» »

Poštnina

Poštnina

Bauc ::

Iz ZDA mi bo znanec poslal knjigo in me zanima koliko približno bi moral računat ,da bi me stala poštnina za paket.Knjiga je velikosti paperback, približno 600 strani.
Hvala za pomoč.

Magic1 ::

odvisno kako ti bo poslal, kot paket, pismo, priporočeno pismo...
Magic

Bauc ::

Pravzaprav bo šlo za knjigo z avtogramom ,ki mo jo bo poslal avtor osebno tako ,da mu moram poslati denar za poštnino ampak ne vem koliko naj mu pošljem ,da bo zagotovo dovolj.Verjetno bo paket.

Tilen ::

Pripravi še denar za carino in DDV. Sploh če gre za drago knjigo.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Bauc ::

Knijga je vredna 12 evrov in mu bom verjetno poslal svoj izvod ,ki ga bo podpisal in mi ga vrnil.

Yohan del Sud ::

Thja, potem poglej na cenik pošte slovenije:
klik

Sam bi poslal kot tiskovino, po mojih izkušnjah ni baš neke razlike, če pošlješ knjigo kot tiskovino, pismo ali paket. Razen v ceni.

Obratno ne bi smelo bit kaj dosti drugače. Vsekakor več kot 3-5 eur za najnavadnejši snailmail (do pol kile domnevam?) ne bi smelo priti. Dodatne storitve (priporočeno, ekspress, ipd) pa zna zasoliti ceno ja.
www.strancar.com

Zgodovina sprememb…

Bauc ::

Se pravi, če mu pošljem med 20 do 30 USD bi moral biti več kot dovolj ,da mi pošlje nazaj?

knife ::

sigurno, če te zanima bolj točno ima ameriška pošta zelo enostaven kalkulator cen: http://postcalc.usps.com/

Alamar ::

Pošlje naj ti v obloženi kuverti ali v kartonasti škatlici, če je majhna in debela knjiga. Pošlje naj preko USPS first class international. Čakal boš 10-20 dni v povprečju. Cena pa je odvisna od teže. Če ima knjiga recimo 1 kg, kar zelo verjetno nima, bi bila poštnina manj kot 20 dolarjev.

http://pe.usps.com/text/Imm/ps_029.htm#...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pošta Slovenije ( izkoriščevalci ) (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
23554695 (5077) starfotr
»

DHL - nenormalno visoko carinjenje (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
8722711 (10522) Daliborg
»

Paket iz ZDA - koliko bi me prišlo v resnici :)

Oddelek: Loža
3713385 (5231) hdsdwn
»

Kako dolgo traja shipping do Slovenije?

Oddelek: Omrežja in internet
287600 (6927) Nuška
»

Pošiljanje paketa iz Amerike v SLO

Oddelek: Loža
408876 (8062) borutz

Več podobnih tem