» »

Kaj naj kupim?

Kaj naj kupim?

1
2
»

boštjan ::

burjevc,daj probaj si ti nabavit 1700+ na Tbred B jedru,pa ga pol brez problema naviješ na delovno frekvenco 2100+ in boš 10k sit prišparal.tu na slo-techu ga malecky prodaja 1700+Tbrede B.to ti govorim zato,ker maš tako plato ki to omogoča.
vzami volcano 7+
po grafično idi v JAE 9000pro od gigabyte
rame kupi v AGT.
disk maš?

B_U_R_I ::

OK bom kupu 1700+. Sam ce mi boste podrobno razložil kako ga je treba navit na 2100+. Disk mam.
Grafična pr JAE je 28.920 SIT.

Kaj je pa pr AGT, k majo v ceniku pod rubriko ATI Radeon čipi.

bostjan : Boš razložu?

Kako kontaktiram maleckyja da mi ga bo prodal? po kolk pa zrihta? pa so dobri al so zje.....?

boštjan ::

Grega30@email.si,to je mail od maleckega.Vprašaj ga kako je.Drugač pa tudi pri AGT dobiš 1700+ Tbred B,samo jim grejo proci kot vroče piške:D ,tako da se boš moral v vrsto postavit.Pokliči še v JAE,kolko je tam cena tega istega 1700+.Pa ne pozabi rečt za Tbred B.
pri AGT je sapphire 9000pro,tudi ni slabo,a jaz bi vseeno pri JAE vzel.
jaz na žalost te plate nimam,a če boš vprašal boš ziher dobo odgovor.pa preberi si TO TEMO ,da boš več zvedo.

B_U_R_I ::

Ej ludje. tle gor na forumu sem že dostkrat prebral da nekateri priporočajo Epox 8RDA.

kakšna je razlika med 8RDA+ in 8RDA? poleg cene?

Kaj pomeni FW ki ga 8RDA nima, 8RDA+ pa ga ima?

boštjan ::

FW=firewire

Zheegec ::

kakšna je razlika med 8RDA+ in 8RDA? poleg cene?

8Rda ima slabši southbridge -> slabša zvočna, nima FW, poleg tega imaš pa še manj nastavitev v BIOSu (voltaža,...) in verjetno bo malo manj updatov BIOSa za 8Rda kot za 8Rda+.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

B_U_R_I ::

Potem če jz ne mislm nč navijat, pa te fore la pa saj ne mislm navijat naslednij 6 mesecev se mi bolj splača kupt 8RDA? al dam rajš tiste 4K pa kupm 8RDA+?

Kaj je Firewire? zakaj se rabi?

boštjan ::

firewire je nekaj takega kot USB,nanj lahko digitalne kamero priključiš,disk.firewire omogoča tudi zelo hiter prenos podatkov,hitreje kot USB2.0.če znaš angleško si lahko o firewire nekaj tu prebereš.

B_U_R_I ::

Zanima me če je ta zvočna ful slabša, firewire ne bom rabu, zaradi nastavitev v biosu se mi pa tut ni treba sekirat ker ne bom nič navijal.

Zanima me še za procesor:
odloču sm se da ne bom nič navijal. katerega naj kupim?

Athlon XP 1900+ ali
Athlon XP 2000+ ali
Athlon XP 2100+ ( slišal sem da so z njimi neke težave )

tnx

boštjan ::

vseeno 1700+ ,ker boš brez problema spravo 200MHz gor ,tako da boš mel 2000+ za ceno 1700+.samo kolko sem slišal jih AGT nima več,Tbredov B mislim.Moj kolega si ga je ta teden v POwerplusu kupo v Mariboru.

B_U_R_I ::

Pa ludje kako se vam ne da dopovedat da jest ne milm nč navijat?????????

Zdj pa prosm en iltra normalen odgovor.



P.S.: Ne mislm navijat dokler ne dobim enga ki mi bo to podrobno razložil. Kar pa ni tako lahko dobit.

boštjan ::

jaz sem si samo specifikacije od epox 8rda+ prebral,pa mislim da ne bi mel problemov z navijanjem,je trotl ziher;naj me popravi kdo če se motim.Pomisli tistih 200MHz ti prišpara 8k za ta keš pa dobiš volcano7+.Poglej si pod NAVIJANJE temo navijanje Tbreda A in B.

