» »

Laserski tiskalnik za v pisarno?

Laserski tiskalnik za v pisarno?

barakus ::

Pozdravljeni, potreboval bi tiskalnik za pisarno treh ljudi, ki natiskajo kakšnih 20 računov/naročil na dan + kakšna gradiva.

Zaželjeno bi bilo, da bi se ga dalo priklopiti na mrežo kot samostojno napravo in da bi nanj lahko tiskal z Mac OS X, Windows 7 in Windows XP.
Mislim, da bi bil laserski printer še najbolj primeren, sedaj me pa zanima, če črnobelega ali barvnega in katero znamko/model se splača vzeti, da tonerji niso predragi oz. obstajajo cenejše alternative in da je kvaliteten torej da bo zdržal par let.

Če bi znal kdo kaj svetovati, bom zelo vesel!

Lep pozdrav.

LeQuack ::

Za tako količino bo dovolj že normalen laserc, ki ima mrežni priključek. Tonerji načeloma niso velik strošek, računaj nekje 50EUR-100EUR (za 2500 - 5000 strani). Barvnega se ne splača, ker je dosti večji strošek, že sam nakup kot potem tonerji (ponavadi 3 tonerji + 1 za črno barvo).

Tukaj imaš seznam črno-belih z mrežnim priključkom. Katerikoli od teh bo dovolj dober, poglej si samo cene tonerjev za vsakega, da boš videl kateri ima najboljše razmerje cena/stran.
http://www.mimovrste.com/katalog/index....
Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()

barakus ::

LeQuack ::

Pri večfunkcijskih napravah imaš tudi več stvari za gledat. Načeloma je še vedno najbolj pomembna cena izpisa bi rekel. Pri faksih je težko kakšne primerjave delat, skener imata oba čez glavo dovolj resolucije, če pogledaš ceno tonerjev je pri Xeroxu 100EUR za 4100 strani (2,44 centa/stran), pri Samsungu pa 66EUR za 1500 strani (4,4 cente/stran). Ampak moraš vedeti, da se da tudi pri Samsungu naročiti toner za več strani, ki je cenovno bolj ugoden glede na stran, ampak pri mimovrste imajo samo zgornje dva.

Več ali manj pa je skoraj vseeno kaj od tega vzameš, meni je bolj všeč Samsung, ker je lepši :D
Quack !

barakus ::

Super, mislim da bomo xeroxa vzeli, ker ima večji renome v tej branži. Saj to znata oba tudi skenirati preko omrežja na PC ?

LeQuack ::

Mislim, da to oba znata ja. Vsaj tako piše v opisu funkcij na domači strani.
Quack !

mersol ::

Kaj pa Samsung SCX-4521f, imaš tudi fax.
Toner stane original nekaj čez 80, neoriginal pa 40 EUR in je za 3000 strani.
Če mene vprašaš je to zdelo dober printer, vreden tega denarja.
Prodajajo pa ga samo še tukaj.

barakus ::

Evo sem ugotovil, da ima tale xerox WC 3210 še boljšega brata 3220, ki podpira duplex tiskanje.

Naslednja stvar, ki me je zanimala, ali zna avtomatski podajalnik papirje tudi obrača (skenirat/kopirat obe strani avtomatsko), na uradni strani nikjer to ne pise eksplicitno, nasel sem ta link: http://wirthconsulting.org/Documents/WY... kjer je obkljukano duplex kopiranje in duplex printanje. Če to drži lahko torej vržem not 50 listov in dobim ven 50 enakih, vse avtomatsko. Mislim da bo to perfektno :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: barakus ()

B0rg ::

Jaz pa rabim enega ČB laserca za pisarno kjer se printa precej (recimo med 40-50.000 listov).

Kaj menite na tega?

profii ::

Poglej malo za gel tiskalniki.

imagodei ::

offtopic:

> "Zaželjeno bi bilo, ..."

