» »

Multifunkcijska ČB laserka naprava - POMOČ

Multifunkcijska ČB laserka naprava - POMOČ

mihatolar ::

Pozdravljeni!

Imam dilemo pri nakupu, MF naprave...kolebam med naslednjimi:

XEROX WC 3210N tiskalnik+dod.tonerja= 283€ za 4000 strani = 7,0 centa/stran

KONICA MINOLTA PP 1480MF tisk+toner=225€ za 4000strani=5,6centa/stran

Samsung CX-3400 tisk+toner=165€ za 3000strani=5,5centa/stran

Tvoje mnenje? Že vnaprej hvala vsem za pomoč in LP

Griffith ::

Ti klele poglej za katerega od teh dobiš kompatibilne tonerje. Za KM bolj dvomim da jih dobiš, zato nekako xerox/samsung. Najverjetneje bi bilo najbolje samsunga vzeti.

Yohan del Sud ::

Evo mojih pet centov. Pri tej temi, če si študent ali mali poslovnež je vedno dobro bit na tekočem. Sem cca 5 let lastnik Samsunga SCX 4200 (podoben model kot oni tvoj zadnji), ki je bil takrat v akciji v bigbangu za 120 eur. In tvoji so načeloma iz iste cenovne skupine. Če prav razumem, si vzel za ceno tiskalnik + dodaten polen original toner?

Zavedaj se, da so to plastična jajčka in jih ne obremenjuj z 10000 izpisi mesečno, kot piše v navodilih (kupi boljšega ali pa najami tiskarno). Po mojih izkušnjah ne zdrži pol toliko in do max 100 strani naenkrat, raje ene 30. Sicer se pregreva in vpliva na mehaniko. Moj je čist bogi in ima za sabo morda vse skupaj 30000 izpisov. Sem pa naredil v ene dveh primerih tudi 500 plus izpisov na dan. Še vedno so dober nakup glede na ceno izpisa, ampak, ja, če tonerje polniš sam, kar je umazano, natančno in časovno potratno delo, če si amater. Novi so okrog 80 eur/3000 izpisov, rabljeni (profesionalno polnjeni) pa okrog 60% tega. Sam sem dva tonerja kupil nova, tri napolnil s prahom in štiri kupil rabljene. Ergo računice: (120 + 160 + 25 + 200 / 30000) = 1,683 centa na stran, neupeštevojoč ceno papirja, štroma in mojega dela.

Samo toliko, če bi rad malo bolj dolgoročno preračunal strošek ... Saj verjetno ga ne boš po prvem rabljenem tonerju vrgel stran ...
www.strancar.com

mihatolar ::

Točno tako! v ceno sme vzel tiskalnik in dodaten (originalen) toner.
Napravo kupujem za dalj časa in jo menjam z tiskalnikom na kartuše...
Vse zato, da mal prihranim na dolgi rok pri kopiranju in tiskanju.

Sedaj samo še pogledam, za kateri tiskalnik lahko kupim kompatibilne tonerje.

Hvala za mnenji, lahko bi jih bilo več :P


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri tiskalnik (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Kaj kupiti
697142102 (898) easyrider3
»

barvni laserski printer - multi naprava

Oddelek: Kaj kupiti
385575 (3306) mailer
»

Laserski tiskalnik za v pisarno?

Oddelek: Kaj kupiti
274184 (3710) barakus
»

laserski tisklanik samsung

Oddelek: Kaj kupiti
173017 (2671) simon2704
»

Polnjenje kartuš pri laserskih tiskallnikih...

Oddelek: Kaj kupiti
144249 (3887) bond007

Več podobnih tem