» »

kitajska roba in carina/davek

kitajska roba in carina/davek

«
1
2

Avenger ::

Torej, kot vemo pri pošiljkah pod 22EUR ne plačamo nič. Ampak tule piše malo drugače....

Obveznosti predložitve carinskim organom in izvedbe carinskih formalnosti (carinjenja) so oproščene naslednje pošiljke:
....
občasne pošiljke blaga neznatne vrednosti do skupne vrednosti 22 evrov, če niso zavezane plačilu uvoznih dajatev (pisemske pošiljke, paketne in druge pošiljke, ki vsebujejo drobna darila, reklamni material, drobne vzorce itd.), razen pošiljk, ki vsebujejo alkohol in alkoholne pijače, parfume in toaletne vode ter tobak in tobačne izdelke;


Torej morajo biti pošiljke občasne in lahko vsebujejo samo drobna darila, reklamni material, drobne vzorce itd. Hm? Če bi recimo kupoval LED žarnice, ki stanejo 20€ in bi jih naročil 10, ki bi prišle v 10 ločenih pošiljkah, pomeni da to ni več občasno, ali kaj? Poleg tega to ne spada med drobna darila, reklamni material itd.????

Potem piše tudi tole:
V skladu z določbami 51. člena Zakona o davku na dodano vrednost so plačila DDV oproščene:

pošiljke blaga neznatne vrednosti, poslane prejemniku kot pismo ali paket, v skupni vrednosti do 22 evrov.


Malo konfuzno mogoče?
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

jest10 ::

Torej morajo biti pošiljke občasne in lahko vsebujejo samo drobna darila, reklamni material, drobne vzorce itd. Hm? Če bi recimo kupoval LED žarnice, ki stanejo 20€ in bi jih naročil 10, ki bi prišle v 10 ločenih pošiljkah, pomeni da to ni več občasno, ali kaj? Poleg tega to ne spada med drobna darila, reklamni material itd.????

Če bi prišle vse isti dan na carino, bi znali kaj zatežiti. Če vsak teden ena, ni problema

mcgeek ::

Ali kdo ve, če carinska pošta vodi evidenco pošiljk, ki so jih odprli za določen naslov in jih (ali pa ne) obdavčili/ocarinili?
V obvestilih carine, da jim je potrebno dostaviti račun, je v naslovu pisma pri meni vedno ista napaka, kar kaže na to, da nas že imajo v svojih sistemih.

first_line ::

Nate se bojo spravili ko boš dobil že 100 pošiljk ene in iste stvari, torej bo očitno da preprodajaš.

Evidenco stvari ki jih 'ocarinijo' gotovo vodijo, ne verjamem pa da imajo spisek kaj kdo nakupuje. Slednje močno dvomim da bi bilo legalno?

Avenger ::

Ampak jaz bi rad točno vedel... ker če naročim 10 tistih žarnic ločeno vsak dan po eno in mi potem prvi dve spustijo skozi, za ostalih 8 moram pa plačati tisti njihov pavšal (DDV kot je videti v nobenem primeru) ki je mislim da okoli 5EUR. V določenih primerih se mogoče bolj splača s trgovcem zmenit za pošiljko do 150EUR in rabat in potem plačaš samo DDV, ter enkratni pavšal 5€. Ne vem skratka.... je kdo to že skozi dal?
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Magic1 ::

Še nihče ni imel problema do sedaj(vsaj pritožil se ni nihče), tako da naroči 10x po eno pa bomo videli. V primeru, da naročiš vsak dan eno, znajo res na carini dobit 4 ali 5 enakih paketov na enkrat. Pavšal na vsako dvomim da smejo dat, lahko pa ti komplet, ki ga dobijo naenkrat, skupno obdavčijo.
Po moje nimaš kaj izgubit. Do 10 komadov je še vedno majhna količina.
Magic

telexdell ::

Če vrednost presega 22€ ti nabijejo pavšal stroške postopka tam 4€ in nato DDV 20%. Torej za izdelek vreden 23€ plačaš 23*1.2+4=31,6€ za izdelek vreden 230 € (npr. oproščen carine!!!) 230*1,2+4=280€.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

Diesel ::

http://www.ebay.com/itm/NEW-CASIO-EDIFI...

kako naj vem da je ta ura originalna?

DimmniBurek ::

Diesel je izjavil:

http://www.ebay.com/itm/NEW-CASIO-EDIFI...

kako naj vem da je ta ura originalna?

Pogledaš ceno in od kje je poslana. Ta mi zgleda fake.