Pravilno je "Želeno bi bilo, ...". Nenazadnje si želiš, ne željiš. In želiš si dlje časa, dokler želja ni izpolnjena; ne pa samo zaželiš in nato pozabiš. Čist tko, dobronamerno, ker vidim, da se je ta obupna napačna raba zelo prijela med ljudmi. :)

Bom tih zdej.

/offtopic
- Hoc est qui sumus -

Vikking ::

Mogoče poglej še za Kyocera laserskimi tiskalniki. Se odlično obnesejo.

B0rg ::

@profii: Gel tiskalnike za veliko printov na mesec nsiem našel (morda sem bil površen) - če me usmeriš na proizvajalca (tip) bi tib hvaležen.

@Vikking: Imaš konkreten model v mislih? Sem si ogledal modele FS-4020DN, FS-3920DN in FS-2020DN in se mi zdijo kar ugoden nakup.

Kateri proizvajalce se še splača pogledati (da imajo ugodno ceno printa, ne predrag servis)?
Ima kdo izkušnje s XEROX (Phaser 3435DN)? Kaj pa Minolta?

Pa še OT vprašanje: Do sedaj smo pri Broteher modelu menjali toner in boben. Pri Kyoceri pa vidim da se menja samo toner - a to drži?

Bias ::

Borg, za tvoje potrebe definitivno KYOCERA!!!

Menjaš samo tonerje in na (določeni modeli) 300.000 izpisov boben.

citiram: Kateri proizvajalce se še splača pogledati (da imajo ugodno ceno printa, ne predrag servis)?

Pri Kyocere definitivno (za tvoje izbrane) modele ne boš potreboval izrednih posegov...v kolikor boš dal naredit letni servis/čiščenje, pa pozabi na napake.

So namreč odlični aparati svojega cenovnega razreda. Vsaj canon in HP v tem ranhu nimata konkretne alternative...vsaj jaz ne poznam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bias ()

Poldi112 ::

Ja, se strinjam, edino pri kyoceri se moraš zavedati, da neoriginalni tonerji niso opcija.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Bias ::

@poldi112, pri Kyoceri seveda so neoriginalni/kompatibilni tonerji opcija in dobavljivi v Sloveniji in kot praksa bistveno ugodnejši od originala. Tudi kvaliteta je ok.

barakus ::

Imagodei, vzeto na znanje.

Jaz sem malo prestavil nakup, imam pa še vedno v mislih Xerox WC3220, ali mi lahko kdo kaj pove o kvaliteti xeroxov? Lahko pričakujem teževe z njim? Priklopil bi ga na lan mrežo in ga uporabljal z Maca in Windows 7.

LP

Poldi112 ::

Bias je izjavil:

@poldi112, pri Kyoceri seveda so neoriginalni/kompatibilni tonerji opcija in dobavljivi v Sloveniji in kot praksa bistveno ugodnejši od originala. Tudi kvaliteta je ok.


No, lahko da so, samo Kyocera ima poseben toner in si znaš pošteno skrajšati življensko dobo printerja, če jih koristiš. Tako da v praksi je za večino to bolj no-go. Ampak glede na to da so originali med cenejšimi nekako ni smiselno kupovati kompatibilne.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Vikking ::

Mogoče poglej koliko listov narediš z enim tonerjem pri Xerox tiskalniku. Pri veliki količini tiskanja, boš kar pogosto menjaval toner.

Mislim da ta Xerox ki si ga gledal ima toner za 4000 strani, Kyocera pa 15.000 strani.

Vsekakor poglej za modeli ki imajo duplex, če imaš v planu veliko tiskanja obojestransko.

Bias ::

@poldi112, kaj natančno misliš "si znaš pošteno skrajšati življensko dobo printerja"? V kolikor je kompatibilen toner preverjen/kvaliteten, ti zagotavljam da bo aparat deloval enako dobro. Sam sicer nisem zagovornik kompatibilov, a v kolikor je želja potrošnika pač takšna, ok, na trgu so, marsikateri dobri.

