
»

37" Full HD ali HD Ready (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
6922238 (20143) Yoni

Več podobnih tem