Jaz bi tako uro kupil od EU sellerja, cena je verjetno kolk? 300€?
There Is No Stronger Drug Than Reality

Diesel ::

Ma rabim novo uro pa nekaj iščem...

DimmniBurek ::

Če rabiš poceni uro, pomoje ne bo panike. Če pa hočeš original, pa mislim, da je tam ne boš dobil.

Je pa res, da cariniki fake stvari zasežejo, tako da na to moraš biti pazljiv.
There Is No Stronger Drug Than Reality

Zgodovina sprememb…

kmetek ::

jaz sem zadnjič dobil plačilo 11€ brezveze....

Magic1 ::

kmetek je izjavil:

jaz sem zadnjič dobil plačilo 11€ brezveze....

Nisi nič napisal, kar bi lahko komorkoli pomagalo.
Magic

Fairplay ::

Koliko je pa ponavadi poštnine če kaj naročiš iz kitajske preko alibaba.com? Dealextreme vem da ima zastonj poštnino

Magic1 ::

Pozanimaj se za kontejnerski prevoz.
Magic

Janac ::

Avenger ::

Zakaj pa ne bi? Ker je kao ponaredek? Ne vidim razloga.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Janac ::

ja, fake so.

damjan1980 ::

daj razmisliva malo skupaj. Ce nam je vsem znano da fejki NE GREDO skozi carino, razen ce spregledajo, kaksen bi bil odgovor na tvoje vprasanje?

Janac ::

da ne bo šlo čez carino?

Magic1 ::

A je sploh kašna firma, na ebayu je popolnoma brez imena. Škatla pa tudi ni pokazana, da bi se dalo kaj razbrat.
Magic

Janac ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

kmetek ::

Magic1 je izjavil:

kmetek je izjavil:

jaz sem zadnjič dobil plačilo 11€ brezveze....

Nisi nič napisal, kar bi lahko komorkoli pomagalo.


baterija za prenosnik 29€ + ddv + 5€ blabla...še vedno 41€, ceneje kot v europi 70€+...drugič bom raje podobne baterije gledal da pošljejo iz euja.

Avenger ::

okej, kar se slušalk tiče - jaz vem, da je original neka firma, ampak samo zato, ker sem pred kratkim čisto slučajno na 9gagu videl ko so se delali norca iz cen. Kako povprečen carinik prepozna miljon znamk ki se pojavijo na trgu???
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Janac ::

bo šlo čez carino?

NeMeTko ::

Avenger je izjavil:

okej, kar se slušalk tiče - jaz vem, da je original neka firma, ampak samo zato, ker sem pred kratkim čisto slučajno na 9gagu videl ko so se delali norca iz cen. Kako povprečen carinik prepozna miljon znamk ki se pojavijo na trgu???

Kaj misliš, da cariniki nimajo googla in ebaya? Če pride pošiljka iz sumljivih držav pogledajo kaj je deklarirano, potem pa že instinktivno vedo, kaj bi bilo dobro malo bolj 'prevohati'.
Jasno, da ne morejo VSAKO pošiljko razmontirati - za to bi jih moralo biti stotnija. Je pa že dovolj zoprno, če ti ravno TVOJO pošiljko prestrežejo in pošljejo na uničenje.

Janac ::

Zdej moram poslat račun na carino al neki... a to pomen da jih nebodo uničil?

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: Mavrik ()

Pyromanic ::

To pomen da so odprl tvoj paket in se jim zdi da je vrednost več kot 22€.
Poslat jim moraš kopijo računa, ali možno tudi preko maila link tvojega izdelka ki si ga kupil.
Če je blo pod 22€ ti pač pošlejo paket normalno, če je pa vrednost nad 22€ ti pa računajo še davk in ostale malenkosti ki so bile že omenjene.

Janac ::

slušalke so bile 10-11$ to je cca 8-9EUR... Kolikšna je pa sedaj verjetnost da bodo uničili zadevo?

Pyromanic ::

Vse odvisno od sreče. Ponavad fejke uničjo in dobiš tudi obvestilo o tem.
Pač pošl jim link al račun pa drž pesti da dobiš nasledn tedn paket, ne pa obvestilo o uničenju.
Če pa ti uničjo boš pa za drugič vedu da bolš da kupš kšn generičn izdelk

Janac ::

a pol bom mogel še plačati stroške uničenja alkaj?

MeGreat ::

Meni še nobenega fejka niso uničili, pa sem naročil že veliko stvari... Mislim da za taka majhna naročila sploh ne komplicirajo

Janac ::

že to je zelo sumljivo da zahtevajo račun, pa sploh niso čez 22EUR.

