» »

Program za nadzor prenosnika na daljavo

Program za nadzor prenosnika na daljavo

BorutO ::

Zadnje čase sem že parkrat izsledil v kakšnem članku, da obstajajo (naročniški) programi, ki se da na daljavo upravljati s prenosnikom, če ga kdo ukrade ipd. Na primer, da aktiviraš kamero na prenosniku, ko oni niti ne ve za to, da izslediš njegov ip, lokacijo, uporabniško ime itd, brez da bi lopov kaj izvedel.

Kje najti take programe, kako se jim reče, koliko stanejo? Seveda pa bi rad zelo dober program ... nekje sem prebral, da je nekje 30 dolarjev letna naročnina.

Grem po evropi malo (avstrija, nemčija, francija, anglija, francija, švica, španija, portugalska in italija) Se da zgoditi, da kje prenosnik pozabim (skoraj nemogoče, ampak se lahko zgodi) ali da mi ga kdo ukrade ... Pač, veliko skačem po različnih krajih in državah, kjer opazujemo arhitekturne znamenitosti s fakutleto.

Gre sicer za zelo drag računalnik (1200 eur).

fosil ::

Na primer Prey
Tako je!

BorutO ::

Program sem stestiral in dela v nulo! Hvala za link. Program je že naročen za 12 mesecev.

Edino kar mi ni všeč ... vedno ko se zažene sistem poda razne informacije, ip, naslov kraja na google earthu ipd .. ampak skoraj tisto ta nujno ne naredi ... slike. Slika je samo črna slika, a moglo bi pa biti nekaj na sliki. Sicer se prižge takoj lučka za 2, 3 desetinke sekunde, pa takoj vgasne ... ampak slika je črna.

amigo_no1 ::

V primeru kraje pameten tat boota live linux/pobriše hdd (in se ne povezuje na net), tako da se lahko z nameščenim programom samo "slikaš".

1200 eur ni zelo drag računalnik.

Zgodovina sprememb…

333333 ::

Model prenosnika in proizvajalec pa je?

Ker doloceni proizvajalci imajo vsak svoje zahcite proti kraji drugace pa imas tudi na voljo Intel(R) Anti-Theft Technology
http://www.intel.com/content/www/us/en/...
se kot dodatno zahcito.

Amigo kaj bomo sli bios fleshat pa se kaj druga? Sam reset biosa tukaj ponavadi ne pomaga :)
Spiritual

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 333333 ()

BorutO ::

Zaj pa dela slike ... očitno je problem, da je včeraj bila preveč tema, da bi se kaj videlo ... Slike so bile črne, zdaj pa so slike bolj temne, ampak dovolj razločne, da se vidi. Nekam temne slike dela.

Drugače je pa program dober ... edino ne vem, čemu funkcija kamere, če pa nikjer ne moreš opazovati onega za kamero ... Amigo, prvo uro verjetno ne bo pobrisal programa a? .. Sicer je pa program na D disku v kar eni xy mapi, pa še skrita datoteka.

Vprašanje, če bi to delalo, če bo windows na novo naložil, ker podatki o prenosniku so sicer vsi shranjeni na netu.



Mogoče bi delalo tudi brez tega programa a?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BorutO ()

brodul ::



Na zalost nismo v Ameriki. ampak smo v Sloveniji, ce mas ID telefona in poves policiji, da je ukraden in ga oni lahko izsledijo, tega seveda ne bodo naredili.
V najboljsem primeru ga bodo blogirali in telefon bo v smeteh.

Kako je pri racunalnikih, nevem. Domnevam da podobno.

Kupis lahko Macka. Majo te storitve. Sam ce ves lokacijo da je na neki ulici v franciji ? Kaj bo policija naredila?

Ce bi jst ukradel racunalnik bi ti dumpnil disk.
Pogledal, ca mas home pron, ali pa kaksne zabavne podatke.
In gor nalozil random linux distribucijo. :D
Pretending to be a mature adult is so exhausting.

BorutO ::

Ravno dve meseca nazaj sem izgubil telefon, policiji sem povedal, da so mi ga ukradli ... ta je potem dal zapisnik naprej na sodišče ... ampak baje da policija išče predmete, ki so dražji od 500 eur.

Na mobitelu so ga tudi začeli iskati ... ampak potem sem ga v slabem tednu dni že dobil nazaj. Ni ga noben blokiral. Je pa policaj rekel, da ga bodo iskali samo pol leta. Če ga do tačas ne bi našli, ga več ne bi iskali.

Prenosniki so tudi velika tarča roparjev, ampak se pa lahko najde kdo, ki na računalniku res ne ve nič delati, kot samo prižgati, na internetu poriniče gledati in to je to ...

333333 ::

Asus anti theft
http://www.asus.com/Notebooks/Features/...

Quote "Anti-theft Solution Always Working Even the Software Removed From Hard Disc"
Spiritual

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 333333 ()

Zvezdica27 ::

ja, če je pa to v biosu...

ampak potem pa mene zanima: ali ni vedno nevarnost back-doora s strani oblasti (big business se podreja oblastem, kaka Kitajska)?

zz

333333 ::

Zame so ti back doori ze normalni cist :) Bolj se sekiras glede tega slabse je :)

Ena od klasicnih ze dolgo znanih :) http://www.infosecisland.com/blogview/1... tralala :)
Spiritual

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 333333 ()

black ice ::

brodul je izjavil:


Kupis lahko Macka. Majo te storitve. Sam ce ves lokacijo da je na neki ulici v franciji ? Kaj bo policija naredila?

Torej priporočaš izključno Mačka?

brodul ::

Ne, jaz osebno zagovarjam GNU/Linux.
Pretending to be a mature adult is so exhausting.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nahrbtnik

Oddelek: Loža
124358 (3757) AnotherMe
»

Popravek za AMD-jeve procesorje deluje, težave za Intel (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
8620236 (15411) Poldi112
»

Ukradli so mi prenosnik - Kaj mi je za storiti?

Oddelek: Programska oprema
283760 (2512) nekikr
»

IntelŸ Anti-Theft Technology - kaj to je in kako jo uporabljati?

Oddelek: Pomoč in nasveti
91009 (625) Mehmed
»

ukradeni telefoni

Oddelek: Mobilne tehnologije
337244 (7244) Hammer123

Več podobnih tem