Zheegec ::

Jaz nimam te plate (mam še 3 leta star PC), pa že točno vem kako bom navijal:D Samo FSB in pa multiplayer povečaš po želji, pa zračunaš kolko je rezultat pa je. Vse kar moraš znati je pritiskati tipke gor-dol in pa enter ter + pa še Y za exit:D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

B_U_R_I ::

ALIEN : al je problem, ker moraš vedt kaj je treba pritiskat.

pa kaj je multiplier, pa FSB.
Za multiplier se mi približno zdi.

Potem je treba vedt kje dobit tak procesor, ker ga nikjer več nimajo.

Je treba vedt (ne delat)

Tisto temo sm si jz že stokrat prebral. Tam nič ne piše kako se ga navije, ampak samo na kolk so navil, kakšno hlajenje majo, ...

boštjan ::

saj zato pa maš knjigico od matične kjer tudi vse lepo piše.In če si ono temo 100X prebral,pol si moral videt da je kar nekaj uporabnikov z epox 8rda+.
FSB pa je zunanja frekvenca CPU,ki je pri Tbredih 266FSB in pol to višaš,seveda skupaj z frekvenco rama(DRAM frekvency).
Aja pa v biosu boš najverjetneje mel napisano 133/133,kar je isto kot 266/266,saj gre za sinhrono spreminjanje frekvence rama in CPU-ja.Ti lepo to vse nabavi,ko boš mel,se javi,pa ti bomo pomagali ga navit na raven 2000+.1700+ Tbred B pa lahko dobiš še v trgovini powerplus v MAriboru,kjer si ga je kolega pred kratkim kupil.

Zheegec ::

Vsi Throughbredi imajo FSB133 (torej 266 DDR), od XP2600+ naprej pa 166 (333DDR). Sistem ti deluje že veliko bolje če imaš FSB333 na isti frekvenci, zato tudi priporočamo DDR333 RAMe ker je najbolje navijat na recimo najprej 166FSB (torej 333DDR), potem pa multiplayer počasi višaš in vidiš do kam gre navitje (oz. kdaj ni več stabilen sistem). Drugače pa FSB*multiplayer=frekvenca procesorja. Recimo AXP2400+ ima 15*133, potem pa daš na 12*166, kar je ista frekvenca (performanse so boljše zaradi višjega FSB), potem pa samo pomnoževalnik višaš (recimo da si zadovoljen z 166FSB:D ). Vse to pa v BIOSu spreminjaš v korakih po 1Mhz FSB.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

B_U_R_I ::

Ja to razumem.

Kaj pa če kaj skurim????

ne bi rad vrgel 30K stran zaradi tega ker sem površen.


V Maribor ga pa res ne bom šel kupit. Se ne grem furat 200KM za en proc.

Athlon XP Thorough B so že odklenjeni?

Da vidim če sem razumel:

Grem v trgovino in kupim :
Athlon XP 1700+ Tbred B
Epox 8RDA+
2x256 MB DDR PC 2700
ATI Radeon 9000PRO 64MB
ATX Midi Tower 300W
TT Vulcano 7+

Odnesem domov in vse sestavim. Potem instaliram OS, in se kaksno igro, programcek,...

Ponovno zaženem Računalnik in grem v BIOS.

Tam multiplier pustim namiru in spremenim FSB s 266 na ________. Potem grem v trgovino po nov proc ker sem prejšnjega skuril. Nato se odločim da bom vse sodelujoče v tej temi kruto kaznoval. :D

boštjan ::

tako je ta proc je v tej plati odklenjen.skurit nimaš kaj ,ker boš mel kvaliteten cooler gor.pazi samo da ga boš prav sestavil in gor na proc namontiro in dobro za socket pritrdil,da ti ne bo dol pado.če se ne motim je v biosu nastavljeno na 133/133(hitrost ram/FSBcpu) in pol to skupaj navijaš,torej sinhrono.da boš prišo do 2000+ boš moral navit do 166/150,kar ne bi smelo bit problema.
pred navijanjem pa sevdeda tudi knjigico od matične dobro preštudiral

Zheegec ::