MeGreat ::

To sploh ni sumljivo in to večkrat naredijo, ker ne verjamejo vrednosti.. Sploh če je paket večji radi ustavijo

Janac ::

http://www.24ur.com/novice/slovenija/po...

Pa je šlo 10EUR v smeti. Verjetno mi bodo uničili.

Matej_K ::

En quick info.
Kako je s pošiljkami iz Koreje, zanima me nakup oblek v vrednosti 100€+, vem da bom mogu plačat carino ki je? Meja je pri 22€?

Kaj pa DDV, nad katero vrednost se pa to plača?
... .. .

MeGreat ::

carina je nad 150e, davek se pa plača nad 22e. Iz katere strani pa naročaš, če ni skrivnost?

Matej_K ::

Bolj za ženske stvari: http://www.sammydress.com/
Do zdej sva kupla samo eno stvar, po kvaliteti ni nič slaba.
... .. .

Janac ::

kaka je pa poštnina

Matej_K ::

Kolikor sem videl je ~10€ na kg, ampak imaš še ene točke ki jih dnevno dobiš na njihovi strani, ki jih lohka koristiš pri nakupu, pa še 10%kupone objavljajo na fb-ju.
... .. .

Janac ::

evo zadeva je prišla ;)

CaqKa ::

Janac je izjavil:

http://www.24ur.com/novice/slovenija/po...

Pa je šlo 10EUR v smeti. Verjetno mi bodo uničili.

nič niso povedali kaj se zgodi z denarjem, ki si ga plačal. če že uvoznik plača uničenje, potem še naj kupcu vrne kupnino, če izdelka ni dobil.

pa kako je možno da je roba potem dovolj dobra za brezdomca za onega ko je pa kupil pa ne. pred zakonom vsi enaki?

MeGreat je izjavil:

carina je nad 150e, davek se pa plača nad 22e. Iz katere strani pa naročaš, če ni skrivnost?

torej za 22€+ izdelke morem računat cena *1,2+4, kaj pa za carino?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

špela113 ::

Živjo,

Mogoče kdo ve ...

Če so mi s pošte poslali, naj jim posredujem račun za tablico, potem ga v paketu ni?
Ker so ga itak odprli in bi videli ter ne bi rekli meni naj jim pošljem.

Kitajci so na paket napisali 1/3 vrednosti, jaz bi pa tudi ujemajoč "rahlo popravljen" račun.

Al rajš ne?

Hvala za odgovor

bluefish ::

Raje ne. Niso tako naivni.

špela113 ::

Mislm saj, če ni nikjer napisano, ne morejo vdeti.

Razaen če googlajo in vidijo preveliko odstopanje od izdelka s kake spletne kitajske trgovine ...

Avenger ::

Odvisno kaj je. Če gre za znan izdelek, si bom zmislu - helikopterček A znamke B - za katerega je neka srednja cena 60€, ti pač ne bojo verjel da si plačala le 20€. Če je pa dovolj generičen produkt, da bi lahko bila vrednost 5€ ali pa 50€ pa ne morjo dokazat. Težava je le, ker ti lahko rečejo za dokazilo o plačilu.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

špela113 ::

Gre za neko kitajsko tablico ...

Ni znana, dvomim, da bi lahko vedeli.

Uf ja dokazilo o plačilu ...

Potem pa res raje ne tvegam, da ne bo na koncu pristalo na kakšnem uničenju.

bluefish ::

Če se ne motim, je tako, da ob sumljivem znesku sami določijo vrednost za carinjenje. Navsezadnje si jo kupila v neki štacuni. Torej dajo enostavno ime modela v Google in imajo ceno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

špela113 ::

Ubistvu res ...

Bom dala rajšn original ceno :D

r00k ::

Kako je pa če maš razne kupone ali kaj podobnega ? Recimo GB points, ki se ti odštejejo na koncu nakupa in potem plačaš manj. Naprimer da je tablica 90$ pa z kuponi, points whatever zbiješ na 30$, torej plačaš samo 30$. Bodo potem na carini upoštevali 30$ ali kako je s tem?
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zakaj tako visoka carina? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6519717 (9119) BorutK-73
»

Pošta Slovenije in prisilni stroški (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
27255786 (38176) AndrejO
»

DHL carina, naročanje od kitajcev (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5318816 (13235) Ales

Carina (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13839606 (35387) Tilen

Več podobnih tem