» »

Nakup grafične kartice

Nakup grafične kartice

rhymzo ::

Pozdravljeni!

Imam nekaj vprašanj glede tega, katero grafično kartico kupiti in upam, da mi boste lahko pomagali :)
Situacija je takšna:
Računalnik sem kupil marca 2010 in mi je do nedavnega delal brezhibno, pred kakšnimi desetimi dnevi pa so se pokvarili matična plošča, napajalnik in grafična kartica. Matično ploščo imam novo, napajalnik je popravljen, grafično kartico pa imam začasno Radeon HD 6450, ampak ker rad igram CoD in MMORPGjke (Beri: Aion in GW2, ki sem jih pravkar nabavil, potem pa je šlo vse k vragu :P), mi to ni dovolj. Razmišljam torej o novi grafični kartici, ampak ne vem kakšni. Naj povem še, da sem pred tem imel Nvidia GeForce GTS 250 1GB in mi je brez skrbi poganjala vse igre, ki jih rad igram, na full settingsih (CoD MW1, MW2, MW3, Aion ...). Torej bi rad imel nekaj, ki je približno isto močno, ampak ne nekaj za 300, ker si že omišljam nakup novega računalnika, čez kakšni 2 leti ali pa še prej.
Poiskal sem nekaj grafičnih kartic, ki se gibljejo med 60 in ~110 in bi verjetno bile kompatibilne z mojim računalnikom, ampak bi potreboval vašo pomoč, da mi svetujete.

Najprej specifikacije mojega računalnika:

Intel Core 2 Quad Q8400 @ 2.66GHz
4GB RAM
Gigabyte G41M-Combo S-Series
Asus Radeon HD 6450 Silent 1GB

Grafične kartice, ki sem si jih našel:

1. GeForce GTX 550 Ti
2. GeForce GT 640
3. Radeon HD 6570 "OC"
4. Radeon HD 6670
5. Radeon HD 6750
6. Radeon HD 6770

Torej, naj še enkrat ponovim, ne iščem nekaj najboljšega, ampak nekaj, ki je približno isto oz. malo boljše od moje prejšnje grafične kartice.
Preden pa se odločim za nakup, moram biti prepričan, da je kartica kompatibilna z mojim računalnikom in ker sem popoln laik na tem področju me zanima, če te zgoraj naštete kartice potrebujejo še kakšno ekstra stvar, boljšo matično, karkoli? Videl sem, da so nekatere GDDR5, druge pa DDR3, ne vem kakšen vpliv ima to. Ta prva GTX 550 piše, da je dual slot. Za dodatno napajanje sem edino nekako prepričan, da je napajalnik dovolj močan, saj je prejšnja grafična zahtevala min. 450W, te naštete pa zahtevajo od 300-450.

Prosim vas, če mi lahko pomagate s tem nakupom in morda priporočite še kakšno boljšo kartico.

Najlepša hvala in lep večer vam želim,

rhymzo
  • spremenilo: rhymzo ()

Pro_moted ::

Nevem, če si že pripravljen dat 110 evrov, potem primakni še kak evro zraven in kupi :

PowerColor Radeon HD 7770 1GB V2 ......126.00 €
MSI Radeon HD 7770 1GB.................118.80 €
XFX Radeon HD 7770 1GB Dual Fan........124.80 €

Če že misliš še igrat skoraj 2 leti, potem mislim da je to minimum če hočeš igrat solidno te igre ki si jih želiš.

Dual slot, pomeni da ti kartica zasede 2 mesti ( 2 slota) odzadaj na ohišju. Torej tam 2 ploščici ven vtrgaš.
Kompaktibilna bodo vse, ki si jih ti naštel in ki sem jih jaz. Za štrom pa te ki sem jih jas naštel porabijo manj kot tvoje, so pa kljub temu kar hitrejše in v prihodnosti se bo ta razlika samo še povečevala.
Aja, pa kartica absulutno mora biti GDDR 5 !

Lp
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

Zgodovina sprememb…

rhymzo ::

O, super! Najlepša hvala za ta odgovor, si odgovoril na mnogo vprašanj :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Soldina grafična kartica ?

Oddelek: Kaj kupiti
122094 (1737) Brias
»

Abit IP35-E matična in GeForce GT 640 grafična

Oddelek: Pomoč in nasveti
131514 (1398) opeter
»

Lahek gamer/splošen podmizni PC

Oddelek: Kaj kupiti
141015 (733) darkkk
»

PC za cca. 1200 €

Oddelek: Kaj kupiti
232098 (1642) Tac20

Več podobnih tem