Narobe:D Multplier daš na manj in FSB na 166 (kar pomeni zunanje vodilo 333Mhz, saj so RAMi DDR in so double-pumped). Multiplier moraš dati na manj, da bo ISTA frekvenca kot je bila prej. AXP1700+ ima 1.47GHz, kar pomeni 11*133, potem pa moraš nastaviti na 9*166, da bo frekvenca ISTA, samo večji bandwith boš dobil med CPU-RAM, kar se bo na performansah že poznalo. Potem pa povečaj multiplikator po želji, oziroma še raje (sinhorno) FSB dokler bo še stabilno. Če boš dvigoval po malo boš videl kdaj je preveč, saj ti bo zaštekal PC recimo lar v Winsih, samo takrat bo še daleč od tega da bi pregoral. Ko boš to že malo obvladal boš pa šel dvigovati voltažo in FSB in multiplikator, samo za začetek bo že dosežek 9*166 in pa mogoče do 10*166:D :D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

B_U_R_I ::

Na forumu sem že dostikrat prebral da obstaja več proizvajalcev pomnilnika.
Katero firmo priporočate, zakaj?


Kaj je boljše 2x256 MB ali 512 MB? DDR seveda.

Matek ::

Na nForce2 ploščah (kot je ta epox 8RDA+) je bolje imet 2 modula 256 kot pa enega 512, ker podpira Dual Channel, torej hitreje deluje. Edina pomembna stvar je, da morata biti identična.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

B_U_R_I ::

Potem ni nič važno katero firmo ramov kupim?

Jz sm malo gledal v BIOSu za navijanje mojega durončka. Pa se ga da navit samo z 800 na 1066. pa rajš ne bi probal

boštjan ::

top ram produkti so kingston,corsair,crucial,OCZ,geil
malo manj pa samsung,infinion,micron,hynix

B_U_R_I ::

V čem je pa razlika pri teh ramih?

Cene so še nekoliko padle+ na AGT sm gledal cenik, pa majo 1700+TB2b in 2100+TBb.

Kaj priporočate zdaj??

Na taipanu sem gledal pa so cene še full nižje.

P.S.: V salamonovem oglasniku sem videl ceno za EPOX 8RDA+ pod 30K na webpage pa je še vedno 34K.
kdaj misljo osvežit??

boštjan ::

razlika v ramih je ta da se eni bolje navijajo kot drugi.
če si gledo v oglasniku da je 8rda+ pod 30k,pol je to rabljeno.
vzami tisto kar majo 1700+ ali 2100+.če se ne motim pa boš moral za 1700+ malo počakat.pokliči pa pitaj

B_U_R_I ::

ne gledal sem tam ko so reklame od posameznih teh trgovin čez dve strani. Tam mislim da niso rabljene komponente, ker so bili tut računalniki naprodaj.

katerega potem raje vzamem 1700+ al 2100+?

boštjan ::

glede CPU,bi jaz osebno vzel 1700+,samo ne vem če je na zalogi v AGT.V pokliči v powerplu v ljubljani.
mogoče pa si gledal ceno za 8rda???

B_U_R_I ::

Nisem več siguren sam mislm da je bla 8RDA+ - 85%.

Zakaj pa rajš 1700?

boštjan ::

zakaj 1700+,ker ga lahko naviješ na frekvenco proca 2100+ brez problema

B_U_R_I ::

kaj pa 2100?

na kolk lahko pa tega naviješ?

boštjan ::

to pa ne bi vedel,saj če ni ovir pri kešu pol si vzami 2100+ Tbred B,če se ti mudi

B_U_R_I ::

Glej. Moji načrti so taki:

Če mi bo ratalo tastaro mašinerijo prodat še ta teden, potem grem kupit vse kar bom potreboval :

AXP 2100+
8RDA+
2x256 MB DDR 266
ati radeon 9000pro 64MB
atx midi tower 300W
volcano 7+

To naj bi za nekaj časa zadostovalo(upam).
Potem pa bom še malo navil ko bo le to potrebno, če pa ne pa ne bom navijal.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kdo rad sestavlja računalnike :) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1296230 (4289) kloshar
»

Pomoc pri Konfiguraciji za vsesplosno mletje (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
573989 (3251) Zheegec
»

kaksen, kje, in koliko za CPU

Oddelek: Kaj kupiti
6861 (741) boštjan
»

Nakup računalnika

Oddelek: Kaj kupiti
251193 (925) koyotee
»

Prosim pomagajte z nasvetom kaj izbrati med temi komponentami!

Oddelek: Kaj kupiti
201605 (1328) koyotee

Več podobnih tem