To, da je izpis oz. toner kyocere v primerjavi s ostalimi laserci cenejši se pa popolnoma strinjam.

P.S.: xeroksa ne poznam zelo dobro, a ti polagam na srce, za frekvenco uporabe, katero predvidevaš investiraj v Kyocero!

noraguta ::

minolta al pa kyocera nekak bi reku. se pa pri takšni količini tiska mogoče splača razmislit tud o vzdrševalni pogodbi.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Poldi112 ::

Bias je izjavil:

@poldi112, kaj natančno misliš "si znaš pošteno skrajšati življensko dobo printerja"? V kolikor je kompatibilen toner preverjen/kvaliteten, ti zagotavljam da bo aparat deloval enako dobro. Sam sicer nisem zagovornik kompatibilov, a v kolikor je želja potrošnika pač takšna, ok, na trgu so, marsikateri dobri.


Ti mi zagotavljaš? Preberi si malo marketinški material o njihovi Ekosys tehnologiji. Kot se spominjam pravijo, da ima njihov toner dodane ene posebne delce, ki vzdržujejo boben/razvijalno enoto, tako da zdrži tako dolgo. Zdaj lahko rečeš da je to samo marketinški nateg, samo ko ti dajo garancijo na 300k natisnjenih strani se moraš vprašati, kako jim to uspe in ali boš res zaupal tujim tonerjem?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Bias ::

ok.

barakus ::

Na papirju tale xerox nima konkurence. Namreč ima duplex skeniranje, duplex printanje in lan port za blazno male pare. Ima konkurenca kaj podobnega?

Poldi112 ::

Nisem sicer gledal, ampak preveri živjensko dobo razvijalne enote in ceno tonerja. Da ne boš na koncu imel drago vzdrževanje.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

barakus ::

In kako/kje se to preveri?

Bias ::

@poldi, ma nisem se mislil pregovarjat, ker vidim da si si prebral njihovo promocijo, a vseeno bi ti rad povedal da je tisto o nekih delcih (keramika) v tonerju bolj ko ne marketinška fora. Vse kar je pri Kyoceri, je da imajo boben enote oz. valj z bolj trpežnega materiala kot npr. NP Canoni nad 45kopij/min. Cena tonerja je pri Kyoceri nižja predvsem radi razloga, da kupiš Samo toner in ne kot pri konkurenci (canon, hp) ko kopiš toner z razvijalno enoto in bobnom. Torej pri HP/canon z vsako menjavo tonerja menjaš tudi boben in razv.enoto.

Mogoče bi vseeno omenil slabost sistema Kyocere ki ima boben z življensko dobo npr. 300.000 izpisov...in sicer v kolikor se zgodi da v aparat pride tujek, ki poškoduje valj si pred velikim stroškom. Pri ostalih ki imajo toner/boben v enem, pa si v enakem primeru pred bistveno nižjim stroškom.

Poudarjam pa, da so za večje frekvence izpisovanja, goli laser tiskalniki Kyocera zagotovo dober nakup.

barakus ::

Evo dobil tega xeroxa. Setup je bil straight-forward. Sem pa razočaran, ker mi je uspelo na Macu nastavit samo tiskanje, za skeniranje na Macu ni bil priložen noben software in ne vem, če se to sploh da usposobit? Vsekakor ni kul, da napišejo 100% Mac supported potem pa ne moreš skenirat direktno z Maca...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Za vse tiste, ki kupujete printer za lastno podjetje oz. kjer se bo delalo večje št. (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
548297 (3050) noraguta
»

Laserski tiskalnik

Oddelek: Kaj kupiti
213800 (3041) nightbird
»

Laserski ČB tiskalnik

Oddelek: Kaj kupiti
182955 (2484) Stark
»

Laserski tiskalnik, čb, duplex

Oddelek: Kaj kupiti
61118 (995) pershi
»

poceni laserc...samsung 1520 vs. hp 1010

Oddelek: Kaj kupiti
112094 (1744) pavl

Več podobnih tem